Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Végfokozat TDA2030-40-50-el
 
Témaindító: sasorr, idő: Jan 16, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   79 / 274
(#) szilly07 válasza titi hozzászólására (») Júl 21, 2008 /
 
Tenleg hujeseget beszeltem forditva a feszt BOCS huje voltam na mind1
itt a kapcsolas es a nyakrajz
vajon azokkal lehet a baj??
es 1 kep (telefonnal volt fenykepezve bocs) hogy hogyan kotottem be forditva
este tudok lenni csak legyszi segits
koszi
(#) titi válasza szilly07 hozzászólására (») Júl 21, 2008 /
 
Hali!
Ha megnézed, a te nyákod pont a tükörképe annak, mint amit az előző hsz.-edben mellékeltél.
(#) szilly07 válasza titi hozzászólására (») Júl 21, 2008 /
 
tehat akkor nemjo az egesz rosszul vannak az akatraszek vagy mi ??
(#) _ampervadasz_ válasza szilly07 hozzászólására (») Júl 22, 2008 /
 
Minden tökéletes, az alkatrész elhelyezés, de a fólarajznak tényleg a tükörképe látszódik. ( lásd kép)
Remélem tudtam segíteni, jó amperkergetést !

nyomat.jpg
    
(#) Tee hozzászólása Júl 22, 2008 /
 
Hali!

A PC-mhez szeretnék csinálni egy 7.1-es erősítőt. A végfokokat -mi mással- TDA2030 tervezem megépíteni. Ezzel még mindig nincs is semmi baj, csak a 8 csatorna egyidejűleg való hangerő-szabályozásával... Esetleg ha van valakinek valamilyen ötlete szívesen meghallgatnám

köszönöm
(#) Steven19 válasza Tee hozzászólására (») Júl 22, 2008 /
 
Helló!LM1036-os előerősitő??Én ezzel csinálnám amit te csinálnál. És még jó is megoldásnak. A TDA2030A-val a végfokot Urbán elektronikától venném és hozzá az LM1036-os előerősitőt is nekem mindkettő bevált garantált hogy a poti recsegés kizárt dolog lessz mert a szabályozása másképp működik én kezdőknek ezt a párositást ajánlanám.Helló.
(#) Tee válasza Steven19 hozzászólására (») Júl 22, 2008 /
 
Hali! Kösz az ötletet, én is gondoltam rá. Nekem hasonló felépítésű előerősítő/hangszínszabályozóm, van 2 db is, TDA 1524-gyel. Csak ezzel egy bajom van, hogy így is -ha sztereopotikkal csinálom meg- két poti kell hozzá, na most nekem (a kissé beteg elmém miatt :pirul: ) olyanra lenne szükségem, amivel egyszerre -lehetőleg potméter nélkül- tudjam szabályozni a hangerőt, a hangszín egyenlőre nem lényeg, végül is a satellit sugárzóknak nem kell mélyet tudni arra ott lesz majd a woofer. Találtam egy-két digitális potmétert, csak ahogy nézem, a beszerzéssel is lehetnek(lesznek) problémáim... azért szeretnék ilyen megoldást, mert később távirányítót is szeretnék csinálni hozzá.
Mégegyszer köszönöm az ötletet :worship:
(#) szabi83 válasza Tee hozzászólására (») Júl 22, 2008 /
 
Chipcad-ban van digitális poti 200-300ft körül..

Üdv
(#) Kovidivi válasza Tee hozzászólására (») Júl 23, 2008 /
 
Le lehet csökkenteni egy sima monó potira is a két potit , mivel feszültség szaladgál a rajta, nem pedig hangfreki!
(#) Tee válasza Kovidivi hozzászólására (») Júl 23, 2008 /
 
Én úgy gondoltam hogy egy sztereopotival 2db tda1524-es IC-t, azaz 4 csatornát szabályozni. Vagy így ez hülyeség?
(#) Kovidivi válasza Tee hozzászólására (») Júl 23, 2008 /
 
Úgy is meg lehet oldani, de úgy is, hogy egy sima monó potira kötöd mindkét TDA1524-et!
(#) bancsi15 hozzászólása Júl 24, 2008 /
 
Sziasztok!

Készítek egy sztereo végfokot 2db TDA2030-cal. Az lenne a kérdésem, hogy hangerőszabályzónak milyen pot.métert kell használni és hova, ill. hogyan kell bekötni? ( Van egész jó állapotú nagy alakú potim valami régi orosz rádió féleségből->ez jó lehet?)

Köszi
Üdv.
(#) lamalas válasza bancsi15 hozzászólására (») Júl 24, 2008 /
 
Udv,

Hangeroszabalyzonak megfelelo lehet egy 47kohmos logaritmikus potmeter. Sztereo erositohoz vehetsz 1db kettos potit (aminel egy tengelyen van 2 poti) vagy vehetsz 2db sima potit is ebben az esetben a balance szabalyzas - ha szukseges - "ingyen" van. A bekotese nagyon egyszeru: a poti egyik veget a foldre kotod, a masik vege lesz a bemenet es a csuszka pedig a TDA2030-as vegfok bemenetere kerul.
(#) Einstein hozzászólása Júl 24, 2008 /
 
Üdv mindenkinek!
Megépítettem még nyár elején ezt az erősítőt és aránylag jól is szól, de néha elnémul 1s-ra és utánna újra szó aztán megint és végül teljesen el is szokott álni a hangja. Gerjedne? Mit csináljak?
(#) rannek válasza Einstein hozzászólására (») Júl 24, 2008 /
 
lehet hogy a bóvlibb szériát vetted meg. Azok így szoktak gerjedni.
(#) Einstein válasza rannek hozzászólására (») Júl 25, 2008 /
 
4-500 ft-volt. Lehet, de eleinte nem csinált ilyet, egész este ment amikor elkészült és utánna kezdett rosszalkodni, de a hangja nem romlott. Hűtőbordán van a cucc, nem melegethetett el, nem is nagyon húzattam meg.
(#) scooby_ hozzászólása Júl 25, 2008 /
 
Hello!

Nekem a sima TDA2030-kéne hídba,ha valaki beültetést talál+kapcsit+nyáktervet,maga az erősítő ami nekem van müxik,de nem szép a hangja(nem vagyok vele megelégedve) +/- tápot kap(12V-ot)
két elektrolit kondi van rajta(2200µF 16V) szóval minden alkatrészem megven,csak nekem nem 15 hanem 40W kell subwoofer erősítéséhez...

Köszi!
(#) bancsi15 hozzászólása Júl 25, 2008 /
 
Sziasztok!

TDA 2030-as sztereo végfoknak mekkora trafó kell? Van egy ilyenem: INPUT:AC 230V/50Hz
Output:AC 10.7V/0.8A Gondolom ez nem jó ugye?
(#) szabi83 válasza bancsi15 hozzászólására (») Júl 25, 2008 /
 
Nem jó, kevés
(#) Dióda válasza bancsi15 hozzászólására (») Júl 25, 2008 /
 
Kell neki egy 24V -os és 60Watt-os darab. Erről már eléggé szépen elmuzsikál.
(#) korbye válasza bancsi15 hozzászólására (») Júl 25, 2008 /
 
Szia!

Adatlapja szerint min.:+/-6V vagy 12V single kell neki, de megszólal a tiéddel is csak asszem torzítani fog.
Szerintem szerezz egy legalább 12V-os tápot neki.
(#) Tee válasza scooby_ hozzászólására (») Júl 25, 2008 /
 
Hello scooby!

Van két hídkapcsolás TDA2030-cal: egy szimpla 32V, illetve egy +/-16V táplálású. megkeresem, scannelem és csatolom őket. Igaz ez csak 30W-ot ír, de szerintem jó lesz

Haverommal megépítettük 2 éve nyáron az egytápos verziót, azóta jól működik

Üdv!
(#) scooby_ válasza Tee hozzászólására (») Júl 26, 2008 /
 
Ohh,nagyon köszi!

Nekem 20W-os RFT L2432-es van,szerintem ez inkább mélyközép mint mély,de nekem ez bőőőőven elég...

Az erősítő kapcsit nagyon kössz!
(#) Tee válasza scooby_ hozzászólására (») Júl 26, 2008 /
 
Hello! Bocs a késői válaszért, de akadt egy-két dolgom tegnap...

Tehát mellékelem a kapcsrajzot, a beültetésirajzot illetve a nyáktevet. Mint mondtam egy újságból scanneltem, ezért is bocs. :pirul:

Sok sikert hozzá!
Üdv!
(#) Dióda válasza Tee hozzászólására (») Júl 26, 2008 /
 
A cikk többi részének is örülnénk mert az induktivitás értéke fontos lenne.
(#) Tee válasza Dióda hozzászólására (») Júl 26, 2008 /
 
A tekercsre azt írja: 10 menet 1-es átmérőjü CuZ huzal légmagos kivitel.
(#) szilly07 válasza Tee hozzászólására (») Júl 26, 2008 /
 
Hello..
Szerintetek jo ez a nyakrajz ???en rajzoltam at paintal
(#) scooby_ válasza szilly07 hozzászólására (») Júl 26, 2008 /
 
Bazzd,fel sem merült bennem,hogy paint-tal csináljak nyákot,de jó lett
(#) scooby_ válasza Tee hozzászólására (») Júl 26, 2008 /
 
A scannelés nem is látszik,jó az!
Hasznósítható,csak vennem kell nyákot,nameg tranzferfóliára fénymásoltatnom kell...

De kössz!
(#) scooby_ válasza Tee hozzászólására (») Júl 26, 2008 /
 
Ajjaj,ez TDA2030A-hoz ban?

Nekem sima TDA2030-om van...
kevesebb tápot kapcsoljak rá?
Következő: »»   79 / 274
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem