Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » WiFi / WLAN alapkérdések
 
Témaindító: Tomszy, idő: Aug 11, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   3 / 64
(#) KissG hozzászólása Feb 26, 2008 /
 
Hello! Vettem egy nem túl drága wifi-s routert (9000ft) ( DANA NW5054AIP Wireless G Router 4portos 54Mbps ) és gondjaim vannak a wifivel. Amikor átmegyek a szomszéd szobába, a lapotopom már nem talál hálózatot vagy ha talál akkor az is lassú és hamar megszakad. A két szoba között van egy kb. 55 cm-es fal, elég közel van egymáshoz a laptop meg a router, de ugye ott van a fal... Az lenne a kérdésem, hogy ha egy "biquad" vagy más típusú antennára kicserélném a router antennáját akkor az megoldást jelentene? Illetve mennyivel jobb egy drágább router hatótávolsága, mert akkor veszek egy drágábbat. Gondolom a laptop wifi-je sem a legprofibb. Előre is kösz!
(#) szabi83 válasza KissG hozzászólására (») Feb 26, 2008 /
 
[off]photohallba vetted?

(#) googa válasza KissG hozzászólására (») Feb 26, 2008 /
 
55cm vastag fal?! Az nekem tetszik, igen csak masszív!
Attól, hogy drágább, márkásabb egy router, nem lesz jobb a térereje. Arra gondoltam, hogy esetleg egy köponti sarokban elhelyezhetnéd a routert és minden szükséges helységbe elvezethetnél egy-egy antennát, elosztó segítségével.
(#) KissG válasza szabi83 hozzászólására (») Feb 26, 2008 /
 
Nem ott, egy számítógépes boltban leárazva 4000-ért vettem.
(#) KissG válasza googa hozzászólására (») Feb 26, 2008 /
 
Ja elég masszív Hát megpróbálom úgy h csinálok hozzá egy antennát aztán meglátom mi lesz... Azt esetleg nem tudod, hogy ezek az "Access Point"-ok mennyire hasznosak?
(#) szabi83 válasza KissG hozzászólására (») Feb 26, 2008 /
 
aham, szal ócccó kínai, sok jót akkor ne várj, főleg így, hogy féláron volt...
lehet, gariból visszavett (mert hibás), majd újból eladott terméket szereztél féláron!..


Üdv
(#) KissG válasza szabi83 hozzászólására (») Feb 26, 2008 /
 
Lehet, hogy igazad van. :yes: Kösz a segítséget.
Egyébként még visszaveszik a boltban, (valóban gariból visszavett) csak nemtom, hogy egy pl. Linksys mennyivel jobb. Lehet h az áthatolna a falon...
(#) szabi83 válasza KissG hozzászólására (») Feb 26, 2008 /
 
Vidd vissza, azt verd szét a boltot, bár fél áron gondolom, nem adtak, se számlát, se papír, úgy meg nem ismernek meg :no: ""tanuló pénz"" :no:
(#) KissG válasza szabi83 hozzászólására (») Feb 26, 2008 /
 
Csak nem szivatnak meg. Mert ha igen akkor tényleg szétverem a boltot
(#) pici válasza KissG hozzászólására (») Feb 27, 2008 /
 
55 cm fal nem lehet gond egy rendes WIFInek...
A panelt nem szereti, mert abban jó kis vasrácsháló van ami blokkolja.
Szerintem is gagyi a cucc, ha ezt nem bírja.
Persze kettőn áll a vásár, a laptop is lehet ludas (azaz gyenge) Sok laptopban a monitor keretben van az antenna, nem mindegy milyen irányba mutat a Routerhez képest.
Próbáld ki elöszőr az igen olcsó otthon elkészíthető "parabola" boostert
WIFI Booster
Ott találsz több megoldást is... van egy kettő idióta is
(#) KissG válasza pici hozzászólására (») Feb 27, 2008 /
 
Kösz a választ. Szerinted jobb lenne ha vennék pl. 13000-ért egy linksyst, úgy értem, hogy jobb lenne a hatótávja mint a jelenleginek? Abban esetleg tudsz segíteni, hogy az "Access Point"-ok mennyire erősítik fel a jelet?
(#) Atus válasza KissG hozzászólására (») Feb 27, 2008 /
 
szerezz egy msi rg54se routert.
nekem 2 vasbeton födémen átmegy a jel még akkor is, ha a vízszintes elhúzás 15-20 méter 12-es falakkal (5 ilyen fal van)
(#) KissG válasza Atus hozzászólására (») Feb 27, 2008 /
 
Olyankor kb. mennyi a sebességveszteség? Gondolom akkor nem használsz spec. antennát vagy access point-ot.
(#) Tomee válasza pici hozzászólására (») Feb 27, 2008 /
 
De durva ezen a linken szereplő papir wifi bosster...
Nekem egy Linsys wrt54gl wifis ruterem van.
Egy 70 éves házban a padláson egy alu dobozban csücsül. Egy antenája lóg csak ki a dobozból és a 30m-re a kert végében még mindig lehet netezni. Igaz, hogy nem maximális a térerő, de attól még jó.
(#) whalaky válasza KissG hozzászólására (») Feb 27, 2008 /
 
AP-t teljesen felesleges venned, mivel a wifi router is csak egy AP összeépítve egy routerrel és egy switchel.
Ami javíthat a dolgon az az antenna.
Láttam olyat, hogy 5Gigás wifin parabolákkal 15 km-t lőttek át viselhető sebességgel.
(ha utánaolvasol normál gyári wifi elemekkel csak az antennákkal manipulálva a csúcs 60km!!!! felett van. az azért nem semmi.
(#) googa válasza KissG hozzászólására (») Feb 27, 2008 /
 
Nekem egy SMC routerem van, és három darab 30-as téglafalon át (ez kb összesen 15 méter) még a windows szerint 'gyenge' jelet produkál. Ez nem olyan szörnyű, ha mondjuk nem letölteni akarsz ilyenkor.

Üdv!

g.
(#) KissG hozzászólása Feb 28, 2008 /
 
Köszönöm mindenkinek a segítséget. Rendeltem egy TP-Linket, remélem jó lesz, fórumokon csupa jó dolgokat lehet olvasni róla. Hamarosan kiderül milyen.
(#) tomi9 hozzászólása Márc 2, 2008 /
 
Hali!
Az utóbbi időben azon gondolkoztam ,hogy lehetne kiváltani az 1mb/s-os netemet.
Egy olyan lehetőség jutott eszembe,hogy a ~3km-re
lévő nyilvános hotspottot kellene befogni egy frankó antennával.A hotspot a 802.11g szabványt használja
(54mbps).
Szerintetek érdemes lenne-e átállni erre a módszerre?
A válaszokat előre is kössz.

Üdv. tomi9
(#) menyus válasza tomi9 hozzászólására (») Márc 2, 2008 /
 
Lényegesen költséghatékonyabb, bár nem túl legális elképzelés Egy jó nyereségű irányított antennával talán van esélyed, kérdés hogy optikailag rálátsz e arra az objektumra (netán az antennára..?) ahonnét sugározva van. De ebben az esetben a pár ezer forintos antennákat felejtsd el...
(#) lacib válasza tomi9 hozzászólására (») Márc 2, 2008 /
 
Üdv. perpillanat én is nyilvános hotspotot használok
de az is csak 1mb-s ha fizetek érte az viszont elég borsos 470 huf/4óra
(#) pici válasza tomi9 hozzászólására (») Márc 2, 2008 /
 
"befogni" még csak csak (gyakorlatilag nem), de szerinted a nyilvános HotSpot is feltesz valami erősítőt, amivel a Te jeled fogja 3km-ről?
Mert ez oda vissza kommunikáció... mindkettő jeleit fel kellene erősíteni...
(#) Router hozzászólása Máj 26, 2008 /
 
Sziasztok!

Itthon ugyan van szélessávú netem (8Mbit) de sajnálom a pénzt kiadni új WLAN routerre ha már pár éve kiépítettem az egész házban egy nagyon jól működő UTP-s rendszert 3 gépre, most azonban mégis jól jönne néha mert vettem egy új telefont (Nokia N82) ami rendelkezik wlan vevővel és jó lenne néha gép nélkül netezni.

A minap észravettem, hogy valamelyik szomszédból jön WLAN ráadásul gyors is de csak a padlásablakból 30%-os a jelerősség, bennt a házban már 2% és eldobálja amivel semmire sem megyek. A telón nincsen anetnnacsatalkozó ezért arra gondoltam, hogy valami olyan szerkezet kellene ami veszi a jelet a padlásablakból, áthozza egy kábelen a szobámig és itt "szétsugározza".

Szerintetek megoldható?
(#) Norberto válasza Router hozzászólására (») Máj 26, 2008 /
 
Az előtted lévő hozzászólást figyelmesen olvasd el majd (amit pici írt).

A gond ott van ugyanis, hogy az internet-kapcsolat nem szigorúan egyirányú.
(#) Tomszy hozzászólása Máj 26, 2008 /
 
sziasztok, egyik ismerősömnél van wlan net, látja a laptop a hálózatot, de nem tud rá csatlakozni, ez miért leehet? amugy a jel a szomszédból jön
(#) Router válasza Norberto hozzászólására (») Máj 26, 2008 /
 
Értem, azért láttam rá esélyt mert itt csak 4-5 méterről lett volna szó.
(#) Tomi20 válasza Router hozzászólására (») Máj 26, 2008 /
 
Valószínűleg le van tiltva az összes MAC azonosító, csak azok vannak feloldva, amelyeket a szomszéd használ. Minden Wlan eszköznek van MAC azonosítója, ami fix. van arra lehetőség, hogy felcsatlakozz ilyen hálózatra, én nem tudom, hogy hogyan kell, de keresgélj neten Vagy meg kell beszélni a szomszédoddal, hogy engedéjezze az eszközt...
(#) Tomi20 válasza Tomi20 hozzászólására (») Máj 26, 2008 /
 
bocs, a válasz Tomszy-nak ment. (nem tom' hogy nézhettem el...)
(#) Tomszy válasza Tomi20 hozzászólására (») Máj 26, 2008 /
 
aha értem, csak az az érdekes, hogy multkor ott voltam, és az én gépemről fel tudott csatlakozni, viszont arrol az asus-rol egyszersem csatlakozott... nem tudom mért lehet
(#) Moderátor hozzászólása Tomszy hozzászólására (») Máj 26, 2008
 
Idézet:
„arrol az asus-rol”


Most komolyan jósnak hiszel bennünket? Miért titkolózik mindenki a világban? Vagy miért képzeli azt, hogy a dolgok teljes ismerete nélkül tudni fogjuk, hogy a haverodnál/szomszédodnál milyen típusú, márkájú, évjáratú, kivitelezésű és helyzetű számítógépek vannak?!? Vagy ugyanígy, hogy te épp milyennel próbálkoztál, milyen viszonyok között?!?

Hihetetlen......
(#) Tomszy válasza (») Máj 26, 2008 /
 
Ha visszaolvastál volna tudnád, hogy mire írtam, de a te kedvedért idézem:

Idézet:
„Valószínűleg le van tiltva az összes MAC azonosító, csak azok vannak feloldva, amelyeket a szomszéd használ”


Ezek szerint, megértettem, hogy nagy valószínűséggel mac titkosítás van, mert értelemszerű a dolog, de hozzátettem, hogy egy másik gépen néha bejön a net.

Hihetetlen
Következő: »»   3 / 64
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem