Fórum témák
» Több friss téma |
Annyival jutottam elore,hogy a jol mukodo kimeneten 150Ohmot mertem a hibas csatornan nincs merheto ellenallas.
Elotte levo csatolokondi?
Nem tudtam szabadon hagyni mert a jel test és a táp tesz az én rádiómban nem közös de a rádió belső szűrt tápfeszültségéről hoztam ki neki tápot. elégedett vagyok vele.
Szep estet mindenkinek.
Meg nem volt idom kiforrasztani a hangeropotit de mar kicsit elorebb jarok gondolatban... Egy Technics su vz220-ban fognak helyet kapni a Ketto darab tda7294 ezzel a eq-s eloerositovel. Nos meghagynam a Technics hangero potijat ami 100k-s. Sokkal finomabban jar ,biztos tudjatok mire gondolok,ami feltetelezesem szerint hibas az 50k-s. Milyen kovetkezmenyekkel jar a csere? Gondolom nem lesz annyira erzekeny a hangero emelesre?
Az 50k helyén a 100k-s poti nem jelent nagy változást. Az ellenálláspálya karakterisztikája az a mi számít. Feltételezem mindkettő logaritmikus.
Remeljuk...ha sikerult kicserelnem jelentkezem.
Remelem csak ennyi baja lesz... A kepen a Technics hangero szabalyzoja. A termisztorokat lekossem vagy maradhatnak vedelem celjabol tovabbra is?
Szokatlan a termisztorok használata. Ha cseréled őket 47k-68k közötti értéket ajánlok, ettől válik logaritmikushoz közelítő karakterisztikájúvá az amúgy lineáris 100k-s poti. Feltételezem, hogy a végerősítő bemenetén 22k ellenállások vannak.
Nem szeretnem cserelni meg,meglatom hogyan fog viselkedni.
Bemeneti ellenallas 22K igen. A hozzászólás módosítva: Ápr 24, 2021
Szia.Gyanum beigazolodott.
A hangero potmeter adta meg magat.Proba keppen a fiokbol turt mezei sztereo 100k -val tokeletesen mukodik... A Technicsben amit linkeltem termisztorral honnan tudjuk ,hogy nem logaritmikus? A hozzászólás módosítva: Ápr 25, 2021
A rajon a potenciométer értéke melletti "B" jelzés mutatja, hogy lineáris. Az "A" lenne az audio célú, azaz logaritmikus poti.
Sziasztok,
Építek egy előerősítőt (mellékelem), ami NE5532 műveleti erősítőkre alapul (ez ugyanaz az előerősítő, amit az RT 89/1-2 számában is leközölt). A kérdésem az lenne, hogy betehetek-e OPA2134-eket az 5532-esek helyett? Azt tudom, hogy lábkompatibilisek, de az NE bipoláris bemenetű, az OPA FET-es. Ez nem okozat gondot ebben az adott kapcsolásban? Én úgy látom, hogy nem, de hátha elkerülte valami a figyelmemet...
Szia! A működést a csere nem befolyásolja. Kicsit nagyobb lesz az alapzaj.
De csak papíron, nem? Nagyobb lesz a zaj, de még a nem hallható tartományban marad. Csak kérdezem. Azért rántott hús sütés nem fog szólni a hangszórókon.
Már megint elkapott a gépszíj. Úgy alakult, hogy mi lenne ha a építenék a mostani PWM előfokomnál
- amit nagyon szeretek egyébként és teljesen elégedett vagyok a hangjával is - egy 40 dB-lel kisebb torzítású, 40dB-lel gyorsabb előerősítőt, 40 dB-lel jobb tápegységgel, 12 dB-lel jobb nyák tervvel. Vajon mennyivel szólna ez szebben és ha igen miért nem? DC-18 MHz-es átvitel, sok nulla a THD-ban, 94+48 dB-es tápelnyomás 100 Hz-en, néhány apró trükk és újítás itt-ott a kapcsolásban - persze lopkodtam is ha volt honnan - de főleg magamtól. Evolúció... vagy mi (ha létezik ilyen fogalom az előerősítésben). A munka töredékével már készen vagyok, innen már nincs visszaút. Ha járódik majd legalább 300 órát - ami nálam kb. két év - beszámolok a hangjáról. De lehet előbb is jelentkezem ha olyan lábbal kelek fel éppen.
Ideológiailag képzetlenül kérdezem. Ez nem egy precíziós műveleti erősítő diszkrét elemekből?
De. Csak nagyobb méretűre sikeredett annál. Ez most gond?
...és kicsit más a nyílthurkú erősítése. A torzítása. A nyugalmi árama. Kevesebb tranzisztor van benne.... és még sorolhatnám.
Szerintem hasznosabban is el lehet tölteni az időt. A 80-as években megépítettem a BJ CODD? féle RIAA korrektort. 4 db diszkrét, tranzisztoros felépítésű "IC"-vel. Azaz 4x12=48 db!! még hamisítatlan,drága tranzisztorral. Időpocsékolás volt. A haverom negyedannyi alkatrészt tartalmazó Kanédája sokkal jobb volt. A piactérre sok út vezet..
Azt én is megépítettem és én is azonnal szétszedtem. Mai szemmel nézve számtalan sebtől vérzik - bárki is volt az a B.J. Codd, jól elcseszte.
Ezt a kapcsolást már kipróbáltam fejhallgató erősítőként. Nagyon ott volt. Ezért mertem venni a bátorságot és a szabadidőmet, hogy hátha előerősítőként is "nagyon ott lesz". Senkit nem fogok hibáztatni érte ha mégsem így történne, csakis magamat. Folyamatosan mantrázom, hogy a 2x36 tranzisztoros mc bemenetű RIAA korrektorom is jól sikerült... ez is jó lesz.... az is jól szól... ez is jól fog szólni... és így tovább, amíg el nem alszom. Hatásosabb, mint birkákat számolni.
Igaz. De. Ha már MC. van egy 2 fokozatú MC előerősítő rajzom, VAGY javasolta. Nem kel túlbonyolítani. 2 db BFW16A az elejére. Vagy mint annó kis teljesítményű meghajtótranzisztorok. (HFM) De már ez kit érdekel manapság?
Teljesen igazad van. Én meg görcsölök itt azzal, hogy jól is szóljon. Tiszta hülye vagyok
Nekem? Saját tranzisztorait az ember oda forrasztja, ahová a legjobban szeretné.
Csak ismerős volt adatlapokból, amikor műverősítők tranzisztorait számoltam. Azokban valóban húsz körül (+-10) van.
Miért kell erősítés?
Próbáltál már egy sima A-osztályú emitterkövetőt JFET bemenettel, ami közvetlen a potira van kötve?
Még ilyet is próbáltam gyerekkoromban. Nem is szólt rosszul. De annyira jól sem.
Kár, hogy te sohasem látod a fától az erdőt.
Kösz a megerősítést. Ezek szerint a kisjelű fokozatban (RIAA) érdemesebb megtartani az NE5532-t a kisebb zaj miatt, de utána már mehet az OPA?
Még egy kérdés: az aktív hangerőszabályzó (A5-A6) max. erősítése kb. 18x-os. Ezt az R27-R26 aránya állítja be. Szerintem ez túl sok, kb. 5-10x-es erősítés bőven elég lenne. Jól gondolom, hogy ez esetben az R27-et kellene csökkenteni 4K7-10K-ra?
Hello! Igen de inkább az R26-ot növeld meg. Azt "bűntetlenűl" megteheted.
|
Bejelentkezés
Hirdetés |