Fórum témák
» Több friss téma |
Fórum » NYÁK-lap készítés kérdések
A témában nincs helye a nem szakmai indíttatású vitáknak, ezért a szabályszegést elkövetők azonnali figyelmeztetés nélküli kitiltásban, vagy némításban részesülnek. Ugyan így járunk el azokkal szemben, akik "blog"-nak nézik a fórumot. Ezt mindenki tartsa szem előtt!
Oksa.
Ránéztem de nem találtam semmilyen sárga papírt. A hozzászólás módosítva: Júl 13, 2020
Idézet: Ez nem teljesen igaz ! A fotó eljárásnál nem fontos lézernyomtatóval készíteni a "filmet" Én 8 évig minden hétvégén csináltam nyákot nyomdában gyártatott mesterfilmmel ... „Ha sajátkezűleg akarsz nyákot gyártani, a lézernyomtató megkerülhetetlen.” A hozzászólás módosítva: Júl 13, 2020
Egy ebay-es forrást linkeltem. Ha azt megnézed, válogathatsz az eladók között.
A linkelt az számomra megbízható, sok más termék esetében is az volt. Nem reklámként mondom...
Pl. Ebay.
Esetleg titnasugaras nyomtatóhoz való írásvetítő fólia.
Eddig csak vasaltam, de éppen most kipróbáltam az oldószeres technikát. Egyetlen kis DC-DC izolátort akartam készíteni, és ha már kinyomtattam a mintát négy példányban, egyiket így transzferáltam a nyákra. Semmi lacafaca, csak egyszerűen a letisztított nyákra ráfektettem a műnyomó papírt, felé egy pár csepp toluollal átitatott papírzsepkendő, erre egy papírlap, majd egy vastagabb karton. Egy 12V/7Ah-ás akkuval súlyoztam le 10 percre. Utána levettem mindent, a "transzfert hagytam megszáradni, utána áztatás. Eddig úgy tűnik talán jobb mint a vasalás.
A kontúrok egyértelműen élesebbek, viszont úgy gondolom be kell tartani az eredeti lötyi összetételét, mivel ez a hevenyészet transzferezés a műnyomó anyagát is kismértékben átvitte a nyákra.
Minden tapasztalatot köszönök.
Lassan én is kipróbálom az aceton -alkohol módszert.......
Émlékszem régebben napokig vitatkoztak itt a természetvédők, hogy a vaskloridot szabad e a csatornába önteni! Már nem emlékszem mi lett a vita vége, de üzenem nekik, hogy naponta több tartály vasklorid érkezik a szennyvíztisztitó telepre! (Úgy hozta a sors, hogy ott dolgozok.)
Ha jól tudom, nitrogén tartalmú anyagok kicsapatására használják, de kb. mindegy is.
Uyganakkor a hobbista nem tiszta Vas(III)-klorid vizes oldatát önti a lefolyóba (ha önti), hanem van benne bőven Vas(II)-klorid és Réz(II)-klorid is.
Nos nem akarok offolni, de mi is próbálkoztunk vasklorid szennyvízbe öntésével. Nem rombolás céljából, hanem a szűrhetetlen oldott ipari szennyeződés pelyhesítésére. A vasklorid ugyanis az oldott polikondenzációs anyagot oldhatatlanná teszi, az pedig leülepszik. A cél a kisebb kupac izé.
Régóta, de nem rendszeres olvasom a topicot. Érdeklődöm, hogy ónozásban nincs előrelépés? Nyákgyártókhoz hasonló minőségű ónozást nem lehet házilag készíteni?
Vas III klorid a vízben vas III hidroxidra és sósavra hidrolizál. A vashidroxid pelyhes csapadék (~hópihe), aminek nagy felülete van és a lebegő mindenféle apró szemcséket megköti.
A rézszennyezés necces. Sejtméreg és nem illik csatornázni.... A halak sem szeretik
Sziasztok!
Nem tudom a képen mennyire látszik, de az utóbbi időben a vasalással készített nyákjaimon ilyen apró lyukak lesznek a maratás után. Olyan a huzalozás mint a szita. A nyomtatón ki van kapcsolva a festéktakarékos üzemmód és maximális festék vastagságra van állítva. Van valakinek tippje arra, hogy mivel küszöbölhetném ki ezt a hibát? A hozzászólás módosítva: Aug 18, 2020
Vagy aceton gőz kezeléssel egy nagy befőttes üvegbe beleteszed a papírt (élére állítva) majd bedobsz mellé egy acetonba áztatott papírzsepit és rázárod a tetejét . Ebből max 10 perc elég . Vagy ha jó a nyomtatód visszateszed a lapot és mégegyszer rányomtatsz a nyomatra .
A nyomtatóm sajnos nem ennyire jó és mintha romlana a nyomatok minősége, pedig a toner még egészen tele van. A korábban említett beállítások mellett is lámpafény felé tartva a papírt átszűrődik a vezető sávokon a fény.
A hozzászólás módosítva: Aug 19, 2020
Szerbusztok.
Segítséget kérnék a két panel közül melyik az EPOXID és melyik a CELLU? Üdv. A hozzászólás módosítva: Aug 19, 2020
Nekem a papír minősége okozott sok fájdalmat és persze többletmunkát is(lemosni lecsiszolni, újra nyomtatni). Sokszor a kész nyomtatott áramkört átvilágítva derült ki, hogy alá mardosott. Vidéken a papírboltokban sosem volt opció fotopapír választásakor a "mibe kell" .Egy nagyobb városi üzletben sikerült találni végül egy "color copy" márkájú (gagyi) 135gr-os matt A4-es fotopapírt (10db 180ft) kifejezetten lézer nyomtatóba való. Azóta az ilyen jellegű gondok megszűntek. Még haldokló toner esetén sem mart alá a vasalásnak.
Mindkettő epoxy alapú hordozó. Nagy valószínűséggel a jobb oldali a frissebb. Újabban ilyen színe van a lapoknak, egyre ritkább a bal oldali sárgás.
A cellulóz alapú határozottan barna és kicsit sem áttetsző.
Akkor marad az acetonos "gőzölés" ahogy leírtam az előző hsz-ben .
Köszi az infót.
Üdv.
Tanulság.
Fotózásos nyáklemezkészítés nátrium hidroxid előhívóval. A megvilágított nyák előhívóban mozgatva lassan előhívódik. Másiknál ecseteléssel rágyorsítva új ecsettel, előhívás nincs. Talán megvilágítás probléma másik nyáknál, némi próbálgatás után jöttem rá, az előhívó nem jó, miközben percekkel előtte jó volt. Új előhívó, már jó, de amint az ecset belekerült, vége az előhívásnak. Újabb előhívóval ugyanilyen próba, és biztosra vehető, hogy az ecset teszi tönkre az előhívót. Megint új előhívó, másik másfajta ecset, azzal már minden rendben. Nem látszik az ecset szőrén semmi bevonat, valami mégis kioldódik belőle ami elcseszi az előhívót. Közönséges olcsó fanyelű festőecset.
Az sem biztos hogy az ecset szőre a bűnös , lehet a ragasztó is ami az egészet összetartja ...
"Vagy ha jó a nyomtatód visszateszed a lapot és mégegyszer rányomtatsz a nyomatra . "
Kiváncsiságból kérdem van olyan nyomtató ami képes olyan pontosággal ugyanoda nyomtatni, ami nyákokhoz kell ? Sacc per kb 0,1 mm pontosággal kéne a papirt ugyan úgy mozgatnia. Persze csak a saját nyomtatommal probáltam, de ennek esélye sincs, plusz minusz 0,5 mm pontosággal találja el az előző nyomatot. Csak azért kérdem mert kisérleteztem vele de reménytelennek tünt. Csak úgy sikerült, hogy 5x5 matrixban kinyomtattam egy kisebb rajzot, egymáshoz képest tized milliméterenként elcsusztatva, és a következo elcsusztatás nélküli nyomtatásnál a 25 rajzból az egyik a szükséges pontosággal eltalálta az elsöt. Ez így elég macerás inkább csak szorakozásból probálgattam hogy meg lehetne-e csinálni ha nagyon kéne.
Az az alu összefogó a szőrök tövén nem pezseg és mattul nálad?
De mondjuk elképzelhetetlennek tartom, hogy a lúg olyan töménységvesztést szenvedjen el, ami már csökkenti az előhívást, hacsak nem nagyon híg. Mit jelent nálad a lassan előhívódik? Nálam kb. 30 sec alatt tökéletes, de 10 sec-en belül már látható a rajzolat.
Ezt tőlem akartad kérdezni ? Amikor még készítettem nyákot hajfestő (szilikon) ecsettel dolgoztam .azon semmi fém nincs tökéletes volt az előhíváshoz és egy öblítéssel a maratáshoz is ...
|
Bejelentkezés
Hirdetés |