Fórum témák
» Több friss téma |
Az elemek kapacitását sem tüntetik fel, sőt kevés kivételtől eltekintve ki sem deríthető. A benzinkúton kapott számlán sincs feltüntetve, hogy mennyi időn keresztül szabad felhasználni.
Vagy semmi, mert már azon is meglepődtem, hogy a múltkori cég reagált.
Persze az én hibám is, hiszen mit akarok egy 400 Ft-os LED lámpától? Csak már kiábrándultam a márkákból, amikor a Philips corepro 7 W-os lámpám is hasonló sorsra jutott másfél év után, csak az 3x áron. A 15.000 órás élettartam ott is maximum elcsomagolva igaz.
Ezt hívják úgy, hogy a felelősség áttolása a fogyasztóra. Nem tudtál róla magadtól, hogy XY dolgot nem szabad? Így jártál. A cég mossa kezeit.
(moderátornak köszönöm az áthelyezést)
Idézet: „Tiszta átverés” Az. A LED üzemi igényei rovására megy a design. A fényt meg opál, matt és egyéb fényfogó megoldással "pazarolják". Szerintem ezeket a LED-es lámpákat nem világításra találták ki. Csak olyan zöld. Mi is korszerűsítettünk. A szobába legalább is. A 2×20W kompakt f cső helyett 3 db 7 W-os jobb minőségű LED-es fényforrás van. Fényerőben meg sem közelíti az eredeti, de legalább hide-meleg fényű. Simán kellene 3×10 W, de az már brutál méretű és árú. Idézet: „Sajna ez van , még a minőségi drága terméknél is.!” Dolgoztam már nem egy multinál , kis cégnél , az eredmény ugyanaz , kishibás - semmi baja megy a többivel , nem dobunk ki semmit , a többiek ugyanezt csinálják , magyarok vagyunk... Tudnék mesélni de minek , akinek nincs tapasztalata az hazudik .
Aki egykor épített ezt-azt, maga méretezte a tranzisztorokhoz a hűtőfelületet, még ki is tudja számítani, mekkora hőleadó felület kell, hogy 8 W disszipálásánál a védendő eszköz hőmérséklete 70 fok fölé ne emelkedhessen. A sarkkörön túl szabadtéren nyitott lámpatestben elég lenne az a hűtőfelület, amin a LED-ek vannak. Persze csak a "hőszigetelő" műanyag burkolat nélkül.
![]()
Sziasztok!
Én azon akadok ki, hogy LED shop-ban szalaghoz vásárolt dimmer esetében az még "hagyján" hogy sípol, de 100% fényerő alatt vibrál. Miért olyan megoldhatatlan dolog az, hogy a PWM-es teljesítményszabályzás frekvenciája ne a szem által észrevehető tartományba essen? Nem értem.. A hozzászólás módosítva: Jan 31, 2020
Nagyobb frekvencia jobb meghajtást igényel, vagy ugyanolyan meghajtással több veszteséget jelent, tehát a hőt el is kell vezetni, ehhez nagyobb tok, vagy jobb FET kell, ami drágább. Az emberek nagy részét nem érdekli a villogás, észre sem veszik, vagy megszokják. A többiek pedig addig keresgélnek, amíg meg nem találják a megfelelő terméket (vagy gyártanak maguknak sajátot, ahogy én is teszem).
Sziasztok,
G4-es foglalatú halogénről (12V/10W) szeretnék áttérni LED-re. A halogén izzó dobozán az van, hogy 96 lumen/2700 K. Az lenne az igazi, ha LED-re áttérve "erősebb" lenne a fény, mint eddig volt. LED-nél milyen adatokat keressek/fogok találni? Ott milyen jellegű lumen/K adatok vannak általában? Milyet keressek/válasszak, ha intenzívebb megvilágítást szeretnék elérni? Köszönöm előre is a válaszokat!
Színhőmérséklet és fényerő (méterenként) található a LED szalagok mellett is.
A hozzászólás módosítva: Feb 3, 2020
Nem szalag: maradnom kell a G4-es foglalatnál....
Jó reggelt nekem.
![]() A LED-es világítótesteknél is van fényerő, színhőmérséklet adat.
Köszi, már látom is. A színhőmérséklet (K) és a hideg-meleg "érzet" között mi az összefüggés?
...mert hogy 4000-6000-es számokat látok a Kelvin előtt.
Valahogy így:
Bővebben: Link
Ez alapján a 4000-es még elfogadható lehet, köszönöm!
LED esetén a legfontosabb a megfelelő hűtés, a keletkezett hő elvezetése a szabadba. Ezt nem minden lámpatest tudja. A réteghőmérséklet 70°C alatt maradjon, minél alacsonyabb, annál jobb.
Amit még tudni kell, a LED nem pontszerű fényforrás, csak egy irányba világít, figyelme kívül hagyva az ún. filament COB LED kivitelt. Jobb tanácsot tudnánk adni, ha elárulnád, hova szeretnéd alkalmazni. A gyengébb képzelőerejűek kedvéért egy kép lenne a legjobb.
Köszi. Képzelj el egy plafon hasaló, oda felszögezett sünt. Vagy inkább egy félbe vágott focilabdát, a vágott felével a mennyezete ragasztva, és teleszúrkálva egy csomó (30-40) ceruzával. Mindez korracélból. És a "ceruzák" végeiben vannak a kis halogének, mindenféle búra nélkül.
Bővebben: Link itt nézelődj.
100Lm fényt már 2W körüli LED is tud produkálni. Most futottam bele: Rábalux. A hozzászólás módosítva: Feb 3, 2020
Azt hiszem nekem is efelé irányultak a gondolataim.. értem, köszi!
hogy lehet azt megcsinálni, hogy egy 3 lábu led ugy villogjon hogy hol az egyik hol a másik lábán van táp? s ugy hogy legyen olyan is mikor mindkettőn? (utobbi 3 periodusu). ha egyszerubb lehet 4 periodus is, mikor egyiken sincs egyik esetben
Egy 8 "lábú" mikrovezérlő (pic-avr-stb)volna talán a legegyszerűbb megoldás , avval bármilyen effekt megvalósítható lenne
Hello! Ha egy bináris számláló egy-egy kimenetére kötöd a két Led-et. Két kimenetnek négy állapota van. pld. a CD4060-ban ütemadó is van, amit három alkatrészből el lehet készíteni.
Ha közös anódos a Led, akkor a közös pontot a tápra kötöd, ha közös katódos, akkor a GND-re. Ez szabályosan fog váltakozni. Ha kevésbé szabályosat szeretnél, akkor pld.. két 555-ös ütemadó kimenetére kötöd a Led-ek pontját (ellenállással). Ha a két ütemadó közeli frekvencián jár, akkor a két kimenet interferálását fogod látni a Led-eken.
Most ugyanezt kétlábú háromszínű LED-del, lécciii!
![]()
A kétlábú, háromszínű LED a valóságban kétszínű, a harmadik szín a gyors irányváltogatás eredménye.
"jobb minőségű LED-es fényforrás"
Melyik gyártó melyik terméke, ha megkérdezhetem?
Sziasztok!
Hogyan kössem be, hogy működjön. Kell a patron vagy mehet telibe a 230V ? Jelen felállásban csak villan egyet. Hova tegyem, ha tegyem a patront. kell bele a nyák lap? Köszönöm A hozzászólás módosítva: Feb 25, 2020
|
Bejelentkezés
Hirdetés |