Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   250 / 1681
(#) Frankye válasza source2 hozzászólására (») Jún 25, 2008 /
 
Jó lett! Lesz belőle valamilyen leírás? ( :yes: )
(#) zsuscsinyo hozzászólása Jún 25, 2008 /
 
Végre elkészült az egyedi "nagy" hatótávolságú, kis extrás táviráyítós kamionom! Ez annyit takar hogy telefonnal lehet irányítani ugyanis egy MT8870 és egy PIC16F628-as a lelke Van benne minden jó: Világítás, duda, tolaltólámpa, teszek még bele indexet is, egy Motorola V3r biztosítja a kapcsolatot amit még anno kaptam "fél" állapotban a 7,5V-os tápot kiegészítettem 13,5V-ra így biztosabban és gyorsabban is megy. Nade elég lesz, most jöjjenek a képek.
(#) Doncso válasza zsuscsinyo hozzászólására (») Jún 25, 2008 /
 
Hüüü ez menő verda, GRAT!!!!
(#) zsoltee0001 válasza zsuscsinyo hozzászólására (») Jún 25, 2008 /
 
Hali
Nagyon nem gyenge a gép.
"annyit takar hogy telefonnal lehet irányítani " ezt kifejtenéd bővebben is? felhívod telefonnal azt a számot és utánna a gombok nyomkodásával irányítod? jól értem? tiszta James Bond-os járgány !!
Azért kár azért a jó kis V3-ért (nekem is ilyen van) hogyhogy félállpotban kaptad? valaki kettévágta? :eek2:
ha nincs meg a kijelzője akkor honnan lehet tudni, hogy mit ír ki?
Bocs a hülye kérdésekért
üdv
(#) zsuscsinyo válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Jún 25, 2008 /
 
Jól fogalmaztál pontosan egy hívás és utána a telefon gombjaival tudod irányítani az egészet. DTMF hang az alapja amit az MT8870 dekódol ezzel bárhonnan lehet vinni a masinát.
A V3r-t így kaptam félbetörve jelen voltam amikor a baleset megtörtént, gravitáció hatására lefele mozgott és lábbal szerette volna a tulajdonosa elkapni aztán puff és el is kértem a maradványokat hogy majd csak jólesz valamire, aztán mivel kijelzőm nincs, kicsit nehézkes a navigálás de szervízprogival meg képlopóval látom a "kijelzőt". Ez a telcsi pont rá illik a hátuljára, szerintem a V3-at tunning kamionokra tervezték mivel jól néz ki rajta
(#) Báddzsó válasza zsuscsinyo hozzászólására (») Jún 25, 2008 /
 
percenként mennyibe kerül az irányítása?? éjszaka olcsóbb mi?
(#) Kovidivi válasza zsuscsinyo hozzászólására (») Jún 25, 2008 /
 
Nem drága vele játszani (mondjuk este 10után , és hétvégén t-perccel 2Ft/perc.. Az nem is sok!)? Először azt hittem, valami bluetooth-on megy az adat. Egyébként nagyon durva!!! Gratulálok!
(#) titkovics hozzászólása Jún 25, 2008 /
 
Sziasztok!

Elkészültem (99%-ig) a rádió adómmal. Azért csak 99%-ig mert a 38 kHz-es kvarc hiányzik már csak.
Helyettem beszéljenek a képek!
(#) titkovics válasza titkovics hozzászólására (») Jún 25, 2008 /
 
Még egy kép.

rádió3.JPG
    
(#) Tomi20 válasza titkovics hozzászólására (») Jún 25, 2008 /
 
egyész pofásan néz ki, hogy le van fújva feketére a panel :taps:
(#) djyuri válasza zsuscsinyo hozzászólására (») Jún 25, 2008 /
 
Hogy mire nem képes valaki pár telfon izével

Istenkirály lett szerintem De maga az ötlet lenyűgöző!
(#) titkovics válasza Tomi20 hozzászólására (») Jún 25, 2008 /
 
Az az igazság, hogy ez a nyák nagyon régi (még abból az időből való, mikor egy A4-es darab 90Ft-ba (?) került) és doboz volt előző életében, szimplán ezért fekete. Az előző tulaj fújta le, bár sztem sem rossz.
(#) zsuscsinyo válasza titkovics hozzászólására (») Jún 25, 2008 /
 
Figyi van nekem egy 38KHz-es kristály helyettesítő kapcsolása BA1404-es adóhoz. Párhuzamba kell kötni az 5-ös és 6-os lábbal egy 47pF-os kondit és egy 40-60pF trimmert.
(#) Topi hozzászólása Jún 25, 2008 /
 
Terepasztalhoz szervó vezérlő. Előre beállított pozíciókat tárol, majd bemenetnek megfelelően beáll.
Alkalmas digit és analóg rendszerhez is.

Egy Roco asztal alatti váltó 8500Ft. Az így szervóval barkácsolt asztal alatti váltó kb 1500Ft.

Saját tervezés, ATtiny45-el.
(#) vicsys válasza Topi hozzászólására (») Jún 25, 2008 /
 
Höh. Jók nagyon a képek! Tettszenek a beállításaid. Topi Te pályát tévesztettél. Neked gyerekeket kéne fotózni, vagy esetleg kaját...
A panel is tettszik!
(#) dzsolt hozzászólása Jún 25, 2008 /
 
Ha már így modellvasutazunk, én is építettem egy DCC parancsközpontot. Ez is teljesen saját fejlesztés, na jó az RS busz az koppintás, de a program tényleg az enyém.
(#) zsuscsinyo válasza dzsolt hozzászólására (») Jún 25, 2008 /
 
Ez igen nagyon komoly! Ügyes vagy!!
(#) lidi válasza vicsys hozzászólására (») Jún 25, 2008 /
 
hátőőő, azért emberek szép fotózásahoz ennél töb kell, itt se stimmel pl a fehéregyensúly, és még alul is van exponálva azért lehet rajta korigálni picit.

topi.jpg
    
(#) lidi válasza dzsolt hozzászólására (») Jún 25, 2008 /
 
huhh, és még engem nyaggattak dcc cikk ügyében... hát erről sürgősen tessék írni egy bővebb cikksorozatot
(#) vicsys válasza lidi hozzászólására (») Jún 25, 2008 /
 
Ezt nem is vitattam. Viszont rendkívül kellemes a szememnek az a kékbe csúszott színegyensúly és az is, hogy nem sül ki a szemem. Lehet, hogy öregszem?
Elnézést az offolásért! Gondolatban a kezemre csaptam! (most már ígérem befelyezem!-de tényleg...)
(#) joko1313 válasza dzsolt hozzászólására (») Jún 25, 2008 /
 
Zsolt.
Le a kalappal.
egyszoval nagyonjo. de te nem véletlenul villamosokban "utazol"?
toled kaptam anno egy lokdekoderhez minden infot.
te találtad ki a mozdonyvezeto funkciot is!!!! :yes: :yes:

Ahogy Lidi irta,és csatlakozom a véleményéhez

"huhh, és még engem nyaggattak dcc cikk ügyében... hát erről sürgősen tessék írni egy bővebb cikksorozatot"
a Te tudásoddal készíthetnél egy multimaus koppintást!!!

a vasutmodellezés forumrol szép lassan átpártolunk ide!!!!!!

TTJozsi
(#) Topi válasza lidi hozzászólására (») Jún 25, 2008 /
 
Mentségemre szóljon, indulás előtt 1 perc alatt a teraszon fotóztam.
Amúgy notebook képernyőn egész világosak voltak a képek. Az asztali gépen most látom hogy tök sötétek.

Azért ha nem sietek és rendesen bevilágítom tudok ilyen képeket is készíteni:

beultetve.jpg
    
(#) dzsolt hozzászólása Jún 25, 2008 /
 
Off
Ja-ja, én volnék. Azóta a mozdonnydekóderből elkészült kb. 100 darab. Belekezdtem a hangos dekóderbe, aztán valahogy félbeszakadt, voltak más "projectek" is. Most ezzel a parancsközpontal szórakozom. Még két menüpontot kell megírni és késznek mondható. Pár infó róla:
stabil 16V max. 5A DCC kimenet,
expressnet, RS busz, soros port, 64 mozdony, 1024 váltó vez. dekóder írás/olvasás. pic18f4520 zizeg benne.
A hangos dekódert is jó lenne folytatni, az az első atmel-es munkám (at90pwm3 a D/A miatt). Itt egy kép róla
On
(#) Frankye válasza Topi hozzászólására (») Jún 26, 2008 /
 
Apám, ez mekkora ötlet! :kalap:
(#) Frankye válasza dzsolt hozzászólására (») Jún 26, 2008 /
 
Aztarabvallatóhétmeganyolcát!

Ez igen! Csak ámulok és bámulok, tátva marad a szám... :eek2: :kalap:
(#) Frankye válasza dzsolt hozzászólására (») Jún 26, 2008 /
 
Ha ezekből nem lesz cikk, akkor esküszöm megkereslek, és fegyverrel kénszeríteni foglak a cikk megírására! :gun: :violent: :bummafejbe: :smoke:
(#) joko1313 válasza dzsolt hozzászólására (») Jún 26, 2008 /
 
Hát..... nem tudok szohoz jutni!!!!!

mit akarunk mi itt irogatni a DCCrol.

AZT NEKED KELL!!!!!!!!!

ha expressnet akkor a lokmaus meg a satobbi hozzácsatlakoztathato?

A sima lokdekoderhez - az ABC funkciot nem tudnád megoldani?
még egyszer neki kell fekudnom a lokdekoderednek.Felcsigáztál.

A hangoshoz - én sima Flash memoriaval probálkoztam
Gratula
TTJozsi
(#) joko1313 válasza Frankye hozzászólására (») Jún 26, 2008 /
 
Ha megengednéd, csatlakoznék hozzád
TTJozsi
(#) zsoltee0001 hozzászólása Jún 26, 2008 /
 
Hali mindenkinek!

Kicsit átalakítottam a PDA-tartómat, mivel untam már nagyon, hogy mindig külön kell rádugni a töltőkábelt (a gyári töltős konzol meg drága lett volna)
Aluminium L-szelvényből van, természetesen felpolírozva , jó tartós lett, kicsit nehéz volt a csatlakozót bepozícionálni, de megérte a fáradságot!
a szivargyujtós csatlakozás természetesen fixre van kötve egy félgyujtásos kábelra.
(#) Frankye válasza joko1313 hozzászólására (») Jún 26, 2008 /
 
Sőt! Szinte el is várom Tőled!
Következő: »»   250 / 1681
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem