Fórum témák
» Több friss téma |
Fórum » NYÁK-lap készítés kérdések
A témában nincs helye a nem szakmai indíttatású vitáknak, ezért a szabályszegést elkövetők azonnali figyelmeztetés nélküli kitiltásban, vagy némításban részesülnek. Ugyan így járunk el azokkal szemben, akik "blog"-nak nézik a fórumot. Ezt mindenki tartsa szem előtt!
Idézet: „A fordulatszám helyett a szögsebesség, amit figyelembe kellene venni” Mindkettő ugyanazt a fizikai jellemzőt (=egyenletes körmozgás) írja le, csak más mértékegységben kifejezve (pl. 1/min. vs. radian/sec). Ha a kerületi sebességre gondoltál, akkor teljesen jó helyen keresgélsz.
Jogos, arra gondoltam .
A hozzászólás módosítva: Szept 21, 2021
Igen, elég tág határok között fogható be motor e célra. Én anno Kínából vettem egy 12V-on kb 25000-et forgó morgót, hozzá univerzális(állítható) patronokat is, de csak a közönséges, kb legolcsóbb, fix beszorítópofa vált be, a többinek, ha kis mértékben is, de volt némi rezonanciája. Ilyen merev, vékony hegyeknél már problémát okozott. Ez a fajta befogó viszont tökéletes balanszot adott, semmilyen fordulatszámon nincs, vagy csak minimális a rezonancia...
A4-es méretű nyák-okat nem szoktam készíteni, de két oldalról nekiesve talán még pont átfogja keresztbe...
Kézzel nem tudnál vele fúrni, oszloposban arany áron kapható. Ezek a gépek már légmotorral vagy frekvencia váltóval működtetett szerkezetek.
Sziasztok!
Milyen tapasztalataitok vannak a fényérzékeny bevonattal kapható nyák lemezekről? Mennyire érzékenyek a tárolásra, mechanikus hatásokra? Hasonlóan kell megvilágítani, mint a Positiv 20-al lefújt lapokat? Ugyanúgy NAOH oldatttal lehet előhívni?
Ha most veszel ilyet, valószínűleg már nem fogsz találkozni vele de egy időben két változtot lehetett kapni attól függően, honnan rendelted. Az új verzión vékonyabb a fényérzékeny réteg, kevesebb megvilágítási idő is elég valamint a régebbinek a hordozója sárgásabb, kevésbé áttetsző.
Csak jót tudok mondani róluk. Instant, egyenletes a lakkréteg, a réz felület tökéletes, csomó időt lehet velük spórólni (tisztítás [rézréteg megsértése], fújás, szárítás). Ok, egy hártány, drágább, mint a normál lemez. A tárolási idő nem probléma, van olyan alapanyagom ami már több, mint két éves. Kb. egy hónapja használtam, olyan volt, mint az új. Én hűvös helyen tárolom, sík felületen. A védőfólia viszonylag vastag, elég jól védi a lakkot. A megvilágítási idő hosszabb mint P20 esetén de ugyanúgy NaOH-val hívható elő. Az előhívás a P20-hoz képest kicsit lassabb, nem 10-15 hanem 30-40 másodperc alatt oldja a megvilágított részeket. Ugyanakkor ezt is, mint a P20-at, a túl tömény előhívó nullára radírozza. Én fél liter vízben 4.5-5 g NaOH-t szoktam feloldani.
Csak jót tudok én is mondani a fényérzékeny nyáklemezekről. Anno a conradban vettem párszor, aztán a kontelben is volt. Felhasználása, megfelelő körülmények között (garázsban a kupiban) évekig eltárolható és felhasználható.
Levilágítása nálam 4kw-os lámpával 3-4 másodperc! 80W-os letört burájú izzóval 8 perc volt. Granulált lefolyótisztítóból kevertem előhívót amivel tökéletesen előlehetett hívni mind a P20-al lefujt, mind az előérzékenyített nyákot is. A hozzászólás módosítva: Okt 5, 2021
sziasztok, van valaki aki normális áron készítene nekem egy kb 16x10 es panelt fotóeljárással? Múltkor vettem egy fényérzékeny panelt a Conradban de sehogy sem sikerült kb 20 féle beállítással kimaratnom, szerintem a panel fényérzékeny része volt elfáradva, el is ment tőle a kedvem, plussz régen csináltam már ilyen eljárással panel, viszont pontos rajzolat kellene.
A hozzászólás módosítva: Okt 11, 2021
köszönöm a reagálásodat, nem tudom hogyan kell használni
ragasztani kell vagy vasalni? hát utánaolvasva eléggé problémásnak tűnik mivel még soha nem vasaltam panelt és sok idő lenne míg kitapasztalom hogyan kell, a fotóeljárást is sokáig kellett tapasztalnom mire jó lett de ilyen nagy tábla esetében főleg 2 oldalas lemez esetén nagyon pontosnak kellene lennie, mivel a rajzolat nagyon kis vonalakból és forrpontokból áll, nem akarok most sok ilyen Pnp fóliát és fényérzékeny panelt elhasználni és se időm se kedvem ezzel most kínlódni, ezért írtam hogy már besokaltam a legutóbbi kb 20 próbától, inkább fizetnék érte A hozzászólás módosítva: Okt 11, 2021
Rányomtatod lézerrel a mintát és rávasalod.
Nekem elsőre ment. Finom kék por van a lapon, amit a panelra ragaszt a nyomtató tintája. Simán elvittem 2 vezetőt az IC kábak között zárlat és szakadás nélkül. Nem az a macera mint a hagyományos vasalás. Persze azért ezt is el lehet rontani.
Hány µ -os lapra csinálta ?
Sima hétköznapi 1,6mm es kétoldalasra. 35µ ha jól emlékszem. De csak teszt volt.
köszönöm, akkor lehet hogy kiprobálom majd, addig viszont szereztem egy fotósnyákot az Árwill kft-től, 2000 ft volt a 20x12 cm, nem pénz érte
A hozzászólás módosítva: Okt 13, 2021
Sziasztok.
Ajánljatok légyszives olyan nyaktervező programot (nagyon egyszerű megfelel) amelyik tud maráshoz Gkódot generálni. Persze ingyen kéne..
Linkeltem volna egy oldalt, ahonnan letölthető volt a Sprint Layout 6, de már leszedték.
Torrenten viszont megtalálhatod.
Szia!
Ez nem olyan, mint az Eagle volt néhány évvel ezelőttig (amíg be nem kebelezte az Autodesk), hogy magán célra lehet használni, de van méret (100 x100 mm) korlátozás?
Erről nem tudok. Alkotó mélyebben ismeri. Ő készített is egy nagyon jó segédletet a használatához.
Ezer köszönet érte.
Sprint Layout 6.0-t használok (angol). Nincs benne méretkorlátozás.
Nem tudom honnan szerezted, nem is érdekes ... A hivatalos ingyenes verzióban 160x100 mm méretkorlát van. A teljes verzióban nincs. Eredetileg német nyelvű, de már telepítéskor át lehet állítani angolra.
*** Alkotó fórumtárs valóban készített hozzá egy igen részletes "Használati útmutatót" .pdf formátumban. Ha írsz neki szerintem elküldi. A nem legális használatra utaló részt eltávolítottuk. A hozzászólás módosítva: Okt 20, 2021
Moderátor által szerkesztve
Minden oldal ami felkínálja Sprint Layout-ot csak kamu. Valójában nem kehet letölteni.
Van ötlet, honnan lehetne letölteni?
Biztosan van olyan barátod, ismerősöd, akinek van torrent hozzáférése.
A kalóz öbölben fent van az 5-ös.
Köszönöm a prg-t.
Ez HPGL állományt készít. Hogy lehet ebből Gkódot készíteni? Vagy melyik prg készít Gkódot?
Oszd meg amiből G kódot akarsz készíteni.
Üdv! Itthon kifogytam a 35%-os hidrogénperoxidból (elég rég volt az utolsó beszerzés), és a napokban szembesültem vele, hogy magánszemélyként nem kaphatok már. Tud vki segíteni beszerzés terén?
Ne csodálkozz. Semmit nem kaphat magánszemély töményen. Már 21% oxigén tartalmu levegőt sem.
Merre laksz ? Pesten az AZÚR vegyszerboltban vehetsz , vagy ha közelebb laksz Szegedhez , egy fél kannával (kb2,5l) tudok adni , ha eljössz érte . Régről maradt nem biztos hogy 100% os de szerintem még használható .
Nekem 4 literes, fehér kannában volt tárolva 3l, 1 l egy régi, hengeres, fekete flakonban volt, könnyebb abból adagolni a maratáshoz..
Amikor utántöltésre került sor, kiderült, a maradék és nem kevés peroxid megromlott, semmit nem csinált...Állítólag a fényre érzékeny a lötty, fogalmam sincs róla, igaz-e. Hétfőn kiderül, mennyire, vagy semennyire sem vagyok "közület", rákérdezek a helyi boltban, nem-e lehetne-e, e... Ja igen, 4l-es kiszerelésben adták csak anno ugyanott. Ui: Utánanéztem, írja a net, fényérzékeny. Akkor...aha... A hozzászólás módosítva: Nov 14, 2021
|
Bejelentkezés
Hirdetés |