Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Kompakt fénycső bekötése
 
Témaindító: balazsbotond, idő: Márc 14, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   9 / 10
(#) guccsi válasza didyman hozzászólására (») Ápr 24, 2020 /
 
Nagyon szépen köszönöm a segítséget!
(#) nzperx hozzászólása Jún 18, 2020 /
 
Sziasztok.

2db a képen látható (Osram HNS S 11W G23 germicid Ozone Free) kompakt fénycsövet szeretnék használni, ha lehet a csatolt elektronikával.
Ez működhet? Ha igen, hogyan kell bekötni?

Köszönöm
A hozzászólás módosítva: Jún 18, 2020
(#) Tomi111 válasza nzperx hozzászólására (») Jún 18, 2020 /
 
Ebben a kétcsaposban beépített gyújtó van. Így csak hagyományos fojtó jó hozzá, elektronikus nem. 2 db 11W-os fojtót vegyél. Ezek sorba kötve egy fojtóról sem gyújtanak. Ha elektronikus fojtót akarsz, akkor 4 csapos cső kell, de a 2x11W-hoz akkor sem jó az, amit linkeltél. Nem passzol a teljesítménye.
(#) nzperx válasza Tomi111 hozzászólására (») Jún 18, 2020 /
 
Szia.

Köszi a választ. Vettem Halvar L13D-t, ez elvileg tud akár 2x9W-ot is. Ezzel működhet sorba kötve?
(#) Tomi111 válasza nzperx hozzászólására (») Jún 18, 2020 /
 
Szia!
Szerintem nem fog gyújtani, azért írtam előbb, hogy ezek sorbakötve nem jók. De próbáld ki! Baja nem lesz, legfeljebb nem csinál semmit. A 11W-osban már 230V-os gyújtó van, úgy tudom. Sorbakötve kellene neki 400V! Legfeljebb veszel mégegy fojtót.
(#) nzperx válasza Tomi111 hozzászólására (») Jún 19, 2020 /
 
Szia.

Persze, kipróbálom, csak amikor írtam, akkor még nem volt itt nálam . Azóta kipróbáltam és szépen gyújtanak, tehát működik a dolog egy fojtóval! Köszönöm a segítséget
(#) Tomi111 válasza nzperx hozzászólására (») Jún 19, 2020 /
 
Na akkor szerencséd volt. Akkor ebben a 110V-os gyújtó van. A hagyományos g23-as 11W-os Tungram nem gyújtott sorba kötve, csak a 7 és 9 W-os.
(#) kirkri hozzászólása Jún 24, 2020 /
 
Sziasztok!

Van egy SunSun CUV-236 típusú UV-C lámpám ami kerti tó vizének fertőtlenítéséhez használható.
Olyan problémám van vele, hogy a gyújtó nagyon nehezen gyújtja be a fénycsövet. 2-3 percig is eltart amíg sikerül begyújtania. Addig csak villogtatja a csövet először rövidebb felvillanásokkal, majd hosszabbakkal, mire végül sikerül begyújtania. Tartok tőle, hogy esetleg nem tesz jót a csőnek, mert az előző sem ment többet 2000 órától, holott 7000 órát mennie kellene a gyártói specifikáció szerint. Az lenne a kérdésem, hogy ezekhez a "sima" fénycső gyújtót be lehet kötni? Sajnos a gyári gyújtót itthon nem lehet kapni és külföldön sem igazán. Az ugyan vezetékkel együtt van, de ezt egy foglalattal megoldanám, hely van neki és vízmentes is, így ez sem lenne probléma.

Így néz ki az eredeti gyújtója.

SunSun starter
(#) pipi válasza kirkri hozzászólására (») Jún 24, 2020 /
 
Én úgy látom ugyanaz lakik benne, mint a mezei gyújtóban.
Egy glimm-es kapcsoló meg egy kondi...
(#) kirkri válasza pipi hozzászólására (») Jún 24, 2020 /
 
Nekem is úgy tűnik, csak gondoltam megkérdezem, hátha van valakinek tapasztalata vele.
(#) Tomi111 válasza kirkri hozzászólására (») Jún 24, 2020 /
 
Szia! Milyen cső van benne? Én tennék bele jófajta elektronikus előtétet, akkor valószínű tudná a megadott élettartamot.
(#) Latyo97 válasza stradiero hozzászólására (») Feb 1, 2021 /
 
Szia stadiero!
Megtennéd ? Hogy a saját bekötésed alapján megrajzolod a kötést, mert pont ezzel a típussal küzdök.
Előre is köszönöm.
(#) granpa válasza Latyo97 hozzászólására (») Feb 1, 2021 /
 
>5 éve nem járt erre, úgyhogy magadnak kell kilegózni.
(#) Latyo97 hozzászólása Feb 1, 2021 /
 
Sziasztok!
Az alany egy elektronikus előtét kompakt csőhöz.
7 csatlakozóból mind a héten mérek feszültséget nem kellene valahol legalább egy nullával lennie ? ( Tényleg csak a hobbim a bütykölgetés)
Válaszokat előre is köszönöm.
(#) Latyo97 válasza granpa hozzászólására (») Feb 1, 2021 /
 
Rendkívül megnyugtató
Kösz a segítséget így nem várok választ .
(#) granpa válasza Latyo97 hozzászólására (») Feb 1, 2021 /
 
Ne add fel, lesz itt, aki tudja a frankót.
A rajta lévő bekötési rajz szerint "stradiero"-nak is sikerült.
(#) Tomi111 válasza Latyo97 hozzászólására (») Feb 1, 2021 /
 
Fotózd le az előtétet és a csövet és berajzoljuk! A teljes előtét látszódjon a képen!
én már csak holnap este
A hozzászólás módosítva: Feb 1, 2021
(#) Latyo97 válasza Tomi111 hozzászólására (») Feb 5, 2021 /
 
Köszönöm a segítséget.
Lefotóztam mellékelem.
Csak egy kérdés; az előtétben nem kellene valamely ponton nullát leadni ? Mert mindenhol nagyon változó értékek vannak.
(#) uniman válasza Latyo97 hozzászólására (») Feb 5, 2021 /
 
Milyen "nullát"... A fázis meg a "nulla" csak a bemenetre kell! Trafóval leválasztott lehet a kimenete...
De ez a balaszt nekem úgy tűnik, hogy a T8-sa csövekhez való, de van olyan is, amelyik a T5-össel is működik.
A hozzászólás módosítva: Feb 5, 2021
(#) Gafly válasza uniman hozzászólására (») Feb 5, 2021 /
 
Igazad van.
Azon gondolkodom, hogy milyen probléma származik abból, ha T8-as ballasszttal T5-ös csövet működtetünk?
Bár mivel a hossza más, ugyanakkora névleges teljesitménynél, valószinűleg a rovidebb csövön kisebb lesz a feszültség, de nagyobb az áram. De csak tippelek.
(#) Gafly válasza Gafly hozzászólására (») Feb 5, 2021 /
 
Közben találtam pár talán hasznos háttér anyagot:
Érdemes átfutni az egészet.
Ez ugyan nem releváns, de érdekes.
Ez sem konkrét válasz.
(#) VIM válasza Latyo97 hozzászólására (») Feb 5, 2021 /
 
Szia! Nekem úgy tűnik, hogy ez az előtét csak úgy fog jól működni ha mindkét gyújtó le van terhelve, féloldalasan nem indul be. A T5-höz ez a gyújtó nem biztos, hogy megfelelő de ki lehet próbáli, mert gyors működésű.
(#) Tomi111 válasza Latyo97 hozzászólására (») Feb 5, 2021 /
 
Szia!
A csőhöz valószínű passzol az előtét, hisz szerepel az adatlapján ( csatoltam képet ).
Csatoltam a bekötésről is képet. Az két cső egyik kivezetése közös, az előtéten egy pontra csatlakozik, a többi értelemszerűen a rajz alapján. Viszont ahogy VIM is írta előbb, egy csővel nem biztos, hogy működik az előtét, lehet letilt, (ha elég okos). Nem írtad, hogy egy vagy két csöved van...
Ja és az előtéten ne méregess! A 230V-nál nagyobb feszültség is lehet/van rajta! Ott nagyfreki jön ki ( 50-100kHz) és nem biztos, hogy leválasztott a bemenettől! Sőt általában nem!
U.i: hová használod ezeket a 9500K-es csöveket? Valami speckó? Növények? Akvárium?
A hozzászólás módosítva: Feb 5, 2021
(#) Latyo97 válasza Gafly hozzászólására (») Feb 8, 2021 /
 
Köszönöm a segítséget.
Közben megalakult a dolog. Az értelemszerű bekötés működött.
Az előtétnélvolt a fázis kontakthibás valoszinüleg gyári forrasztási hiba lehetett mert elég sokáig húzhatta az ívet szépen csendben mígnem , eltünt a forrasztás meg a nyák vezetőjének egy része.
(#) Alexis hozzászólása Máj 5, 2022 /
 
Sziasztok, akadna egy kis gondom!
A munkahelyen kiment egy elektronikus fénycső előtét, lecsapta a biztosítékot, kuka! kKiszereltem be az újat, mondom a varrónéninek legyen már valami fénye hogy ne vakoskodjon! úÚj fénycsöveket is hozott a főnike! Bekötöttem világit nagy öröm! Ez volt múlt pénteken, ma meg a nap végén azt mondták a fénycsövek hogy nem világítanak ! sSzét kaptam gyors, elektronikus fénycső eléggé meleg volt a burkolata, le is *** hogy rosszul kötöttem be...Nekem erre az volt az érvelésem hogy ha rosszul kötöttem be akkor miért volt jó majdnem 1 hétig? És most kicsit bánt a dolog mégis mi van! öÖtletek? vVigye vissza, hogy nem jó, vagy jár ezekre valami garancia, vagy valami? éÉn hibáztam? kKötést szerintem tényleg nem rontottam, el régi kötéséről lemásoltam, mi hova, meg a rajz is érthető volt. fFüst, csattanás, biztosíték lecsapás, most nem volt.

A káromkodás, vulgáris szavak használata szigorúan tilos, ellenben a helyesírás kötelező!
A hozzászólás módosítva: Máj 6, 2022
Moderátor által szerkesztve
(#) granpa válasza Alexis hozzászólására (») Máj 5, 2022 /
 
Ezt nem lehet rosszul bekötni, a főnököt ki kell cserélni.
(#) uniman válasza Alexis hozzászólására (») Máj 5, 2022 /
 
Elég fura, hogy 18-tól 39 wattos fénycsövekkel ugyanúgy tud működni...
Elfelejtetted leírni, hogy milyen lett beszerelve... (Be lett tartva a max. 1 és 2 méter bekötési vezeték?)
(#) Alexis hozzászólása Máj 6, 2022 /
 
Csináltam most reggel pár képet, meg is mértem a vezetékeket és az 1 és 2 méter oké.
A hozzászólás módosítva: Máj 6, 2022
(#) uniman válasza Alexis hozzászólására (») Máj 6, 2022 /
 
Itt meg már teljesen más fénycső előtétet látni, mint amit eddig fotóztál !
Akkor hány centisek (vagy wattosak) a "neoncsövek" ? Csak a másfél métereshez (54/58W) jó ez az előtét!
A hozzászólás módosítva: Máj 6, 2022
(#) Alexis válasza uniman hozzászólására (») Máj 6, 2022 /
 
FT8 58W 840 1,2m a fénycső.
Következő: »»   9 / 10
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem