Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Hangsugárzó építés, javítás - miértek, hogyanok
Lapozás: OK   46 / 728
(#) rannek válasza lamalas hozzászólására (») Júl 4, 2008 /
 
nagyon szépen köszönöm!Nem terhelem amúgy sokkal.
(#) lamalas válasza djyuri hozzászólására (») Júl 4, 2008 /
 
Udv,

A BassBox 6 program segitsegevel szimulaltam es ez tunt elfogadhatonak. De mas programokat is lehet hasznalni szimulaciohoz
(#) rannek hozzászólása Júl 5, 2008 /
 
az fura mert énis azzal számoltam


és nekem Hifinél 15 liter jött ki :S

neked hogyan jött ki 27?
(#) lamalas válasza rannek hozzászólására (») Júl 5, 2008 /
 
Nekem ugy jott ki, hogy a programban a doboz szamitasanal az optimum gombra kattintottam. Ezutan kiprobaltam sokfele terfogatot, neztem hogy valtoznak a szimulalt ertekek, gorbek majd kivalasztottam azt ami sztem is egy elfogadhato kompromisszum lehet ennel a hangszoronal. A program csak szamolt en pedig gondolkodtam Magyarul a program csak egy szimulacios segedeszkoz ami gyorsan tud szamolni, de nem mondja meg a tutit es nem gondolkodik helyetted. Csatoltam szimulacios eredmenyeket 3 fele dobozmerettel (a csatolt kepen lathatoak)

- Lila: netto terfogat 15L, a felso abran lathato, hogy az amlitudo valaszban az f3-as freki 50Hz folott van, az also gorben pedig a membrankiteres szimulalt erteke lathato, ennel a doboznal a legkisebb, mert a dobozba zart levegot itt a legnehezebb osszenyomni.

- Zold: netto terfogat 27L, az f3-as pont mar lejjebb tolodott kb. 46-47Hz kornyekere, viszont a membrankiteres az alacsony frekvenciakon nagyobb lett.

- Sarga: netto terfogat 50L, az f3-as pont megint lejjebb csuszott, de a membrankiteres is jelentosen megnott.

Mivel nem tudjuk, hogy ennek a SAL hangszoronak mekkora a max linearis es mechanikai membrankiterese, ezert nem erdemes neki hatalmas dobozt epiteni. A 27 liter koruli ertek sztem egy elfogadhato kompromisszum ha nem fogod "diszkozasra" hasznalni a dobozokat De ahogy irtam korabban is ez nem szent iras, el lehet siman terni ettol a terfogattol, csak tudni kell hogy mi es hogyan valtozik ezaltal. Tobbek kozt erre (is) jo a szimulacios program.
(#) rannek hozzászólása Júl 5, 2008 /
 
ok köszi! Mégvalami énnálam nincsen ilyen hogy optimum :S Nálam ezek vannak.Ja és mért baj az hogyha nagyon kileng a membrán??? Akkor elvileg nagyobb a hangerő nem?

bassbox.jpg
    
(#) puca3333 hozzászólása Júl 5, 2008 /
 
Na végre már készen lett a kárpitozás és már benn is van a kocsiban.De azért felrakok róla pár képet róla ha nem baj.
(#) scooby_ válasza puca3333 hozzászólására (») Júl 5, 2008 /
 
Nah,mostmár nem galab.......fosos
(#) djyuri válasza lamalas hozzászólására (») Júl 5, 2008 /
 
Lenyűgöző!

Köszi!

puca3333 Pöpec

scooby_ épp téged nézlek a cartoon network-n
(#) rannek válasza puca3333 hozzászólására (») Júl 5, 2008 /
 
NAgyon profi! De te mennyiér vetted a hangfal kárpitot? Nálunk nagyon drága kb 1500 ft 140*70 cm es kárpit.
(#) rannek válasza scooby_ hozzászólására (») Júl 6, 2008 /
 
De még az csak nem látszik
(#) scooby_ válasza djyuri hozzászólására (») Júl 6, 2008 /
 
miiiiii?

Jaaa,tényleg felvok regizve 1000-éve nem néztem,lebuktam

Télleg és te mit keresel ott?
(#) scooby_ válasza rannek hozzászólására (») Júl 6, 2008 /
 
Persze hogy nem látszik,amint írta,ragasztó,csak egy kicsit B"""atni akartam


Amúgy szerintem is jó,gratula!!!!
(#) scooby_ hozzászólása Júl 6, 2008 /
 
Jah amúgy én is akarok 1-et építeni,van egy nemtudom milyen márkájú 8Ohmos,nem tudom hány vattos hangszóróm.

20Cm-es (széltében,hosszában)
8 Ohm

Ehhez akarok 22Cm-es dobozt(minden oldala22CM)

Szerintetek jó lenne a hangja :kerdes:

köcce....
(#) djyuri válasza scooby_ hozzászólására (») Júl 6, 2008 /
 
Mit gondolsz?
Horror és mese....mást nem ismerek A sok szappanoperás filmet nem kedvelem

Most buherálok egy mnc sub erősítőt...a 200W-os verziót.
Kicsit elakadtam,mert TIP35C/36C van benne és nem találok nagyobb mosfetet...
Amúgy tisztességes teljesítménye van.

Szerintem a te 20 censitedhez a kisebbik mcn modul is megfelelő. A magyar mnc oldalon láthatod a leírást.

de kapható itt a nagy

és itt a kicsi
(#) rannek válasza scooby_ hozzászólására (») Júl 6, 2008 /
 
hááát ebből konkrétan semmi nem hozható ki.Márkát azért jó lenne tudni. Nincs ráírva semmi? :S Ja és kocka hangfalat ne csinálj annál nagyobb hülyeség nincs mert állóhullámok alakulnak ki. (javítsatok ki ha okoskodok )
(#) djyuri válasza rannek hozzászólására (») Júl 6, 2008 /
 
HY

az állóhullám mit jelent?
Okozhat olyan jelenséget,hogy légszomja van egy mélynyomónak? Mintha kihagyna ütemet,de közben mozog...
(#) rannek válasza djyuri hozzászólására (») Júl 6, 2008 /
 
Idézet a wikiből "Leggyakrabban akkor jön létre, ha két különböző tulajdonságú közeg határfelületén egy hullám visszaverődik, és „saját magával” találkozik, hoz létre interferenciát" Állatába magas sugárzóknál fontos.
(#) djyuri válasza rannek hozzászólására (») Júl 6, 2008 /
 
Köszi!
(#) rannek válasza djyuri hozzászólására (») Júl 6, 2008 /
 
Nincs mit
(#) shalafi66 válasza lamalas hozzászólására (») Júl 6, 2008 /
 
lamalas, honnan jött a zárt dobozos ötlet? Két útban TVM? ... Hááááát.
(#) shalafi66 válasza Peti_85 hozzászólására (») Júl 6, 2008 /
 
Elméletileg nem ilyen egyszerű, de elnézve a hangszórókat, gyakorlatilag úgyis mindegy.
(#) mazola hozzászólása Júl 8, 2008 /
 
Sziasztok



Van két darab Pioneer 130W-os mély/magas hangfalam szeretnék még egy magasat melléjük tenni a dobozba ( A doboz direkt így lett kialakítva) . És aztt szeretném kérdezni, hogy jó e hozzá egy két utas váltó? Vagy ilyenkor hogyan kell mert szeretném ha rendesen szólnának a beépítet magasaik mert nagyon szép hangot adnak.


(#) szamóca válasza mazola hozzászólására (») Júl 8, 2008 /
 
Amit írtál nagyon kusza-kesze.
130W-os mély magas hangfal.... +1magas...doboz ilyen...
Nem egy biaxiális autó hangszórót értel véletlen a "hangfal" alatt, amit handobozba tettél, és ehez még egy magas sugárzót szeretnél beszerelni?
Bár nem értem ha szerinted jól szól így is, miért akarsz +még magasat beletenni,. Ilyen esetben nem kell kétutas hangváltó,egyszerübb esetben elég csak a magas elé tenned egy kondit sorosan, aminek az értéke függ a váltási frekitől. (álltalában.4,7-6,8uF) De kapható készen dobozolva is váltó, talán SAL ha jól emlékszem.
(#) shalafi66 válasza szamóca hozzászólására (») Júl 9, 2008 /
 
mielőtt váltót készítünk, jó volna tudni, hogy mihez.
(#) Combord hozzászólása Júl 9, 2008 /
 
Helló mindenkinek!!!!

Muszály a subládára subcső?!

hmmm...
(#) Pandaboy hozzászólása Júl 9, 2008 /
 
Sziasztok!

Van nekem egy Videoton DC 2550A hangfal páram ami 43 literes. Ezekbe milyen 25 cm-es hangszórót ajánlatok ami jól néz ki és jól szólna?
A SAL-t azt felejtsétek el, mert amilyen olcsó annyit is ér. Az MNC-be talán az autós mélynyomók jók még, de azok meg 4 Ohm-osak és azok nem valók otthonra 8 Ohm-os erősítőhoz.
(#) lamalas válasza Combord hozzászólására (») Júl 9, 2008 /
 
Udv,

Ha a sublada bass-reflex rendszeru (az esetek legnagyobb reszeben az), akkor muszaj! :yes: Termeszetesen nem mindegy milyen hosszu es milyen atmeroju a reflex cso
(#) rannek válasza Pandaboy hozzászólására (») Júl 10, 2008 /
 
MNC is ugyanolyan mint a SAL...de ha jó mélynyomót akarsz az nem 10.000-nél kezdődik...
(#) djyuri válasza Pandaboy hozzászólására (») Júl 10, 2008 /
 
Szia!

Én azért picit ellenkeznék Rannek kollégával. De csak egy picit. Problémára semmi ok.

Tehát:
Nem tudom ki hol gyártja,de persze,lehet az mnc olyan,mint a sal. Viszont. Az mnc olcsóbb és pl a big bull igen jól eltalált széria. Van már 7 db a környezetemben és mind meg vagyunk elégedve.(ellentétben egy autóműhelyben dolgozó volt ismerősömnél tapasztalt sal autósládákkal...hát valami förtelem volt. Szép nagyot mozogtak,de olyan "hlupp-hlupp" ha érted Nem volt az a bumm!-bumm!
De természetesen nem 10-nél kezdődik a minőség!...szóse róla...csak jelezni akartam,hogy a big bull-t eltalálták.

Videoton:
Nekem egy DCR3090-es pár vidi ládám is van és kinyírta egy STK végfok a mélyeket. SBX3040-es elődöt,azaz SBX3030-as mélypárt vettem bele. Ezt eddig csak hallásra tudtam "lemérni",de a gyári vidi hangszóroinál biztosan jobbak. Pedig ellenzem ma is a somogyi termékeket,de mivel csak középnek vettem,így meglepetés volt,hogy jól szólnak mélyre is

MNC csak 4ohm-os? Vegyél X4-eset és azon két 4ohmos tekercs van. Sorosba és ott a 8ohm.
Milyen erősítőd van? mert több típus is viszi a 4ohm-ot.
általában 4-16ohm-ra engedhető a legtöbb erősítő,de valóban van,ami 6ohm alatt blokkol vagy egyszerűen "nem szól normálisan".
(#) djyuri válasza djyuri hozzászólására (») Júl 10, 2008 /
 
bocsi...nem X4-est...ki van égve a billem vezetőfóliája és igen sokszor még szerkesztéssel se veszem észre,hogy mit írok ő szerinte.
Szal X2-eset.
Következő: »»   46 / 728
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem