Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Tesla tekercs építése
 
Témaindító: finenet, idő: Júl 17, 2006
Lapozás: OK   9 / 227
(#) Danaman válasza AMD hozzászólására (») Júl 21, 2008 /
 
:/ megelőztél
(#) Jaffry hozzászólása Júl 22, 2008 /
 
hello
találtam 2 müanyag csövet ez egyik az egy 5,4 es pvc a másik meg egy müanyag tégely ami 6,2es melyikre tekerjem?
(#) Collector válasza Jaffry hozzászólására (») Júl 22, 2008 /
 
Mit? Mekkora teljesítményhez? Milyen frekvenciához?
(#) Jaffry hozzászólása Júl 22, 2008 /
 
a skori oldalán talált kapcsoláshoz készitett trafó.
ugy van irva h d=6cm 1000-1500 menet 0.09-0.2mm a huzal
(#) Collector válasza Jaffry hozzászólására (») Júl 22, 2008 /
 
Mindegy melyikre tekered (átmérő alapján)
(#) Jaffry hozzászólása Júl 22, 2008 /
 
sikerült megcsinálni a szekunder tekercset.
1250 menet lett durván
majd fotot részletezek
(#) mate080 hozzászólása Júl 24, 2008 /
 
Hello
Kérlek segítsetek hogy hol lehet hozzájutni szekundernek való (0.1mm)vezetékhez

előre is köszi!
(#) mutatvanyos válasza mate080 hozzászólására (») Júl 24, 2008 /
 
Üdv! Mint előbb is írták, nem csak 0.1-es jó, csak elférjen a csévén egy sorban! Legkönnyebben bontásból (régi trafó, relé, mágneskapcsolótekercs stb.) úgyhogy lehet kukázni ....
(#) mate080 válasza mutatvanyos hozzászólására (») Júl 24, 2008 /
 
kösz az infót! megyek akkor letekerek egy régi TV trafót és reménykedem benne hogy elég vezeték van rajta
(#) Collector válasza mate080 hozzászólására (») Júl 24, 2008 /
 
Én régebben egy analóg feszmérőben találtam jó sokat 0,09-es huzalból. De 0,3-asból is jó megtekerni.
(#) mate080 válasza Collector hozzászólására (») Júl 25, 2008 /
 
Üdv
és mi van akkor amikor elfogyott az egyik huzalom és toldani kell vastagabbal vagy vékonyabbal? és ha a toldásoknál szór? azt ki lehet majd küszöbölni az x réteg lakkal és/vagy egyéb szigetelésekkel?
(#) Collector válasza mate080 hozzászólására (») Júl 26, 2008 /
 
Ne toldjál. Csináld meg egyfajta huzalból. Kis matekkal meg ki lehet számítani, hogy milyen hosszú kell, illetve egy huzalgurigán milyen hosszú a huzal.
(#) mate080 válasza Collector hozzászólására (») Júl 26, 2008 /
 
értem csak nem találok sehol olyan hosszú vezetéket mert ami van a mágneskapcsolókban az kb 5 centire jó. esetleg ha csökkenteném a csévetest átmérőjét?
(#) Collector válasza mate080 hozzászólására (») Júl 26, 2008 /
 
Írtunk jó néhány forrást, ahonnan beszerezhető a megfelelő hosszúságú huzal, nézzél szét kicsit.
(#) Dempsey hozzászólása Aug 5, 2008 /
 
Sziasztok!
Azt szeretném megkérdezni hogy az itt Bővebben: Link látható Tesla-tekercs mechanikus szaggatója helyett lehet-e 555-ös IC-s megoldást csinálni. Pl egy villanypásztor meghajtó áramkört és azt nem gyújtótrafóra hanem egy relére kötni.Ez lenne az én ötletem.Ezzel a megoldással működne a Tesla-tekercs?
Üdv!
(#) Collector válasza Dempsey hozzászólására (») Aug 5, 2008 /
 
Hali, azt az egész megoldást ami ott van az oldalon felejtsd el, egyrészt életveszélyes, másrészt abból maximum egy rossz hatásfokú transzformátor lesz. IC-t ötvözni szikraközös tekerccsel nem lehet. Az első pillanatban ki fogja nyírni az IC-t. Olcsón, normális TC-t gyújtótrafóval, vagy sorkimenővel lehet csinálni, sima levegős sztatikus szikraközzel. A sorkimenőhöz ezt a meghajtót ajánlom Bővebben: Link
(#) Dempsey válasza Collector hozzászólására (») Aug 5, 2008 /
 
Oké köszi a választ.
(#) Dempsey válasza Collector hozzászólására (») Aug 5, 2008 /
 
Szia! Találtam még egy kapcsolást.Szerinted ez életképes vagy nem? Ha nem akkor ideges leszek, hogy minek közölnek ilyen sz...okat.

tesla.JPG
    
(#) Tom025 válasza Dempsey hozzászólására (») Aug 5, 2008 /
 
555 IC-s megoldás bizony létezik, és nálam illetve többünknél már jóideje tökéletesen üzemel. Íme. Érdemes elolvasni a hozzá tartozó leírást is..

Üdv!
(#) Collector válasza Dempsey hozzászólására (») Aug 5, 2008 /
 
Itt hol a primer kondenzátor?
Végülis csak az egyik létfontosságú elem hiányzik. Ha szikraközös tekercset akarsz, akkor a legegyszerűbb, ha maradsz a normál kialakításnál. Ha SSTC-t akkor skori féle tesla, amit Tom025 is linkelt.
(#) Dempsey válasza Collector hozzászólására (») Aug 6, 2008 /
 
Én is azt figyeltem hogy nincs kondi,máshol meg mindegyiknél van.Küldjél már légyszi egy általad ájánlott kapcsolást ami nem forgó szaggatós, csak sima szikraközös.Ja és a sorkimenő helyett jó ez a gyújtótrafós megoldás szerinted?
(#) Collector válasza Dempsey hozzászólására (») Aug 6, 2008 /
 
Kép: Hivatkozás
AC táp helyére jön a gyújtótrafó/sorkimenő meghajtó, a nagyfesz trafóhoz meg a gyújtó/sorkimenő. Meg nem ártana kicsit utánaszámolni a frekvenciáknak, mert hasraütészerű értékekkel nem fog működni (de ehhez vannak programok, pl wintesla, vagy van dos-os tesla változat, azokkal ki lehet számolni a dolgokat hozzá) A tetőkapacitás mindegy hogy mi, legjobb a toroid/gömb, de ezzel lehet majd a szekundert kihangolni. Még be lehet ide dobni egy védő szikraközt a primer kondival párhuzamosan (túlfeszültség ellen)
(#) Dempsey válasza Collector hozzászólására (») Aug 6, 2008 /
 
Oké értem, köszi szépen a segítséget majd ha elkészül vmikor szólok.
Üdv!
(#) Dempsey válasza Collector hozzászólására (») Aug 6, 2008 /
 
Szia!Elkezdtem számolni a programmal és az lenne a kérdésem hogy a primer és a szekunder adatok megfelelőek e szerinted? Meg az még a gond hogy nem tudom milyen feszültségek vannak(a feszültségek nevű kép) és hogy itt milyen értékeket állítsak be.Köszi elöre is a segítséget.
(#) Collector válasza Dempsey hozzászólására (») Aug 6, 2008 /
 
A feszültséget a gyújtótrafó által kiadott feszültségre kell beállítani. Áramot hasonlóan. A frekit is, a többi nem fontos a feszültségnél. Hát most nem számolom át újra a szekundert, de 1,97 inch kicsit kevés. Inkább 3 inch legyen a szekunder átmérő (bár ez nem kritérium). 1812 menet elég sok, 1000-1400 menet elég rá. 38-as AWG iszonyú vékony huzal, 0,3mm vastagból is meg lehet tekerni, azzal egyszerűbb.
(#) Dempsey válasza Collector hozzászólására (») Aug 6, 2008 /
 
Az a baj hogy csak ilyen huzal van itthon majd vigyázok rá tekerés közben.Nem tudom hogy a gyújtótrafó mennyit ad ki de a max ívhossz amit a meghajtással produkál 1cm.Szerintem kb 5-6KV lehet.Az áramot meg végképp nem tudom de szerintem nem sok.A meghajtó áramkör (555-ös IC-vel) másodpercenként 1 impulzust ad a tranyóra ami szaggatja a gyújtó trafót, ez 1Hz ha jól számolom.De hogy a gyújtótrafó szekunderén a feszültség milyen frekvenciájú fogalmam sincs.
(#) Collector válasza Dempsey hozzászólására (») Aug 6, 2008 /
 
Ez így akkor nem fog működni. Csinálj valami erősebb meghajtást neki, legalább 100-200W-osat. Próbálj szerezni egy sorkimenőt, és csináld meg a linkelt meghajtót, az 200W-ot simán ad (majdnem 10 centis ívet csinál)
(#) Dempsey válasza Collector hozzászólására (») Aug 6, 2008 /
 
Havernak szóltam hogy adjon sorkimenőt, úgy néz ki van neki.Majd ha meglesz a trafó és elakadok valahol,akkor értesítelek.Kösz mindent.
(#) Dempsey válasza Collector hozzászólására (») Aug 9, 2008 /
 
Szia!
Tudnál segíteni egy sorkimenővel kapcsolatban?Melyik a primer és a szekunder oldal?Mert az a nagyfesz generátort akarom megcsinálni ami itt található.És ezt akarom a tesla tekercsre kötni.
(#) Collector válasza Dempsey hozzászólására (») Aug 9, 2008 /
 
Ez egy kis meghajtó, TC-hez nem alkalmas, az általam linkelt kapcsolást rakd össze szvsz.
A te sorkimenődön a jobb oldali rész a primer. De ki is mérheted, a primernek sokkal kisebb az ellenállása. A szekundernek több száz ohm. A meghajtóknál minden esetben neked kell primert tekercselni.
Következő: »»   9 / 227
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem