Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   240 / 1679
(#) takigab válasza StefuPeti hozzászólására (») Máj 30, 2008 /
 
Nagyon tuti. Gratulálok
(#) Holubek válasza StefuPeti hozzászólására (») Máj 30, 2008 /
 
Szép lett, és tetszik a klasszikus dizájn is. Gratulálok!
(#) mazso1988 hozzászólása Máj 30, 2008 /
 
Szia nagyon szép ötletes munka csak így tovább.
Üdv
(#) unicorn válasza StefuPeti hozzászólására (») Máj 30, 2008 /
 
Nekem nem tetszik a doboz, de mindenképpen le a kalappal a megvalósítás előtt.
Egy kérdés: Miért vágtál lyukat a trafónak? Nem lett volna egyszerűbb azt is beforrasztani?
(#) zoz11 hozzászólása Máj 30, 2008 /
 
Sziasztok
Én múlt hétvégén készültem el ezzel az órával, különleges tudása nincs, esetleg az hogy ha világos van a kocsiban akkor az LCD háttérvilágítása is erősebb, ha pedig sötétebb akkor az is sötétedik, ez azért jó mert így este se vakító, meg így nappal is látni
(#) szabi83 válasza zoz11 hozzászólására (») Máj 30, 2008 /
 
Hi!

Suzuki, a Mi autónk!
Nem rossz, milyen PIC kergeti az LCD-t?
Mást nem tud ?
Mit fog még kezelni a PIC?

Üdv
Szabi
(#) zoz11 válasza szabi83 hozzászólására (») Máj 30, 2008 /
 
Hello
Egy PIC16F628 dolgozik benne, nem szántam neki más szerepet azon kívül hogy meghajtsa ezt az LCD-t. maga a kapcsolás nem az én tervem meg a PIC program se az én szerzeményem. Bővebben: Link
(#) lidi válasza zoz11 hozzászólására (») Máj 31, 2008 /
 
A szent ződ kvarcórát kiszedted ?! Eretnek !
(#) Doncso hozzászólása Máj 31, 2008 /
 
Sziasztok, nemrég lettem kész a funkció generátorommal ami még anno az Elektor-ban jelent meg, ebben egy XR2206-os ic dolgozik, tud színusz ,háromszög illetve négyszög jelet előállitani, 10Hz - 100kHz , de egy két kondi cserével növelhetö a frekvencia ugyanis ha jól tudom ez az ic 1MHz-ig megy el, persze az már kérdéses ,hogy mekkora torzítások mellett. A kapcsiról még annyit ,hogy elsőre indult és nagyon szép jeleket állít elő.
Üdv: Doncso
(#) zoly15 válasza Doncso hozzászólására (») Máj 31, 2008 /
 
Gratulálok nagyon szép munka!
:kalap:
(#) zoz11 válasza lidi hozzászólására (») Máj 31, 2008 /
 
Nem volt benne eredetileg óra és gyári órát meg nem tudtam hozzá szerezni azért lett ez bele téve
(#) Fery válasza Doncso hozzászólására (») Máj 31, 2008 /
 
Nem rossz, szép igényes munka.
Fery
(#) zoknee válasza StefuPeti hozzászólására (») Máj 31, 2008 /
 
Gartulálok, nekem is nagyon tetszik!
nekem is készül a hasonló csöveket tartalmazó váltpzat, pár hét múlva remélem az enyémnek a képei is felkerülnek
Még egyszer gratulálok, a dobozolása nagyon ötletes
(#) Doncso válasza Fery hozzászólására (») Máj 31, 2008 /
 
Köszi az elismeréseket. Bár a NYÁK-terv a te munkád! 1000-hála érte utólag is.
(#) Doncso válasza zoly15 hozzászólására (») Máj 31, 2008 /
 
Köszi.
(#) miklosch válasza Doncso hozzászólására (») Máj 31, 2008 /
 
Szép lett a generátorod! Nekem is tervben volt, hogy megépítem, de a nyák átrajzolásakor elakadtam, mert más volt a lábkiosztása a kapcsolóimnak. Ha megkérhetlek, fel tudnád tenni a nyártervet?
(#) Attila86 válasza miklosch hozzászólására (») Máj 31, 2008 /
 
Az Urbán-féle XR2206-os funkció-generátorhoz van egy saját készítésű nyáktervem. Jó régen terveztem már, és végülis soha nem martam ki. Ha érdekel, szívesen odaadom.
(#) lidi válasza Attila86 hozzászólására (») Máj 31, 2008 /
 
Én is megépítettem ezt, saját nyáktervvel. De még nincs begejezve, frekimérő még tervbe van hozzá. Jó kis project ez, bár még nem tudom mire fogom használni
(#) Attila86 válasza lidi hozzászólására (») Máj 31, 2008 /
 

Frekvenciamérőt én is terveztem hogy építek hozzá sőt, terveim szerint egy jó kis millivoltmérő is lett volna az XR2206-os funkciógenerátor mellett.
Így egy jó kis műszert építettem volna, de végülis nem lett belőle semmi. Pontosabban a millivoltmérő elkészült, működött, de sajnos csak kb. 40kHz-ig tudtam vele elmenni, így feladtam. Ma már ha leülnék tervezni, akkor biztos elérném az annak idején megcélzott 100kHz-es maximális frekvenciát, sőt...
Na de hogy ne offoljak annyira; itt van pár kép erről a millivoltmérőről:
Kép1
Kép2
Kép3
Ezt már több mint egy éve terveztem, ma már sokkal gusztusosabb lenne...
(#) Fery válasza Doncso hozzászólására (») Máj 31, 2008 /
 
Szia. Nem is arra gondoltam. hanem a beültetésre és az igényesen összerakott panelre. Egyébként a nyákterv sem az enyém csak átrajzoltam SL-be az eredetit.
Fery
(#) Fery válasza miklosch hozzászólására (») Máj 31, 2008 /
 
Tessék itt van.
Fery

(#) Doncso válasza lidi hozzászólására (») Máj 31, 2008 /
 
Egy funkció generátort pedig elég sokrétűen lehet alkalmazni, javításra, tesztelésre ilyesmi.
(#) Doncso válasza Attila86 hozzászólására (») Máj 31, 2008 /
 
....akkor valószínüleg nem is lehetsz benne egészen biztos, hogy müködik-e...
(#) Doncso válasza Fery hozzászólására (») Máj 31, 2008 /
 
Nagyon köszi az elismerést, igyekeztem hogy ne hozzak szégyent , esetleg feltehetnénk az oldaladra, egész jó kis cikk lehetne belőle.
(#) Doncso válasza miklosch hozzászólására (») Máj 31, 2008 /
 
Köszi szépen, ahogy látom Fery már fel is tette, én csak egy dolgot módosítottam azon a lay-on , annyit csak hogy tettem köré azt a nyák-kitöltést a vezetősávok köré, nem jut eszembe hogy mi a neve de biztos tudod mire gondolok, annyit még hozzá tennék, hogy bár ez nem a reklám helye de a HQ ban mindent megkapsz hozzá ami csak kell, még a jaxley kapcsolók is pont bele illenek, ja igen kapcsoló, erről jut eszembe, ezt is átrajzoltam mert a hq-s jaxley nek 3 középső csatija van nem 2 ha godolod azért feldobom az "enyémet" is.
Üdv: Doncso
(#) DJ Szabcsa válasza Doncso hozzászólására (») Máj 31, 2008 /
 
Elég jól néz ki a nyákterv.Lehet hogy még én is megépítem,ha lesz hozzá kedvem meg pénzem.
(#) Attila86 válasza Doncso hozzászólására (») Máj 31, 2008 /
 
Mármint a jelgenerátor? Nem, végülis azt még működni nem láttam. De elég egyszerű egy kapcsolás, kétlem hogy elrontottam volna rajta valamit.
(#) cimopata hozzászólása Máj 31, 2008 /
 
Halihó mindenkinek.

Minap elkészültem a TDA7250-es erősítőmmel.
Remélhetőleg holnap tesztelni is tudom.
Terveim szerint kapcsitáppal fog pöfékelni.
(#) Norberto válasza cimopata hozzászólására (») Máj 31, 2008 /
 
Kifogástalan kivitelezés!
(#) levii válasza cimopata hozzászólására (») Máj 31, 2008 /
 
Valóban kifogástalan kivitelezés
Jól néz ki az az áthúzott kuka is a nyákon

Üdv!
Következő: »»   240 / 1679
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem