Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Villanyszerelés
 
Témaindító: kumpl, idő: Júl 16, 2008
Témakörök:
  1. A témában tilos, a villamosenergia termelésének, elosztásának, nagyipari alkalmazásának kitárgyalása! A mélyreható szakmai kérdések, magyarázatok kitárgyalása: Szakmai.
  2. A forrasztott / rossz a wago / jó a wago kötés témakörök többször kitárgyalásra kerültek, ezért arról kérjük ne nyissatok új vitákat. Műszaki tény, hogy gyári vezetékösszekötők (pl. rugós/csavaros kapcsok, stb) a szabvány megfelelősség miatt kerülnek alkalmazásra (MSZ EN 60204-1:1995 15.1 szakasza, illetve MSZ HD 60364-5-52:2011 szabvány 526.2. pontjának 1. megjegyzésében felsorolt követelmények/indokok a forrasztott kötés elkerülésére épületvillamosság esetében) mert tanusítottak, míg a forrasztott kötés alapesetben nem tanusított, csak és kizárólag akkor ha külön bevizsgáltatod az adott forrasztott kötést. Ide kapcsolódó általatok írt hozzászólások: #1, #2, #3, #4, #5
Lapozás: OK   752 / 970
(#) Ge Lee válasza Horvath65 hozzászólására (») Ápr 23, 2020 /
 
Olyan vezetéket toldottam minap, ráadásul forrasztással, hogy földkábelhez a levegőben sodrott 3x1,5-ös aminek egy lengő dugó van a végén. Hőlégfúvó megy róla alkalmanként. Az egész 150 m hosszú. Leszigeteltem 3 rétegben 3 különféle anyaggal, zsugorcső, majd megkentem szilikon alapú ragasztóval. Működik, és örökös lesz, nem fordulhat elő olyan anomália mint egy mezei fali kötésnél.
(#) proli007 válasza Horvath65 hozzászólására (») Ápr 23, 2020 /
 
Én csak Gafly-nak válaszoltam ezzel az idézettel, mer nem tudta eldönteni hogy mekkora feszültségű a motor.
De ha ez csak egy 10W-os motor, azt is megteheted, hogy egy 230V/24V-os biztonsági trafót teszel a házba, ahonnan táplálod és a helyszínen visszatranszformálod a 230V-ra. Akkor a 24V-ot a kertben tetszés szerint viheted biztonságosan, és a 230V csak a motornál lesz, de az is földfüggetlenül. Tehát csak a két vezeték együtt érintése lenne gond. Az meg talán elkerülhető..
(#) sany válasza Ge Lee hozzászólására (») Ápr 23, 2020 /
 
Idézet:
„ráadásul forrasztással”
.
A hozzászólás módosítva: Ápr 23, 2020
(#) Atis57 válasza Ge Lee hozzászólására (») Ápr 23, 2020 /
 
Szia!
Ez csak bányabeli környezetben volt megengedve --kerülendő! , s ha másképpen nem lehet.

A gumikábeleket kehetett vulkanizálva toldani.

Amit te csináltál simán , szabálytalan. ! Ellenben dugvillával/dugaljal toldhatnád.
(#) Horvath65 válasza sany hozzászólására (») Ápr 24, 2020 /
 
Helló! Valami ilyesmin agyalok. Van a díszkútnak egy tartálya aminek az anyaga műanyag (azt hiszem, hogy PE). Az oldalára felszerelek egy kötődobozt, bele egy biztonsági trafót két üveg biztosítékkal. Arról még nem tudok, hogyan szeretné vinni a kábelt, mert van mellette egy dísz malom is. Abban is van világítás. Onnan kellene talán elhozni a tápot.
(#) vargham válasza Horvath65 hozzászólására (») Ápr 24, 2020 /
 
Idézet:
„van mellette egy dísz malom”

Szép kert lehet.
(#) proli007 válasza Horvath65 hozzászólására (») Ápr 24, 2020 / 3
 
Micsoda giccsparádé. Törpék meg kacsák nincsenek? Lehet német a főnököd.. .
(#) yulo5310 válasza proli007 hozzászólására (») Ápr 24, 2020 /
 
Meg egy világítós,zenélő gondola a medencében!
(#) fulcsii válasza proba hozzászólására (») Ápr 24, 2020 /
 
Mért fővezeték csere.
(#) Macsek71 hozzászólása Ápr 24, 2020 /
 
Apró segítséget kérnék :

A kábelek védelmezésére használt műanyag védőcső (MŰ.II vagy hasonló) csak egy "vonal"* lehet, vagy csak én nem találok elágazó idomot ("Y" lenne az elképzelés...) ?

Ívet, könyököt, karmantyút( toldó), "T" csatlakozást találtam ...
(#) Bakman válasza Macsek71 hozzászólására (») Ápr 24, 2020 /
 
Igen, csak vonal lehet, de a vonal lehet itt-ott íves is. Ha másként nem megy, az Y alsó szááránál lévő dobozig vidd le mindkét csövet.
(#) Macsek71 válasza Bakman hozzászólására (») Ápr 24, 2020 /
 
Köszi, de nem vezeték menne a csőben ...
(#) Bakman válasza Macsek71 hozzászólására (») Ápr 24, 2020 /
 
Nem tudom mi a terv, de ha folyadék szállítása, akkor vedd figyelembe, hogy nagyon vékony fala van, nem bírja a nyomást, napsütésben max. egy évet bír, hidegben nagyon törékeny. Falba tervezték, eltemetve.
(#) Macsek71 válasza Bakman hozzászólására (») Ápr 24, 2020 /
 
Eltaláltad
Klímagépek kondenzvizét gondoltuk benne levezetni...
(Panel társasház, 7-8 klíma..)
(#) habazutty válasza Macsek71 hozzászólására (») Ápr 24, 2020 / 1
 
Szia!
Nagyon régen mentek az ilyen gányolások. Ma már rengeteg féle kondenzvíz elvezetési megoldás létezik. Érdemes azokat használni. A legegyszerűbb a simafalú flexicső megfelelő, akár y idomokkal is. Előszerelés esetén megfontolandó a hagyományos 32-es pvc lefolyócső rendszer. Elsőre ágyúval verébre megoldásnak tűnik, de csak elsőre...

De ez itt off...
(#) Horvath65 válasza proli007 hozzászólására (») Ápr 24, 2020 /
 
Még, ha az is (de nem, Kassai a neve). Tolnán van belőlük elég...
(#) elektrorudi válasza Macsek71 hozzászólására (») Ápr 25, 2020 /
 
Nem merek linket beírni, mert még kivág a moderátor hirdetésért. Szerintem ezt írd be a jól, ismert keresőbe
" Y vízelosztó, Y elágazó 3×1/2″ "
és lesz találat 105,- -os áron. Ha nem erre, akkor nem tudom mire gondolsz?
(#) kaqkk válasza Macsek71 hozzászólására (») Ápr 25, 2020 /
 
A klímások "nipkó " t-t könyököt használnak a mű2 kondenzcsövekhez az van 16 os méretben
DE ez is jól használható y-t ekkora méretben nem gyártanak, de talán egy t és két 45 fok kiadja ha nagyon muszáj
A hozzászólás módosítva: Ápr 25, 2020
(#) Macsek71 hozzászólása Ápr 25, 2020 /
 
Srácok köszi a segítséget !

Folytassuk a megfelelő helyen
(#) Joe_001 válasza kaqkk hozzászólására (») Ápr 25, 2020 /
 
Én megszokásból 20-ast használok, a 16-osban megáll a víz függőleges szakason is.
(#) mraulajos hozzászólása Ápr 26, 2020 /
 
Hali!
Kérek valakit, segítsen áthelyezni a hozzászólásom/kérdésem, a megfelelő helyre.
Munkahelyemen szenvedek a képen látható kézszárítóval. Mikor rakom fel, veszem le a burkolatot róla, elindul. Levett burkolatnál a kezem közel tartása esetén beindul. Ha fel van rakva a burkolat, hiába integetek előtte, az istennek nem indul el. Az infra érzékelők mehettek tönkre, gyengülhetett az érzékenységük, vagy mi a bánat?
A hozzászólás módosítva: Ápr 26, 2020
(#) sany válasza mraulajos hozzászólására (») Ápr 26, 2020 /
 
Esetleg takarítsd meg az infravevőt és a LED-et. Hátha jobb lesz.
(#) Rosszmáj hozzászólása Ápr 26, 2020 /
 
Találtam 3 db zseblámpaizzó méretű (és menetű) 110 V-os glimm izzócskát. 230 V-hoz mekkora előtétellenállás kell neki?
(#) pucuka válasza Rosszmáj hozzászólására (») Ápr 26, 2020 /
 
100kΩ - 1 MΩ között.
(#) Joe_001 válasza Rosszmáj hozzászólására (») Ápr 26, 2020 /
 
Szia!
Mekkora áramot fogyaszt névleges feszen? Utána KIrchoff II
(#) pucuka válasza Joe_001 hozzászólására (») Ápr 26, 2020 / 1
 
Nem kell annyira precízkedni, nem stabilizátor, bár az is lehetne. Elég, ha csak parázslik, az is a neve.
(#) Rosszmáj válasza pucuka hozzászólására (») Ápr 26, 2020 /
 
Kösz, Pucuka! 1 MΩ, oszt annyi. Vagy kevesebb.
(#) mugab válasza mraulajos hozzászólására (») Ápr 26, 2020 /
 
Esetleg valami kontakt hiba, ami pont akkor van ha nyomja a burkolat?
(#) kowi hozzászólása Ápr 27, 2020 /
 
Sziasztok. Új ház építésénél ahol ugye már E napló kell. Saját magadnak sem csinálhatod meg a villanyszerelést akkor se ha az a szakmád és benne is dolgozol? Ha vállalkozót kell keresni neki mivel kell rendelkeznie? Csak számlát kell tudni adnia, meg ÉV mérési jegyzőkönyvet? A szabványos mérőhely már kész 3*10A.
(#) zootyo válasza kowi hozzászólására (») Ápr 28, 2020 /
 
3X10A ?
Következő: »»   752 / 970
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem