Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » [OFF] Pihenő pákások témája - Elektronika, és politikamentes topik
Lapozás: OK   3229 / 3565
(#) granpa válasza mnyugger hozzászólására (») Dec 26, 2020 /
 
Régi népi csel, hogy a keményebb hús megpuhuljon. Egyszerre csak egyiket alkalmazták.
(#) granpa válasza gkari hozzászólására (») Dec 26, 2020 /
 
Bizony az, mert rontja a vadhús puhíthatóságát. Azt a vége felé, főzéskor öntjük hozzá, mikor a hús már puha.Nyúlba nem szoktak, az a nagyobb, vadabb ízűekhez szokás.
A hozzászólás módosítva: Dec 26, 2020
(#) mnyugger válasza granpa hozzászólására (») Dec 26, 2020 / 1
 
Ok! Értem. Van a garázsban pár ácskapocs. Előkerítem.

Ja! Van a padláson egy szatyor parafa pezsgős dugó.
Ha a dugó megpuhult akkor kész a hús is?
A hozzászólás módosítva: Dec 26, 2020
(#) mnyugger válasza gkari hozzászólására (») Dec 26, 2020 / 1
 
Egyszer tettem lábszárhoz még az elején. 5 óra múlva olyan volt, mint, ha nem is főztem volna.
Ha meg a vége felé teszem bele, akkor nagyon borízű. Úgy nem szeretem.
(#) Kovidivi válasza Alkotó hozzászólására (») Dec 27, 2020 /
 
Én azt nem tudom, hogy mit mond a munkaadó, mikor bejelentik neki, hogy: "Nekem nincs bankszámlám."? Menjel el a bankba egy dolgozó (vagy a főnök), vegyen le pénzt, és készpénzben adja a dolgozónak oda? Meg aztán könyvelni sem egyszerű, gondolom én. A szociális juttatásokról nem is beszélve. Talán nem is ismerek másik embert, aki 18 évnél idősebb, és nincs bankszámlája.
A hozzászólás módosítva: Dec 27, 2020
(#) szs válasza Kovidivi hozzászólására (») Dec 27, 2020 /
 
Az itthoni szabályok nem kötelezik az átlagos munkavállalót bankszámla fenntartására (közalkalmazottakat állítólag igen, de mivel nem vagyok az, azt nem néztem meg soha), a munkaadót viszont kötelezik a bér kifizetésére.
Ha a munkaszerződésemben nem egyeztünk meg abban, hogy ő bankszámlára utal, (az enyémben nincs ilyen), hát, ha felmondanám a számlámat, kénytelen lenne kp fizetni.

Nem csinálok ilyet, én voltam az első nála, aki bankszámlájára kérte a pénzt, csak mondom, tehetném, ha akarnám.
A hozzászólás módosítva: Dec 27, 2020
(#) granpa válasza mnyugger hozzászólására (») Dec 27, 2020 /
 
A parafa pezsgős dugóból csak a legrégebbiek parafák (egy darabban). Többnyire, -legalább felerészben-, ragasztottak; az nem jó. A dugó nem puhul meg, a húst kell ellenőrizni. (A vasszeg sem) Kisebb szeg is jó, csak nehezebb megtisztítani és kivadászni belőle.
(#) Remci válasza granpa hozzászólására (») Dec 27, 2020 /
 
A hús puhítására mi szódát,vagy szénsavas ásványvizet szoktunk használni.
(#) granpa válasza Remci hozzászólására (») Dec 27, 2020 /
 
Nálunk valahogy nem vált be.
(#) Alkotó válasza Kovidivi hozzászólására (») Dec 27, 2020 / 2
 
Számlát nem a kényszer miatt nyit az ember, hanem mert az jó neki. A számlanyitással lehetőséget teremt magának a vele járó lehetőségek használatára.
(#) Alkotó válasza szs hozzászólására (») Dec 27, 2020 /
 
Törvény nincs rá, de a munkáltató dönthet úgy, hogy nem vesz fel olyan dolgozót, aki nem vállalja a számlanyitást, illetve a meglévők közül is megválhat attól, aki idő közben megszünteti.
Ha én munkáltató lennék akkor azt mérlegelném mennyire értékes számomra az érintett dolgozó szakértelme, munkabírása, megbízhatósága, arányban van-e ez a készpénzes bérfizetéssel járó macerával.
Nekem volt olyan kollégám, akinek 4 irányba ment a bére. Egy részét a korábbi párja kapta gyermektartásként, egy részét a saját számlájára kérte a rezsi fedezésére, egy részt megtakarítási számlára kért, és a maradékot készpénzben vette fel. Ez már szerintem otromba túlzás, de megtörtént.
(#) szs válasza Alkotó hozzászólására (») Dec 27, 2020 /
 
Idézet:
„a munkáltató dönthet úgy, hogy nem vesz fel olyan dolgozót, aki nem vállalja a számlanyitást”

Igen, erról írtam, mikor azt mondtam: ha benne van a szerződésben.
Idézet:
„a meglévők közül is megválhat attól, aki idő közben megszünteti.”

Nem. Vannak ilyen legendák, de valójában ezzel az indokkal nem lehet szabályosan felmondani.
Idézet:
„Ha én munkáltató lennék akkor azt mérlegelném mennyire értékes számomra az érintett dolgozó szakértelme, munkabírása, megbízhatósága, arányban van-e ez a készpénzes bérfizetéssel járó macerával.”

Igen. Előzetesen mérlegelheted a készpénzfizetési macerát, de ha nem írtátok be a szerződésbe, hát utólag már nem hivatkozhatsz annak a kényelmetlenségére.
A többit (munkabírás, szakértelem, megbízhatóság) utólag is értékelheted, azt lehet felmondási indokként felhozni -ha valós. De most a bankszámláról indítottunk, nem a többiről
(#) szs válasza Alkotó hozzászólására (») Dec 27, 2020 /
 
Idézet:
„Törvény nincs rá,”

Itt van a kutyus elásva. Amire nincs külön szabály, arra csak a felek önkéntesen megkötött szerződése vonatkozik.
De szabály van (MT)arra, hogy milyen okokkal lehet felmondani, és annak milyen következményei vannak.

A bankszámlámra utalásról még annyit el tudok mondani, hogy volt a '90-es években olyan munkáltatóm, aki nem volt hajlandó a fizetésem átutalni. És nem kötelezhettem, ma sem kötelezhetném rá. Nem volt benne a szerződésünkben
A hozzászólás módosítva: Dec 27, 2020
(#) SzervízMacska hozzászólása Dec 27, 2020 /
 
Nálunk a belépés feltétele volt a bankszámla. Kezdetben a felét rögtön kivettem, és a vásárlásokat, meg a csekkeket abból intéztem. Azóta szinte minden boltban lett terminál, és a postán is díjmentes lett a kártyás fizetés. Mostanában 20 ezret veszek ki havonta a munkahelyi kávéra, meg a biztonság kedvéért (ha netán valahol nem működne a terminál). Néha, mikor szakit kell hívni, akkor annyival többet. Amióta lett apple pay, már a kártyát sem hordom magamnál. Most, hogy itt a pandémia, kifejezetten örülök ezeknek a vívmányoknak. Mindenhol az órámmal fizetek, teljesen kontaktus mentesen. Így összegtől függetlenül, pin kód nélkül rendelkezésre áll a pénzem.
(#) szs válasza SzervízMacska hozzászólására (») Dec 27, 2020 /
 
Szerintem is kényelmesebb a számla. Bár ha picra megyek, ott a lángost is kp-ért adják, de valójában mindenhol máshol sokkal jobb a kártya. Kifejezetten kerülóm az olyan helyeket, ahol nem fizethettek kártyával, Szihalmon sem megyek be a dohányboltba évek óta. Kijelentették, hogy 1 doboz cigit nem adnak kártyára. Hát egyet sem veszek náluk, ha így jó.
(#) granpa válasza szs hozzászólására (») Dec 27, 2020 / 1
 
De ha egyetlen egyet sem veszel, az meg neked a legjobb (meg a környezetednek).
(#) szs válasza granpa hozzászólására (») Dec 27, 2020 / 1
 
Minden este úgy fekszem le, ez volt az utolsó.
Minden reggel cigivel kezdek. A következetesség igen fontos az életemben
(#) nagym6 válasza szs hozzászólására (») Dec 27, 2020 / 1
 
Idézet:
„Minden este úgy fekszem le, ez volt az utolsó.”
Még mindig hiszel szs-nek?
(#) Remci hozzászólása Dec 27, 2020 /
 
Máshol is esik a hó? Nálunk már fehér a táj. Csak 3 napot késett
(#) Remci válasza szs hozzászólására (») Dec 27, 2020 /
 
Idézet:
„Minden este úgy fekszem le, ez volt az utolsó.”


Másnap reggel már nem akarsz felébredni?
(#) szs válasza nagym6 hozzászólására (») Dec 27, 2020 / 1
 
Ki másnak hinnék -magamban bíztam eleitől fogva
(#) szs válasza Remci hozzászólására (») Dec 27, 2020 /
 
Dehonnem
Sőt, egyre inkább.
(#) szs válasza Remci hozzászólására (») Dec 27, 2020 /
 
Itt nem esik. Deresség volt, de ennyi.
(#) jani1987 hozzászólása Dec 27, 2020 /
 
A fizetésemet kp-ba kapom minden héten pénteken. Ezért nem kell a bankszámla.
(#) szs válasza Remci hozzászólására (») Dec 27, 2020 /
 
Na, kellett a falra festeni?
Már itt is elkezdte!
A hozzászólás módosítva: Dec 27, 2020
(#) Remci válasza szs hozzászólására (») Dec 27, 2020 /
 
Nehogy már csak én söprögessem
(#) granpa válasza szs hozzászólására (») Dec 27, 2020 /
 
"Kotkoda"! Hogy örültem, mikor megszabadultam tőle! A S100S-em 10× jobb volt tőle.
(#) szs válasza granpa hozzászólására (») Dec 27, 2020 / 1
 
Én is kétszer örültem neki.
Amikor nem volt kocsim, ezt meg olcsón megkaptam, akkor nagyon.
Mikor lejárt már a műszakija is, és reménytelen lett, akkor is.

Mint jól látható, az a Skoda már nimcs. Csak lassú üvegen át fényképeztem.
A hozzászólás módosítva: Dec 27, 2020
(#) Gabó válasza jani1987 hozzászólására (») Dec 27, 2020 /
 
Én is ismerek pár olyan helyet ahol kézbe megy a pénz, cserébe semmit nem fizetnek a munkás után... Ott is, ha számlás utalást kérsz, csúnyán néznek rád...
(#) Ódenka válasza szs hozzászólására (») Dec 27, 2020 / 1
 
Idézet:
„Csak lassú üvegen át fényképeztem.”

A sci-fi történetre utalás?
Következő: »»   3229 / 3565
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem