Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » [OFF] Pihenő pákások témája - Elektronika, és politikamentes topik
Lapozás: OK   3228 / 3565
(#) granpa hozzászólása Dec 25, 2020 /
 
https://www.nosalty.hu/recept/vadas-hazinyul-zsemlegomboccal
Ezt szoktuk csinálni, -kevés mustárral, tejföl helyett főzőtejszínnel- a másik fajtákat nem eszem meg.
A hozzászólás módosítva: Dec 25, 2020
(#) mnyugger válasza granpa hozzászólására (») Dec 25, 2020 /
 
köszi
(#) jani1987 válasza granpa hozzászólására (») Dec 25, 2020 /
 
Valaki pár éve szemet vetett a kecskére. Az idén kettőt is vágtam. Ha nincs ez a nyavaja akkor nyugodt szívvel felajánlottam volna a közösbe a találkozón.
(#) jani1987 válasza mnyugger hozzászólására (») Dec 25, 2020 /
 
Arról nem is szólva hogy bármikor csinálnak egy telt házas koncertet. Az, hogy 70 körül alakultak csak ráadás.
(#) jani1987 válasza tbarath hozzászólására (») Dec 25, 2020 /
 
Ennek örömére lenne egy kérdésem hozzátok. A műszer dobozhoz távtartót honnan vesztek? Nincs bankszámlám így az online most kilőve. Csak hogy tudjátok miért kérdeztem.
(#) granpa válasza jani1987 hozzászólására (») Dec 25, 2020 /
 
3-4-5-ös hegesztő, vagy kerítésdrót, menet rá, épp amennyi kell.
Írhatnék "fredál"-t is (10×10 Al), de az nem olcsó. Valamint macerás(abb) meneteket fúrni bele.
(#) jani1987 válasza granpa hozzászólására (») Dec 25, 2020 /
 
Tulajdonképpen menetes szár de nem végig. Van amúgy 4-es meg 5-ös köracélom is. Csak épp menetelőm nincs.
(#) kaqkk válasza jani1987 hozzászólására (») Dec 25, 2020 /
 
Legegyszerűbb ha menetes szárból vágsz amekkora kell és teszel rá anyákat ,filléres történet
A hozzászólás módosítva: Dec 25, 2020
(#) granpa válasza jani1987 hozzászólására (») Dec 25, 2020 /
 
Hegeszteni tudsz, csavarok a végekre.
(#) granpa válasza kaqkk hozzászólására (») Dec 25, 2020 /
 
Hát bótba, meg píz; nem ollan egyszerű.
(#) szs válasza Spaten hozzászólására (») Dec 26, 2020 / 1
 
Nem az a baj, hogy nem szereted, sőt ellenérzéseid vannak azzal az "ócskasággal" szemben.
Az a baj, hogy ha belefolysz egy beszélgetésbe, akkor ahhoz méltóan kéne viselkedned -hiszen (ha olyan fafej lennék én is) azt hihetném, hogy azt, amiről beszéltünk, amit bemutattunk, azt minősítetted.
De nem hiszem azt, látom, hogy nem voltál képes átlátni az illusztráció miértjét, ezért annak tetszetősségét vitattad.
Majd ha felnősz végre, megtanulsz beszélgetni emberek közt.
(#) Gafly válasza mnyugger hozzászólására (») Dec 26, 2020 /
 
Mint a pörköltet, csak paprika helyett mustárral. Spagetti és tejföl. Legjobb marhából.
(#) szs válasza jani1987 hozzászólására (») Dec 26, 2020 /
 
Ha jól értem amit akarsz, hát én is menetes szállal (szárral? Nem tudom, melyik a helyes ) csinálnám, amit jól csőbehúznék. Akkora csőbe, aminek a belsejébe pont belecsúszik a menetes szál. A cső két végére meghúznék két anyát, és akkor készen van egy két végén menetes dolog.
A hozzászólás módosítva: Dec 26, 2020
(#) szs válasza szs hozzászólására (») Dec 26, 2020 /
 
Így. Bár ez most csavar, nem menetes ...izé..
(#) jani1987 válasza szs hozzászólására (») Dec 26, 2020 /
 
Hasonlót már csináltam csak az alu permetező szárat vágtam el amit belül kibéleltem egy vastagabb gumi vezeték burkolattal. Csak nem valószínű hogy van annyi.
A hozzászólás módosítva: Dec 26, 2020
(#) szs válasza jani1987 hozzászólására (») Dec 26, 2020 /
 
Hát, ha nincs otthon, akkor kénytelen vagy megvárni, míg kinyit a vasbolt/Méh-telep, aztán veszel némi csövet.
(#) Pethical válasza jani1987 hozzászólására (») Dec 26, 2020 /
 
Idézet:
„Nincs bankszámlám így az online most kilőve.”

Online, utánvéttel készpénzért?
(#) kitartás válasza Gafly hozzászólására (») Dec 26, 2020 /
 
Persze a marha nagyon szép állat meg finom is , de a birka! No az is szép és finom. Nálunk a vadas a maradék birka sültből készül (hátsó comb, gerinc). Eddig ne volt rá panasz :
(#) jani1987 válasza Pethical hozzászólására (») Dec 26, 2020 /
 
Már ahol lehet.
(#) Alkotó válasza jani1987 hozzászólására (») Dec 26, 2020 /
 
Ami nincs az embernek, de szüksége van rá (kenyér, hús, benzin, bankszámla, stb.) Arról gondoskodik. Jó eséllyel minden banknak van olyan számlaajánlata, ami könnyen teljesíthető feltételekkel ingyenes, vagy nagyon kedvező. Nyitni kell egy számlát, tolni kell bele pénzt (ami általában fizetés, nyugdíj, lottónyeremény, örökség, sima befizetés stb.), és máris élvezheted a virtuális vagyon minden előnyét. Vásárolgathatsz kedvedre, fizethetsz bankkártyával (a kártyának mindig van éves díja, és a kártya fajtájától függ mennyi, ami azért fontos, mert vannak drága kártyák is).
A bankszámlához rengeteg mafla szóbeszéd társul. A környezetemben is számos ilyet hallok, de egyik nagyobb hülyeség mint a másik. A bankszámla jó, sok előnye van és nincs hátránya. Azt a költséget ami havonta rárakódik, bőven kompenzálja az a kényelem és lehetőséget amit nyújt.
A hozzászólás módosítva: Dec 26, 2020
(#) kaqkk válasza Alkotó hozzászólására (») Dec 26, 2020 / 1
 
Idézet:
„tolni kell bele pénzt”
Ez az a tevékenység amit nem mindenki és nem bármikor tud végezni ...
A hozzászólás módosítva: Dec 26, 2020
(#) bbb válasza Alkotó hozzászólására (») Dec 26, 2020 /
 
Ha meg tudod teljesíteni, hogy havonta egy meghatározott összeget raksz rá (oda kéred a fizud, vagy havi 150000, vagy hasonló kondíciók), akkor van olyan, amelyik gyakorlatilag fillérekbe kerül (nullás csomagok). Persze ehhez az kell, hogy legyen állandó és rendszeres jövedelme valakinek, amit mindig időben utalnak, ami nem mindenkinek jön össze.
(#) nagym6 válasza Alkotó hozzászólására (») Dec 26, 2020 /
 
Főleg nagy összegű vásárlásoknál nem kell köteg pénzt zsebben vinni, ez is nagy előny.
(#) Gafly válasza kitartás hozzászólására (») Dec 26, 2020 / 1
 
Idézet:
„Persze a marha nagyon szép állat meg finom is , de a birka! No az is szép és finom.”

@kitartás: Párásodik is a szemem, még mostanában is, amikor madzagos fórumtárs beállitott a találkozóra a tálalásra kész birkával.
@jani1987: Senki nem várja el tőled, hogy HE találkozóra kecskét vágjál, eszedbe ne jusson!
@Alkotó: Sokféle élethelyzet van...
@gafly: Bakker, nem gondoltam hogy ennyire drága.
(#) Alkotó válasza Gafly hozzászólására (») Dec 26, 2020 1 /
 
"Sokféle élethelyzet van..."
Ez egy kristálytiszta gondolat első része lehet. És még tisztábbá válik, ha úgy fojtatjuk: "..., de ezek közül van néhány amin képesek vagyunk változtatni. Már csak azt kell(ene) jól eldönteni min érdemes változtatni, és mit jobb elfogadni.
(#) mnyugger válasza Gafly hozzászólására (») Dec 26, 2020 /
 
Makarónival szeretem, meg krumplifánk puffanccsal.
A marha marhajó, de kaptam két vadnyulat. Ki nem dobhatom.
(#) granpa válasza mnyugger hozzászólására (») Dec 26, 2020 /
 
A. Tedd be a fagyasztóba 1 napra (-24 C°), aztán postázd a címemre.
B. Javaslom, főzd elő; sós, fűszeres lében, kuktában, és tégy bele 2 db. 150-es (tisztított!) vasszeget is. Lehetne parafadugó is, de már nincs igazi belőle.
A hozzászólás módosítva: Dec 26, 2020
(#) gkari válasza granpa hozzászólására (») Dec 26, 2020 /
 
Halló, hát a pácba veresbor, az nuku? Nem is érne nélküle a nevem (se).
A hozzászólás módosítva: Dec 26, 2020
(#) mnyugger válasza granpa hozzászólására (») Dec 26, 2020 /
 
Ezt nem ismerem. Minek a vasszeg? A dugó?
(#) szalamandra válasza mnyugger hozzászólására (») Dec 26, 2020 / 2
 
Azok alapanyagok, de ha igazán finomat szeretnél, akkor megbolondítod egy kis julienre vágott szuvidált 10 mm2-es rézdróttal is.
Következő: »»   3228 / 3565
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem