Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektronikában kezdők kérdései
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal!
- Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni!
- És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Lapozás: OK   3819 / 3960
(#) Udvari Zsombor válasza Jonni hozzászólására (») Jan 6, 2023 /
 
Idézet:
„320mAh”
Bővebben: Link
(#) Jonni válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Jan 6, 2023 /
 
Itt van a dokumentáció. R3-at kell cserélni 3 KΩ-osra ha 320 mAh-s az aksid. Smd-től nem kell megilyedni, egy jó hőfokszabályzós páka (ami hegyes) és kézügyesség kérdése.
(#) Udvari Zsombor válasza Jonni hozzászólására (») Jan 6, 2023 /
 
Akkor ezt hagyom, mivel folyamatosan fűtő típusú pákám van, valamint félek, hogy lesöpröm a fél panelt a pákaheggyel. De attól még köszönöm válaszod.
(#) Jonni válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Jan 6, 2023 /
 
Te tudod
(#) Gafly válasza Régi motoros hozzászólására (») Jan 6, 2023 /
 
A tizedes pontot nem akarod mozgatni?
Mert akkor még egy emelet kell a yaxley-re...
(#) tbarath hozzászólása Jan 6, 2023 /
 
Sziasztok,

Ha már akkutöltő, egy 21350-es Li-ion (?) cellát töltenék TP4056 modullal, ami alapban 1A töltő
ramú szokott lenni. Az akkura 3,7V 1400 mAh 5,18W van írva. Célszerű-e a modul töltőáramát csökkenteni, és ha igen, akkor mennyire?

Köszi,
t
(#) Régi motoros válasza Gafly hozzászólására (») Jan 6, 2023 /
 
Hogyne akartam volna, csak oda még nem jutottam el. Nem tudom az alapműszer lehetővé teszi e.
De majd áttanulmányozom a linked.
(#) Régi motoros válasza tbarath hozzászólására (») Jan 6, 2023 / 1
 
Elvileg nem szükséges, bár adatlap lenne jó megnézni mennyi a maximum töltőáram mértéke.
Inkább csak azért mondom, mert ez nem a 18650 -es cella, tehát majdnem a felével kisebb az anód és katód felülete. Nyugodtan kipróbálhatod, merítsd le teljesen, és töltsd fel teljesen és közben nézd,
hogy nem melegszik e. Ha nem megy 35-40°C fölé a cellahőmérséklet, akkor töltheted 1A -el.
Ha jobban melegszik, akkor ajánlott visszavenni a töltőáramot.
A hozzászólás módosítva: Jan 6, 2023
(#) Régi motoros válasza Gafly hozzászólására (») Jan 6, 2023 /
 
Sajnos nem az a típus, az enyém BYF-1CB/DVB42H. Pedig már próbáltam hozzá adatlapot keresni
éppen ezért, de nem találtam. A másik, hogy 3 áramkörös forgót (olcsó pénzért) egyenlőre csak négy állásút találtam, az meg úgy kevés lesz. (A P3 pont van ezen is, de a többi nincs felírva).
A hozzászólás módosítva: Jan 6, 2023
(#) Gafly válasza Régi motoros hozzászólására (») Jan 6, 2023 /
 
Én meg most szembesültem vele, hogy független táp kell az enyémnek.

Erről a BYF-1CB/DVB42H csodáról tudsz képet csinálni?
Hátha úgy ismerős valakinek...
(#) Régi motoros válasza Gafly hozzászólására (») Jan 6, 2023 /
 
Közben megtaláltam, ez az de a típusa valójában D69-230G.
Csak a házon nekem a másik szám volt felcímkézve, gondolom az eladó saját azonosítója.
És a háttérvilágítás tápvezetékét kissé felhajtva megvannak mostmár a P1 P2 pontok is.
A diódahíd bemeneti oldalánál, a piros fekete vezetékek alatt.
(#) Gafly válasza Régi motoros hozzászólására (») Jan 7, 2023 /
 
Te is megszívtad ha jól látom, mert ez is független táposnak néz ki...
(#) Andralin hozzászólása Jan 7, 2023 /
 
Sziasztok!

Tanácsot kérnék sercegő toló potméterrel kapcsolatban. Vajon érdemes lehet szétszedni, tisztogatni? Ha igen, akkor milyen módszerrel?

Egy keverőpult fader potméteréről van szó. Elég speciális kivitel, a neten nem talátam ugyanilyet, ezért a javításon gondolkodok. De a préselt lemez házat ránézésre nem lehet könnyű szétfeszegetni majd elfogadható módon visszazárni, ettől tartok egy kicsit.

Találtam még egy speciális potméter tisztító spay-t, elég borsos áron, DeoxIT F5 FaderLube a neve. Vajon érdemes lehet megvenni egy ilyet és azzal fújkálni szétszedés helyett? Ti mit tanácsoltok?
(#) Jonni válasza Andralin hozzászólására (») Jan 7, 2023 / 1
 
Szia

Még a 90-es évekbe próbálkoztunk poti tisztitással de csak átmeneti megoldást jelentett (egy ideig jó volt de utána újjra visszajött a sercegés ) de azt a DeoxIT F5 FaderLube-t nem ismerem és nem is próbáltam.
(#) jani1987 hozzászólása Jan 8, 2023 /
 
Szikra gyújtásos tűzhelyeknél a tirisztor felel a gyújtásért? Tervben van egy kombi tűzhely és ha véletlenül bekrepálna lesz ötletem mi lehet a hiba. Tegnap ránéztem a kidobásra ítélt ipari porszívóra és a kapcsoló okozta a hibát.
(#) Gafly válasza jani1987 hozzászólására (») Jan 8, 2023 /
 
Nagy valószínűséggel igen.
Segítség javításhoz, ha majd szükség lenne rá (de inkább ne legyen).
(#) Telkor_tel hozzászólása Jan 8, 2023 /
 
Egy házimozi aktív mélynyomója szerintetek egy feszültségszinten dolgozik és ha igen, mi az?
Egy Schneider HCS 500 5.1 házimozi mélynyomóját szeretném átalakítani autós használatra, így ha 12V kell neki az pont kapóra jönne.

Illetve van valami ötlet arra, hogy ezt milyen jelszint illesztő áramkörrel tudnám rákötni egy olyan fejegységre amin nincs vonalszintű kimenet?
Kell hozzá építsek egy aluláteresztő szűrőt, vagy ezt tartalmazza aktív sub?
(#) antiktelefon válasza Telkor_tel hozzászólására (») Jan 8, 2023 /
 
??????
Ez a sub beépített hálózati erősítővel rendelkezik, 230V AC. Miért lenne egy házimozi sub 12V-os?
Illetve a belső erősítő sem fog 12V-ról menni, mert nagyobb feszültségű erősítő és nagyobb ellenállású hangszóró van ezekben, nem 12V-ra tervezett és főleg nincs benne boost konverter nagyobb feszültségű szimmetrikus táphoz.
(#) Gafly válasza antiktelefon hozzászólására (») Jan 8, 2023 / 1
 
A service manual szerint pedig egy sima vonalszintű bemenete van, amit az "anya" készülék szűrés nélkül hajt meg. A szűrő és egyéb az aktív suban van. Azt meg nem kerestem meg, de a kolléga biztosan le tudja róla olvasni a típust, úgy könnyebb.
(#) miki79 hozzászólása Jan 8, 2023 /
 
Ilyet hogy lehet csinálni oszcilloszkoppal?Bővebben: Link
(#) elektroncso válasza miki79 hozzászólására (») Jan 8, 2023 /
 
Ott van a videó leírásában minden hozzá...

Ha esetleg nem menne az angol. A videóban hallható "zenét" kell rávezetni egy XY üzemmódú szkópra. A többi a videóleírásban lévő linkeken megtalálható.
(#) Telkor_tel válasza Gafly hozzászólására (») Jan 8, 2023 /
 
Köszönöm a service manualt!
Schneider 77112 a mélynyomó típusa. A beépített hangszóró 4Ω impedanciával rendelkezik.
Szerinted ezt meg lehet hajtani ha nem is közvetlenül 12V-ról, hanem DC-DC step up konverterrel? Vagy az fix, hogy középmegcsapolt transzformátor található benne, így nem tudom helyettesíteni azt egy puszta +12...36VDC táppal?
(#) jani1987 válasza Gafly hozzászólására (») Jan 8, 2023 /
 
Nagyon nem magyar de hát ez van.
(#) Fats Domino hozzászólása Jan 9, 2023 /
 
Üdv! Jól gondolom,hogy ez egy országos marhaság, egy igazi átverés?
(#) antiktelefon válasza Fats Domino hozzászólására (») Jan 9, 2023 /
 
Nem kérdés. De ha a benne lévő 150V-os kondi átüt és leveri a kismegszakítót és leégeti a lakást, akkor biztos kevesebb lesz a számla.
(#) pipi válasza Fats Domino hozzászólására (») Jan 9, 2023 / 2
 
Ja.. még a tv2 (ha jól emlékszem) riportja is megkereshető a youtube-on
Van benne egy kondi meg ellenállás, kb ami a rajta lévő led világításához kell A szomszédom is bevásárolt belőle ...
(#) nagym6 válasza Fats Domino hozzászólására (») Jan 9, 2023 /
 
Ha ez ilyen egyszerű lenne, itt erről írnánk éjjel nappal ki hogyan csinálja meg.
(#) Régi motoros válasza Fats Domino hozzászólására (») Jan 9, 2023 / 3
 
Csak elég megnézni, hogy mennyi volt előtte és utána a villanyszámla a kép szerint.
Nem kell nagy ész hozzá, hogy olyan készülék nem létezik, ami ennyit tud spórolni,
ugyanolyan fogyasztási szokások mellett.

Ui.: Azt nem értem igazából, hogy a gazdasági versenyhivatal (vagy nem is tudom ki lenne az illetékes),
miért nem bünteti meg úgy azokat akik ilyen idiótaságokat gyártanak, hogy egy életre elmenjen tőle a kedvük. Rajtam múlna a pénz bírságon kívül simán rájuk sóznék csalásért vagy öt év letöltendőt is.
A hozzászólás módosítva: Jan 9, 2023
(#) Rosszmáj válasza Régi motoros hozzászólására (») Jan 9, 2023 / 2
 
Ha minden simlis mocsadékot lecsuknának ... de szép is lenne!
(#) sany válasza Régi motoros hozzászólására (») Jan 9, 2023 / 2
 
Nem véleményezem a Gazdasági Versenyhivatalt. De azért van közleményük az ilyen termékkel kapcsolatban:
Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Jan 9, 2023
Következő: »»   3819 / 3960
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem