Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   1580 / 1680
(#) sargarigo válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Jan 7, 2021 /
 
Kolléga szerintem inkább arra utalt, hogy ha megjelennél egy tömegrendezvényen vele, és előkapod a rendőrök sorfala előtt, akkor úgy nyomnak a betonba, mint a cigaretta csikket!
szerk.: mielőtt valaki azzal jönne hogy most nincsenek tömegrendezvények: de voltak, és remélhetőleg lesznek is! Ja, és off
A hozzászólás módosítva: Jan 7, 2021
(#) Moderátor hozzászólása Jan 7, 2021
 
Ez a Ki mit épített? téma. Köszönjük, ha tartjátok magatokat a témához.
(#) Gafly válasza sargarigo hozzászólására (») Jan 7, 2021 /
 
Szerintem sem jó ötlet TEK-es homlokára piros pontot vetiteni rendezvényen.
(#) umkumiut hozzászólása Jan 7, 2021 / 13
 
Nagyobb részt asztalosmunka, kisebb részben elektonika. Egy Ikea LIVBOJ vezeték nélküli töltő telefontartóba szerelve.
(#) deebo hozzászólása Jan 7, 2021 / 12
 
PCM 1792 DAC sok év után elkészült dobozolt verziója.
A hozzászólás módosítva: Jan 7, 2021
(#) Istvanpisti válasza umkumiut hozzászólására (») Jan 7, 2021 / 2
 
Tetszik ez a formai játék a körtével, de ez azt is jelenti, hogy nem tudja tölteni az almás telefont?
(#) gerry hozzászólása Jan 7, 2021 / 16
 
Elkészítettem az Úrbán elektronika által forgalmazott 8x8-as fénymátrixot az 1993-as Rádiótechnika évkönyvben megjelent cikk és kapcsolási rajz alapján. Meg kell mondjam, hogy a leközölt kapcsolási rajz hibás! Ezen már meg sem lepődtem, mert a PLOFI cartridge C64-re kapcsolási rajza is hibás! Ez lehet szándékos volt, hogy ne lehessen könnyen utánépíteni?! Felmerül az a kérdés is, hogy ez egyáltalán működött valakinek? A válasz "igen", mert fiatalabb koromban a 90-es évek közepén személyesen láttam az üzletben működés közben! A kapcsolási rajzot megépítve és egy teszt programot írva láttam, hogy valami nem stimmel. A teszt program annyit csinált, hogy a mátrixon bekapcsolta a függőleges oszlop összes ledjét és ezt léptette végig. a kapcsolást elindítva csak egy vibrálást láttam! megmérve az órajelet 22kHz-et mértem. Itt az oldalon a segédprogramok között van egy órajel generátor tesztelő, amibe behelyettesítve a kapcsolásban található kondi és ellenállás értéket, valóban 22kHz-et kaptam. A megoldás amit a segéd program adott, hogy a 2,2nF kondival párh. be forrasztottam egy 100nF-os kondit. Ezzel már szépen be lehetett állítani a 400Hz-es. frekvenciát.
Ezt a módosítást végrehajtva és a kapcsolást elindítva látható volt, hogy a tesztprogram nem fut rendesen. A hiba az volt, hogy a bekapcsolt oszlop léptetésénél nem kapcsolta ki az előző oszlop ledjeit! A kapcsolást EWB-ben szimulálva látszott, hogy a 4017-es léptetésénél az eprom még nem lép és ezért látszik a dupla oszlop bekapcsolása. Megoldása az lett, hogy egy invertert kellett betenni az orajel generátor kimenete és az LS393 bemenete közé! Innetől már szépen végig léptette a tesztprogramot a kapcsolás! A kapcsolás amúgy úgy működik, hogy egy kép 8 byte, és ezt a képet 8x megjeleníti a mátrixon és utána tölti be a következő képet, amit szintén 8x megjelenít. Most, hogy már működik ez a játék, írtam hozzá egy egyszerű PC-s programot amivel ez az animáció is készült. A cikk szerint 128 kép egy animáció. Ezt nem tudom ,hogy kell értelmezni, mert nekem 2048 kép jött ki! Ebből már elég jó animációt lehet kihozni. Az >>ITT<< található videón meg lehet nézni, csak 683kép! Ja! Az R3 ellenállással párh. még egy 560ohm-os lett betéve, mert nélküle a 4017-es elindul az áramkör bekapcsolásakor!
A hozzászólás módosítva: Jan 7, 2021
(#) mnyugger válasza deebo hozzászólására (») Jan 7, 2021 /
 
Szépes! Lehetne többet tudni erről a DAC-ról?
(#) deebo válasza mnyugger hozzászólására (») Jan 7, 2021 /
 
Lehetne, konkrétan mire vagy kíváncsi?
(#) pbalazs válasza gerry hozzászólására (») Jan 7, 2021 /
 
Szerintem úgy jön ki a 128, hogy 7 címbit (A3-A9) jelöli ki a képeket egy animációban, és a felső négy címbittel (A10-A13) pedig 16 animáció közül választhatsz, akár kézzel (jumper felfelé áll). De ha a 4040 hajtja a felső 393-at (jumper lefelé áll), akkor "automatikusan" folytonosan választódnak ki a képek, azaz lehet egyetlen nagy animációd 128*16=2048 képből, ahogy számoltad is.
(#) gerry válasza pbalazs hozzászólására (») Jan 8, 2021 /
 
Igen, valóban! De mivel én felhasználtam a 4011-ből egy nand kaput, ami az animáció váltó kapcsolóhoz volt rendelve, nem lehet ezt a funkciót kihasználni. Köszönöm!
(#) mnyugger válasza deebo hozzászólására (») Jan 8, 2021 /
 
Mindenre. Mit tud? Után építhető e? Forrás?
Köszi.
(#) deebo válasza mnyugger hozzászólására (») Jan 8, 2021 /
 
DIR9001 S/PDIF vevő és PCM1792 DAC OPA1612-es bufferekkel. Teljes egészében saját tervezés, gyártás, az utánépíthetőség még kérdéses, ha igen, akkor cikk formájában fog megjelenni.

Amúgy tervben van SRC4392-es aszinkron mintavételkonverteres verzió is, de majd egyszer talán, ha lesz rá idő és energia.
(#) mnyugger válasza deebo hozzászólására (») Jan 8, 2021 /
 
Ok!
Köszi.
(#) sany válasza deebo hozzászólására (») Jan 8, 2021 /
 
Az érdekessége, hogy nincs benne ellenállás.
(#) benjami válasza sany hozzászólására (») Jan 8, 2021 /
 
Gondolom a panel alsó oldalán van egy csomó smd ellenállás, mint ahogy a DAC és az OPA is alul lehet, mert a képeken semmi sem látszik belőlük.
(#) deebo válasza sany hozzászólására (») Jan 8, 2021 / 4
 
Van bőven, csak SMD.

DAC_PCB.jpg
    
(#) sany válasza deebo hozzászólására (») Jan 8, 2021 /
 
Nem is gondoltam volna. Szép munka.
(#) Lacaboy hozzászólása Jan 8, 2021 / 23
 
Sziasztok!
Elkezdtem építeni egy "számítógépet" kizárólag relékből, úgy ahogyan az 1940-50es években.
Szeretném megmutatni nektek, illetve szívesen várok építőjellegű hozzászólást,hogy hogyan és miként lehetne tovább fejleszteni. Videó
(#) Izeg. válasza deebo hozzászólására (») Jan 8, 2021 /
 
Üdv.
Sejtem, hol a chip, de a panel aljáról nincs kép??
A PIC milyen funkciókat lát el? Közös tápon van a DAC-al? Galvanikusan leválasztva esetleg? Csak optikai jelet dolgoz fel úgy látom, mi az interface IC? Annak mi a kimenete? I2S/RJ/LJ? Milyen topológia? Mono/chip vagy sztereó?

(Én is évek óta epitgetem a DAC-om az egyik legkritikusabbnak a digitális kommunikációs áramkört látom. Én cs8416-t építettem be, plusz van egy USB bemenet. Ahhoz rendeltem cm6631-en alapuló USB/I2S konverter, de eléggé zajos és sávhatárolt. Rendeltem egy másikat minidsp USB MCH streamer panelt)

Egyébként tetszik, szép tiszta, igényes.
(#) pont válasza Lacaboy hozzászólására (») Jan 8, 2021 /
 
A késztetést értem, kapuáramkörökkel én is próbálkoztam Bővebben: Link, de ennyit dolgozni a témán, sejtet némi megszállottságot. Az elvégzett munka mennyiségéhez, kitartásodhoz gratula.
(#) zenetom válasza gerry hozzászólására (») Jan 8, 2021 /
 
Hát ez nem semmi, le a kalappal!
(#) deebo válasza Izeg. hozzászólására (») Jan 8, 2021 /
 
A PIC vezérli az egész berendezést, ki-be kapcsolás, figyeli a DIR9001-ről érkező ERROR jelzést, ha nincs jel stb.. A PCM1792 digitálisan vezérelt I2C buszon, a hangerőszabályzást is a PCM oldja meg, az adatofrmátum 24bit I2S a DAC 128fs oversamplingel dolgozik.

A DIR és a PCM tápja ugyanarról a digitális tápról dolgozik amiről a PIC is megy, a DAC analóg tápjai kaptak külön trafókat.

A nyákról néhány hozzászólással korábban raktam fel képet.
A hozzászólás módosítva: Jan 8, 2021
(#) pinyó39 válasza gerry hozzászólására (») Jan 9, 2021 /
 
Hívd fel Istvánt az üzletében, talán hétfőn, szerdán ott is van kicsit, biztos segít.
(#) janigel hozzászólása Jan 9, 2021 / 17
 
Megépítettem ezt az órát, úgy látszik óra függő lettem.
Jól működik a kicsike.
(#) manolo válasza janigel hozzászólására (») Jan 9, 2021 / 2
 
Szia!
Spéci lett, gratula!
Üdv!
manolo
(#) attika válasza janigel hozzászólására (») Jan 9, 2021 /
 
Feliratot mivel csináltad rá?
(#) janigel válasza attika hozzászólására (») Jan 9, 2021 /
 
Speciális öntapadó előlapfólia szitázva.
Sajnos ilyen lehetőségem (bár minden előlapom így készült korábban is) már nem lesz.
Az szitázó haverom ahol ezek készültek abbahagyta.
Ez volt az utolsó "mohikán".
(#) sany válasza janigel hozzászólására (») Jan 9, 2021 / 2
 
A electronics szóból kimaradt egy e betű. Ha direkt nem szóltam.
Szuper lett!
(#) janigel válasza sany hozzászólására (») Jan 9, 2021 /
 
És milyen igazad van. Kár érte.
Ha nem szólsz észre sem veszem, de lehet hogy más sem.
Lebuktattál.
Következő: »»   1580 / 1680
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem