Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Gázkazán vezérlő hibák
Lapozás: OK   246 / 293
(#) Inhouse válasza Sanya62 hozzászólására (») Dec 26, 2020 /
 
Pedig csak úgy tűnik, hogy panel lesz. Mintha lett volna régebben valakinek olyan, hogy fűtésnél jó, de melegvíznél nem. Legutóbb volt nálam egy Ariston panel, a 2 éve cserélt elektrolit kondik, amik a lángőr részen voltak még most is jók voltak. Viszont a hűtőborda melletti 2 kondi teljesen 0-ás volt, pF nagyságrendben mutattak valamit. A maradék 100µF-osok is csak 70% körül voltak kapacitásban és ESR-re is több ohmosak voltak. Csoda, hogy egyáltalán bármi értékelhetőt produkált a kazán. A kondi cserék után üzemelt.
(#) Inhouse válasza Inhouse hozzászólására (») Dec 27, 2020 /
 
3 kondi van a hűtőborda mellett, az 5V stab környékén, elírtam.
(#) szs válasza gyulank hozzászólására (») Dec 27, 2020 /
 
Na, tegnap anyámnál voltam, hát le van vetkőztetve a kazán. Kérdezem érdeklődően, miért Hát ki kellett fújni a csövet, mert nem ment az őrláng.
Ezért volt mit fényképeznem neked.
Látható, mekkora az egészséges őrláng, hogy izzani látszik az érzékelő, és az is, hogy abban igazad lehet, a te csöved (lángterelőd) a videód szerint mintha tényleg el lenne görbítve lefelé.
Na, most: vedd le a csövet (azt az egyetlen csavart kell kicsavarni, amit látsz is a képemen), jó erősen fújd ki, azt a csővéget próbáld meg kintebb hajtani, kiegyenesíteni, majd szereld vissza. Ha nem megy, Szatmári boltokban, vagy hasonló üzletekben biztosan kapható.
A hozzászólás módosítva: Dec 27, 2020
(#) ha6qt hozzászólása Dec 27, 2020 /
 
Sziasztok,

Van egy FÉG C24 kazánom, benne egy eredeti Grundfos UPS 15-60 130 keringető szivattyúval. A szivattyú kb. 20 éves lehet, akkor lett utoljára cseréltetve.
A fűtési szezon kezdete után vettem észre, hogy egyre erősödő búgó hangot ad a szivattyú (olyan, mint amikor a trafóknál az 50Hz rezgeti a készülékházat ).
Mostanra már jóval erősebb a búgás, sokszor már rezgeti a kazán lemezburkolatát is, ami főleg éjszaka kellemetlen. A hideg ágban van a szivattyú, ha a hideg ág kazánba bemenő csövére teszem a kezem, ott is nagyon érezni a búgást.

Szerintetek van esély rá, hogy kibírja tavasz végéig?
Érdemes az ilyen szivattyút felújíttatni?
Láttam, hogy elárasztották a piacot a hamis Grundfos szivattyúk. Mi az ismertetőjele ezeknek, hogyan kerülhetem el leginkább a kókler eladókat?

Köszönöm!
(#) szs válasza ha6qt hozzászólására (») Dec 27, 2020 /
 
Idézet:
„Láttam, hogy elárasztották a piacot a hamis Grundfos szivattyúk. Mi az ismertetőjele ezeknek, hogyan kerülhetem el leginkább a kókler eladókat?”

Szakboltban kell megvenni, aminek nem írom le mégegyszer a nevét, mert ingyenreklám lenne, és van más igazi szakbolt is, szakemberrel kell beszereltetni.
Lehet online rendelni pingpongtól, kispistával beszereltetni a grumpost. Aztán csodálkozni, hogy nem Grundfos.
A hozzászólás módosítva: Dec 27, 2020
(#) ha6qt válasza szs hozzászólására (») Dec 27, 2020 /
 
Teljes mértékben igazat adok neked, viszont ezt mindenki tudja, tehát ebben a stílusban nem kérek kioktatást, köszönöm.

Szívesen várom az építő jellegű hozzászólásokat, a két fontosabb kérdésemre:
Szerintetek van esély rá, hogy kibírja tavasz végéig?
Érdemes az ilyen szivattyút felújíttatni?
A hozzászólás módosítva: Dec 27, 2020
(#) szs válasza ha6qt hozzászólására (») Dec 27, 2020 /
 
Ó, nem kioktatás akart lenni, csak olyasféle tanács, hogy ne végy internetes jóárút. Mert ott a sanszos, hogy hamisítvány.

Idézet:
„Szerintetek van esély rá, hogy kibírja tavasz végéig?”

Van, de azt semmi sem biztosítja. A fateré is tavaszig is ment, miközben eresztett is. Valami konzervdoboz volt a szivattyú alá téve addig.
Ő végüli nem újíttatta fel, tavasszal újat szereltek fel. Már a fater 13 éve nincs, a szivattyú még megy.
A hozzászólás módosítva: Dec 27, 2020
(#) nagyg282 válasza szs hozzászólására (») Dec 27, 2020 / 1
 
Szia !
Érdemes lenne megnézni az üzemi kondenzátor kapacítását (2.5uF),valószinü hogy elvesztette a kapcítását emiatt van ilyen hangja!Ha rossz kondenzátorral üzemel huzamosabb ideig akár le is éghet a tekercselés,nézd meg hogy nem forrró-e a motor!
Egy próbát megér , amúgy www.keringetoszivattyuszervizcsepel.hu!
(#) szs válasza nagyg282 hozzászólására (») Dec 27, 2020 /
 
Ok
Bár ha6qt fórumtársunk veszi inkább hasznát, a linknek is...
(#) nagyg282 válasza ha6qt hozzászólására (») Dec 27, 2020 /
 
Szia !
Érdemes lenne megnézni az üzemi kondenzátor kapacítását (2.5uF),valószinü hogy elvesztette a kapcítását emiatt van ilyen hangja!Ha rossz kondenzátorral üzemel huzamosabb ideig akár le is éghet a tekercselés,nézd meg hogy nem forrró-e a motor!
Egy próbát megér , amúgy www.keringetoszivattyuszervizcsepel.hu!
(#) vision61 válasza ha6qt hozzászólására (») Dec 27, 2020 / 1
 
Szia!

Elsőre én is azt javaslom, ellenőrizd le a segédfázis kondenzátorát, ha nincs kéznél ilyen értékű, próbaképpen akár több darabból is összeállíthatod, de mindenképpen azonos, vagy nagyobb feszültségűek legyenek.
Ennyi év alatt a kerámia csapágy, tengelyvég is megkophatott, nem tudom mit takar ezeknél a felújítás, és mennyire tartós.
Ha cserélni kell a szivattyút, a beépítési méret (130 mm), és az 1"-os csatlakozás a lényeges.
Ami még fontos, hogy ne hagyd magad rábeszélni (ezt vegye, ez energiatakarékos címszóval) az elektronikus vezérlésűre, mert akkor a készülékben lévő utókeringetés nem fog működni.
(#) jpuskas99 válasza ha6qt hozzászólására (») Dec 27, 2020 /
 
Csak egy tipp részemről, próbáld a szivattyút más fokozatba kapcsolni, gondolom most a 3-ban van, vedd a 2-esre, hogy akkor mit csinál.
(#) vision61 válasza jpuskas99 hozzászólására (») Dec 27, 2020 /
 
15-20 évvel ezelőtt még nem azok a szivattyúk voltak, amit a megadott típus alapján kidob a kereső. Ezenkívül a készülékekbe beépítettek most sem ilyen módon változtatható teljesítményűek.
(#) ha6qt válasza vision61 hozzászólására (») Dec 27, 2020 /
 
Köszönöm mindenkinek a segítő tanácsot, holnap szétszedem, és ellenőrzöm a javaslataitokat.
A hozzászólás módosítva: Dec 27, 2020
(#) ha6qt válasza szs hozzászólására (») Dec 27, 2020 /
 
Köszönöm, béke van. Egyébként tényleg egyetértettem veled.
(#) jpuskas99 válasza vision61 hozzászólására (») Dec 27, 2020 /
 
Kicsi tévedés. Már az ezredforduló éveinek környékén is voltak változtatható teljesítményűek. De talán veszi a fáradtságot és küld egy fotót majd annak a szivattyúnak az elejéről. Akkor majd kiderül.
(#) vision61 válasza jpuskas99 hozzászólására (») Dec 27, 2020 / 1
 
Nem tévedés. Olvass, és értelmezd is amit írtam. Régen sem, és most sem kapcsolóval változtatható a készülékbe beépített szivattyúk teljesítménye. 20+ éve szervizelünk. Egy FÉG C24-ről van szó.
(#) Sanya62 válasza Sanya62 hozzászólására (») Dec 28, 2020 /
 
Kéményt szét szedtem, teljesen tiszta, szépen át látható!
(#) JZoli válasza ha6qt hozzászólására (») Dec 28, 2020 /
 
Végső megoldásként elég lehet, ha csak a szivattyú motor részét cseréled, mert az általában elég suokott lenni, meg így sokkal egyszerűbb cserélni. A szivattyúház elég ritkán hibásodik meg.
(#) szs válasza JZoli hozzászólására (») Dec 28, 2020 /
 
Vagy nem.
Mint írtam is, fateré szó szerint egyszerre ment tönkre. Nemcsak morgott, zajongott, hanem még eresztett is.
Ki van ez találva, és (bármennyire az összeesküvéselméletet erősítené), ha van egy gyártónak egy 10-15 évet bíró motorja, hát nem szerel be mellé egy 100 évet bíró csapágyat. A szivattyúház pont attól hibásodik meg, hogy megmozdulnak olxan alkatrészek, amiknek állni kéne. A zaj abból adódik, hogy az mozog, ami állna, vagy úgy mozog a mozgó rész, hogy éri az állót. Amúgy mért zajongna?
(#) Sanya62 válasza Inhouse hozzászólására (») Dec 28, 2020 /
 
Nekem is megoldódott a problémám!
Van fűtés és HMV is egyenletes!
10000 Ft költség és mégsem 80 90 eFt!
Köszönöm a tanácsokat!
(#) VIM válasza Sanya62 hozzászólására (») Dec 29, 2020 1 / 1
 
Szia! Akkora az öröm, hogy a megoldást elfelejtetted leírni pedig az volna a legfontosabb nem az ár értékarány, hogy mi maradt a zsebedben. Nagy szívességet tennél azzal, hogy megírod a megoldást, hogy mi került csak annyiba.
(#) JZoli válasza szs hozzászólására (») Dec 31, 2020 /
 
Szerintem Te valamit félre értettél! Én a komplett motor cserét említettem! Nem tudom milyen csapágyra gondoltál, mert a motor részben van a csapágy a szivattyúöntvényben nincs semmi, az csak egy öntvény, ami áll a lapátházból, meg a két "kivezeésbő"l ami a ki- és bemenet. A motorrészt vagy kettő, vagy négy csavar fogja ehhez. Tíz szivattyúcseréből kilencet így cserélünk, egyszerűen nem is értem, hogy mire gondolsz. Mi baja tud lenni a szivattyúháznak a kopástól? Más kérdés, ha ereszt és repedt, vagy öntéshibás, de ez a hiba nem nagyon jellemző.
(#) bundibacsi válasza Sanya62 hozzászólására (») Dec 31, 2020 /
 
Szia! Mi lett a végső megoldás? Nekem Genus One 24 van folyamatos lángleszakadás és gáz relé hibával.
(#) Sanya62 válasza VIM hozzászólására (») Jan 2, 2021 /
 
A panelon a forrasztásokat ellenőrizték, kondenzátorokat cseréltek és rendbejött a vezérlőpanel. A műszerész elmondása alapján, a kondik szoktak tönkremenni rajta!
Igaz, ez az ár amit én fizettem, baráti, de egy panel javítás még akkor is olcsóbb, mint egy új!
70 eFt postával egy panel és általában az sem szokta bírni sokáig! A javított, évekig! (mondták nekem!!!)
Kaptam korábban ötleteket egy másik fórumon, hogy lángelszakadásnál érdemes a RPM értékeket lejjebb venni!?
Mennyire életszerű ez?
Jelenleg teszi a dolgát a kazán, csak!!!
HMV - nél a csap nyitása után forró víz jön, viszont utána picivel langyosabb és az is marad! 50 fokra van állítva a HMV és nem mértem hogy csak az elején adja e azt és később már nem. Vagy később adja az 50 fokot és az elején túl fűtene?
Lehet ezt valamelyik menüben kalibrálni?
(#) Sanya62 válasza bundibacsi hozzászólására (») Jan 2, 2021 /
 
Gázszelepet én is cseréltem, mert fülre nemvolt egyenletes a gáz ellátás!
Mint később kiderült, a vezérlőpaneljavítása hozta meg az eredményt!
A keresőben: "vezérlőpanel javítása" címszó alatt, rengeteg olyan szakit találsz, aki ezzel foglalkozik!
Esetleg a környezetedben is lehet olyan műszerész, aki nekifog ennek!?
(#) Inhouse válasza Sanya62 hozzászólására (») Jan 2, 2021 /
 
Köszi, hogy megírtad a végeredményt.
Az első 10000Ft-os javítás után kellett még újra javítani a panelt? Garanciában ugyanaz csinálta?
A 26-i sejtésem csak beigazolódott.
(#) Sanya62 válasza Inhouse hozzászólására (») Jan 2, 2021 /
 
Akkor át nézte és semmit sem csinált vele, mondván jó értékeket mért! Most cserélt is és forrasztgatta a lábakat! Jó lett!
Itt a legolcsóbb: http://www.ep-shop.hu/Ariston_alkatresz_vezerlopanel ha nem lenne, közelben ismerős!?
Cikkszám alapján keress!!!
A hozzászólás módosítva: Jan 2, 2021
(#) Sanya62 hozzászólása Jan 2, 2021 /
 
" Kaptam korábban ötleteket egy másik fórumon, hogy lángelszakadásnál érdemes a RPM értékeket lejjebb venni!?
Mennyire életszerű ez?
Jelenleg teszi a dolgát a kazán, csak!!!
HMV - nél a csap nyitása után forró víz jön, viszont utána picivel langyosabb és az is marad! 50 fokra van állítva a HMV és nem mértem hogy csak az elején adja e azt és később már nem. Vagy később adja az 50 fokot és az elején túl fűtene?
Lehet ezt valamelyik menüben kalibrálni? "

Erre esetleg, valakinek ötlet?

Ariston Genius One 30
(#) Inhouse válasza Sanya62 hozzászólására (») Jan 2, 2021 /
 
Te írtad, hogy 10000Ft-ért meg lett javítva a panel, azt a hibát kizártad elsőre.
Én írtam, hogy talán mégis az lesz a baj...nem volt ügyes a javítás.
Én is javítok paneleket.
Következő: »»   246 / 293
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem