Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » LCD TV probléma
 
Témaindító: ReFi, idő: Szept 17, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   191 / 211
(#) antiktelefon válasza kosaro hozzászólására (») Jan 4, 2023 /
 
Utálom a backlight hibákat, egyszerűnek tűnik, de amikor összerakod és a toldós ledcsík kontakthibás és szedheted szét, amikor a régi ragasztóját az alkohol alig szedi le, amikor led csere után 1 hónappal proci bgas lesz vagy lcd cof kezd döglődni. Meguntam, nem csinálok ilyet, nekem kapcsolási rajzokhoz kell egy matt 4k tv, ha látok hibásat veszek egyet majd, de én nem megyek ebbe bele, mert mind szétspórolt szemét. Meg fólia megég meg lencse reped a hőtől stb.
(#) kosaro válasza antiktelefon hozzászólására (») Jan 4, 2023 /
 
Csak LED-es TV-t vállalok, csak ismerősnek/magamnak. Komplett csíkot cserélek, egyesével nem szórakozok a LED-ekkel. Lencse szennyeződés, tisztítod mattul, pozícionálgatni a lencsét aztán 2 hónap múlva a sovan következö LED száll el.

Arról nem is beszélve, hogy a 40+"-os TV-nél már nagy hely kell.
Én attól cidrizek mindig, hogy elpattintom a kijelzőt vagy leszakítom a COF-ot.
Vannak mindig kihívások!
(#) antiktelefon válasza kosaro hozzászólására (») Jan 4, 2023 /
 
Ugyanez. Van nagy tapadókorong, nekem LCD törés nem para, inkább a porszemek amik felidegesítenek a rétegek között.
Amúgy 22-es monitor panelhez rövidebb oldali élcsatlakozós ledet te találtál? 24-es és 27-es csak-csak van. Az összes LG, Hannstar stb paneljébe ez kéne és vagy 5 különböző feliratát beütöttem és csak használtat dob ki...
(#) kosaro válasza antiktelefon hozzászólására (») Jan 4, 2023 /
 
Mondasz típust (LED és monitor) akkor utánakeresek.
Alin is szoktam bogarászni meg ebayen, de az Ali keresője "érdekes". Van hogy 5x rá kell keresni mire 1x megtalálod.

VIPER22A gázkazán tápIC.
Szerszámgép (DeWalt) intelligens akkutöltő tápIC (típusra már nem emlékszem, de majd meglesz) amikkel még találkoztam többel hibásban.
(#) antiktelefon válasza kosaro hozzászólására (») Jan 4, 2023 /
 
Nem lehet megtalálni, órákat kerestem, pedig én mindent meg szoktam találni, az utolsó smd kódig.
(#) kosaro válasza antiktelefon hozzászólására (») Jan 4, 2023 /
 
Múltkorjában Én is valami cirilbetűs oldalon találtam utalást arra, hogy hol találom meg amit keresek és hogyan keressem Néha nem kell az egész sorozatszám/tîpusjelzés, csak egy része volt aminek 18 karakteres PN-je volt, de csk a 3-8-ig lévő karaktersorozat kellett.

Most 320*240-es kijelzőt keresek kiváltani egy másikat amit már nem kapni (vagy 700$).
(#) kosaro válasza antiktelefon hozzászólására (») Jan 5, 2023 /
 
PHT30R PIT30R PJT30R PKT30R PLT30R PBT30R

Ezekből a PLT ami 3 panelen is van itthon, de biztos van még. Majd ha lesz írom.
(#) kosaro válasza kosaro hozzászólására (») Jan 7, 2023 /
 
Még 1 PQT30R is elökerült
(#) gyuszo válasza szs hozzászólására (») Jan 7, 2023 /
 
Nálam is most ment tönkre ugyan ezzel a hibával.
TV típusszám : LG 32LJ500V panel : PLTVGL251XAT9
A képek:
Az 5,1 V-os zéner a ZD9108 lenne a képen középen ?
A 100pF kipukkadt kondiból 10kV-osat teszek bele.
A hozzászólás módosítva: Jan 7, 2023
(#) antiktelefon válasza gyuszo hozzászólására (») Jan 7, 2023 / 1
 
Igen, az az 5V1 zener.
Kondiból 2 vagy 5kV amit szokás rakni, nagyobbat felesleges.
A fehér fusible resistor is elszáll.
Illetve mint kiderült, ennél a típusnál előfordul az ic megússza es csak a zener, kondi és 0.1r megy ki.
Zenert úgy mérd, hogy a fet melletti rózsaszín source ellenállást kiemeled.
Meg a fetet is mérd ki azért.
(#) gyuszo válasza antiktelefon hozzászólására (») Jan 7, 2023 /
 
Az most a jelenség, hogy bejön az LG embléma, 4-5 másodperc múlva kikapcsol, majd újra indul magától. Tehát rövid ideig, de van kép.
A hozzászólás módosítva: Jan 7, 2023
(#) antiktelefon válasza gyuszo hozzászólására (») Jan 7, 2023 /
 
Táp stabil külön?
12V ágat 2A-re terheld be és mérjed.
(#) gyuszo válasza antiktelefon hozzászólására (») Jan 7, 2023 /
 
Még nem javítottam rajta semmit, csak kiszereltem a panelt. Ezt így külön így beindíthatom ?
(#) gyuszo válasza gyuszo hozzászólására (») Jan 7, 2023 /
 
Megvárom a jövő hetet, meglesznek az alkatrészek, addig is köszönöm az információkat. Ha elakadok, vagy sikerül, mindenképp jelentkezek.
(#) antiktelefon válasza gyuszo hozzászólására (») Jan 7, 2023 /
 
Tápot külön javítás után nyilván.
De miről próbáltad, hogy azt mondod a kép bejön?
Na mindegy.
(#) gyuszo válasza antiktelefon hozzászólására (») Jan 7, 2023 /
 
Akkor még egyben volt, meg se volt bontva. Ez a hiba jött elő. Egy hete még semmi baja nem volt, ment a tv. A FET-et kimérve nem látok zárlatot, azért bizakodok.
A hozzászólás módosítva: Jan 7, 2023
(#) szs válasza antiktelefon hozzászólására (») Jan 7, 2023 /
 
Idézet:
„Illetve mint kiderült, ennél a típusnál előfordul az ic megússza es csak a zener, kondi és 0.1r megy ki.”

Nem, még csak az derült ki, hogy linkelem olyant, ennyiből már úszta meg France-ban valaki.

talán így

De én még nem jutottam el a Kerekes utcába, tehát NINCS még mind a három alkatrész háznál.
Mihelyt itt lesznek, beszámolok. Addig kénytelenek leszünk csak hinni. Személy szerint: nem hiszem, hogy csak hazudozik

(amúgy: nemigen lesz fusible-resistor, csak 0,1Ω ellenállást tudok szerezni. Pont. Az lesz. )
A hozzászólás módosítva: Jan 7, 2023
(#) szs válasza gyuszo hozzászólására (») Jan 7, 2023 /
 
Az bizony, ott középen, az a piros-kék. Nagyon úgy néz ki: egy pót-védelem, a kék (101/1kV) kondi megdöglésekor ő hal elsőnek - és viszi a 0,1Ω/1W fusible resistor-t. Így (talán) megússza a FET, és főként a vezérlő IC. De erre még ne vegyünk mérget, mert magyar oldalon senki nem erősítette meg.
De (szerintem) egy héten belül megmondom, ha úgy lett, ha nem.
A hozzászólás módosítva: Jan 7, 2023
(#) gyuszo válasza szs hozzászólására (») Jan 7, 2023 /
 
Ez ki fog derülni. Mindenképp beszámolok.
(#) szs válasza gyuszo hozzászólására (») Jan 7, 2023 /
 
Nos, ha néked kéznél vannak ezek, akkor hamarabb be tudsz számolni. Nekem csak kondi, meg zener van akkora.Ellenállásért (hiába párforintos dolog) mennem kell
Én drukkolok, ha sikerül, veled örülök.
(#) antiktelefon válasza szs hozzászólására (») Jan 7, 2023 / 1
 
Most erősítettem meg az előbb.
Nem ilyen, de hasonló tápnál előfordult.
Csak eddig nem javítottam meg, mert a hozzá való tvt berúgták táphiba után.
TME tart ellenállást, most rendelek, kell?
A hozzászólás módosítva: Jan 7, 2023
(#) szs válasza antiktelefon hozzászólására (») Jan 7, 2023 /
 
Idézet:
„Most erősítettem meg az előbb.”

Akkor végülis kimérted az IC-t? De nem mondtad, (elfelejtetted elmondani?) hogyan. Pedig nagyon vártam.

Idézet:
„a hozzá való tvt berúgták táphiba után.”

pont ilyen az enyém is. Csak azért szeretném javítani, hogy lássam, mit kell tenni.
A hozzászólás módosítva: Jan 7, 2023
(#) szs válasza antiktelefon hozzászólására (») Jan 7, 2023 /
 
Idézet:
„TME tart ellenállást, most rendelek, kell?”

0,1Ω/1W-os fusible-resistor-t? Ha nem okoz gondot neked, örömmel fogadnék néhány darabot, hiszen biztosan kell majd még. Köszönöm a felajánlást.

És ha úgy látod, hogy rövid időn belül megérkezik, akkor ezzel is várok addig. Tatár nem hajt -és akkor az lesz benne, amit eredetileg odaszántak
A hozzászólás módosítva: Jan 7, 2023
(#) antiktelefon válasza szs hozzászólására (») Jan 7, 2023 /
 
Jókor írtál, 23:00-kor adtam le a rendelést, de 1db-ot tudok adni belőle. 0R12 van készleten csak.
Ict úgy mértem ki, hogy jóhoz vetettem össze, aztán áramkorlátozott tápról indítottam és ment.

Amúgy szerintem be lehet tenni simát is, maximum ha legközelebb elszáll a fet, akkor lehet az üveg bizti megy ki először vagy picit többet füstöl az ellenállás. De nagy kocka 5W kerámia az nem fog tüzet okozni meg nagyon füstölni sem. Mondjuk védeni sem.
A hozzászólás módosítva: Jan 7, 2023
(#) szs válasza antiktelefon hozzászólására (») Jan 7, 2023 /
 
Na, jól lemaradtam Azt az egy darabot nem veszem el tőled...

Hogyan kell összevetni, mire kellett figyelni? Benn a helyén ki lehet mérni, vagy ígyis-úgy is ki kell venni a helyéről?

Második bekezdésedre: igen, 5W-ost találtam itthon, nem szeretném azt betenni, jobb lesz szerintem szelíd 1W, inkább ő szakadjon.
A hozzászólás módosítva: Jan 7, 2023
(#) antiktelefon válasza szs hozzászólására (») Jan 7, 2023 /
 
Szerintem nagyon nem tudod mérni, ha nincs ismert jód. Nyilván beforrasztva másik beforrasztotthoz tudod mérni.
Szerintem akkor legyen amit mondtak, ellenállás és kondi meg zener csere, aztán egy 60W-os izzón át nézd meg elindul-e.
(#) szs válasza antiktelefon hozzászólására (») Jan 7, 2023 /
 
Oké, úgy lesz.
Köszönöm addig is.
(#) Auth Zsigmond hozzászólása Jan 9, 2023 /
 
Tisztelettel üdvözlöm a TV-hez értő mestereket!
Erősáramú villamos végzettségű, de TV-javításhoz nem értő nyugdíjas vagyok. Sajnos a pár éves ORION PIF-22-DLED TV-m kikapcsolt, amikor éppen nem voltam a szobában. A bekapcsolást jelző piros LED nem világít. Óvatosan szétszedve megnéztem a hengeres biztosítékot, az ép. Sajnos eddig még nem találtam kapcsolási rajzot sehol, hogy legalább sejtelmem legyen az áramkörökről, így inkább összerakva tovább keresgéltem javítási tippeket a neten. Elég nagy a merítési lehetőség, a HE pl. a kedvencem, de itt a 191 oldalból eddig kb. 30-ig jutottam el, és egy kicsit elfáradtam.
(A távirányítóban az elemeket cseréltem, de a TV nem éled fel!)
Köszönettel vennék egy kis hozzáértő tippet (ököl szabályt), hogy merre induljak a hiba keresésben, esetleg segítséget, egy kapcsolási rajz ügyében. 75+ vagyok, nem akarom elvenni a TV javító mesterek megélhetését, de saját TV-m lévén szeretnék egy kis sikerélményhez jutni. Minden segítséget előre is köszönök!
(#) kadarist válasza Auth Zsigmond hozzászólására (») Jan 9, 2023 /
 
Szia!
Fényképezd le a tápegység panelt úgy, hogy a feliratok is jól látszódjanak.
(#) uniman válasza Auth Zsigmond hozzászólására (») Jan 10, 2023 /
 
...mester ugyan nem vagyok!: De úgy tudom ezt a TV-t többféle alaplappal is szerelték.
Itt például a 17MB60-2 main van megadva.
A tápegységeik sem azonosak. De valószínűleg rossz irányban kutakodsz, mert ez az alaplap (mainbord) hibája is lehet, pontosabban az eeprom tartalom sérülhetett meg.
A hozzászólás módosítva: Jan 10, 2023
Következő: »»   191 / 211
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem