Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » [OFF] Pihenő pákások témája - Elektronika, és politikamentes topik
Lapozás: OK   3456 / 3588
(#) antiktelefon válasza jani1987 hozzászólására (») Dec 14, 2022 /
 
Villanytűzhelynél energiaosztály nem számít kb semmit. Olyat vegyél, amiről valaki mondta nem problémás és van jó lábosod hozzá. Indukciós is jó, de az olcsókban meg pár drágában hulladék 600V-os IGBT van.
(#) sany válasza jani1987 hozzászólására (») Dec 14, 2022 /
 
Jó lett.
(#) granpa válasza zolika60 hozzászólására (») Dec 14, 2022 /
 
Én viszont láttam, sőt van belőle 2 is pincében. A T4-essel bármit jól meg lehet sütni.
(#) sany válasza zolika60 hozzászólására (») Dec 14, 2022 / 1
 
Nem nézni kell sütni benne.
A hozzászólás módosítva: Dec 14, 2022
(#) Macsek71 válasza jani1987 hozzászólására (») Dec 14, 2022 /
 
"kerámialapos" elektromos konyhai hőforrást használunk bő éve ( ezt kaptuk a lakással )
Kicsit lassabbnak tűnik, mint a régi gázos, de egyszerűbb kezelni, és talán egyenletesebb a hőleadása - a melegített felületen ...
A villanyszámlánk ... napi főzés, heti 3-4 gépi mosogatás,heti 2-3 mosás-szárítás, két számítógép, nagy tv ... és beleférünk a "rezsicsökkentett" kvótába
(#) sany válasza jani1987 hozzászólására (») Dec 14, 2022 /
 
Idézet:
„Amúgy azért kérdeztem a villanyos tűzhelyet mert lövésem sincs mi az az A, A++ és egyéb energia osztály.”

A sparhelt a legtakarékosabb, nem kell se gáz, se áram. Csak jó száraz fa.
A hozzászólás módosítva: Dec 14, 2022
(#) tbarath válasza szikorapéter hozzászólására (») Dec 15, 2022 /
 
Off: mi az a gép, ami napi 6-7-10 kWh áramot elfogyaszt?
(#) jani1987 válasza sany hozzászólására (») Dec 15, 2022 /
 
Van 2 kandalló. Szoktam is rajta melegíteni. A legtöbb villany számla eddig 18 ezer volt de csak a hősugárzó miatt. A palackos gáz körülbelül 3 hónapig szokot betartani.
(#) DonThomasino hozzászólása Dec 15, 2022 /
 
Salgótarján Szabolcs megye között nem fog valaki járni autóval ?
(#) Udvari Zsombor hozzászólása Dec 15, 2022 /
 
Keresem a "Blaupunkt Heidelberg SQR 47" autórádió user manualját (használatiját).
A szervizkönyvét már megtaláltam, de arra nincsen szükségem.
(#) elactrofan hozzászólása Dec 15, 2022 /
 
Helló!
Bronzpersely esztergálásban tud valaki segíteni esetleg ismerőse?
Aki nem csillagászati árban dolgozik?
méretek belső 12mm
külső 22mm
perem kívül 25mm
perem magasság 1,5mm
teljes magasság peremmel együtt 21,5mm
(#) bbalazs_ válasza elactrofan hozzászólására (») Dec 15, 2022 /
 
Ha a várost is odaírod (esetleg alapból Nagyfalut értelmezünk, akkor melyik kerület), gyorsabb és odaillőbb választ kapnál.
(#) elactrofan válasza bbalazs_ hozzászólására (») Dec 15, 2022 /
 
Budapesten vagyok alapból délpest,
(#) zolika60 válasza granpa hozzászólására (») Dec 15, 2022 / 1
 
Persze minden megsül abban is, csak vagy az alja ég oda, vagy a teteje lesz nyers. Nekem tetőcserepek voltak betéve az aljára így jobb volt, de a villanysütő sokkal jobban kezelhető.
(#) bbb hozzászólása Dec 15, 2022 /
 
Sziasztok!

Budapesten / Dunakeszi környékén tud valaki olyan helyet, ahol hajlandóak könnyített gipszet felrakni csuklótörés esetén?

Édesanyám törte össze magát, még mielőtt engem sajnálnátok...
(#) Rosszmáj válasza bbb hozzászólására (») Dec 15, 2022 /
 
(#) granpa válasza zolika60 hozzászólására (») Dec 15, 2022 /
 
Akkor te nem ismered a T4-et (és rokonait), abba nem kell semmi hókusz-pókusz, cserép, egyéb. Alsó, felső lángállításos, úgy süt, ahogy kitalálod, sőt jobban. Valamint 100 év (meg még sok), mire tönkremegy. Amit el szoktak baltázni benne (sok év alatt), az meg házilag cserélhető fillérekből.
(#) bbb válasza Rosszmáj hozzászólására (») Dec 15, 2022 /
 
Köszi, neki már írtam, mielőtt a kérdést feltettem, még nem érkezett válasz. Úgy néz ki már csak holnap lesz a dologból, s lehet, hogy a salus kft, ha felveszik a telefont reggel.
(#) Alkotó válasza bbb hozzászólására (») Dec 15, 2022 /
 
Tévedek ha azt feltételezem, hogy bármelyik egészségügyi intézményben van erre lehetőség (persze ahol van trauma)?
Amikor engem gipszeltek, ki volt írva milyen méret, milyen szín, mennyibe kerül (és nem mellékesen a doki szerint az én esetemben ez nem volt járható).
(#) sany válasza Alkotó hozzászólására (») Dec 15, 2022 /
 
Igen. Nálunk itt a város egészségügyi intézményében ilyenre tuti nincs lehetőség. Habár erre szerintem nem is ismerik a könnyített gipszet.
(#) zolika60 válasza granpa hozzászólására (») Dec 15, 2022 /
 
Valóban nem tudom mi az a T4-es, ha nem Volkswagen. Ettől függetlenül Gyerekkoromból rémlik egy bordó lábú fehér gáztűzhely aminek alsó felső lángja volt úgy, hogy ezt mechanikusan lehetett állítani az égősor forgatásával. Talán az működhetett jól kis rutinnal. Anyám legalább is sütött vele. Bár mindig panaszkodott, hogy nem sikerült de mi felfaltuk.
(#) zolika60 válasza bbb hozzászólására (») Dec 15, 2022 /
 
Én a baleseti sebészeten próbálkoznék a Fiumei úton.
(#) szs válasza zolika60 hozzászólására (») Dec 15, 2022 / 1
 
Az lesz az
T4
Anyámnak a kétlapos (T2, avagy garzon) volt.
(#) bbb válasza Alkotó hozzászólására (») Dec 15, 2022 /
 
Igen, sajnos tévedsz Ha lett volna rá lehetőség itt helyben, akkor már nem kellett volna megkérdeznem.
(#) granpa válasza zolika60 hozzászólására (») Dec 15, 2022 /
 
Kellett hozzá érzék, rutin, de kiválóan működött. A piskótasütésnek volt egy trükkje, de azt általában ismerték a kezelők.
(#) bbb válasza bbb hozzászólására (») Dec 16, 2022 /
 
Megérkezett a válasz, ő már nem foglalkozik kargipszekkel, lábakra specializálta magát.
(#) ftirius válasza bbb hozzászólására (») Dec 16, 2022 /
 
Nade jobb, avagy bal lábra?
A hozzászólás módosítva: Dec 16, 2022
(#) Villanymozdony hozzászólása Dec 16, 2022 /
 
Sziasztok!
Egy ilyen vízmelegítőben a csap a fűtőszál előtt, vagy után van? Szedett már szét ilyet valaki?
"Kazánnak" akarom használni, zárt körben keringtetett kb. 3 bar nyomású vízzel.
A hozzászólás módosítva: Dec 16, 2022
(#) Gafly válasza Villanymozdony hozzászólására (») Dec 16, 2022 /
 
Szerintem előtt.
(#) Alkotó válasza bbb hozzászólására (») Dec 16, 2022 /
 
Most már teljesen elbizonytalanodtam. Létezne külön kar és láb gipsz?
Szerintem a könnyített "gipsz" egy mintás/színes szalag, amit csak rátekernek az emberre (először egy pólyaréteg), és szerintem mindegy hogy melyik testrészére (esetleg a hossza lehet más egy csuklónál mint egy teljes lábnál). Aztán egy kis langyos víz, és már keményedik is.
Következő: »»   3456 / 3588
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem