Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Gázkazán vezérlő hibák
Lapozás: OK   245 / 293
(#) gyulank válasza VIM hozzászólására (») Dec 25, 2020 /
 
De egyenesíteni kellett a csövön is, és még mindig nem az igazi. És nem koszos a cső. És túl nagy a láng... Mondtam, hogy izzik a gázrózsa... A hőelem vége meg azért esett messze, mert úgy állt, de az előbb írtam le, hogy már belelóg, és izzik. Miért nem olvastad el amit írtam? Nem a boltból vettem, és tudom, hogy a másikon kisebb volt. De ezen is látszik, hogy mekkora, ha látni akarod. Ha nem akarod, akkor a tűz magját nézheted az egész lángnak, de ha akarod, látod körülötte halványan a többi részét is. Ha vaku nélkül vettem volna fel, akkor nem látszódott volna a hőelem, de akkor az egész láng világos lett volna. Mi lenne, ha próbálnál úgy válaszolni, hogy nem azt feltételezed, hogy hülyeségből írom, amiket írok?
(#) blasz válasza gyulank hozzászólására (») Dec 25, 2020 /
 
Segiteni próbál csak.Láttam egész éjjel aktiv voltál,valszeg el is fáradtál.Én gázboyler örlángjával kinlódtam sokat mire meglett a megfelelő hossza.És most vagy 3-4cm magasan ég de igy lett jó.
Boldog karácsonyt.
(#) Gafly válasza gyulank hozzászólására (») Dec 25, 2020 /
 
A hőelem másik végén jó az érintkezés? Érdemes lehet kicsit (ésszel!) utánhúzni.
(#) gyulank válasza Gafly hozzászólására (») Dec 25, 2020 /
 
Lehet, hogy összeért a drót?
(#) szalamandra válasza gyulank hozzászólására (») Dec 25, 2020 /
 
Szerintem senki nem piszkálta az őrlángot, ott van a beállító csavarján a gyári rögzítő festék...
Azzal a csavarral tudod állítani is...
(#) Gafly válasza gyulank hozzászólására (») Dec 25, 2020 /
 
Drótnak kevésbé hivnám, sokan inkább csőnek mondják, és hajlamos meglazulni, és akkor már nem érintkezik rendesen.
Szalamandra képén láthatod is...

hoelem.png
    
(#) VIM válasza gyulank hozzászólására (») Dec 25, 2020 /
 
Az őrláng terelőlemeze mintha lefelé lenne nyomva. Rövid a láng nyelv nem éri el a termoelemet a magja.
(#) gyulank válasza VIM hozzászólására (») Dec 25, 2020 /
 
Kezdjem el bemásolni az előző hozzászólásaimat? "Szerintem hajlítottak a csövön, ami miatt alacsonyabb szögben van a vége" "Azóta úgy hajlítottam a hőelemtartó lemezt, hogy lejjebb legyen a hőelem vége, most izzik" "De egyenesíteni kellett a csövön is, és még mindig nem az igazi."
A hozzászólás módosítva: Dec 25, 2020
(#) VIM válasza gyulank hozzászólására (») Dec 25, 2020 /
 
Próbálok segíteni de ha nem akarod, .... szívesen. Az őrláng csöve alul az hogyan néz ki? Hogyan keveredik a levegő a gázhoz? Ha van ott fúvóka, egy tűhegynyi furattal akkor az részben el van záródva. Azt a furatot csak réz vezeték (cca. 2.5mm2) sodrat elemi szálával lehet kitisztítani.
(#) gyulank válasza VIM hozzászólására (») Dec 25, 2020 /
 
De mondom nagy a láng... Visszább akarom venni, erre te ismételgeted, hogy kicsi. Mindent leírtam ezerszer, és úgy mondod a magadét, mintha semmit se mondtam volna. Ez még ugyanannak a videónak a része volt. Bár nem tudom, miért kellett most ezt kivágnom, hogy bizonygassam amit írtam, hisz enélkül is megmondtam, hogy izzik a gázrózsa, mert beleér... Neked meg úgyis mindegy mert nem érdekel... Alapból ennél lejjebb állt a cső vége is, és mégjobban égette a rózsát, az elem meg felfele állt, és ha kijjebb húztam volna se érte volna el, mert nem a láng felé tolódott.
(#) gyulank válasza szalamandra hozzászólására (») Dec 25, 2020 /
 
Nem azért említettem, mert én nem értettem azt. A másik kettő csavarható, micsoda?
A hozzászólás módosítva: Dec 25, 2020
(#) vision61 válasza gyulank hozzászólására (») Dec 25, 2020 /
 
Idézet:
„"Azóta úgy hajlítottam a hőelemtartó lemezt, hogy lejjebb legyen a hőelem vége, most izzik"”

Ha jó a hőelem, termomágnes, és a csatlakozások sem oxidáltak (beleértve a sorba kötött biztonsági klixont is, ha van), akkor nem kell izzania a termoelemnek. Gyakorlatilag egy jó rendszernél egy öngyújtó lángja is elég a tartáshoz.
(#) szs válasza VIM hozzászólására (») Dec 25, 2020 /
 
nem baj, aki érdeklődik, aki csinálni akarja, megjegyzi a tanácsod.
Valóban, azt a furatot kell megtisztítani, elég ecsettel általában (anyám fogkefével csinálta), meg azt a csövet, amibe fúj az a furat (amiből az őrláng jön ki végül) leszerelni (egyetlen csavar fogja), jó nagyot fújni bele (csak szájjal), aztán visszaszerelni. Mindig elég ennyi, egyetlenegyszer kellett azt a hőérzékelő szálat cserélni.
A lángnak el kell érnie a hőérzékelőt. Látszólag izzik. Mert van rajta ráégett por
Fölösleges csöveket hajlítgatni, azok ott vannak, ahol kell lenniük
A hozzászólás módosítva: Dec 25, 2020
(#) gyulank válasza szs hozzászólására (») Dec 25, 2020 /
 
Olyan jó, hogy itt senki sem olvas semmit. Alapból először a láng annyira lent volt, hogy a gázrózsa oldalát melegítette, és a láng magjának teteje kb. a gázrózsa tetejének szintjén volt. Azóta egyenesítettem a csövön, és még rajtam kívül ő is azt írta, hogy olyan, mintha lefele állna. Ezen kívül, minden alkalommal leírom, hogy túl nagy az őrláng, és nem növelni kell, hanem csökkenteni. Erre mondjátok tovább, hogy de el van dugulva, meg kell tisztítani. Nem látszólag izzik, mert van rajta por. A por se izzana a semmitől csak elégne. De azzal kezdtem, hogy lecsiszoltam idén is, és elég jól is látszik a videón. A videón nem izzott, mert nem is érte el a láng. Azóta van belenyomva, és azóta izzik, de ezt is magyarul leírtam, de minek.
(#) Gafly válasza gyulank hozzászólására (») Dec 25, 2020 /
 
Idézet:
„de minek”

Hogy tudjunk segiteni?

Értem én, hogy Karácsony van, és hajnalig szereled a cirkót, meg jönnek a minuszok, utálsz fagyoskodni és hasonlók...
Milyen (racionális) módon tudunk neked segiteni ?
(#) szs válasza Gafly hozzászólására (») Dec 25, 2020 /
 
Sehogy. Mindig követelődzik, kabál. Régen is ezt tette.
(#) vision61 válasza gyulank hozzászólására (») Dec 25, 2020 /
 
Idézet:
„De azzal kezdtem, hogy lecsiszoltam idén is,”

Ha termoelemet szoktad csiszolgatni, az teljesen fölösleges, ez nem ionizációs lángérzékelő, mint fentebb írtam, kifogástalan rendszer esetén egészen kis láng esetén is jól működik, ha a VÉGE beleér a láng kék magjába. (Sok olyan készüléket javítottam már, amiknél szinte alig volt őrláng, de működött ez a része.) Mivel ezeknél néhány mV feszültség, de viszonylag nagy áram folyik, első körben a csatlakozók oxidmentességét kéne ellenőrizni.
A gyújtólángot a Pilot csavarral tudod állítani, de mivel az érintetlennek tűnik, nem hinném, hogy bárki elállította volna. Ami inkább lehetséges, hogy valaki barbár módon "kitisztította" a fúvókát, ami megsérült, megnövelve az átmérőjét.
(#) Gafly válasza szs hozzászólására (») Dec 25, 2020 /
 
Mindig követelődzik, kabál.
De ez akkor nem igazán passzol a HE fórum karácsonyi segitő szellemiségéhez.

Ki kell cseréni az összes kondenzátort, INTERNET csak tudja a tutit.
(#) mugab válasza gyulank hozzászólására (») Dec 25, 2020 /
 
Légyszíves először fogadd meg az ismerten hozzáértők tanácsait, és ha az sem hoz eredményt, akkor reklamálj...
(fúvóka tisztítás, csőátfújás, esetleg elektróda érintkezés javítás)
(szerintem)
(#) gyulank válasza mugab hozzászólására (») Dec 25, 2020 /
 
Túl nagy az őrláng.
(#) mugab válasza gyulank hozzászólására (») Dec 25, 2020 /
 
Ez esetben további kellemes karácsonyt...
(#) every válasza gyulank hozzászólására (») Dec 25, 2020 /
 
Túl nagy a luk a kis fityulába ami az őrláng cső végébe van, cseréld ki.
(#) szs válasza Gafly hozzászólására (») Dec 25, 2020 /
 
Szerintem is a kondenzátorok cseréje mindenre megoldást jelent
(#) vision61 válasza gyulank hozzászólására (») Dec 25, 2020 /
 
(#) gyulank válasza vision61 hozzászólására (») Dec 26, 2020 /
 
El, de nem azért ismétlem, hogy nagy, mert nem olvastam el, hanem amiatt, amiket írnak. Abból én olyan egyenletességet amúgy nem látok ki, nem tudom, mennyit szabályoz, és milyen irányba, de lehet, hogy körbecsavarták. Kérdeztem azt is, hogy mi az a másik két állítható cucc, de csak a semmin kell értetlenkedni, hogy tisztítsam ki, mert kicsi a láng. Meg amúgy kezdjük ott, hogy eddig úgy volt, ahogy volt, és megvan már 1-2 éve, szóval nem kellett közelebb tenni, meg beleérnie. Itt is írták, hogy nem kéne beleérnie. Kezdjük már ott, hogy elmondjátok, hogy működik ez az elem! Nem úgy, hogy mit csinál, hanem, hogy hogy. Szóval, miből áll, most akkor cső vagy drót, ha cső akkor mi van benne, miért cső, baj-e ha valamihez hozzáér?
(#) Gafly válasza gyulank hozzászólására (») Dec 26, 2020 /
 
Idézet:
„Szóval, miből áll, most akkor cső vagy drót, ha cső akkor mi van benne, miért cső, baj-e ha valamihez hozzáér?”

Cső és drót van benne.
Annyira nem nagy baj.
(#) VIM válasza gyulank hozzászólására (») Dec 26, 2020 /
 
Idézet:
„Kezdjük már ott, hogy elmondjátok, hogy működik ez az elem!”
A net tele van információval, mindent megtalálsz rajta. A termoelem működése és égésbiztosítóként való működése. A termoszelep, szétszedve és maga a mágnes tekercse. Kompletten.
A hozzászólás módosítva: Dec 26, 2020
(#) Sanya62 hozzászólása Dec 26, 2020 /
 
Sziasztok!
Korábbi problémámmal, picit haladtam előbbre!
Mindent ki takarítottam, a 2 hőcserélőt, ventilátort, égőfejet. Többszöri gyári beállítások és automatikus kalibráció után odáig jutottam, hogy a fűtésem már "hibamentesen" megy, viszont a HMV - nél szinte állandósult a lángelszakadás!
Fura, hogy a kalibrációnál végig megy mindhárom pozició, de ha a vizet megnyitom, azonnal leáll a kazán!?! Fűtésnél, nem!
Gyújtó elektróda cserélve, gázszelep cserélve, a panelt egy erre szakosodott műszerészhez elvittem, bevizsgálta,....jó! Kémény, tiszta, kondenzvíz pohár tiszta!
Mit lehetne még vele csinálnom?
Ariston Genius One 30
A hozzászólás módosítva: Dec 26, 2020
(#) VIM válasza Sanya62 hozzászólására (») Dec 26, 2020 /
 
Szia! Nem nagyon értek hozzá de a HMV-nél talán túl nagy lehet az induláskori teljesítmény és ez okozhatja a problémát? Lehet, hogy ha visszább lehetne ezt paraméterezni (fúvóka nyomás vagy maximális teljesítmény) a szoftverben akkor talán megszűnne?
(#) qut88 válasza Sanya62 hozzászólására (») Dec 26, 2020 /
 
Lett mérve huzat, hogy hány Pa tud a ventillátor ? Illetve füstgáz elemzéssel, hogy biztos nem szív vissza égésterméket ? Aristonnál nem tudom hogy a menübe lehet ventillátor fordulatszámot állítani, mert ha igen megkéne próbálnotok egy kicsit lejjebb venni, úgy mit csinál...
Következő: »»   245 / 293
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem