Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   1579 / 1682
(#) kaqkk válasza Alkotó hozzászólására (») Jan 4, 2021 / 4
 
Itt a videó a végleges verzióról , a felső az eredeti Tom25 óra
alatta (ugyanaz a kapcsolás) az én programommal
(#) Alkotó válasza kaqkk hozzászólására (») Jan 4, 2021 /
 
Megnéztem a videót. Felületesen ismerem csak a témát, ezért nem tudom mire kellene figyelni. Annyi különbséget látok a felső és az alsó óra között, hogy egymáshoz képest van 1 perc eltérés.
(#) kaqkk válasza Alkotó hozzászólására (») Jan 4, 2021 /
 
Az alsón a 10 perc elérésekor elkezdenek futni-pörögni a számok (az órában nem használt karaktereket is mozgatja ) A nixi cső hajlamos a katódmérgezésre a nem használt karaktereken .
de ha így folyamatosan megy (óránként 2* akkor inkább mérgezés megelőzés és látványelem) Bocs most látszik a videó de nem az a rész ami változott . megkeresem azt amit fel akartam rakni ..
A hozzászólás módosítva: Jan 4, 2021
(#) Alkotó válasza kaqkk hozzászólására (») Jan 4, 2021 /
 
Láttam ilyet a korábbi videón.
Remek ötlet, gratulálok hozzá. (Elegendő az a nagyon rövid felvillanási idő a hatékony "méregtelenítéshez"?
A hozzászólás módosítva: Jan 4, 2021
(#) proli007 válasza Alkotó hozzászólására (») Jan 4, 2021 /
 
Ha leállítod a videót és lépteted, akkor látható hogy a felső nixi fényereje hullámzó, míg az alsó állandó.
(#) Alkotó válasza proli007 hozzászólására (») Jan 4, 2021 /
 
Nagyon jó megfigyelő vagy. Így, hogy felhívtad rá a figyelmet, már én is látom a normál sebesség mellett is. Szinte villog a felső, és most zavarja is a szemem. Az alsón ez a hatás alig érzékelhető.
(#) kaqkk válasza Alkotó hozzászólására (») Jan 4, 2021 / 1
 
Csak az a lényeg hogy használva legyen minden karakter ,akkor nem következik be a "mérgezés" ha már előjött akkor hosszabb ideig kihajtva a karaktereket (akár 1-3 másodperc és megemelt anód feszültséggel még menthető a csövek többsége) de ez már egy másik történet . A villogás csak a videón látszik élőben nem . Csak meg lett az a videó amin látszik a "pörgetés"
A hozzászólás módosítva: Jan 4, 2021
(#) kaqkk válasza proli007 hozzászólására (») Jan 4, 2021 /
 
A villogás csak a videón jön elő , valószínűleg az eredeti programban alacsonyabb a PWM frekvenciája , azt hogy "hullámzik" nem tudom mitől lehet .
(#) sargarigo válasza kaqkk hozzászólására (») Jan 4, 2021 / 2
 
Az ilyen "hullámzós" dolgok tipikusan akkor jönnek elő, amikor a freki, vagy valami harmónikus összemérhető a kamera mintavételezési frekvenciájával. Szoktak lenni hangszórós videók a YT-on, amikor konkrétan hullámozni látszik a membrán. Ez is ugyanaz lehet..
A hozzászólás módosítva: Jan 4, 2021
(#) kaqkk válasza sargarigo hozzászólására (») Jan 5, 2021 /
 
Talán attól lehet hogy az egyik óra előrébb volt ezért rászinkronizált a teló kamerája , és a másik nem fért bele a szinkronba ?
(#) Udvari Zsombor hozzászólása Jan 5, 2021 / 7
 
Fénypisztoly! Egy jó erős fényű zseblámpa és egy (kirakodóvásárokon is kapható) fa pisztoly forma előnyeinek ötvözése! A lapos 9V LEDet és a 9V elemtartót itt rendeltem HEstore-ból, a "ravasz" gomb régi vonalas telefon földelő gombja volt (nem spóroltam a melegragasztóval). Az oldalán pusztán csak a biztonságérzet kedvéért van a LED-del sorban egy 22Ω ellenállás. Használata pofonegyszerű: addig világít amíg nyomod - ha fény kell akkor csak célzás és "lövés".
(Ezt nem most csináltam, hanem még legalább másfél éve, a LED-et és elemtartót viszont nemrég cseréltem le a linkeltre.)
(#) erdgab válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Jan 5, 2021 /
 
Ilyen "hasznos szerkezetet" már rég nem láttam! Nem tudok mit mondani,adok egy mancsot.
(#) kaqkk válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Jan 5, 2021 /
 
Csatlakozom az előttem szólóhoz , annyi észrevétellel hogy TEK -esre ne világíts rá mert visszalő !
"fegyvernek látszó tárgy "
(#) sany válasza Lamprologus hozzászólására (») Jan 5, 2021 /
 
Egy pisztolynál a füst és a durranás egy természetes jelenség.
A 22 Ω -os ellenállást egy kicsit megnövelném, kb. 470 Ω-osra.
(#) Ódenka válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Jan 5, 2021 /
 
Csak hallomásból, nem tudom volt-e valóban ilyen.
Volt az a bizonyos radarpisztoly.
Alakra olyan. Állítólag egy védett személy testőrsége emiatt véletlenül karikára lőtte igazi fegyverrel a bokorból, félig takarva méricskélő közúti közeget.... Aztán ez a radar valahogy el is tűnt a használatból.
El tudom képzelni, hogy adott esetben a gyors reagálási kényszer hibákat hoz elő.
A hozzászólás módosítva: Jan 5, 2021
(#) l48 válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Jan 5, 2021 / 1
 
Csinálj belőle sörétest és akkor mehetsz szárnyasra is.
Na jó ez a humor része volt. jó az igy is!
Autó akkuról már engedély köteles lesz . Ezzel számolj!
(#) kaqkk válasza Ódenka hozzászólására (») Jan 5, 2021 /
 
Igen én is erre a sztorira gondoltam ...
(#) pont válasza Ódenka hozzászólására (») Jan 5, 2021 /
 
Pirosra kell festeni a cső végét, elvileg a játékpisztolyokét is.....
(#) kameleon2 válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Jan 5, 2021 /
 
Régebben, talán a 86-os fiúk könyvében volt fénypisztoly izzóval. Ott egy 9V-os elemről töltődött egy nagy kondi és a ravasz elsütésekor azt sütötte az izzóra. Szuper volt, megcsináltam.
(#) mohinger válasza Alkotó hozzászólására (») Jan 5, 2021 /
 
Ennek a videónak az a lényege, hogy a kaqkk féle programnak picit másképpen működik a multiplexelése, mint az eredeti Tom025 programnak, emiatt 180V helyett 210V-ot kellett adni a csöveknek, hogy ugyanakkora fényerővel világítsanak. Vagy természetesen a katódellenállásokat is kisebbre lehet venni. Élőben egyik óra sem villódzik természetesen, ez a telefonos videó miatt van.
(#) Pethical válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Jan 5, 2021 /
 
Ez nagyon menő, igazán tetszik.


Lézeres irányzék nem lesz hozzá?
(#) sany válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Jan 5, 2021 /
 
Bocs nem szóltam, jó a 22 Ω-os ellenállás is. Jó lesz így.
(#) benjami válasza sany hozzászólására (») Jan 5, 2021 /
 
Léteznek 3V, 6V, 9V, 18V nyitófeszültségű ledek is. Ezekben több led chip van sorba kötve a tokon belül (rendre 1, 2, 3, 6 db). A 9V-oshoz pont jó lenne a 22Ω, bár tartok tőle, hogy jelen esetben nem ez a helyzet.
(#) sany válasza benjami hozzászólására (») Jan 5, 2021 /
 
Igen, most már láttam az adat tábláját.
Idézet:
„Üzemi feszültség 8.5...10.5V”
A hozzászólás módosítva: Jan 5, 2021
(#) Rosszmáj hozzászólása Jan 6, 2021 / 6
 
Lehet eszementnek nevezni ... turbófóka. Béta verzió, de amilyen hebrák, olyan jól működik.

A felmosóvödör hajtóműve meghalt, meg volt egy szétégett kapcsolójú akkus fúróm. Plusz egy bontott laptop akku és egy megnagyobbított gombú BKV kapcsoló.

turbó.jpg
    
(#) Udvari Zsombor válasza kameleon2 hozzászólására (») Jan 6, 2021 /
 
Azt nem ismerem... Viszont ez nem csak villanni képes, mivel te helyezed rá az elemet a LED-re a "ravasz" nyomógombbal és addig világít amíg nyomod.
A hozzászólás módosítva: Jan 6, 2021
(#) Udvari Zsombor válasza Ódenka hozzászólására (») Jan 6, 2021 /
 
Ha akkora probléma lenne a forma, akkor a kirakodóvásárokon a fajáték-árusok nem árusíthatnának pisztoly formájú "fahasábot" sem (ez is eredetileg az volt). Ugye?
(#) Lamprologus válasza benjami hozzászólására (») Jan 6, 2021 /
 
Idézet:
„A 9V-oshoz pont jó lenne a 22Ω,...”
, ha nem esne a LED-en is feszültség.
A Tápfeszültségből levonjuk a LED-en eső feszültségett, osztjuk a LED áramával, és megkapjuk mekkora ellenállás kell ... Aztán jön a: "De így is működik!" ( mert szerencsére az elemeknek nem nulla a belső ellenállása, a LED-ek meg világítanak kisebb áramról is stb, stb... )
(#) deebo válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Jan 6, 2021 /
 
Ugyan nem itt, de amerikában lelőnek bárkit egy gyors mozdulat után, még akkor is, ha csak telefon van a kezükben, pláne, ha feketék.
(#) Udvari Zsombor válasza deebo hozzászólására (») Jan 6, 2021 /
 
Ilyennel nem viccelődnék! Még korábban egy kirakodóvásárral együttjáró eseményre elvittem magammal a fénypisztolyt, hogy megmutassam az árusnak (akitől korábban ugyanott vettem) hogy milyen remek cucc lett a fa termékéből, és problémamentesen ment az egész, pedig még vonaton is utaztunk, mindvégig nálam volt a fénypisztoly (pisztoly alakú tárgy).
Következő: »»   1579 / 1682
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem