Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Tápegységgel kapcsolatos kérdések
Lapozás: OK   4 / 173
(#) Dudus válasza proli007 hozzászólására (») Jún 4, 2008 /
 
Proli, nyugodj meg én sem értek semmit! Több elgondolkodtató részlet van, ami nekem ellentmondásos ezért nem is igen tudok hozzászólni.

- Elmű méretlen vezetékre késes olvadóbetétet rak FI-t nem.
- Ha van FI és nullázott földelés, akkor nem rázhat semmi ha ráz, akkor nincs földelés.
- Az elosztóba szerelhető FI-> 30mA-s a 10mA-s relét max egy aljzat védelmére építik be.
-Mi az áramrázás?
-Mi az amperhiány?
-
Idézet:
„Tehát a potenciális rázás a nagyobb amperek után jöttek”
ez mit jelent?
-
Idézet:
„Ezért nem lehet alkalmazni feszültség elven működő relét.”
Ezeket a nehezen biztosítható független segédföld és a berendezés földfüggetlen szerelése miatt nem használják már vagy 50 éve.
-Ha a készülékház érintésére leold a relé de a földelés bekötésére nem, akkor amit bekötöttél az nem földelés vagy valami elmebaj van azzal a rendszerrel.


Borzasztóan zavaros !!!
(#) djyuri válasza Dudus hozzászólására (») Jún 5, 2008 /
 


Az a baj,hogy a sorrendet már én sem tudom.
proli007 Bizonyítottan hibázott az elmű....kártérítésre nem mentünk,de az a fix,amit én értek az egészben,hogy egy olyan hálózatot akartak kiépíteni,amihez kellett volna a föld külön és nem a nullával összekötve...de jól "elkötötték" magukat. Sem a földet nem kötötték be...és amikor 16-ról 25A-re kaptuk a jelet,akkor meg el is kötöttek valamit,hisz föld ellenére is rázott minden..hacsak pillanatra is,de rázott.

Ui.: a macskám közepesen jól van. Nem szabad mozognia,így virrasztás van mellette,hogy ne kelljen fel....
hosszú lesz ez a 4 hét
(#) Gyurix hozzászólása Okt 26, 2008 /
 
Sziasztok! Az volt ide írva, hogy tápegységgel kapcsolatos kérdések ezért ide teszem fel kérdésemet.Szeretnék építeni egy tápegységet van is ötlet de nem tudom hogy jó e? íme az ötlet:A mellékletben.És még azt kérdezném, hogy mire jó a pufferlés és, hogy milyen mekkora veszültségű trafóhoz milyen graetz kell és milyen kondi?

Az ötlet jó?

névtelen.JPG
    
(#) Sebi válasza Gyurix hozzászólására (») Okt 26, 2008 /
 
Rajzod és kérdésed alapján a "Kezdő kérdések" közt lenne a helye...
Az "ötlet" jó, bár a trafónál nem jelölünk polaritást (+,-) hanem ugyanolyan hullámvonal kell oda, mint a graetz-en, hiszen innen váltakozó fesz jön. A kérdés az, mire akarod használni? Pl. egy motor számára nem kell a pufferkondi, de egy elektronikus készüléknek viszont nem elég csak a puffer, hanem stabilizálni is kell (általában).

Így bekötve működik, a pufferkondin terhelés nélkül kb 16...17V-ot fogsz mérni. Ez a terheléstől és a kondi kapacitásától függően fog csökkenni. A szokásosan megengedett hullámosság (a kondin) - ökölszabály szerint - amperenként 1000µF-al érhető el.

A kondi elsődleges feladata a szűrés.

Tehát: ha van egy 12V-os trafód - mondjuk 2A leadására képes,
akkor kell egy 100V 2..3A-t bíró graetz és legalább 2200µF 25V-os elektrolit kondenzátor.
(#) Gyurix hozzászólása Okt 26, 2008 /
 
Kössz az infót.
(#) Gyurix hozzászólása Okt 26, 2008 /
 
és azt,hogy érhetem el,hogy annyi maradjon a feszültség mint amennyi a trafóé?és,hogy tudok stabilizálni?
(#) Gyurix hozzászólása Okt 26, 2008 /
 
és akkor mi történik ha nagyobb kondit teszek rá?
(#) Gyurix hozzászólása Okt 26, 2008 /
 
szia ha kisebb kapacitású kondit rakok rá akkor kisebb vagy nagyobb lessz a fesz?
(#) Gyurix hozzászólása Okt 26, 2008 /
 
Kössz
(#) Gyurix hozzászólása Okt 26, 2008 /
 
Mivel azt mondtátok, hogy fejtsem ki mit akarok egy hozzászólásban ezért leírom, hogy valójában mit is akarok.Szeretnék készíteni egy erősítőt ami valójában egy KIT, de tápegységet kellett hozzá csinálnom de nem tudom, hogy jó e a tápegység ehez az erősítőhöz.?Erősítő:http://www.hestore.hu/termek_10021447.html
A tápegységet a mellékletben találod! És még azt szeretném megtudni, hogy 1V-os 1A-es trafóhoz mekkora kondi kell?

A válaszokat előre is köszönöm!
(#) Imi65 válasza Gyurix hozzászólására (») Okt 27, 2008 /
 
Szia!
A projekted ezen része bukott, sajnos több ponton is.
Az általad belinkelt erősítő kettős tápegységet igényel.
A rajzodon a trafó teljesítménye nevetségesen kevés, 1,8W-os trafóval hogy akarsz 2X több tíz Wattos erősítőt ellátni?
A 9V-os szekunder után nem elég a 10V-os kondenzátor.
Ez már csak az én privát véleményem: Jelenlegi tudásoddal még nem fog menni az erősítő megépítése. Sajnos. Előbb az alapvető dolgokat meg kell tanulni, de aggodalomra semmi ok, mert mindenki így kezdte. A tanulságot kell tudni levonni: A tevékenységet nem atomreaktor építésével kezdjük. Garantáltan kudarchoz vezet.
(#) Gyurix hozzászólása Okt 27, 2008 /
 
Kössz! én ebböl az erősítőböl a 100W-osat akarom.És körülbelül milyen trafó kéne hozzá?És mi az a kettős tápegység?
(#) Imi65 válasza Gyurix hozzászólására (») Okt 27, 2008 /
 
Szia!
Az általad belinkelt KIT egy teljesítményerősítő IC "megfejelése" teljesítménytranzisztorokkal. Nézd csak:
[quote]# TDA 2030 alapú, gyorsan összeállítható KIT, kiváló paraméterekkel, kis helyigénnyel, alacsony tápfeszültséggel, kedvező áron. A hűtő beépítésénél ügyeljen a teljesítménytranzisztorok szakszerű szigetelésére.
# Tápfeszültség +-12 V és +-17 V,
# Csatornánként 4A-es terhelhetőséggel.[quote]
Írja is: Tápfeszültség +, és - 17V. Ez azt jelenti, hogy kell egy pozitív, és egy negatív tápfesz neki. Ezt úgy tudod elképzelni, hogy fogsz két autó akksit, és sorba kötöd őket. Ezt úgy csinálod, hogy az egyik akksi + felét összekötöd a másik - felével. Ekkor lesz egy közös pont, egy + saru, és egy - saru. Ha a közös potot nézed, akkor ahhoz képest a + saru + 12V, a - saru -12V. Ez már kettős táp, mert rendelkezik egy +, és egy - ponttal a közösített ponthoz képest. Neked is ezt kell elérni. Mono 100W-os erősítőhöz kell +- 17V, 4A. Ez 136W, ide minimálisan 150VA-es trafó kell, szteróban a duplája, 300VA. A képen látható tápegységet kéne megcsinálni, a trafó fesze lehet 2x14V (a veszteségek miatt) A kondik 25V-osak.

Netzteil.gif
    
(#) Gyurix hozzászólása Okt 27, 2008 /
 
Nagyon köszönöm a válszt ez már nagyon jó még annyit szeretnék megtudni, hogy a középső kábel a képen mi mert én csak olyan trafót ismerek még aminek csak egy poz és egy neg kivezetése van?.
(#) proli007 válasza Gyurix hozzászólására (») Okt 27, 2008 /
 
Hello!

Nem figyelsz! :no:

Sebi:
Idézet:
„a trafónál nem jelölünk polaritást (+,-) "”


Imi:
Idézet:
„trafó fesze lehet 2x14V”


Ennek a trafónak két 14V-os tekercse van. Azok sorba vannak kötve. (Az első tekercs vége, a második tekercs kezdetéhez.) Az összekötési pont a középső láb. (lehet úgy is, hogy a tekercsnek középen van egy kivezetése, de általában inkább mind két véget kivezetik, és kint kötjük össze.)

A trafó lába melletti pötty, a tekercselés kezdetét jelöli. Ha jól van sorbakötve, akkor a két szélső lábon a kétszeres (28V) feszültség mérhatő. Ha rosszul, akkor nulla.

üdv! proli007


DuplaTape.gif
    
(#) Danaman válasza Gyurix hozzászólására (») Okt 27, 2008 /
 
Hát olyan alapból nincs hogy + mmeg - kivezetés a trafón.
A trafó váltóáramú így nincs polarítása csak fázis meg 0
a képen pedig az a jel a 0pontot(vagy GND vagy föld) jelöli attól a ponttól van -x Volt meg +x Volt ezeket öszeadva a + és a - jel közti feszültséget kapod.
Én is csak azt tudom tanácsolni hogy ne rögtön atomreaktort akarj építeni kezdésnek inkább ilyen villógó ledes kutyafüléket javasolnék de ez csak az én javaslatom.
(#) Gyurix hozzászólása Okt 27, 2008 /
 
Kössz mindenkinek!
(#) Gyurix hozzászólása Okt 27, 2008 /
 
ilyen trafót hol lehet kapni légyszi küldjetek linket mert én csak olyat találtam amin nincs nulla.
(#) Danaman válasza Gyurix hozzászólására (») Okt 27, 2008 /
 
Milyen kéne hány Volt és amper?
HQvideoban szerintem találsz
(#) Gyurix hozzászólása Okt 27, 2008 /
 
2*14V-os legalább 4Amperes és leg 150W
(#) potyo válasza Gyurix hozzászólására (») Okt 27, 2008 /
 
A 2x14V, 4A az már megadja a teljesítményét, számszerűen 112VA-t. Mert a transzformátort nem watt-ban, hanem voltamper-ben mérjük.

----------

Az új kérdés felvetése felirat szerinted válaszolásra vagy új kérdés felvetésére való?
(#) Danaman válasza Gyurix hozzászólására (») Okt 27, 2008 /
 
De amit belinkeltél kitet ahoz marhára nem 2x14V-kell
(#) Imi65 válasza Danaman hozzászólására (») Okt 27, 2008 /
 
Még annyi sem. A TDA 2030 max. +-18V-ot enged meg. 100W-ot csak tápáram vezérelten, és azt is hidalva lehet elérni. Tehát 2 IC, 4 tranyó.
(#) Gyurix hozzászólása Okt 27, 2008 /
 
nekem it mondták, hogy 2*14 volt kell ha megnézed ott van aki írta nem én találtam ki
(#) Danaman válasza Gyurix hozzászólására (») Okt 27, 2008 /
 
OFF:
De használd már az a Válasz nevű linket a hozzászólás jobb felső sarkában mert most sem új kérdést tettél fel te mégis arra kattintottál
ON
(#) Gyurix válasza Danaman hozzászólására (») Okt 27, 2008 /
 
ok akkor ti milyen trafót javasoltok?
(#) Gyurix hozzászólása Okt 27, 2008 /
 
akkor ha fordítva van bekötve a kondi mármint az egyeníránytásból a + a minuszra megy és a - a plusra akkor lehet több mint kétszerese a feszültség én ezt tapasztaltam?.
(#) Imi65 válasza Gyurix hozzászólására (») Okt 27, 2008 /
 
Ha fordítva kötöd be az elektrolit kondit üzemi feszültségre, akkor az nagy valószínűséggel felrobban. A kondi - polaritáshelyes bekötés esetén, és terhelés nélkül - csúcsfeszültségre töltődik, ami a váltakozó feszültség effektív értékének 1,41x-ese.
(#) Gyurix válasza Imi65 hozzászólására (») Okt 27, 2008 /
 
igen ebben a pillanatban robbant fel.
(#) Gyurix válasza Imi65 hozzászólására (») Okt 27, 2008 /
 
de így kisebb volt a veszültsége
Következő: »»   4 / 173
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem