Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Hétvégiház áramellátása ( nincs a környéken elektromos hálózat)
Lapozás: OK   1 / 5
(#) Bártfai Ferenc hozzászólása Júl 5, 2008 /
 
Sziasztok! Szerintem ez egy igen érdekes téma lessz. a problémám az lenne, hogy van egy hétvégiházunk ahol nincs kiépítve az elektromos hálózat (Km-es körzetbe sehol sincs 220V-os vezeték) na most Semmi Extrát nem szeretnék: 2-3 izzó Pl: 12V 21W-os, egy Tv készülék (Próbálok szerezni 12V-osat, és egy Hűtő (Szerintem ebből is van 12V-os nem tudom.) Ugye az akkumlátor nemigazán bírna ekkora terhelést 1-2 hétig, ezért meg kellene oldani a töltését. nekem 55Ah-s akkumlátorom lenne kéznél. Tudom van a neten millió szélgenerátor, napelemes leírások amivel a problémám az, hogy konkrét adatok sehol nincsennek megadva. a szél nemigazán nagyerejű arrafelé, a napelemek meg elég drágák. Szóval ide kéne kitalálnunk valamit, esetleg ha valaki épített szélgenerátort ami működik, és konkrét adatokkal tudna szolgálni (Méretek, felhasznált anyagok...Stb) tudom itt az oldalon is van egy a szélgenerátorral foglalkozó téma, de ott nemigazán találtam számomra hasznos adatot.
(#) masi1 válasza Bártfai Ferenc hozzászólására (») Júl 5, 2008 /
 
Ezt a topic-ot nézted már?:Bővebben: Link
(#) sound.man válasza Bártfai Ferenc hozzászólására (») Júl 5, 2008 /
 
Szerintem egy agregátor megoldja a problémát. Csak benzin bele aztán megy is.
(#) Bártfai Ferenc válasza sound.man hozzászólására (») Júl 5, 2008 /
 
Jó ötlet az tuti, de 1-et már elloptak, és ha van valami olcsóbb "Ingyen energiás" megoldás az nagyon érdekelne
(#) Bártfai Ferenc válasza masi1 hozzászólására (») Júl 5, 2008 /
 
Igen néztem, erre utaltam a "tudom itt az oldalon is van egy a szélgenerátorral foglalkozó téma, de ott nemigazán találtam számomra hasznos adatot." mondatommal
(#) kobold válasza Bártfai Ferenc hozzászólására (») Júl 5, 2008 /
 
Patak sincs a közelben? Mi az, ami van?
(#) Bártfai Ferenc válasza kobold hozzászólására (») Júl 5, 2008 /
 
van egy tó a telek végében, van gyenge szél, napfény, ami a megújjuló energiaforrásokat illeti.
(#) kobold válasza Bártfai Ferenc hozzászólására (») Júl 5, 2008 /
 
Nem sok... Ha a tóból nem tudsz egy kifolyást csinálni, arra meg egy vízturbinás generátorhajtást, marad a zseblámpa és a szentjánosbogár...
(#) Bártfai Ferenc válasza kobold hozzászólására (») Júl 5, 2008 /
 
vagy kisérletezhetek a szélgenerátorral, beleölhetem a pénzt, oszt vagy tölt majd, vagy nem
(#) Bártfai Ferenc hozzászólása Júl 5, 2008 /
 
Bővebben: Link

Erről mi a véleményetek? tudna annyi töltést adni ami elégséges? bár szerintem ebből 1 édeskevés
(#) Medve válasza Bártfai Ferenc hozzászólására (») Júl 5, 2008 /
 
A szélgenerátor nem fog tölteni rendesen, mivel már kétszer írtad, hogy nincs szél arrafelé. A napelem pedig 13W-ot ad neked optimális körülmények között, az első 2 évben kb..
(#) kobold válasza Bártfai Ferenc hozzászólására (») Júl 5, 2008 / 4
 
12 V mellett 120 ... 130 mA kb. 1.5 W, vagyis édeskevés az izzókhoz is, pár lednek jó csak. Használható teljesítményhez annyit fel kellene pakolnod, hogy (az aggregátból kiindulva) az egész háztetőt ellopják érte
Legjobb amúgy az aggregát lenne, egy atombiztos pincében a ház alatt, vagy pedig hozod-viszed minden alkalommal...
(#) Bártfai Ferenc válasza kobold hozzászólására (») Júl 5, 2008 /
 
Ez az, a hurccolást nemnagyon tudom megoldani
(#) Medve válasza kobold hozzászólására (») Júl 5, 2008 /
 
Jaj elnéztem, 2,13W? Az sovány, a METRO-ban Miskolcon 5W-osat láttam feleennyiért (tán?) Az kb A3-as méretű volt...
(#) Bártfai Ferenc válasza Medve hozzászólására (») Júl 5, 2008 /
 
Miskolc az nincs messze... 5w... most ha veszek is akkor tuti nem a háztetőre teszem, hanem csinálok egy csőoszlopot, hogy csak létráról tudják megközelíteni akkor hátha nem csórják le.. de abból is hány Db kéne Kb?
(#) Medve válasza Bártfai Ferenc hozzászólására (») Júl 5, 2008 /
 
Mekkora teljesítményt akarsz? Szorozd össze....(Félek, nem lesz olcsó!!)
(#) Bártfai Ferenc válasza Medve hozzászólására (») Júl 5, 2008 /
 
Annyi teljesítmény kéne ami egy 55 Ah-s akksit feltölt olyan 7-8 óra alatt
(#) kobold válasza Bártfai Ferenc hozzászólására (») Júl 5, 2008 /
 
Tartalék akku, otthon előre töltve...?
(#) Bártfai Ferenc válasza kobold hozzászólására (») Júl 5, 2008 /
 
max 2 akkum van!!
(#) kobold válasza Bártfai Ferenc hozzászólására (») Júl 5, 2008 /
 
Napelemről csak nappal töltenéd (úgy-ahogy, fényerőtől függően), ha megy a hűtő, szerintem vissza se tölt annyit. Két akku esetén az egyik pihen, a másik dolgozik, amíg bírja, kétnapos hétvégén ez talán elég, hosszabb időre nem nagyon (csak ha visszateszed a kocsiba, és járatod).
(#) gulyi88 hozzászólása Júl 5, 2008 /
 
hát ez elég eldugott hely lehet
nincs foyóvíz, a szél se fúj ...
napelemen kívűl nekem már csak a hőenergia hasznosítása jut eszembe
stirling motor+generátor

(fekete hordóban víz kinnt a napon, esetleg napkkollektor -> melegszik felette a stirling motor
(a melegvíz cirkulálni fog, föl a stirlinghez leadja a hőt, vissza a hordó aljára, megin melegszik..) a motor forogni , termel neked pár W ot (mégtöbbet, ha a stirling másik felét a tó hideg vizével hűtöd..)

de nem kis dolog egy stirlinget összerakni
nembiztos, hogy megéri főleg, ha el is lopják..

a tó magasabbon van mint a ház? és semmi befolyó patakja nincs?
(#) zoly15 válasza gulyi88 hozzászólására (») Júl 5, 2008 /
 
Szia!
Ilyenre gondolsz?
Most hogy megtudtam hogy létezik ilyen már hajt a vágy hogy nekem is kell egy
Miért lenne nehéz elkészíteni?
De azt még mindég nem értem hogy minek a meleg levegő Az hajtja a "hengert" felfelé? és az a kis membrán húzza vissza?

üdv!
(#) Bártfai Ferenc válasza gulyi88 hozzászólására (») Júl 5, 2008 /
 
nincs befolyó patakja főként talajvíz a tó szerintem mert elég közel van a tisza, de a házhoz messze a szél fulydogál éppen, de szerintem az nemsok semmi bár kitudja mivan 6-10 méteren...
(#) bbalazs_ válasza Bártfai Ferenc hozzászólására (») Júl 5, 2008 /
 
Szerintem szobabicikli, valami dinamoval.
Az ember tud kb 60W korul tekerni tartosan.
Es legalabb a napi testmozgas is megvan...
Ravenni a csaladtagokat, hogy aki tvzni akar, az teker kicsit.

Hutonek meg jegvermet javaslok, azt telen telerakod jeggel, nyaron is huvos marad...

A vilagitas meg par nagyaramu ledbol megvan, szerintem.
(#) Bártfai Ferenc válasza zoly15 hozzászólására (») Júl 5, 2008 /
 
Ez a videó nagyon jóóóóóóó és ebbe volna elég erő meghajtani egy autó generátort? (nem az ami a videón van hanem egy nagyobb testvére)
(#) Bártfai Ferenc válasza Bártfai Ferenc hozzászólására (») Júl 5, 2008 /
 
Nem tudna valaki egy leírást adni hogy hogy kell ilyet építeni? fa az van bőven szóval az aláfűtés se gond
(#) kyrk válasza Bártfai Ferenc hozzászólására (») Júl 5, 2008 /
 
Menj be az OBI-ba es vegyel egy benzines generatort. Van hasznalati utasitas es pontos teljesitmeny adatok. Nem erdemes a 12V-al babrani, mert kesobb ha megis lesz 230V akkor ciki lesz atkotni az egeszet.
(#) gulyi88 válasza zoly15 hozzászólására (») Júl 5, 2008 /
 
ja ilyenre vagyis memegészen, mert hogyismondjam, ez hangya*nyi (*hím nemiszerv) teljesítményű!
ettől sokkal nagyobbra lenne szükség!

neten keresel, sok infót találhatsz a stirling motorokról és a stirling körfolyamatról (gázok hőtágulási tulajdonságaiban rejlik a titok.... )
jútúb tele van ilyen videókkal...

ferenc
énis egy aggregátorra szevazok! legegyszerűbb, és sookal több energiát fejleszt mint akármelyik megújulóenenergiás ketyere...
kell keverni 2 taliga betont azt lebetonozni a földbe...
így nem tudják elvini...(ez nem okoz gondot...)
(akár földalá is le lehetne tenni, kipufogót kivezetni!...hangszigetel is meg szem elött sem lesz..)

még max a széltúrbinának lenne értelme, biztos van ott szél csak a fák fölött..

végül még ezembejutott valami..
mondtad hogy van fa töménytelen menyiségben -->
egy gőzturbinát is lehetne építeni

(#) Tomi20 válasza gulyi88 hozzászólására (») Júl 5, 2008 /
 
és még vizet is tud szerezni a tóból hozzá
(#) Bártfai Ferenc válasza kyrk hozzászólására (») Júl 5, 2008 /
 
Nem tudom, hogyan mondjam el, először nekem is megfordult a fejembe a 220V, be is mentem az illetékes áramszolgáltatóhoz, akik megnyugtattak, hogy sose lessz ott áram, hacsak nem befizetünk 1,5 milliót, az egész minden nem ér annyit am a környék inkább lakatlan terület, a miénkel együtt 3 ház van összesen. csinálok nekik is 12V-ot oszt begyüjtöm a villany számlát de a viccet férretéve, mégis csak jobb lenne építgetni mint készen venni. ez a motor meg kiváltképp tetszik. hasonlít a régi gőzgépekre, ésha abba volt elég erő egy vonatot eltolni, egy vagy 2 autógenerátor meg se kottyan neki. csak el kell találni a méreteket! meg én nem a mebrános hanem a dugattyús változatot építeném, szerintem az sokkal nagyobb erőhatásra képes. egy kazánnak jól befűt az ember, lessz olyan nyomás, egy kamiont elhúz (szerintem ) elektronikairész: gőzgép+generátor+akku+inverter=220V (van is itthon egy 550W-os inverterem
Következő: »»   1 / 5
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem