Fórum témák
» Több friss téma |
Akkor az általam eddig látott épületekben, mindenhol csapnivaló a földelés, mert ahol ilyen zavarszűréssel vannak felszerelve a készülékek (kapcsoló üzemű táp stb..) ott mindenhol mérhető a "túlérzékeny" műszerrel a 115v a készülék fémháza és pl a radiátorcső közt...
A radiátorcső nincs egyenpotenciálra hozva a védővezetővel és azon keresztül a földdel. Így érthető ez a potenciálkülönbség.
Köszönöm mindenki válaszát először is.
Egyvalamit viszont megismételnék. A lakás védőföldelése tökéletes, kérek mindenkit ezt feltételezze. Én kötöttem szét a védőföldelést bővítés miatt, akkor vettem észre hogy csípked a mikró. Nem kicsit csípked, mint egy gyengébb villanypásztor.Nem szívesen fogdosom. Hibás lehet a mikró, vagy nem, ennyi a kérdés? kösz
Mérd meg a folytonosságot a készülékház és a dugvilla védőérintkezője között. Ha nulla ohmot mérsz, akkor jó a mikró.
Földelés nélkül csíphet, a védőföld levezeti. Az előbb említett okok miatt csíp.
Csípésnél azért sokkal több, totál villanypásztor érzés. Kicsit soknak érzem.
De lehet normális nem tudom, ez magas nekem, ezért is kérdeztem rá. Idézet: „Akkor az általam eddig látott épületekben, mindenhol csapnivaló a földelés” Igazat adok. Csatoltam 3 képet még az off végére zárásként. 1. kép: Védőföld-fázis 2. kép: védőföld-nullavezető 3. kép: védőföld-radiátorcső A lakásban két tv ment eközben, mindkettő kapcsitápos. Igaz, egyik sem az én szobámban, ahol mértem. (Köbzoli, én ellenőrizném azt a sárga védőföldelést.) A hozzászólás módosítva: Feb 23, 2015
Van, akit 40V már nagyon csíp, ez szubjektív. Mindent rendesen összedugva, üzemszerű állapotban nem szabad, hogy feszültség legyen a mikró háza és a védőföldelés között. Földeléshez mérőpontnak megfelel a radiátorcső. Ha ahhoz képest van mérhető feszültség a mikró házán, akkor hibás a védőföldje.
Az, hogy földelés nélkül ráz, az amiatt van, amit köbzoli is írt. De ezért van a földelése. Védőföld nélkül életveszélyes üzemeltetni a védőföldet igénylő készülékeket, tehát amit jelenségnek írtál, nem is üzemszerű állapot, mert nem volt bekötve a védőföldje.
Még tegnap a radiátor és a burkolat között is mértem,bekötött védőfölddel 0 volt, tehát a védőföldelésem jó.
Szétkötött védőföldeléssel viszont ugyanúgy mértem 20-40 között ingadozó potenciált a radiátor és a burkolat között. Ezek szerint elmondhatjuk hogy hibátlan a mikró, és ez normális jelenség. (?) Az hogy engem jobban csíp(ráz) a kelleténél az meg testi sajátosság. Kösz. A hozzászólás módosítva: Feb 23, 2015
Nem biztonságos, ha 70V csak úgy szaladgálhat azon a védőföldön.
Próbálj már ki valamit, egy nagy teljesítményű ellenálláson keresztül (pl. 200 Ohm/20W) földeld már le próbára a fázist egy pillanatra (mint mikor zárlatos egy készülék a fémháza felé) és mérj a védőföldre, meg a nullavezetőre. Vagy inkább a vízvezeték meg a védőföld közé. Mert ha nagyon felmegy a feszültség a földelő vezetéken, akkor olyan, mintha nem is lenne földelésetek... Belegondolni is rossz, mi van akkor, ha mosás közben bedöglik pl. a mosógép és kimegy a fázis a készülék házára, azt meg nem vezeti le a védőföld, mert nagy az átmeneti ellenállása.
Üdv! Azért mutat a műszer feszültséget mert X2 kondikat használtál, ezeket így ebben a formában nem alkalmazák. Kizárólag Y kondi használható ezek nem "szivárognak", a mikrókban is ilyenek vannak és a legtöbb a hasonló szűrővel szerelt készülékben.
A hozzászólás módosítva: Feb 23, 2015
Üdv. A bemeneti hálózati szűrőt ellenőrizd. Ha hibátlan a földelés amint írod is, a hibát az említett kondik is okozhatják.
Miért van az hogy rengeteg a pillanatáramszünet békés időjárási körülmények esetén is?
De nemcsak a településünkön hanem a szomszédos településeken is. Van amikor csak annyit látni hogy villannak egyet a lámpák, fénycsövek, de a tévé, számítógép stb annak meg se kottyan csak a lámpákon látni mintha egy kimaradás lett volna. Azt hittem elsőnek biztos csak a körzetünk trafójával van a gond, de mikor 60 km-rel arrébb is tapasztalom ugyanazokat akkor szerintem valahol távolabb kell keresni az okot. Tehát a pillanatkimaradásokat mi szokta okozni amitől már kikapcsol a tévé, újraindul a számítógép? Illetve azokat az ingadozásokat mikor csak villan a lámpa de látszólag minden átvészeli az miért van?
Jelezd az áramszolgáltató felé a hibát! Valószínűnek tartom, hogy az átkapcsoláskor van némi kimaradás. A nagy elosztókban egyik forrásról a másikra időnként átkapcsolnak a terhelés elosztása miatt. Egy nagyobb elosztóról több település kapja az áramot, így lehet az, hogy máshol is érezni a problémát.
Sziasztok!
Családi házam előtt a napokban oszlopot cserélt az émász (pontosabban alvállakozója) és tegnap rákötötték a három fázisomat az oszlopra, de elrontották. Émász kijött és megállapították, hogy az alvállakozó egy fázist, meg nullát felcserélt az oszlopon. Áram visszakapcsoláskor a két fázison a túlfeszültség tönkretett jópár eszközömet. Szóval két fázison 400V-ot kaptam, a harmadikban nulla jött, a nullán meg fázis. Helyreállítás után védőföldet mértem, konnektorban nulla és védőföld közötti ellenállás ~ 1 ohm, földszondán nem mértem. Két kérdésem lenne: 1. Visszakötéskor két fázis óránál lévő megszakítója lecsapott, meg bent meg pár kismegaszakító (van vagy 30 db). Visszakapcsoltam, dettó. Többet nem próbáltam. Van EV relé (Mentavill, 400V, 30mA, 40A) ami nem csapott le. Miért nem? 2. Villanyóra szekrényben kikapcsolt fázisoknál a tolókapu motorja zúgott, a fogaskerék és fogasléc között mozgatáskor szikrázott. Ez mitől lehetett? 3. Első két kérdés alapján lehet, hogy valami nem stimmel nálam? (Vagy csak annyi az ok, a nullán - így közösített védőföldön - fázis jött be?) Köszi: sinick (Ui.: Kár jelentős, kárrendezés szempontjából az alvállalkozó eddig korrekt.)
Szia!
A védőföldelésed jó (földelőszonda)? Ha a nullán bejövő fázis nem ütött ki vonali biztosítót (az utcán, oszlopon), akkor azzal gondok lehetnek. Ezt támasztja alá a szikráző fogasléc is.
Talán kint is kiütött valamit, mert a szomszédok is panaszkodtak, hogy visszakötés után pár házban nem volt villany és vissza kellett jönni a szerelőknek, akik újra dolgoztak az oszlopon is. Más kinti (garázskapu, kerti locsoló, szennyvíz szivattyú) és benti eszközökben nem tapasztaltam semmi rendelleneset, gondolom nem csak a kapumotor szikrázott/búgott/rázott/stb. volna. Max. a kapumotor földelése valamiért nem jó.
Vagy a kapu vasszerkezete jobb földelést nyújt, mint a "hivatalos" földelés és inkább arra folyt az áram, ami a szikrázásban nyilvánult meg. Azért csak méresd be azt a földelőszondát.
OK, köszi!
De miért nem csapott le az Fi relé (ha már érintésvédelmi relé)? A hozzászólás módosítva: Aug 27, 2016
Ha nem teljesül a lecsapás feltétele, akkor nem reagál az áramvédőkapcsoló. Az áramok összegét figyeli, és ha nincs aszimmetria (esetleg csak fázis-nulla csere), akkor nem kapcsol le.
Az érintésvédelem fogalma a testzárlatos készülék esetén a készülék testét megérintő személy védelme, amelyet a Kadarist által vázolt elven végez.
Most vettem észre, hogy ide nem írtam le a konklúziót:
0 szakadás volt valóban. A nyári viharban a villám belecsaphatott a villanyoszlopba és az utcai oszlopon a 0-ám megszakadt. Kb 10cm-re nyílt szét a szakadásnál. Az összes fogyasztó földelésről üzemelt.... Tönkrement fogyasztók: Sütő, monitor, kapunyitó elektronika, router és az összes bedugott AC/DC adapter.... E-On minden javítást fizetett....
Sziasztok!
Nem találtam megfelelő topicot, ide írom. Vélemények érdekelnének hogy egy tengeren túlról érkező (Japán) készüléknél ahol a feszültség választó 220V és 240V-os állásba kapcsolható, melyiket érdemes beállítani az itthoni hálózathoz? Kínai multiméterrel a konnektorban 235V mérhető... Köszönöm!
Üdv.
Nem tudja valaki hogy honnan lehetne megtudni hogy hivatalosan mennyi a megengedett ingadozás a hálózaton? EON terület. Azért kérdezem mert néha indokolatlanul leáll a számítógép, vacakol a hűtő is, és a hobbi csiszolóm is le akar állni néha. Vettem egy feszültségmérőt emiatt hogy tudjam mi mennyi. Bővebben: Link A hozzászólás módosítva: Márc 19, 2021
"2008-tól a szabvány szerinti tartomány 207V és 253V"
Köszi.
Mondjuk ha a hobbi csiszoló leáll, ( 50-60V ról még forog szerintem) akkor elég nagy a baj. Inkább kötéshiba , mint szolgáltató ( vagy a szolgáltatónál kötéshiba.) Először az óránál ellenőrizném a hálózatot, utána reklamálnék. Ha három fázisod van, akkor sanszos a nulla szakadás is. Akkor random vándorolnak a fázisfeszültségek 50-350 között.
A kötések rendben az óránál és a házon belül is március 2. voltak kint ellenőrizni az órát. Az oszlopos kötés messzíről nézték csak meg.December óta már vagy 5x átnéztem az összes kötést. Mind fix rángatásra sem mozdul meg. Égett szakasz nincs. kb 5 éves az egész rendszer. Új bekötés volt.
Márc10 volt egy ellenőrzés a faluban is. Sajnos nem változott a helyzet. A hobbi csiszoló(140W lidlis márka) nem szó szerint állt meg de ha ép nem üresen forgott volna tuti leáll. Erőtlen lett és elment a fordulat róla. 1 fázis. Ha megjön a ketyere és beigazolódik a probléma akkor bizony máris megy az email. |
Bejelentkezés
Hirdetés |