Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Lézershow építése
 
Témaindító: sportcipo, idő: Júl 21, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   18 / 137
(#) sebestyen_ferenc válasza zenetom hozzászólására (») Jún 5, 2008 /
 
mondtam ,hogy a kondikat cseréld ki a tápjából 105C-os jó minőségükre és akkor nem lesz gond
(#) zenetom válasza sebestyen_ferenc hozzászólására (») Jún 5, 2008 /
 
csinálta már valaki áramgenerátor nélkül? és ha igen, akkor meddig bírta?
(#) sebestyen_ferenc válasza zenetom hozzászólására (») Jún 5, 2008 /
 
én sima tápal csináltam meg + egy 5 voltos stab ic + egy ellenállásal beálitoam az áramot ennél egyszerübb és jobb nincs
(#) zenetom válasza sebestyen_ferenc hozzászólására (») Jún 5, 2008 /
 
én is így tervezem, de ahogy melegszik a lézerdióda úgy nő az áramfelvétele és ha nagyon megnő akkor kiég...úgyhogy ha rakok rá hűtést (esetleg ventilátorral) akkor nemtud melegedni vagyis nem vesz föl annyi áramot és nem ég ki, áramgenerátornál ez nem lenne probléma mert egy beállított értékű áramot ad
jha és a stab IC-vel (lm317) a feszkót állítod be nem? attól az áram ingadozhat
(#) sebestyen_ferenc válasza zenetom hozzászólására (») Jún 5, 2008 /
 
az lm317 áramgenerátorként is lehet használni.az adatlapban lásd 17,18,20..oldal

LM117.pdf
    
(#) zenetom válasza sebestyen_ferenc hozzászólására (») Jún 5, 2008 /
 
a táp mégse a DVD táp lesz mert nem tud elég áramot szolgáltatni, meg nincs kedvem cserélni a kondikat, inkább összedobok egy egyszerű tápot.
gondolom elég a trafó a Graetz és egy pufferkondi

tápp.JPG
    
(#) sebestyen_ferenc válasza zenetom hozzászólására (») Jún 5, 2008 /
 
na végre már egy ideg mind eszt mondom neked
(#) zenetom válasza sebestyen_ferenc hozzászólására (») Jún 5, 2008 /
 
most kimértem a lézernek az áramát (egy smd ellenállat van sorba kötve vele az áramkörön kívül), 21mA-t kaptam ahogy átszámoltam elemről, adok neki 20mA-t.
A rajzon lévő kapcsolást csináltam meg gyors mégcsak légszerelésben (csak a lézer meghajtó részét, de motorral terheltem a tápot és nem változik sem az áram, sem a feszültség).
(#) sebestyen_ferenc válasza zenetom hozzászólására (») Jún 5, 2008 /
 
most jöhetnek a motora tükrők és a beálitások és kész is vagy
(#) zenetom válasza sebestyen_ferenc hozzászólására (») Jún 5, 2008 /
 
Igen, csak még normálisan összerakom panelra meg berakom az egészet egy PC táp dobozba. Ja még a tükröt kell "felvágni" 2db 1x1cm-es darabokra, oda ugye üvegvágó kell?
(#) sebestyen_ferenc válasza zenetom hozzászólására (») Jún 5, 2008 /
 
rendben... én csak ugy összeraktam, de én is valoszinüleg fogok csináni egy rendes dobozt neki, az üvegvágora szükséged lesz :yes:
(#) zenetom válasza sebestyen_ferenc hozzászólására (») Jún 5, 2008 /
 
akkor jó lesz az 1x1cm-es tükör? nem lesz kicsi?
(#) sebestyen_ferenc válasza zenetom hozzászólására (») Jún 5, 2008 /
 
nem nem én akorákat használtam
(#) zenetom válasza sebestyen_ferenc hozzászólására (») Jún 5, 2008 /
 
ok, köszi a segítséget :yes:
(megyek gálvölgyit nézni )
(#) sebestyen_ferenc válasza zenetom hozzászólására (») Jún 5, 2008 /
 
szivesen
(#) zenetom válasza sebestyen_ferenc hozzászólására (») Jún 6, 2008 /
 
A motor tengelyére csak simán ragasszam a tükröt, ne rakjak rá valami kis akármit a motor tengelyére amin jobban megragad a tükör?
(#) Szebence válasza zenetom hozzászólására (») Jún 6, 2008 /
 
Természetesen tegyél a motor tengelyére egy kis csigát, amin a "szíj" szokott lenni, pl cd, dvd írókban, wlkman stb ilyesmikben bőven találsz. És majd ehhez kell úgy ragasztanod a tükört, hogy nem pont ráteszed, hanem pl a tükör egyik oldalára ragasztol 3-5 csík szigetelőszalagot, így nem merőlegesen fogod a csigára ragasztani a tükört és így töri meg a lézer sugarát
(#) zenetom válasza Szebence hozzászólására (») Jún 6, 2008 /
 
értem, köszi
(#) sebestyen_ferenc válasza zenetom hozzászólására (») Jún 6, 2008 /
 
én felmelegitett müanyag ragasztóval egyszerűen ráraktam a tengelyére igy is megáll a tükör kis súlya miatt.
(#) zenetom válasza sebestyen_ferenc hozzászólására (») Jún 6, 2008 /
 
van ragasztópisztolyom, de attól félek, hogy egy idő után "elengedi", úgyhogy lehet hogy pillanatragasztóval kéne...
(#) Szebence válasza zenetom hozzászólására (») Jún 6, 2008 /
 
Én pillanatragasztóval rögzítettem arra a kis csigára, ami a motoron volt alapban.
Közben épül az én lézershow-m is, majd egyszer csak elkészül...
(#) zenetom válasza Szebence hozzászólására (») Jún 6, 2008 /
 
Kipróbálom ragasztópisztollyal, ha nemfogja meg normálisan, akkor jöhet a Ferrobond
Amúgy szerintem megfogja azt a kis 1x1cm-es tükördarabot...
(#) Szebence válasza zenetom hozzászólására (») Jún 6, 2008 /
 
Oké, cak vigyázz, sokadik használat után le ne repüljön, mert nagyon veszélyes tud lenni...
(#) Georgee válasza zenetom hozzászólására (») Jún 7, 2008 /
 
hi!

Én a technokolos megoldást választottam, 24 óra száradás után elég biztosan fog. A tükörre centrifugális erő hat amit a technokol el tud viselni, ha tengelyirányú erő hatna akkor lerepülne. Vagy ha ez nem megy akkor vegyél FSB ragasztót (szilikon tartalmú) na ha ez nem fogja meg akkor semmi se, ezzel szoktak akváriumot ragasztani, szóval eléggé strapabíró.
(#) zenetom válasza Georgee hozzászólására (») Jún 7, 2008 /
 
oksa, de előtte ragasztópisztollyal próbálom ki aztán meg pillanatragasztóval
(#) fureszk válasza zenetom hozzászólására (») Jún 7, 2008 /
 
Pillanatragasztó megfogja jó erősen! Nem kell aggódni, nem repült le még tudtommal senkinek!
(#) Peti989 hozzászólása Jún 7, 2008 /
 
Valaki meg probálta már h valami más tükrözö felületel h müködik? pl: cd-vel vagy aluminium tükörrel elég vékony és könnyű
(#) fureszk válasza Peti989 hozzászólására (») Jún 7, 2008 /
 
cd->nem eléggé veri vissza és amit visszaver azt is picit szétszórja
alu tükör->mivel hajlik, nem tuti hogy pontot kapsz, lehet hogy csík lesz a lézerből miután visszaverte
(#) Directors hozzászólása Jún 8, 2008 /
 
üdv

Ezt a lézert érdemes megvenni?
Vagyis erre e célra megfelel?

http://www.hqvideo.hu/info/hu/le_m0005-655.html

(#) dexter1000 hozzászólása Jún 8, 2008 /
 
hay
lasernek valo tükröt egy rosz lap scannerböl ki bányázhato általába ez egy 15x200x1mm éretö tükör!
ragasztani meg csak epoxi tartalmu ragasztoval érdemes !mügyanta" vanak 5perces ragasztok belöle elég gyorsan meg is száraz aztán kalapácsal lehet csak leszedni!
pilanat ragaszto és ecet tartalmu sziloplasz egy idö után megvakul a foncsor! :no:
Következő: »»   18 / 137
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem