Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Muzeális készülékek-alkatrészek restaurálása
Lapozás: OK   6 / 578
(#) oldman válasza Moszkvai hozzászólására (») Jún 7, 2008 /
 
Ellenőrizted a fűtő feszt? A cső tápokat nagyfrekvenciás (20~40kHz) inverter állítja elő így annak vagy valamelyik egyenirányító hibája teljesen fel tudja borítani a beállítást.

Gyakori volt a tápegység hiba ezeknél a régi szkópoknál, ráadásul csak valódi effektiv értéket mérő műszerrel lehet helyes értéket kapni.
A cső fűtése névlegesen 6.3V egy 6V 0,2-0,5 A -es izzót a fűtés helyére kötve annak fényerejéből lehet következtetni az eltérésekre.

A szkópcső katalógust sajnos már kidobtam az évek folyamán.
(#) Moszkvai hozzászólása Jún 7, 2008 /
 
Van egy rajzom a D10 170GH bekötésére.A fűtést melyik pontokon mérjem?Én az 1-14 re gondolok.De mi a 7-es pont?Multiméterrel is mérhetem, vagy csak az izzós megoldással kapok megfelelő eredményt?

D10 170GH.jpg
    
(#) masi1 válasza Moszkvai hozzászólására (») Jún 7, 2008 /
 
7-es kivezetés az a katod.fütés 1-14.50hz-es betáplálásnál a multik is jol mérik a feszt.Egyébként ha cseresznye-pirosan világit akko nincs fütésbaj.
(#) Iszkakof István válasza masi1 hozzászólására (») Jún 9, 2008 /
 
Van egy másik rádióm is. Unirea a neve. Működőképes. Vasárnap belehallgattam vele a Kossuth rádió műsorába. A románok topicjában találtam egy ilyen rádiót, de nem tudtam kérdezni benne, pedig regisztráltam. Remélem, sikerül majd megfejtsem a topic működését. A Ciocîrlia viszont feladja a leckét. Az előző gazdájánál garázdálkodott benne az egér. Találtam benne kilenc tekercsvéget. Bizony jó lenne egy rajz. Felteszem a hibás rész képét a Ciocîrlia rádióból, hátha valaki találkozott már olyannal és tud szólni hozzá. Az Unirea rádió képét is felteszem, gyönyörködjön benne más is. A szú lyukakkal mit lehet tenni?
(#) masi1 válasza Iszkakof István hozzászólására (») Jún 10, 2008 /
 
Sajna én még románul sem tudok.Kapcsolásim román készülékhez nincs .Egyenlöre nem találtam még olyan honlapjukat, ami régi rádiókkal foglalkozik.A szu lyukakkal meg szinezett glettel szokott az asztalosom elbánni.
(#) szdavid válasza masi1 hozzászólására (») Jún 10, 2008 /
 
Glettelés előtt érdemes meggyőződni, hogy szú már nincs a lyukakban. Ha jól emlékszem étert szoktak injekciós tűvel belefecskendezni a lyukakba. Ha van benn élőlény akkor úgy járt.
(#) boy23w válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Jún 10, 2008 /
 
Akkor az én aktív Servo Sound hangrendszerem hova tartozik? majd 40 éves szépen fényezett lakkozott famintás dobozban van nagyon kevés van belőle, gyönyörűen szól<-> de tranzisztoros és FET es nagy érzékenységű kristálytiszta hangzású, sztereo tunerja van.
A duccatti márkájú kondenzátorok vannak benne...én azt hittem, hogy a Ducatti csak motorokat gyárt és autókat.
(#) Moszkvai válasza masi1 hozzászólására (») Jún 11, 2008 /
 
Köszönöm sikerült megcsinálni a szkópot.Egy imerősöm segített, ő jobban konyít az ijenekhez.
(#) Vales hozzászólása Jún 12, 2008 /
 
Üdv Gyűjtőtársak!

Feladtam egy hirdetést az apróban ebben a tárgyban:
Muzeális videomagnót rádióra cserélnék!

Üdv:
Vales
(#) Moszkvai hozzászólása Jún 12, 2008 /
 
Tudja valaki milyen gyártmányú hangszóró ez?
(#) Doszpot válasza Moszkvai hozzászólására (») Jún 12, 2008 /
 
A kicsi embléma alapján szerintem Vadásztölténygyári. (videoton előd)
Egyébként ha a közepén az egy külön kicsi tölcsér (annyira nem látom jól a képen hogy kilóg-e vagy csak perem) akkor "szélessávú" hangszóró, sima régi csöves rádióból. Lehet vele kezdeni ezt-azt.
(#) Moszkvai válasza Doszpot hozzászólására (») Jún 12, 2008 /
 
Van rajta kis tölcsér.Nem is tudtam, hogy volt ilyen.Van még mit tanulni a magyar hangtechnikáról.
Nagyon köszönöm!!
(#) boy23w válasza Moszkvai hozzászólására (») Jún 12, 2008 /
 
Egyébbként a mágnese és a kosara az RFT re is hasonlít. Az én régi rádióim ( Rema Arietta, Servo-Sound) is szélesávú hangszórókból vannak felépítve, de mégis meglepően jól hozza a magassakat is. Igaz, ős kövület technikáról beszélünk, de valamit tudnak, tudtak ezek amit a mai cuccok (Hiába a spec anyagú hangszórók és több 10-100W) nem vagy nagyon sok pénzt kell kiadni hogy tudja. azt amit ezek Itt a hangzásra és szívós, masszív felépítésre gondolok.
(#) masi1 válasza Moszkvai hozzászólására (») Jún 12, 2008 /
 
Natur Tesla.Egyébként nagyon jol szoltak hajdanában.
Most ragasztottam egynek a dobozát össze (8 éve éri az esö) és tökéletesen szol még igy is.
(#) llaci56 válasza masi1 hozzászólására (») Jún 12, 2008 /
 
De miért Tesla? Ott van rajta a VT jelzés.
(#) masi1 válasza llaci56 hozzászólására (») Jún 12, 2008 /
 
kb azért mint az adidas a kinai cipön hivatalosan.igy eggyeztek meg hajdanában.
(#) zoly15 válasza Moszkvai hozzászólására (») Jún 12, 2008 /
 
Szia!
Ez egy videoton hangszóró!
11VA-es és 4OHM-os ha minden igaz! Nekem is van ebből 2 vadonat újam! Csak doboz nincsen! De ahhogy megláttam könnybe lábadt a szemem!
Kérhetnék egy nagy szivességet tőled?...
Lemérnéd nekem a doboz méreteit? Plussz még a "bútorlap" vastagságát! Egyépként kipróbáltad hogy hogyan szól?
Ha érdekel meg tudom mondani az átvitelét is!
Kaphatnék én egy képet az egész hangfalról?

üdv!
(#) zoly15 válasza (») Jún 12, 2008 /
 
Szia!
Az a baj hogy nekem is csak hangszóróim vannak ezért kéne nekem a te dobozod méretei!
Annyiban tudok segíteni hogy meg tudom mondani az átvitelét és a zeljesítményét :yes:
Amúgy ez neked 25cm-es vagy 20 cm-es?

üdv!
(#) Moszkvai válasza zoly15 hozzászólására (») Jún 12, 2008 /
 
Az enyém 20 cm-es.Csak azt nem tudom, hogy abba a dobozba való-e amiben találtam.Ezt próbálom kideríteni, eddíg kevés sikerrel.Tudnál nekem te is feltenni képet a te hangszóródról?
(#) Moszkvai hozzászólása Jún 12, 2008 /
 
Holnap lemérem a dobozt is.Az adatai meg nagyon érdekelnének!
(#) GARFIELD13 válasza zoly15 hozzászólására (») Jún 12, 2008 /
 
Szia!
Nézz át a "Videoton DC2550 hangdoboz" topicba, mert onnan indult a történet.
Egy Saphir I-es dobozba lett belerakva a 20-as mély helyére. A faragásnyomok és a kónusz miatt én gyanusítottam meg, hogy nem eredeti. (25 cm-es).
Akkor már legalább két működőképes pár maradt az utókornak.

Üdv.
(#) GARFIELD13 válasza GARFIELD13 hozzászólására (») Jún 12, 2008 /
 
Akkor már itt a gazda is.
A mérettel akkor tévedtem. De akkor miért van megfaragva a doboz, ha ez is 20-as mint az eredeti hangszóró (HA 20/12 K mély)?
(#) zoly15 válasza Moszkvai hozzászólására (») Jún 12, 2008 /
 
Szia!
Nekem is 20cm-esek az az elem pont odakószált az adattáblájára de leírom hogy mit tud
Tipusszám: HC20/10
Z: 4 Ω
Átvitel: 40-16000Hz
TEljesítmény: 12VA
És magyar gyártmány!!!!!! Jah és VIDI!!!
Itt a kép (szerintem ugyan az a kettő) Nem próbáltad még azt a müanyag sapit levenni róla? a képen müanyagnak látszik)

üdv!

HPIM1694.JPG
    
(#) GARFIELD13 válasza zoly15 hozzászólására (») Jún 12, 2008 /
 
Szia!
Szerintem:
Hasonlít, de nem teljesen, ez már füles rögzítésű, míg a másiknál a széles peremben vannak a csavarhelyek pl.
Valamint a retronom.hu-n megleltem a vadásztölténygyár emblémáját is. Lásd a másik fórumban.
Üdv.
(#) zoly15 válasza GARFIELD13 hozzászólására (») Jún 12, 2008 /
 
Szia!
Arra én is rájöttem hogy a hangszórókosár nem ugyan az... De ha valaki tudna nekem ehhez mondani egy doboz méretet nagyon nagyon hálás lennék!

üdv!
(#) Moszkvai válasza zoly15 hozzászólására (») Jún 12, 2008 /
 
GARFIELD13 kiderítette ezért hálás köszönet neki, hogy az enyém az vadásztölténygyári darab amit 1961-ig gyárthattak utánna lett Videoton a tiéden már olyan adatlap van, de azért erősen testvérek ők.Na most ugrik a majom a vízbe, valószínű, hogy ezt a régebbi gyártmányt tették ebbe az újabb már Videoton dobozba valamiért/talán széthajtották?/A méreteket holnap akár MSN-en is.Ez meg a magas+a hangváltó
(#) Moszkvai hozzászólása Jún 12, 2008 /
 
Elküldöm az MSN-címem az emailedre
(#) Doszpot válasza Moszkvai hozzászólására (») Jún 13, 2008 /
 
tőle kérdezz
A srác eléggé otthon van a témában. (enyhén Videoton-mániás)
(#) llaci56 válasza Moszkvai hozzászólására (») Jún 13, 2008 /
 
Látom, néhányatok számára nem világos, hogy '45 után hogyan változtatták a (államosított / ellopott) magyar gyárak nevét úgy, hogy a kezdőbetűk ne változzanak, vagyis, külfödre a régi néven lehessen eladni. Ilyen a Vadász Töltény - VideoTon is.
(Vagy a Csepeli VeissManfréd és a Csepeli Vas és fém Művek, ...stb...)
(#) Doszpot hozzászólása Jún 24, 2008 /
 
Sziasztok!
Csak egy gyors, eldöntendő kérdésem lenne:
Tesla rádiósmagnóban az SBA 810 jelölésű végfok IC megfelelhet a TBA810 -nek? Mert a felépített áramkör, meg minden erre enged következtetni, de hátha mégse.
Következő: »»   6 / 578
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem