Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   262 / 1682
(#) M.Béla válasza Topi hozzászólására (») Júl 16, 2008 /
 
A nyákot úgy csináltattad nem?
(#) feki00 válasza AMD hozzászólására (») Júl 16, 2008 /
 
maratás és tisztítás után beleteszed a tn160 fedőnevű kémiai ónozóba...
(#) dzsolt válasza Topi hozzászólására (») Júl 16, 2008 /
 
Gratula nem semmi!! Érdekes milyen egyet gondoltunk egy- két dologban . Egy észrevétel, az expressnet csatlék kiosztása mintha fordítva lenne majd figyelj a bekötésnél. Szivesen segítenék az expressnet programjába ha gondolod szólj.
(#) Topi válasza dzsolt hozzászólására (») Júl 16, 2008 /
 
Sajnos nekem nagyon lassan jött össze. Még december elején kezdtem el tervezni, készült belőle már több verzió.
Ez az úgy néz ki végleges terv lesz mostmár. Kénytelen vagyok sietni, mert két hét és itt a kiállítás én meg jelenleg az asztalomon igaz már szaladgáltatom a mozdonyt, de a mozdony programozás még nem akar menni egyáltalán.
Szívesen venném segítségedet e téren, ha nem probléma.

Igen így egymás mellé téve az enyém szellősebb. Mondjuk nálam csak kompatibilitási okokból van graetz. Rendes pufferelt DC lesz kötve a graetzhez, így nyákon nem kellenek óriási puffer kondik. Kapcsolóüzemű táp hajtja az egészet, tehát nálam nem kell se step-down meg semmi. Azt a pár mA-t stabic is elviszi, ami kell 5V.

Szerk: Itt van az első, mini próba: Bővebben: Link (2008. Január 23-ai)
(#) Frankye válasza Topi hozzászólására (») Júl 17, 2008 /
 
Topi, dzsolt!

Mindkettőtöknek gratulálok! Nagyon szép lett, kifejezetten élvezetes ilyen munkákat látni!
(#) vicsys válasza dzsolt hozzászólására (») Júl 17, 2008 /
 
Nagyon szép lett. Látszik, hogy nem csak úgy összecsaptad! Gratula!
(#) Vales válasza Topi hozzászólására (») Júl 17, 2008 /
 
Gyönyörű és profi munka, Gratulálok!
(#) Peti989 hozzászólása Júl 17, 2008 /
 
Hali!!!

Én egy fényorgonát építettem. Az élesztés nem volt egyszerűm, de a lényeg, hogy kész lett.

Az 1500W-ot elbirja simán vagyis minimális melegedéssel.
(#) vicsys válasza Peti989 hozzászólására (») Júl 17, 2008 /
 
Nagyon tettszik, Szép munka... csak:
Azok a keresztbe tett alkatrészek, meg a dülöngélő stabIC (?) és a sok átkötés ne lenne... A doboz klassz, csak a vezetékeket fogd össze, hogy ne tünjön olyan kuszának.
(#) Peti989 válasza vicsys hozzászólására (») Júl 17, 2008 /
 
Ja hát még van mit javítanom. De ez elsö nagyobb munkám.
(#) littlejoe hozzászólása Júl 17, 2008 /
 
Elkészült a videófejes propeller clock-om.Felrakok egy pár képet működés közben.A dobozoláson van még egy kis finomitani való,hogy fel lehessen akasztani a falra.Köszönöm vicsysnek a leirást, tom025-nek a használható propeller nyák-rajzot és köszönet mindenkinek aki segitett a videofej elinditásában.
(#) vicsys válasza littlejoe hozzászólására (») Júl 17, 2008 /
 
Jópofa lett! Csinosítgasd még, klassz lesz!
(#) Ktulu válasza Topi hozzászólására (») Júl 17, 2008 /
 
Topi, latom teljesen atalltal AVR-ekre. Miert is?
(#) Topi válasza Ktulu hozzászólására (») Júl 17, 2008 /
 
Idézet:
„Topi, latom teljesen atalltal AVR-ekre. Miert is?”


Nem akarok vitát kirobbantani, de jobb, olcsóbb, stabilabb, strapabíróbb...

Egyszerűen kevesebb vele az értelmetlen szenvedés. (Jajj most a programozó valamiért nem ismeri fel, nem kristály tiszta táp miatt resetelt a pic, stb...)
(#) _JANI_ hozzászólása Júl 17, 2008 /
 
Tudom ez nem egy nagy dolog! ...
Kezdőknek, bátoritásképpen egy klasszikus kétledes villogó!
Ha tökéletes az elvégzett munka, akkor azonnal életképes lesz e kapcsolás!
(#) vicsys válasza _JANI_ hozzászólására (») Júl 17, 2008 /
 
Talán mindenki így kezdi... Még én is, csak akkor még nem voltak ledek, lézernyomtató.
Szép lett, igényes letisztult munka. Gratula! :kalap:
(#) titi válasza _JANI_ hozzászólására (») Júl 17, 2008 /
 
Gratulálok!
Bár ez neked nyílván nem nagy kihívás volt, de valóban iskolapélda!
Azt elárulod, hogy mit terveztél még rá?
(#) pet hozzászólása Júl 17, 2008 /
 
Ez se nagy dolog: Link

Össze vissza villogó, ami nem össze vissza villog

De azért jó, ha túl sok otthon a felesleges alkatrész.
(#) huba válasza pet hozzászólására (») Júl 17, 2008 /
 
Bináris számláló Logikusan villog
(#) hapro hozzászólása Júl 18, 2008 /
 
Készült egy Quad 405. Van teteje is, csak az nincs rajta a képeken. OPA604 IC-vel, MJL3281A tranyóval. TO-3hoz terveztem a nyákot, és kipróbáltam több tranyót is (MJ15003, 2N3773, MJ21194) végtranzisztornak, de ennek tetszett legjobban a hangja, így maradt ez, és a nyák is maradt. Van benne puffer is, hővédelem is, amit kinyírtam tegnap este összeépítés közben és még nem volt kedvem szétszedni, és megjavítani, majd egyszer. Doboz szintén CD lejátszó volt, és azért lukas mert a kipréselt domború részeket leflexeltem. Az előlapon jobb fölül még egy QUAD-405 felirat kap helyet arany színű műanyag kis lapka, vagy réz lapka amibe gravírozva lesz a felirat.
(#) zsoltee0001 válasza hapro hozzászólására (») Júl 18, 2008 /
 
Hali
tök jó... hehe.. egy pillanatra azt hittem, hogy a hűtőbordákon áll az erősítő (2.kép)
gratula
(#) Topi hozzászólása Júl 18, 2008 /
 
Digitvasút készítés közben időnként kikapcsolódás képp mást csinálok.
Egy AVR processzor által real-time FFT analízis eredménye.
Spektrum analizátor, ezer szűrő és illesztők nélkül. Pusztán az avr a/d konverterével

Bocsi a rossz videó minőségért, nagyon le kellett butítanom hogy beleférjek a 2MB-ba
Hamarosan érkezik az inverz NSTN grafikus kijelző. Ha beválik, akkor máris fennt a hobbin KIT formájában.

Ez még csak teszt, lusta voltam megépíteni a rendes műverősítős szint illesztést, tehát csakúgy bepakoltam elé egy BC337-et erősítő gyanánt Ezért van leginkább a néha látható clip.
(#) tomi134 válasza Topi hozzászólására (») Júl 18, 2008 /
 
Szia
Gratulalok nagyon tuti let!!!!!!!

A kapcsolast hol talaltad?

Üdv.
(#) Topi válasza tomi134 hozzászólására (») Júl 18, 2008 /
 
Saját fejlesztésű sw és hw. Nem csak utánépítés létezik a világon
(#) huba válasza Topi hozzászólására (») Júl 18, 2008 /
 
Tetszik. Amikor lessz egy kis időd nem írsz pár sort az elemző algoritmusról?
(#) tomi134 válasza Topi hozzászólására (») Júl 18, 2008 /
 
Elnézést nem volt szándékos!
(#) Topi válasza huba hozzászólására (») Júl 18, 2008 /
 
Az elemző algoritmusról írt Deguss kollégám egy kimerítő cikket, Fourier transzformáció néven.

Ez az algoritmus alapján az eredmény egy komplex számokból álló matrix lesz. Ezt átlagolom, és a 64-es tömb 32-es komplex halmazából 1.5-es átlagot használva készítek 16 felbontást.
Processzor sebessége határozza meg az alsó és felső határ frekvenciát, de 10MHz-es kristállyal ez a mega16 lazán meg tud jeleníteni 25Hz-20kHz-ig.

Függvénygenerátorral teszteltem és egész pontos. Igazi pontossága csak a grafikus kijelző esetén fog előjönni, ahol nem lesz a felesleges átlagolás miatt hiba.
Négyszögjel esetén is szépen kirajzolja a felharmonikusokat.
(#) huba válasza Topi hozzászólására (») Júl 18, 2008 /
 
Köszönöm. Ezek szerint át kell rágnom magam a cikken. Egyszer nekifogtam de beletörött a bicskám.
(#) szilva válasza Topi hozzászólására (») Júl 18, 2008 /
 
Milyen mintavételi frekire vagy képes a Fourier számítások mellett?
(#) Topi válasza szilva hozzászólására (») Júl 18, 2008 /
 
A jelenlegi 64 mintával, assemblyben megírva az FFT-t kb. 15kpps.
De 16MHz-es kristállyal valúszínűleg olyan 18kpps körül lesz.

Nem sok, de hangfrekire bőven elég.
Következő: »»   262 / 1682
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem