Fórum témák
» Több friss téma |
Fórum » Ki mit épített?
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma.
Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
maratás és tisztítás után beleteszed a tn160 fedőnevű kémiai ónozóba...
Gratula nem semmi!! Érdekes milyen egyet gondoltunk egy- két dologban . Egy észrevétel, az expressnet csatlék kiosztása mintha fordítva lenne majd figyelj a bekötésnél. Szivesen segítenék az expressnet programjába ha gondolod szólj.
Sajnos nekem nagyon lassan jött össze. Még december elején kezdtem el tervezni, készült belőle már több verzió.
Ez az úgy néz ki végleges terv lesz mostmár. Kénytelen vagyok sietni, mert két hét és itt a kiállítás én meg jelenleg az asztalomon igaz már szaladgáltatom a mozdonyt, de a mozdony programozás még nem akar menni egyáltalán. Szívesen venném segítségedet e téren, ha nem probléma. Igen így egymás mellé téve az enyém szellősebb. Mondjuk nálam csak kompatibilitási okokból van graetz. Rendes pufferelt DC lesz kötve a graetzhez, így nyákon nem kellenek óriási puffer kondik. Kapcsolóüzemű táp hajtja az egészet, tehát nálam nem kell se step-down meg semmi. Azt a pár mA-t stabic is elviszi, ami kell 5V. Szerk: Itt van az első, mini próba: Bővebben: Link (2008. Január 23-ai)
Topi, dzsolt!
Mindkettőtöknek gratulálok! Nagyon szép lett, kifejezetten élvezetes ilyen munkákat látni!
Nagyon szép lett. Látszik, hogy nem csak úgy összecsaptad! Gratula!
Hali!!!
Én egy fényorgonát építettem. Az élesztés nem volt egyszerűm, de a lényeg, hogy kész lett. Az 1500W-ot elbirja simán vagyis minimális melegedéssel.
Nagyon tettszik, Szép munka... csak:
Azok a keresztbe tett alkatrészek, meg a dülöngélő stabIC (?) és a sok átkötés ne lenne... A doboz klassz, csak a vezetékeket fogd össze, hogy ne tünjön olyan kuszának.
Ja hát még van mit javítanom. De ez elsö nagyobb munkám.
Elkészült a videófejes propeller clock-om.Felrakok egy pár képet működés közben.A dobozoláson van még egy kis finomitani való,hogy fel lehessen akasztani a falra.Köszönöm vicsysnek a leirást, tom025-nek a használható propeller nyák-rajzot és köszönet mindenkinek aki segitett a videofej elinditásában.
Jópofa lett! Csinosítgasd még, klassz lesz!
Topi, latom teljesen atalltal AVR-ekre. Miert is?
Idézet: „Topi, latom teljesen atalltal AVR-ekre. Miert is?” Nem akarok vitát kirobbantani, de jobb, olcsóbb, stabilabb, strapabíróbb... Egyszerűen kevesebb vele az értelmetlen szenvedés. (Jajj most a programozó valamiért nem ismeri fel, nem kristály tiszta táp miatt resetelt a pic, stb...)
Tudom ez nem egy nagy dolog! ...
Kezdőknek, bátoritásképpen egy klasszikus kétledes villogó! Ha tökéletes az elvégzett munka, akkor azonnal életképes lesz e kapcsolás!
Talán mindenki így kezdi... Még én is, csak akkor még nem voltak ledek, lézernyomtató.
Szép lett, igényes letisztult munka. Gratula! :kalap:
Gratulálok!
Bár ez neked nyílván nem nagy kihívás volt, de valóban iskolapélda! Azt elárulod, hogy mit terveztél még rá?
Ez se nagy dolog: Link
Össze vissza villogó, ami nem össze vissza villog De azért jó, ha túl sok otthon a felesleges alkatrész.
Készült egy Quad 405. Van teteje is, csak az nincs rajta a képeken. OPA604 IC-vel, MJL3281A tranyóval. TO-3hoz terveztem a nyákot, és kipróbáltam több tranyót is (MJ15003, 2N3773, MJ21194) végtranzisztornak, de ennek tetszett legjobban a hangja, így maradt ez, és a nyák is maradt. Van benne puffer is, hővédelem is, amit kinyírtam tegnap este összeépítés közben és még nem volt kedvem szétszedni, és megjavítani, majd egyszer. Doboz szintén CD lejátszó volt, és azért lukas mert a kipréselt domború részeket leflexeltem. Az előlapon jobb fölül még egy QUAD-405 felirat kap helyet arany színű műanyag kis lapka, vagy réz lapka amibe gravírozva lesz a felirat.
Hali
tök jó... hehe.. egy pillanatra azt hittem, hogy a hűtőbordákon áll az erősítő (2.kép) gratula
Digitvasút készítés közben időnként kikapcsolódás képp mást csinálok.
Egy AVR processzor által real-time FFT analízis eredménye. Spektrum analizátor, ezer szűrő és illesztők nélkül. Pusztán az avr a/d konverterével Bocsi a rossz videó minőségért, nagyon le kellett butítanom hogy beleférjek a 2MB-ba Hamarosan érkezik az inverz NSTN grafikus kijelző. Ha beválik, akkor máris fennt a hobbin KIT formájában. Ez még csak teszt, lusta voltam megépíteni a rendes műverősítős szint illesztést, tehát csakúgy bepakoltam elé egy BC337-et erősítő gyanánt Ezért van leginkább a néha látható clip.
Szia
Gratulalok nagyon tuti let!!!!!!! A kapcsolast hol talaltad? Üdv.
Saját fejlesztésű sw és hw. Nem csak utánépítés létezik a világon
Tetszik. Amikor lessz egy kis időd nem írsz pár sort az elemző algoritmusról?
Az elemző algoritmusról írt Deguss kollégám egy kimerítő cikket, Fourier transzformáció néven.
Ez az algoritmus alapján az eredmény egy komplex számokból álló matrix lesz. Ezt átlagolom, és a 64-es tömb 32-es komplex halmazából 1.5-es átlagot használva készítek 16 felbontást. Processzor sebessége határozza meg az alsó és felső határ frekvenciát, de 10MHz-es kristállyal ez a mega16 lazán meg tud jeleníteni 25Hz-20kHz-ig. Függvénygenerátorral teszteltem és egész pontos. Igazi pontossága csak a grafikus kijelző esetén fog előjönni, ahol nem lesz a felesleges átlagolás miatt hiba. Négyszögjel esetén is szépen kirajzolja a felharmonikusokat.
Köszönöm. Ezek szerint át kell rágnom magam a cikken. Egyszer nekifogtam de beletörött a bicskám.
Milyen mintavételi frekire vagy képes a Fourier számítások mellett?
A jelenlegi 64 mintával, assemblyben megírva az FFT-t kb. 15kpps.
De 16MHz-es kristállyal valúszínűleg olyan 18kpps körül lesz. Nem sok, de hangfrekire bőven elég. |
Bejelentkezés
Hirdetés |