Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   247 / 1679
(#) tanitobacsi válasza valve hozzászólására (») Jún 20, 2008 /
 
Ennek örömére akkor a pultbelső nagyfelbontásban!
1024*768

Lehet fapados, de műxik!

pultnagy.jpg
    
(#) lidi válasza tanitobacsi hozzászólására (») Jún 20, 2008 /
 
Mit is fog ez tulajdonképpen csinálni ? Kapcsolókkal bekapcsolod a ledeket ? De minek a tranzisztorok és a kondik ? Mondjuk még azt sem értem, hogy TO-92 tokos tranzisztort miért kell hűteni, ráadásul úgy, hogy hőt nem igazán vezető ragacspisztollyal odaragasztjuk egy zárt dobozban hőt leadni képtelen alulapra.
(#) valve hozzászólása Jún 20, 2008 /
 
Az év elején jött egyik ismerősöm, hogy másoljam le neki az egyik JDM stílusú programózómat, amit annak idején vásároltam volt. Mivel bevállt neki, és mindenik géppel működöt, köztük két HP laptoppal is, így ez kelett neki! A jobb oldalon a gyári, vele ellentétben a házi (gondoltam készítek róla 1képet)
(#) fureszk válasza valve hozzászólására (») Jún 20, 2008 /
 
Szép koppintás!
(#) valve válasza fureszk hozzászólására (») Jún 20, 2008 /
 
Hát mit-tegyen az ember?! Nem volt "Copyright" vagy "All rights reserved." -rajta,..
(#) Icegabi hozzászólása Jún 20, 2008 /
 
Sziasztok én eszt épitetem Még a kárpitozás hátra van
Most folyik a tesztelés
Pár adat
Hangszóró : MNC PENTA
Méret: 12"/300 mm
Mélység: 150mm
Impedancia: 4 ohm
Teljesítmény: 250/500 W
Frekvencia: 30Hz-2kHz
Lengőcséve: 50 mm
Érzékenység (1W/1m): 90 dB
Mágnes méret: 40oz
Erősitő :
4*225Watt
2*450Watt
2*225Watt
1*450Watt
Edig szépen muzikál de lehet ahangváltót nagyobra kellene cserélni mert melegszik a ládát én tervesztem
és épitetem Várom avéleményeket de elég adumábol jöjenek a képek jah és ez az első munkám
(#) Icegabi hozzászólása Jún 20, 2008 /
 
Még pár kép
(#) zoly15 válasza Icegabi hozzászólására (») Jún 20, 2008 /
 
Szia!
Nagyon profi!
De az a gonb ott a reflexnyílásban az mire szolgál? Ott a hangváltó fölött a derékszögű lemezen. Vagy az nem is gomb?

üdv!
(#) tanitobacsi válasza lidi hozzászólására (») Jún 20, 2008 /
 
Válaszolok a kérdésre!

Mit is fog ez tulajdonképpen csinálni ?
Ledeket villogtatni.
Kapcsolókkal bekapcsolod a ledeket ?
Igen és a ritmust változtatom.
De minek a tranzisztorok és a kondik ?
mert attól villog.
Mondjuk még azt sem értem, hogy TO-92 tokos tranzisztort miért kell hűteni, ráadásul úgy, hogy hőt nem igazán vezető ragacspisztollyal odaragasztjuk egy zárt dobozban hőt leadni képtelen alulapra.
Hűteni kell, mert ha 10, 10 ledet rákötötök, akkor melegszik rendesen a tranzisztor. A lábuk összevan kötve és forrasztva egy fél m. hosszú rézdróttal, ami meg a hűtőbordára van forrasztva, még lesznek rajta pici lyukak a szellőzésnek. No para..

Egyébként kész lett a fénypult, képet + videót (bocsi a rossz minőségért)mellékelek.

erre varjatok gombot!1
(#) sound.man válasza Icegabi hozzászólására (») Jún 20, 2008 /
 
Ha a hangváltót nem is cseréled de a kondit azt feltétlenül cseréld ki. (nekünk mindig felrobbant... azóta van aktív hangváltó )
(#) Icegabi válasza zoly15 hozzászólására (») Jún 20, 2008 /
 
az nem gomb hanem egy égőVilágit csak amikor hangosaban küldőm akkor elhalványodik most készűl hozá a vilogtató
(#) Icegabi válasza sound.man hozzászólására (») Jún 20, 2008 /
 
ÜDv és pontosan mijen kondira ceréljem ki ??
(#) sound.man válasza Icegabi hozzászólására (») Jún 20, 2008 /
 
Az a lényeg hogy ne poralizált tehát poralizálatlan legyen és több feszt bírjon jóval... Kapacitása meg körübelül annyi legyen mint ami most benne van. Több darab kondiból is megcsinálhatod párhuzamosan kötve és olyan 160v-os legyen azért hogy bírja rendesen.
(#) Topi válasza tanitobacsi hozzászólására (») Jún 20, 2008 /
 
Virít mint valami karácsonyfa. Mi az a piros LED-es státusza a főkapcsolónak?
(#) tanitobacsi válasza Topi hozzászólására (») Jún 20, 2008 /
 
Most hülyén hangzik, de csak annyi, hogy 3 állású kapcsolóm volt, és az üres-t jelenti a piros. Másik irányba kapcsoljam. Eredetileg azt jelezte volna, ha fordítva adom neki a polaritást, de amint láthattad iszonyat kábelrengeteg miatt ez már nem fért bele.
(#) Icegabi hozzászólása Jún 20, 2008 /
 
üdv olyan kérdésem lenne hogy ez erősitőt aksi meg töltöröl hajtom de komolyan mélyek nél néha le tílt van nekem ithon 20db elna kondim 4700 uf ha eszt sorba kötném vagy párhuzamosan
be lehetne rakni az erősítő meg az aksimeg a töltő közé ??Vagy vegyek egy gyári autóhifi kondit de jobban örülnék az első meg oldásnak
(#) uli válasza Icegabi hozzászólására (») Jún 20, 2008 /
 
tudodmijen idegesittő az ijen irástolvasni Csak egy-két írásjelet pakolj bele légyszi, legalább a mondat végi pontokat. A helyesírás... haggyuk inkább
Amúgy szép munka
(#) zsoltee0001 válasza Icegabi hozzászólására (») Jún 20, 2008 /
 
Hi
először is ezt a kérdést nem ebbe a topicba kellett volna kérdezned.
autóhifikbe azért szoktak nagy kapacitású kondenzátorokat (1-2 farad) tenni mert hirtelen nagy áramfelvételeknél (nagy mélyeknél) az akkumlátor nagy belső ellenállása miatt ez nem lenne elégséges, ezért kell a puffer.
Ha beteszel 20 db elkot (persze párhuzamosan, mivel föltételezem, hogy minimum 16V-osak) akkor az 9400 µF-nak felel meg, csodát ne várj tőle, de azért jelent valamit, én azért megnézném a tápkábeleket, nem túl vékonyak?
üdv
(#) zenetom válasza tanitobacsi hozzászólására (») Jún 20, 2008 /
 
Hát ez nagyon szuper
(#) Icegabi válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Jún 20, 2008 /
 
köszi a választ bocsi ha rossz helyre írtam a tápkábel 1cm
átmérőjü 2mmres szigetelésel tehát 8 mm a kábel szerintem ez elégneki én akábelt nem sajnálom sehonnan de azért meg próbálom a kondikal
(#) joko1313 hozzászólása Jún 20, 2008 /
 
Végre elkészult!
DCC kézivezérlo: MiniMaus
kicsit átírtam a progit a picben ,hogy magyarul írjon ki mindent.
még a feliratozás hátra van.
valami otletek?
TTJozsi
(#) IMi válasza joko1313 hozzászólására (») Jún 20, 2008 / 1
 
Hello!
Ötlet: sürgősen egy videót működés közbeni állapotról
(#) Frankye válasza IMi hozzászólására (») Jún 21, 2008 / 1
 
Igen, meg egy cikket is! Minimum!
(#) tanitobacsi hozzászólása Jún 21, 2008 /
 
A pult kész, szellőző lyukakat is furkáltam rá, így már szellőzik is. jövő hétre meg kész lesz a ledsor is, kábelfektető sínből.
Képet mejd küldök!
(#) Attila86 hozzászólása Jún 21, 2008 /
 
Elkészült a leendő tápom panelmérőjének első teszt-panelja:
(Két darab 4 digites kijelző. A felső a táp kimeneti feszültségét méri majd, a másik pedig a kimenő áramot.)
C-panel
D-panel
A két panel összeillesztve 1
A két panel összeillesztve 2
Működés közben 1
Működés közben 2
D-panel

ITT van még pár kép és írtam is pár sort az áramkörről.

Üdv.!
(#) Topi válasza Attila86 hozzászólására (») Jún 21, 2008 /
 
Ehhez nem tudok mit hozzáfűzni. A neved minőség!
(#) hapro válasza Attila86 hozzászólására (») Jún 21, 2008 /
 
Fuu... ez szép munka.
ügyes vagy.
(#) Tom025 válasza Attila86 hozzászólására (») Jún 21, 2008 /
 
Gyönyörű munka, ahogy már megszoktuk. Viszont ne vedd rossz néven, de meg kell kérdeznem, mit kezdesz ennyi táppal? Nagyon jól néz ki mind, látszik a fejlődés vonala, de én úgy gondolom, a korábbiak is használatra érdemesek, főleg az előző, ha már beleöltél annyi tervezési munkát, és nemutolsósorban pénzt. Gondolom ez a legújabb már full kapcsiüzemű lesz, amivel az egész táp kisebb, könnyebb és olcsóbb lesz, viszont használati paraméterekben már nem nagyon van hova fejlődni, és lassan kiálltást rendezhetsz belőlük, ha csak el nem adod a régieket...
(#) gyerek67 válasza Attila86 hozzászólására (») Jún 21, 2008 /
 
Gyönyörű, igényes munka, egyetemen kéne tanítani a forrasztásaidat!
Egyetlen kérdés csupán:
Mi indokolja az IC foglalatok használatát?
Mégegyszer őszite gratula!
(#) Fery válasza gyerek67 hozzászólására (») Jún 21, 2008 /
 
Abban a pillanatban rájössz, mikor valamelyik IC tönkremegy. Sokkal egyszerübb lesz kicserélni.
Következő: »»   247 / 1679
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem