Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   263 / 1683
(#) MaSTeRFoXX válasza Topi hozzászólására (») Júl 18, 2008 /
 
Gratulálok! Nagyon komoly! :kalap:
Eddig csak az avr-fft library-vel találkoztam, de még nem próbáltam ki (a szkópba szeretném valaha beleimplementálni), de egy saját magad által megírt program mindennél többet ér
(#) AMD hozzászólása Júl 18, 2008 /
 
Kész lettem a JLT-02 forrasztó szabályzójával. Hát a forrasztást még gyakorolni kell.
(#) fureszk válasza AMD hozzászólására (») Júl 18, 2008 /
 

OMG
Hát, a forrasztást még ráfoghatjuk a gagyi pákára, de az a nyák...

Amúgy felülről nem rossz és majd csinálsz 100x szebbeket!
(#) hapro válasza AMD hozzászólására (») Júl 18, 2008 /
 
- Fúúú. Te! ez most komoly?
- És működik is?
- Gratulálok a jó önismeretedhez!

Azért a pillanat pákával is lehet szépen forrasztani. Nemkell nyomni folyamatosan, és akkor nem melegszik túl, és nem lesz túl melegítve a forrasztó ón sem, nem lesz matt színű, és úgy nem kell annyit sem tenni rá.
(#) AMD hozzászólása Júl 18, 2008 /
 
Sejtettem hogy ez lessz a reakció. Még nem tudom hogy rendesen működik-e mert még nincs hozzá pákám. Mi baj van a nyákkal? Az a trutyi rajta fenyőgyanta mivel a forrasztóónból kifelejtették a gyantát és sehogy se akart rajtamaradni a nyákon az ón. Kb. 3 hónapja keztem el házilag gyártott nyákot forrasztani 1400 forintos pákával, rámfér még a gyakorlás. Pedig egész jól sikerült a forrasztás, csináltam már ennél 1000x rosszabbat is. Külömben is nem az a lényeg hogy hogy néz ki csak működjön. Szerintem.
(#) Thomy válasza AMD hozzászólására (») Júl 18, 2008 /
 
Szerintem használj ilyesmit: forrasztó krém

Amúgy azért nem maradt ott az ón, mert vagy nem volt elég meleg a felület vagy csak simán mocskos volt.
(#) vicsys válasza AMD hozzászólására (») Júl 18, 2008 /
 
Ismersz engem, feleslegesen nem bántok senkit. Hogy mi a baj ezzel a nyákkal? Nem az a baj, hogy nem régóta csinálod, hanem az, hogy talán egy kicsit elkapkodtad. Ezeket a vonalakat meg lehet lassan és szépen rajzolni, pl. vonalzó mellett. Régen én is filccel rajzoltam, de akkor is szépen merőlegesen és párhuzamosan vezettem a vonalakat. Volt úgy, hogy egy ilyen nyákot, 4-5 órán keresztül rajzoltam és bevallom rettentően élveztem, hogy milyen szép lett!! Tehát nem csak a funkció, a forma és az esztétika is nagyon fontos!
Gondolj csak bele: Szereted a borsóleves és a mákosgubát is. A hasadban majd összekeveredik. De ha a kettőt összeöntve kéne megenni....
Viszont, kezdésnek jó ez a fórum, tudod, hogy min célszerű változtatni és miért!
(#) MolnarG válasza AMD hozzászólására (») Júl 18, 2008 /
 
Azért legalább a gyantát tisztísd le róla acetonnal vagy valamivel... meg lehet egy rövidzár/szakadásvizsgálat sem ártana
(#) AMD válasza vicsys hozzászólására (») Júl 18, 2008 /
 
Igazad van. Nem kicsit hanem inkább nagyon is elkapkodtam. Szerettem volna mielöbb készen látni. Kb. 20 perc alatt megrajzoltam a nyákot. Megfogadom a tanácsod és legközelebb vonalzó mellett rajzolom.
Idézet:
„De ha a kettőt összeöntve kéne megenni”

Erről az jut eszembe hogy minek eszek ha úgyis éhes leszek?
(#) lidi válasza MolnarG hozzászólására (») Júl 18, 2008 /
 
Jólvan, jólvan ne bánstátok !
Kezdőként az ember csinál olyasmit amire később nem lenne büszke. Ebből is tanul az ember. Az én első rajzolt nyákos kísérleteim is balul sültek ki, mint pl ami a képen látszik. Csupa zárlat lett, meg szakadás. Azután lecsiszoltam a rezet, és vezetékből kivágott elemi réz szálakkal huzaloztam össze az áramkört. Több rétegben, cellux szigeteléssel a rétegek között. Egyébként egy lpt portról vezérelt 7db 7szegmenses kijelző meghajtás volt.
Meglepő de működött

Ma megmár minden második fotós előhivásom szépen sikerül. Szóval fel a fejjel AMD, nézd át azért hogy zárlat, meg szakadás ne legyen mielőtt bekapcsolod. És még mielőtt berakod az IC-ket, célszerű ellenőrizni a foglalatban, hogy tápfeszültségek jó helyen vannak, stb.
(#) Doncso válasza AMD hozzászólására (») Júl 18, 2008 /
 
Én ugyanilyen türelmetlen voltam régebben, engem is fűtött az izgatottság és minél előbb akartam ,hogy kész legyen, ez idővel változni fog, nyugi csináltam én is és szerintem más is ennél még talán rosszabbat is, de azért egy két jótanácsot fogadj meg, ha fúrsz azt mindig megfelelő vastagságú fúróval tedd és ha nem tudsz pontosan fúrni akkor pontozz, vagy javaslom a lukacsos próbapanelt mint fúrósablont, igy pont raszterméretre tudsz fúrni és egyenes illetve esztétikusabb lesz, a beültetésnél szebb ha szépen meg vannak hajtogatva fogóval az alkatrészlábak, hirtelen ennyi, de hogy kedved ne szegjem és jót is mondjak, felülről azért nem annyira rossz.
Üdv: Doncso
(#) Doncso válasza lidi hozzászólására (») Júl 18, 2008 /
 
"amire nem vagyunk büszkék" Ez nagyon jó, lehetne egy olyen topic is!
(#) zolee1209 válasza Doncso hozzászólására (») Júl 18, 2008 /
 
Szerintem EZ a topic fedi az általad említett témát...
(#) gulyi88 válasza AMD hozzászólására (») Júl 18, 2008 /
 
szeva ..hát igen.. de fel a fejjel! annyi biztos hogy ettől már csak jobb nyákokat fogsz csinálni (tapasztalat + tanácsok stb..)

pár tanácsot énis adnék (aztán vagy megfogadod vagy nem..)
én régen úgy csináltam, hogy elöször pontoztam a nyákot, majd fúrtam
(ez azért is jó volt, mert sose kellett a suliban a többiekre várnom, amíg kifúrják, mert ők elöbb rajzoltak, persze mindenki vonalzóval csigatempóban, marattak és csak utána fúrtak )
(de már akkor is útáltam az 1mm es fúrót, túl nagy, am meg nem drágák a fúrók, 100 forint körül vannak.. vegyél párat 0,7 esből..)
,
fúrás után csiszoltam és tisztítottam a nyákot, a forrpontokat egy nagyobb fekete filccel nyomtam a furatokra (jobban a forrrszem közepében, és még naggyából raszteren is lesz a lyuk)
hát a vonalakat én sem vonalzóval húztam, csak kézből, ha vonalzóval próbáltam akkor a filc aláfolyt a vonazó alá, és marhára felidegesített
(am elfogadhatóan egyenesen tudtam húzni (néha aláhúztam rotringgal, ha hosszú volt a vonal...))
az IC lábakat egyben kihúztam a vastag filccel, majd egy hegyes karctűvel kikarcoltam a lábak között egy vonalat (simán kimarja a klorid, de zárlatellenőrzés az javasolt), azóta ez megmaradt, mert most is 4szögű forrszemeket teszek az IC-khez

hát nagyából ennyi, sok sikert..
(#) Hujikolp hozzászólása Júl 18, 2008 /
 
Találjátok ki mit építettem, bár elég könnyű lesz szerintem

Remélem jövőhéten egy szép nyáklapra rátudom szerelni, mind smd, mind normál alkatrészként
(Az eredeti tervet nem én készítettem, találtam neten, és hozzá .lay fájlt, de nekem az annyira nem tetszett, hogy az egészet átdolgoztam, és szerintem tök szép lett a végeredmény =) )

Ha megjönnek az alkatrészek, és sikerül szépen mindent megcsinálni, akkor írjak rá egy cikket? :buck: Gondoltam KIT formára is (Csak lehet, hogy annak már túl kicsi, de sose lehet tudni )
(#) Moderátor hozzászólása Hujikolp hozzászólására (») Júl 18, 2008
 
Nem értem miért küldted be többször is ezt a hozzászólást. A többit töröltem.
(#) Hujikolp válasza (») Júl 18, 2008 /
 
Köszi, gyorsabb voltál mint én

Amikor elküldtem az elsőt, csak későn vettem észre, hogy az autó átméretezés be van kapcsolva és rámentem az ESC billentyűre, de úgy látszik már későn volt. Mind 1, a kisebb képes maradt fent. Remélem azért lehet látni a lényeget a kicsi képen is.
(#) Norberto válasza Hujikolp hozzászólására (») Júl 18, 2008 /
 
Szerintem atomtengeralattjáró! :vigyor3:
(#) zenetom válasza Hujikolp hozzászólására (») Júl 18, 2008 /
 
Szerintem két LED-es villogó
(#) huba válasza zenetom hozzászólására (») Júl 18, 2008 /
 
Szerintem rendesen csak egy mert a két led párhuzamosan van kötve. Azokat 2-3 ütős kékkel kéne pótólni.
(#) gulyi88 válasza huba hozzászólására (») Júl 18, 2008 /
 
ha az egyik led fordítva van, akkor máris 2 ledes (nek mondható)
(#) huba válasza gulyi88 hozzászólására (») Júl 19, 2008 /
 
Tranzisztorral kapcsol tehát nincs nullátmenet. vagyis egyszerre villognak. De ez nem a vajon hogyan müködik téma
(#) cua válasza gulyi88 hozzászólására (») Júl 19, 2008 /
 

már ezelőtt 25 évvel is lehetett venni vonalzót tusrajzokhoz azoknak az éle nem simult a rajzlapra (nyákra) hanem kb 3 mm-es alámarás volt. nagyon szépen lehetett vele rajzolni! pedig jó pár éven át tussal huzigáltam a vonalakat (akkoriban az alkoholos filc csak sci-fi volt, nagyon menő emberkék alfaset-et használtak)
a végeredmény mégis majd kifogástalan, egyszerűbb, nem smd nyákoknál akár ma is elmenne!

regards,

(#) gulyi88 válasza huba hozzászólására (») Júl 19, 2008 /
 
hát én ebből ki nem bogozom, hogy miről villognak a ledek, kapásból a 3as lábra tippeltem...
(#) Hujikolp válasza zenetom hozzászólására (») Júl 19, 2008 /
 
Tényleg 2 LED van benne, de csak az egyik villog, mint kiderült amikor rákapcsoltam. Kísérletiképpen raktam be a narancs LED-et, hátha villog-e, de nem. A képen is látható 555-is IC hajtja meg, most olyan 1,5 Hz-en villog.

Egy picit megint átkellet építeni a rajzot, mert nem volt minden úgy ahogy szerettem volna, most kb olyan
(#) gulyi88 válasza cua hozzászólására (») Júl 19, 2008 /
 
hát ha nagyon akartam volna megoldottam volna vonalzóval is, de nemigazán volt kedvem annyit szüttyögni vele, megrajzoltam összeraktam , ment, kaptam egy 4 est vagy 5öst, azt pihentem
(a nyákterveimben volt a turpisság, mert mindig kicsire terveztem, ahol nemigen voltak hosszú, a fél nyákot megkerülő, kanyagós vonalak! )
(#) vicsys hozzászólása Júl 19, 2008 /
 
Készül már az új cikkem... panelom
(#) vegyészmérnök hozzászólása Júl 19, 2008 /
 
Sziasztok! Teszek fel pár képet az érdekesebb projektjeimről:
1. Jákob lajtorjája
2. Mágneses levitációs kísérlet (vas csavar lebegtetése elektromágnessel (A képeken nem látszik egyértelműen, de az a csavar tényleg lebeg...))
(#) zenetom válasza vicsys hozzászólására (») Júl 19, 2008 /
 
Szép lesz
Egy szegmens egy fok vagy "csak" vizuális effekt lesz?
(#) MaSTeRFoXX válasza vicsys hozzászólására (») Júl 19, 2008 /
 
Időt is mutat majd?
Következő: »»   263 / 1683
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem