Fórum témák
» Több friss téma |
Fórum » Akkumulátor töltő
Hello. Proli007, ezt véletlen nem rajzoltad meg az általad le írtakkal ? Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Dec 22, 2019
Hello! Mármint a nyák tervekre gondolsz? Mert azt nem. Én csak kiegészítettem a kapcsolási rajzot egy visszacsatolással a kívánalom szerint..
A hozzászólás módosítva: Dec 22, 2019
Szia!
A Proli007 által berajzolt 2 db. alkatrészt ha kell, még be kell tervezned.
Sziasztok !
Megépítettem ezt a kapcsolást. Teszi szépen a dolgát de a méréssel nem boldogulok. Jelenleg nekem csak az áram mérése kell tehát a com és az áram vezetékem van bekötve a 200mV-os műszerre,viszont a műszer 0-át mutat holott multival mérve az akksi sarukon mérhető a töltő áram. Ötlete esetleg valakinek? Köszönöm. Bővebben: Link
Illetve annyi még hogy az áramszabályzó potit ha tekerem vagy leesik nullára a töltő áram vagy maximummal tölt, persze később az áramnyelő panel beavatkozik csak a külső potival nem tudok szabályozni.
A töltő helyes működésének elérése kell legyen az első lépés. Ennek a mérés nem szerves része. Utána jöhet a mérés. Attól mert nem akarod a feszültséget mérni, még be kell kötni a többi vezetéket is. Nem lesz mindre szükség, de a "P+"-ra nagyon is lesz. Viszont ha már megvan a segédpanel, és megvan a 200 mV-os mérőegység, akkor miért hagynád ki a feszültség mérésének lehetőségét. Ennek semmi értelme, mert csak egy 2 morzés kapcsoló kell hozzá, és máris méri mindkét paramétert neked az átkapcsolástól függően
Elsőre igazából az érdekelne miért nem megy rendesen az áramszabályozás. A mérés panel be van kötve azért nem akarok feszültséget mérni mert a kapcsoló már nem nem fér el a meglévő dobozba meg igazából nekem nincs is szükségem rá. De most egyenlőre a legfontosabb hogy az áram szabályzása miért nem mehet rendesen?
Tisztelt fórum, Nem olvastam végig az egész írást, de lenne egy kérdésem . Ifjú ismerősöm hozott egy 250 ma 4.2 V akkus lámpa töltött . Elszállt a 1300i tranzisztor, Csere , eredmény meglepő 2.2mikró 400V kondenzátor is. Lényeg amivel még nem találkoztam a kondenzátor elektrolit aminek a pozitív sarkára volt kötve a 230V sorosan a bemenettel ( A kondi egyenáramú ) Sajnos hej hiány miatt nem hejetesíthető. Valami keleti lehet. Bocs a helyes írási hibákért.
Arra gondoltam, hogy pár 18650-es Li-ion akkuval csinálnék egy szünetmentest. 3 eszközt kellene ellátnia:
Névleges teljesítmény igény: Router: 12V 2A Switch: 9V 0,85A Digi modem: 12V 1A Van elképzelésem de mielőtt feleslegesen dolgoznék, szívesen fogadok linket ha tudtok jó kapcsolást! Úgy gondolom, hogy ezek a cuccok nem veszik fel állandóan a rájuk írt értékeket, így 35-40Wh elég lenne 1 órára.
Helyedben én egy ilyen 12V7Ah (6eFt) aksit használnék és a 12V tápegység vezetékébe két nagyáramú Si fiódán keresztül injektálnám be az aksi feszültségét. A switch felé esetleg még egy zenert is beiktatnék, ennyi.
Az aksit persze a helyén nem töltheted, csak leválasztva külön 14V-ról. A hozzászólás módosítva: Jan 16, 2020
Szia, Nagyon spórolnak, lehet csak egy db dióda volt előtte a körben, de valami egyenirányító biztosan. Ilyen kondit találsz bármely LED-es 220 V-os égőben. Úgy értem elpusztultból kitermelhető.
Csepptöltéssel, max 13,6 V ráköthet egy kis tápot folyamatosan, a szünetmentesekben is úgy vana kimenetre meg egy min 3A-es stab tokot bordán, a switch -nek sem fog ártani, /de 4db soros 1N4007 is megteszi, 12-2,4V=9,6/ ugyanúgy van benne az 5V -ra szabályozás, mint a többiben.
13.6-12=1.6V Erre stabkocka? Minek? Ekkora a dropja.
Üzemi állapotban ne az aksiról üzemeljenek hanem egyetlen 12V tápegységről. Vagy dióda ( újabb 0.7V veszteség) vagy relé (kapcsolási sebesség kérdéses hogy elegendő-e) Ha pedig elmegy a hálózat akkor az aksi feszültsége 13.6-ról 12.5-re csökken. 1-2h üzem után akár 11V-ra is. A hozzászólás módosítva: Jan 17, 2020
Üdv mindenkinek.
A lent található töltőhöz kellene egy kis segítség. A problémám az, hogy méréseim szerint 15,5volttal tölt, és a zöld led is folyamatosan világít. Ha a potit tekerem csak pár tizedampert változik a feszültség (tudom, hogy nem erre való). Kérdésem ez jól van így? Nem lehetne csinálni valamit, hogy max 14,4 volttal töltsön?
Szerintem jól van. Az áram erőssége a lényeg, amivel tölt.
Hello! Ha a zöld Led világít, akkor Q2 nyitva van, az lezárja a Q1-et. Ekkor az R5-ön nem szabad feszültséget mérni, így a Fet-nek zárva kellene lenni. Ha az R5-ön nincs feszültség, akkor a Fet már megpusztult..
Köszönöm szépen!
Még egy kis segítséget kérnék. Lassan végigolvastam az egész topicot. Kettő elektronikát látom képességeimhez mérten megépíthetőnek, de mindkettőben van egy olyan alkatrész amit nem találok. Mivel lehetne helyettesíteni BTW68 at illetve a TIC 126-ot?
A TIC126 egy 12A-es tirisztor, viszonylag érzékeny Gate árammal.
A BTW68 pedig egy 30A-es tirisztor. Ennek megfelelően kicsit érzéketlenebb Gate-el. Megnézed az adatlapokat,, és választasz. De ne egy tranyóval próbáld helyettesíteni.
Úgy van ahogy írtad. R5 nincs semmi, ennek ellenére a fet nyitva van. (Az S és a D lába között sípol a multi)
Remélem így kellett megmérni.
Zaklatnálak még egy kicsit a hülyeségeimmel.
A reszursz töltőt szeretném megépíteni. A kérdésem az lenne, hogy az egyeníránytó részét hogyan kell bekötni a két illetve a három kivezetéses trafóhoz? Elgondolásom szerint a kétvezetékesnél trafó-graetz, graetzről a negatív az R16 alsó lábára+R19 felső lábára+akksira, pozitív az akksira+vd9.re, a trafó két kivezetése meg a két tirisztorra. Jó az elméletem? A három vezetékes trafó bekötéséről meg lövésem sincs. Két graetz és a trafó középső kivezetését mindkét graetzre?
Hello! Ebben az töltőben egy vezérelt hídegyenirányító van. Ennek tagjai a VS1-VS2 és VD4-VD3. Tehát ezek a nagy-áramú alkatrészek. A VD6-VD7 csak kis-áramú egyenirányító, ami csak a tranzisztoros PUT áramkör részére szolgáltat, negatív 100Hz-es félhullámú jelet. Viszont ennek a fokozatnak ez kell a vezérléséhez. A pozitív félperiódusokat a VD3-VD4 szolgáltatja. Vagy is a kis-teljesítményű rész híd-egyenirányítóját, a két kicsi és két nagy dióda együtt adja ki.
Hello !
Csak érdeklődés... Valaki tudja, hogy mi van azokban a tenyérnyi kütyükben , amit starter néven forgalmaznak ? Valahogy nekem túl kicsi, hogy megfelelő kapacitású aku beleférjen. Néhány amperórás lithiumosból meg hogy vesz ki 100...120A-t ?
Egy (A123) 26650 (LiFePO4) akku simán lead 120A-t 10 másodpercig.
Lipo-t láttam már ami 2-3 ilyen akció után már felpuffadt a túlzott áramfelvételtől.
Eleinte 3s 3-5Ah lipo cellákkal játszottak napkeleti testvéreink, csak azok elég hamar elpusztultak. Ma nem tudom mit raknak bele. Nekem egy 200ccm-s 4ütemű kismotor önindítója vesz fel 40-50 ampert átlagban (RMS).
Sziasztok!
Nem tud valaki olyan áramkört, ami pl 4-8 akku téli töltésére használható egyszerre? Ne keljen minden nap áttenni másikra.. A 4-8 töltő nem játszik. Akár lehet olyan is amire ráteszek egy töltőt és kapcsolgat az akkuk között. Válaszotokat előre is köszönöm. |
Bejelentkezés
Hirdetés |