Fórum témák
» Több friss téma |
Milyen motor van benne? Ha soros, megoldható, hogy egyenlő mértékben terhelje a fázisokat. Három fázisú egyenirányítás/tirisztoros teljesítményszabályzás. Igaz, ez sem olcsó mulatság.
Esetleg 400/230 V-os transzformátor, igaz, ebben a teljesítményben ez sem olcsó játék: Bővebben: Link.
Egy 3 kW-os lágyindító megoldás lehet, ha nem kell nagy nyomaték az indításkor.
Szia!
Sokszor a 32A is .-- De nem megoldhatatlan ! Mint ahogy láttam már Óra alatt 3X80A NOL betétet is .Magánházban !
Azzal is gond van, hogy az általad javasolt felosztásban a másik két fázis kb. semmire sem használható.
Szia!
Ott volt a kulcsszó; Határesetben ! A másik ; 2A riasztó, túzjelző , Wifi stb modemek. A 6A világitás Led-l , + a TV ...audió stb Ez igy több helyen is működik. Persze 3f fogyasztó kizárva! Ezen felül bármilyen más A érték összeállitás is lehet-ne! Természetesen itt is kell egy villanyszerelő ..aki ezt megtudja valósitani. Ezen megoldások azért sántitanak , mint a 3kW -s lágyinditó is.? Gondolom azért ,igy a nem használható szavakat kicsit átgondolod? A hozzászólás módosítva: Szept 25, 2020
Nincs mit átgondolni, ez gyakorlatilag a három fázis redukálása egy fázissá. Szerintem butaság.
Szia!
Pontosan .--nem tartom butaságnak, Én személy szerint az 1 f szeretem lakásban , és a műhelyben egyébb helyen a 3fázist. Lakásban-családi házban amúgy sem szokásos 3kW-s villanymotort használni .De másnak más véleménye.......
A javaslatoddal gyakorlatilag megszűnik a három fázis. Magasnyomású mosóról van szó, kicsi a valószínűsége hogy a kérdező a harmadik emeleti lakásban akarja használni. Így viszont mindjárt kiesik bármilyen háromfázisú fogyasztó.
Szia!
Abban a hozzászólásban az utólsó mondat; De azért nem árt utánaszámolni , mire -hány A kell ,s van-e 3f fogyasztód?
Tehát nagy valószínűséggel nem lesz jó.
És mit csinálsz pl egy 3kW-os elektromos sütővel meg hozzá egy 7 kW-os indukciós főzőlappal 1 fázison?
A hozzászólás módosítva: Szept 25, 2020
Utánaszámolsz és ellenőrzöd, van-e három fázisú fogyasztód.
Szia!
ez simán beköthető 1 fázisra .A max 43A terhelés éves átlagban is 5% alatt van. A szokásos 1-2-3-kW meg nem nagy ügy. Az indukciós főzőlap is 3-4 lapos -s ha mindegyiken egyszerre 10l vizet forralnál--na talán akkor venné fel azt a 7kW-t. Ez ugye elég ritka eset lessz. De ha a háziasszony főz 1-2 lapon,megy a mosogatógép, esetleg belök valamit a sűtőbe ,elindit 1 mosást ,s elkezd vasalni, porszivózni. Na akkor esélyes a 25A körüli terhelőáram. Ez még mindig kezelhető 1 fázison is. Tehát ez jobban kezelhető mintha 3x16A lenne ! A hozzászólás módosítva: Szept 25, 2020
Értem én, de maximumra illik tervezni. De még ha nem is akkor is kevésnek tartom a 25A-t. A 32A még talán elég. Volt ismerősöm aki panel 1f lakásba vett ilyet, és nyafogott, hogy állandóan leveri a 25A-es megszakítót ha süt-főz. Nem tudom hány lapon főzött, meg mik mentek mellette neki. Mindegy, csak megjegyeztem, hogy szerintem egy mai modern lakásban már nem 1f-t kellene preferálni, de kinek mi.
Szia!
Szerintem meg igen ! Te valószinűleg nem javitottál még sokéves szétégett 3f hálózatot. A Nulla vezető a gyengéje. Néha a háztartás teljes cuccait ki lehet dobni a szemétbe! S elég sokat találkozom ; A Tv ,audió cuccok, számitógépek össze vissza hurkolt esetével. A zavar csak úgy szüntethető meg ha 1fázisra átkötöd az egészet.! A nyugati országokban láttam 1f 100A biztit lakásban .Az Usában meg a 2x100A a bevett gyakorlat. S minden probléma nélkül! De ahogy irtam , másnak más véleménye......Nekem marad ez ,igy !
Szia!
Szerintem meg igen ! Te valószinűleg nem javitottál még sokéves szétégett 3f hálózatot. A Nulla vezető a gyengéje. Néha a háztartás teljes cuccait ki lehet dobni a szemétbe! S elég sokat találkozom ; A Tv ,audió cuccok, számitógépek össze vissza hurkolt esetével. A zavar csak úgy szüntethető meg ha 1fázisra átkötöd az egészet.! A nyugati országokban láttam 1f 100A biztit lakásban .Az Usában meg a 2x100A a bevett gyakorlat. S minden probléma nélkül! A maximumra illik tervezni ? Nem ! a 0,7X maxra. De ahogy irtam , másnak más véleménye......Nekem marad ez ,igy !
Értelek én, de a szétégés az megintcsak tervezési hiba. Azt mindig elfelejtik hogy ha nem motor akkor a nullvezetőnek az összes fázis áramát el kell bírnia. Az audioós dolgot elhiszem, azt már tapasztaltam. Az a baj, hogy a felhasználóknak dugalj-dugalj. Hogy melyik fázis az kit érdekel. Csak azt veszi észre hogy minden zúg-búg. Nyugaton meg gondolom van pénz a megfelelő áramigényre. Itthon általában az van, ha lehet ne kelljen bővíteni, oldjuk meg annyival amennyi van.
Nem mindenki lakik városban. Errefelé még elég gyakori a 4-5,5 kW-os terménydaráló. Bár sok helyen már csak tyúkokat tartanak, de megmaradt a disznók, tehenek mellől. Az legalább levisz egy töltéssel egy zsák gabonát (60-70 kg).
Nekik ez a háztartási kategória.
Valamikor nemem butaság, kényszer.
Nemrég szereltem egy mérőhelyet, ahol a kérés 32A - 6A - 32A volt. Magyarázat: egy nagyobb lakást osztottak ketté fizikailag, de telekkönyvileg egy maradt. Az Elmű nem engedélyez egy lakásra két mérőhelyet, így almérőkkel oldják meg a fogyasztás szeparált fizetését. A lakások kicsik voltak (időszakos bérlemények), 1-1 fázis elég volt, de kétfázisú kialakítás nem megengedett (Upd: egy tarifán belül nem lehet) . Minek fizessen a harmadik fázisra is annyi fejlesztési díjat a tulaj? De ki kell alakítani a mérőhelyet szabványosra. Így a középső fázis a legkisebb lehetett, 6A. Fura, de előfordul. A hozzászólás módosítva: Szept 25, 2020
Idézet: „akkor a nullvezetőnek az összes fázis áramát el kell bírnia.” A fázisonként aszimmetrikusan maximális terhelést kell elbírnia, amint már két fázis terhel, a nullán a különbség fog folyni, pontosabban vektoros összeg, de az kisebb, mint a fázisáramok matematikai összege (szimmetrikus terhelésnél nulla lesz).
Ezt rendben is van. De meglévő három fázis butítása (egyébként is) egyetlen masina miatt...
Nem tilos a nemlináris terhelés. És egyre gyakoribb. A nullavezetőn akár az összes fázisáram is átfolyhat.
Ebben az esetben sem folyik nagyobb áram, mint a három fázis összege. Háztartásban ilyen nem nagyon fordul elő, ahhoz, hogy a nullán érdemben nagyobb áram csordogáljon mint a fázisokon, kis híján extrém körülmények kellenek. Ezért sem kell a nullavezetőt túlméretezni lakásokban a fázisvezetőkhöz képest.
Három fázis esetén, ha azonos terhelések vannak, az áramok egymáshoz képest 120 fokkal vannak eltolódva. Az áramok időbeli lefolyása megegyezik a feszültségekkel. Az áramok nagysága arányos a terheléssel, egyformák, de a vektoros eredőjük a nulla.
Szia!
Dehogynem , csak ott egyértelműen rossz,és nem tessz tönkre semmit sem !(laposTV, PC, stb)
Szia!
Az a 6A biztos? Felénk a 2A " divatos".....(Émász ) |
Bejelentkezés
Hirdetés |