Fórum témák
» Több friss téma |
Fórum » EAGLE NYÁK tervező
Témaindító: csonthulye, idő: Dec 1, 2005
Témakörök:
Eagle leírások a neten:
Eagle alkatrész-könyvtárak: http://www.snapeda.com
és a leírás hozzá.- http://www.piclist.com/images/www/hobby_elec/e_eagle.htm - http://pa-elektronika.hu/hu/cikkek/75-eagle.html
Sziasztok!
Egy kis segítséget kérnék, mielőtt még az összes hajamat kitépem... Arról van szó, hogy amint a képen látható, az elektroncső NAME V1 vagy V2 mellett megjelenik a ">NAME" felirat is. Ez nem kéne, de sehogy sem találom azt az opciót, ahol ktörölhetném. Kérlek segítsetek! Köszönöm!.
Az alkatrészt tedd fel, mert az van elfütyülve.
Bal oldalt az ikonok között van a name meg a value. Először oda kattintasz, utána az alkatrészre amin változtatni akarsz, kitörlöd ami benne van.
Igen, de ott csak a V1 vagy V2 jelenik meg. Azokat ktörlöm, a >NAME továbbra is megmarad. Valahol az alkatrész szimbólumnál kéne belenyúlni, de nem találom hogy hol!
Sziasztok szakik. Egy kérdésem lenne.
Egy áramkör rajzához a sarokba oda szeretném rajzolni a bemenetek ( sok van) optimális illesztését a külsö környezethez. ( 4-5 alkatrész meg csatlakozo). Ha ezt a kapcsolási rajzon teszem, akkor eleve a NYÁKra fel akarja rakni ezeket az alkatrészeket, igy kénytelen vagyok ezt a segédrajzot komplett törölni. Van ilyesmire valamilyen egyszerü megoldás. Természetesen egy külön rajzon ezt meg tudom csinálni, de akkor két rajzot kell csatolni és félö, hogy idövel elkallodik a segédrajz. Kösz! Idézet: „a bemenetek ( sok van) optimális illesztését a külsö környezethez. ( 4-5 alkatrész meg csatlakozo).” Bár érteném mit mondasz... Amit nem akarsz a panelre tenni azt miért kell felrajzolni ? Ha valami megjegyzést, vagy útmutatást akarsz elhelyezni, azt tedd a doku rétegre. Vagy mond el egyszerűen mit szeretnél, hátha megértem.
Mert a panel csak mintegy interface, amit a meglevö berendezéshez kell mindig illeszteni. S pontosan ezt az illesztést akartam odarajzolni.
Közben persze megoldottam, hogy van két rajzom, az egyik csak a panelen levö alkatrészeket tartalmazza, a másikon meg odarajzoltam a segédábrát is. A dokurétegre is lehet áramkört rajzolni?
Ha úgy akarsz megrajzolni a sch-ban, hogy az ne szerepeljen alkatrésznek a pcb-n akkor erre vannak sch-ban info - brd-ban doku réteg
Ok. Felteszem, ha ez segít...
Ez az alkatrész, vagy az alkatrészről egy kép ?
Mond meg te.
Kösz majd kiprobálom. Erröl eddig nem tudtam.
Lehet én voltam most félreérthető..
Normál alkatrészt nem tudsz csak egyik nézetben megjeleniteni. Vagy az info - doku rétegre rajzolsz, vagy olyan sch rajzjelet használsz aminek nincs brd lenyomata.
Pontosan ezt akartam én is javasolni:
Idézet: „(Niedzielától idézve) olyan sch rajzjelet használsz aminek nincs brd lenyomata” Én is találkoztam a tiédhez hasonló problémával, ahol a panelhez csatlakozó alkatrészeket is be akartam a rajzon jelölni, de a panelre ezek nem kellettek. A meglévő rajzjelekből készítettem másolatot, de nem rendeltem hozzá panellenyomatot.
Az alkatrész nálad lévő definícióját kell csatolnod, ha segítséged vársz (ez egy lib végű fájl kell legyen).
Azt elfelejtettem mondani, hogy ezek az alkatrészek is benne lesznek a BOM listában, ami nekem éppen jó is volt, de bizonyos esetben ez akár hátrányos is lehet.
Akkor már az én ötletem jobb, hiszen az alaprajzbol megcsinálom a NYÁKot, majd egy uj néven elmentett rajzra rárajzolom a környezetet.
Arra gondoltam, hogy esetleg van olyan lehetöség, hogy a komplett rajzon, kizárok alkatrészeket vagy tartományt ( group) ami nem kerül a NYÁKra. Idézet: „Arra gondoltam, hogy esetleg van olyan lehetöség, hogy a komplett rajzon, kizárok alkatrészeket vagy tartományt ( group) ami nem kerül a NYÁKra.” Erre nincs jelenleg lehetőség, csak az info - doku réteg, vagy olyan sch lenyomat aminek nincs brd lenyomata. Idézet: „az alaprajzbol megcsinálom a NYÁKot, majd egy uj néven elmentett rajzra rárajzolom a környezetet.” Természetesen ez a legegyszerübb jelenleg ha nem szöveges a rajz kiegészitése.
Sajnos csak a teljes alkatrészkönyvtárat tudom csatolni.
Ez így tökéletes! Köszönöm, de nem árulnád el, hogy hol hibáztam?
Dehogynem.
A név mezőbe
Ezt hol lehet megtalálni? Nekem sehogysem sikerült.
Nekem nincs is ott a >NAME
Ja, látom már. Tettél egy pontot a NAME helyére, mert üresen nem engedi menteni. Így értem, de valszeg nem ez lenne az igazi megoldás. Minden esetre köszönöm.
Persze az igazi az lenne ha rendesen lenne megrajzolva.
Én azt hittem, hogy rendesen rajzoltam meg. De tudom, hogy hol hibáztam, de nem tudtam visszacsinálni, mert találtam a megfelelő opciót.
ok, Akkor röviden.
A rajzod jó, nem a vonalakkal volt / van a probléma, hanem a mi micsodával. Minden alkatrésznek van egy neve és egy értéke ha a kezedbe veszed. A BD123 tranzisztornak a neve: tranzisztor, az értéke: BD123 Ha egy rajzba szerepel akkor ez röviditve jelenik meg T / Q...stb plusz egy szám. T1..T2..Q1..Q2...stb az értéke BD123 Ha ilyen alkatrészt rajzolsz, akkor a name mező értéke alapértelmezetten G$1 Ehhez társul egy "prefix" ahol meghatározod az alkatrészre vonatkozó röviditett nevet T, Q, IC, L...stb Ha olyan alkatrészt rajzolsz ami több kapuból áll pl egy műveleti erősítő, invertert..stb ott társítanod kell egy kapunevet a kapuk megkülönböztetéséhez. A,B,C...stb, plusz prefix adja az alkatrész nevét. Rajzban alkatrésznek soha nem adunk olyan nevet, hogy BD123 mert az nem az alkatrész neve hanem az értéke. ezt sokan összekeverik Rajzban a >NAME és >VALUE csak a név/érték megjelenítését és annak helyét határozza meg Ha nem adod hozzá az alkatrészhez a >NAME és >VALUE-t akkor is lesz neve és értéka az alkatrésznek, csak nem jelenik meg a rajzodon. |
Bejelentkezés
Hirdetés |