Fórum témák
» Több friss téma |
Fórum » Ki mit épített?
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma.
Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Nagyon szép project. Az Allwinner-hez saját nyákot terveznél vagy egy összeszerelt gép lenne mint a raspberry?
Mennyi a bootidő? Vagy mennyire szeretnéd levinni a bootidőt? Nekem sincsenek jó tapasztalataim digitális képkerettel, de azt gondolom, nem Mo. a célország és biztosan van akit érdekel, persze nem mindegy az ár, akárhol is akarod eladni. Arra mindenképp jó lehet, hogy legyen egy első kézből kickstarter tapasztalatod.
A trófea. 30cm hosszú.
A hozzászólás módosítva: Okt 1, 2019
Szép nagy, látom forgó anódos, van hozzá meghajtás is?
A forgórész benne van. Az állót nem hoztam el. Vagy 60 kilós volt.
Hát ez szívás, mert akkor az IF 17 mellé tényleg külön egyedi dobozt kellene nekik csinálni (már ha ingyen nekem adod).
Bár, ha jól belegondolok, akkor TE szebb dobozt tudsz csinálni, mint én.
A jobb felső részen az a "Natur Aqua" milyen cső?
Ez csak egy próbanyákra készült tesztáramkör, ami azért készült mert kíváncsi voltam, hogy gyakorlatban is jó-e az az áramkör amit kitaláltam. A feladat pedig: egy sima két ledes visszajelző ami azt mutatja, hogy a hálózatból éppen energiát veszünk fel vagy visszatáplálunk (napelemes visszatáplálós rendszerrel). Tehát ha a piros led világít, akkor a fogyasztás több mint a megtermelt áram, ha a zöld led világít akkor energiatöbblet van. Ha éppen nem folyik át áram az áramváltón, akkor egyik led sem világít (és ilyenkor az áramkör sem fogyaszt semmit).
A hozzászólás módosítva: Okt 3, 2019
Majd áruld el a többieknek a működési elvét (ha nem titok) is.
Nem is tudtam, hogy van eper izesítésű meleg ragasztó is.
Üdv. Hogy csináltad? Hova kötötted? Jó,ötletes cucc. Áramváltót látok talán.Nekünk is napelemek vannak frónius inverterrel
A hozzászólás módosítva: Okt 3, 2019
Ahogy számolom, nagyjából 10 alkatrész.
Attila, járok még arra, akkor megnézem. Meg ha előre szólsz (rá kell azért készülni), akkor munka közben (legalább egyszer) Téged is. A hozzászólás módosítva: Okt 3, 2019
Az áramváltón átfűzött vezetéken átfolyik a hálózat árama, ennek a szekundere
egy FET párost vezérel, ami az árammal szinkronban nyit/zár. A ledek kis áramigényűek, a hálózati feszültségről üzemelnek, előtét ellenállással, de a FET páros sorba van kötve a ledek áramkörével, így egy olyan szinkron egyenirányítóként fog működni, aminél a kimeneti feszültség polaritása az energia irányától függ. Kapcsolási rajz, és részletesebb leírás ITT. Amit megépítettem, az ennek egy kicsit továbbfejlesztett változata.
Köszi köszi köszi. Ki fogom próbálni mihelyt időm adódik rá.
10 + a piros csillámos ragasztópityu pöttyentések
Ilyen lett a kisebbik MULE-2 DCF-77 órám (karakter magasság 38mm).
Bedobozolva és szitázott fólia előlappal. Bepontosítás igen jól sikerült, 6 hét alatt nem egész 1 másodpercet siet. A külső DCF vevőt így csak nagyon ritkán kell rádugni (mert RTC is van benne). Infra távirányítós. A hozzászólás módosítva: Okt 8, 2019
Tetszetős, bár én a magyar feliratozás híve vagyok, de ha valaki az angolt preferálja, lelke rajta. (Már persze ha nem valami speciális okból kerül rá más nyelven, pl. külföldi felhasználás, megrendelői igény, stb.)
Ezzel együtt szép munka. Használd egészséggel sokáig!
És janigel-nek is szól a post.
Szép munka srácok. Ügyesek vagytok.
Köszönöm a mancsokat, és a hozzászólásokat.
Építettem egy műszer dobozt.
Ez önmagában ugyan nem elektronika, de megtöltve majd az lesz. Az ötlet az volt, hogy egy stabil, könnyen szerelhető, tetszetős kialakítású doboz legyen, lehetőleg kerülve a lemezhajlítási műveleteket. Hozzávalók elő- és hátlap (2mm-es alu. lemez) 10x10mm-es négyzet rúd (alu.) 15x15mm-es L profil valamint 1mm teli és perforált borító lemezek (ezek a képen még nem látszanak, később lesznek felszerelve.) Az utolsó képen talán látható, hogy a négyszög profilok az elő- és hátlap széleitől kissé beljebb lettek pozicionálva azért, hogy a borító lemezek és az éleket fedő L profilok síkba kerüljenek. Akkor a képek: A hozzászólás módosítva: Okt 10, 2019
Nekem gyáriban van hasonló, az annyiban különbözik ettől, hogy a rudak vannak összecsavarozva, és hosszában van bennük egy horony. Ezekbe a hornyokba pedig szabadon betolható kihúzható bármelyik oldallap.
Igen, ilyenek voltak például a Kontaszet műszer dobozok.
Készül itt egy rövidhullámú adó végfok.
Az erősítő eszköz egy MRFX1K80 típusú dual FET. Azért lett egy vörösréz lapra forrasztva, mert extrém nagy teljesítményt (PDmax=2247W) képes disszipálni, de a keletkező hőt gyorsan és nagy felületen kell a hűtőborda felé átadni. A második képen a meghajtó áramkör, a harmadikon a drain köri transzformátorok láthatók. A negyedik már a ventilátorral hűtött bordákra szerelés utáni állapot.
Ez igen! Nagyon szép, precíz kivitel, elismerésem!
Inkább az a kérdés, melyik Naprendszerbe?
|
Bejelentkezés
Hirdetés |