Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki hol gyártatja a NYÁK-ot ?
 
Témaindító: kaqkk, idő: Ápr 16, 2018
Témakörök:
Lapozás: OK   62 / 66
(#) niedziela válasza ink hozzászólására (») Okt 5, 2023 /
 
Vektorizálod a PDF-t. abból generálsz GBR-t.
A GBR-t betöltöd egy tervezőbe és a furatokat definiálod.

Ha magad akarsz panelt késziteni akkor jó a pdf.
Ha gyártatni akarsz, at a szépséghiba, hogy a réz rétegen kivül nincs silk, mask réteg és excellon. Ezeket külön rá lehet dolgozni, csak időben és munkában túlmutat.

Ami marad megoldásnak ha jó végeredményt akasz, hogy betallózod háttérnek egy szerkesztőbe és átrajzolod vonalanként.
(#) ink válasza niedziela hozzászólására (») Okt 5, 2023 /
 
Köszönöm a segítséget, és a többieknek is!
(#) gerry válasza ink hozzászólására (») Okt 6, 2023 / 4
 
Átrajzoltam neked!
Kérj meg itt valakit fordítsa le gerber állományba, mert én az Eagle 9.xx-el szoktam, ami a melóhelyemen van.
Az ellenőrzése nem árt.
A panel feliratokat(vektoros eredetiből) átraktam a forrasztási oldalra(layer26).
Üdv!
(#) niedziela válasza gerry hozzászólására (») Okt 6, 2023 /
 
Szépen megrajzoltad, de egy apró észrevételt engedj meg.

Az összes VIA furat mérete 0.6mm ez ott is kevés ahol nem 6 és 3.8mm-es VIA van.
Nem gondolnám véletlennek a PAD eredeti méreteit, azt gondolom nem fogja fedni a valóságot egy helyen sem a furat mérete.
Alkatrész beültetési ismeretek nélkül a rajz ezen része aggályos.
Aki gyártatni szeretné a panelt, annak ezeket egyesével ki kell javítania, addig felesleges gerberben gondolkodni.
(#) gerry válasza niedziela hozzászólására (») Okt 7, 2023 /
 
Az észrevételed jogos és érthető, de az ide feltett kép alapján csináltam meg, amin nem láttam különbséget a furatok között. A másik meg az, hogy ha (E)PS-GBR-ből jó lett volna a rajzot közreadónak, akkor ez egyenesen "luxury"(ahogyan a mai fiatalok mondják) nyáklap!
Amúgy PS-ből is meg tudtam volna csinálni, mert az összes nyomdaipari szoftverem megvan, csak hát most szabin vagyok az meg a melós gépemen leledzik!
(#) niedziela válasza gerry hozzászólására (») Okt 7, 2023 / 1
 
Egy képről nem meghatározható, és nem neked róttam fel hiányosságnak, csak azt javasoltam, hogy a gerber konvertálás előtt a felhasználó ezeket javítsa ki / állítsa be.
(#) niedziela válasza gerry hozzászólására (») Okt 7, 2023 /
 
Ha a nyomdaiparban dolgozol, légyszi segitsd megérteni,
A pdf az lehet vektoros és raszteres is,
Ha pdf-ből egy ps, eps formátumot nyomtatok az raszteres, vagy vektoros lesz ?
Én ha újra pdf-t készitek belőle akkor szintén nem tudom használni, mert raszteres lesz.

Fő kérdés mivel lehet raszteres pdf-ből vektoros pdf-t generálni ?
Próbáltam mindenféle pdf-dxf..svg konverziókat ami vektoros lett, csak minőségben használhatatlan.
(#) gerry válasza niedziela hozzászólására (») Okt 8, 2023 /
 
14 évet dolgoztam a nyomdaiparban, főként gépekkel. Ami a nyáklapok elkészítéséhez kellett azt is ott szereztem be (pausz, lézer printer, levilágító, előhívó. A nyomdai szoftverek is kiválóan használhatók képek fájlok konvertálására előhívására. Acrobat reader 8-at + pitstop programot használtak a lányok a képek manipulálására. A pitstop program olyan plugint tartalmaz, amivel ha pdf-be printelsz az vektoros lesz. Ha nyákfilmet akarok csináltatni, akkor eagle-vel pdf-be printelek ezzel a plug-in-el. Plusz a pdf rajznak, mert gondolom erről lehet szó 1színesnek kell lennie, mert általában RGB szokott lenni vagy CMYK, de utóbbi ritkább. Hétfőn egy napot bent leszek a műhelyben, ha teszel fel egy pdf-et, amit vektorosba szeretnél, megnézem, hogy meg tudom e csinálni és leírom hogyan kell.
(#) niedziela válasza gerry hozzászólására (») Okt 8, 2023 /
 
Szia,

Itt van mondjuk ez a pdf

Köszi.
(#) ink válasza gerry hozzászólására (») Okt 8, 2023 /
 
Köszönöm!
(#) gerry válasza niedziela hozzászólására (») Okt 9, 2023 / 2
 
Vektorizálva!
Na elmondhatom, hogy ilyet sem csináltam eddig. Hasonlót igen, amikor az RGB színes PDF-et konvertáltam CMYK-ba, majd szeparáltam a fekete színt PS-ből, majd PDF-be nyomtattam. A film készítő csajszi meg azzal nyaggatott, nem vektorizáltam? De, mondtam rá is értem! Na de a megoldása a dolognak a CorelTrace. Nekem Corel12 van a gépen és azzal csináltam. A PDF-ből jó minőségű képet kell kinyerni, ha nem lehet importálni a corelbe a PDF-et (ezt nem lehet). Bármely online konverter megfelel. Ha megvan a kép akkor importálni kell a corelbe. File menü "Import...". A Bitmaps fülön fent "Trace Bitmap...". A megjelenő ablakok bal oldalán az "Advanced Outline"-ra katt. Beállítások fent bekarikázva és a zöldel karikázott ikonra katt. Save a beállítások és "X" program bezár. Most visszaugrott a Coreldraw-ba az vektorizált képpel. Jobb egérgombbal katt a képre és "Ungroup All! Ekkor felszabadítod a vektorizált képet és szabadon tudod mozgatni a részeket. Exportálod EPS-be. A PDF-et tettem fel amit Acrobat8professional-al csináltatam. Az EPS file 17Mb-lett volna.
(#) niedziela válasza gerry hozzászólására (») Okt 9, 2023 /
 
Köszi, megpróbálom
(#) btamas81 hozzászólása Nov 5, 2023 / 1
 
Véletlenül vettem észre valamit a JLCPCB-nél.
Három fajta panelt akartam rendelni, semmi extra, legolcsóbb posta, 26,4 dollár lett volna. Megrendeltem külön külön, minden panel után fizetés. Összesen 15dollár lett a három féle panel.
Lehet ti ezt tudtátok, de nekem ez új volt.
(#) zenetom hozzászólása Nov 5, 2023 /
 
(#) btamas81 válasza zenetom hozzászólására (») Nov 5, 2023 /
 
Nem.
(#) zenetom válasza btamas81 hozzászólására (») Nov 5, 2023 /
 
Köszi!
(#) soskajoska válasza btamas81 hozzászólására (») Nov 6, 2023 /
 
Hacsak annyiban nem, amit ebay vásárlásoknál tapasztalok. Minden kisméretű csomagot vámeljárás alá vonnak, +400Ft online fizetve, +800Ft és még egyszer az ÁFA a postán fizetve!
(#) btamas81 válasza soskajoska hozzászólására (») Nov 6, 2023 /
 
Én a JLCtől rendelek nyákot, aliról ezt azt, ezeknél kifizeted a termékkel együtt.
Ez inkább a "papírozás" részéről szól amit a kolléga belinkelt.
(#) sdrlab hozzászólása Nov 21, 2023 /
 
Megjött a legfrissebb nyák-om a JLCPCB-től. Elsőre teljesen ok-s a kivitelezés, mint általában eddig is volt....
Azonban ma azt vettem észre, hogy egyes VIA-k méreteit átírták az eredetiről lényegesen nagyobbra, mind furat mind PAD méretét. Ráadásul ezeknek a VIA-knak a belseje nem lett kitöltve forrasztásgátló lakkal, szemben a többi, általam megadott méretűekkel. A VIA-k egységes méretűek voltak eredetileg.
Mivel elég sűrű a huzalozás, a nagyobb méretű VIA-k néhol el sem fértek abban a méretben, így a közel kerülő vezetékek mentén levágtak belőle(a PAD részéből természetesen), kör alakból valami szabálytalan izét alkotva....

Találkozott már valaki ilyennel? Vajon mi sarkallhatta őket erre? És még csak kérdés se volt felém, hogy jó e ez így majd?!
(#) pipi válasza sdrlab hozzászólására (») Nov 21, 2023 /
 
A megrendelésednél ha nézed a paneled képét nagyítva, hogy látszik?
Az elküldött gerbereid és fúrófájlt, valami másik (esetleg online) gerbernézegetővel nézted?
(#) lóri válasza sdrlab hozzászólására (») Nov 21, 2023 /
 
Rajzolás végén, nem futtatsz DRC-t? A szabálytalan izé, az oblong.
(#) sdrlab válasza pipi hozzászólására (») Nov 21, 2023 /
 
Az elküldött gerber is jó, és amit az oldal gerber nézőkéje mutat is jó.
Csak a nyák amit a kezemben tartok fura..
(#) sdrlab válasza lóri hozzászólására (») Nov 21, 2023 /
 
Azt is kell?? )
(#) bbb válasza sdrlab hozzászólására (») Nov 21, 2023 /
 
S mint mondott erre az ügyfélszoli?
(#) sdrlab válasza bbb hozzászólására (») Nov 21, 2023 /
 
Semmit se, mert kb akkor vettem észre, amikor megírtam..., és nem terveztem reklamálni, mert amúgy jó a nyák.
(#) lóri válasza sdrlab hozzászólására (») Nov 21, 2023 /
 
Nem tudom, mert nem értek hozzá, de akkor kiderülhet, hogy tudják-e gyártani, vagy átalakítják gyárthatóra.
(#) elactrofan válasza lóri hozzászólására (») Nov 22, 2023 /
 
Nem tudom, de ez nekem elég fura.
Dolgoztam több évig nyák készítő üzemben kapott gerberekből dolgoztunk, sose alakítotunk át semmit ha hibát tapasztaltunk felvettük a kapcsolatot a ügyfélel és megbeszélés alapján jártunk el.
(#) Alkotó válasza sdrlab hozzászólására (») Nov 22, 2023 /
 
Ránézésre, nem ismerve a tényleges körülményeket, nem tűnik indokoltnak a furatok és a PAD-ek méretváltozása.
Sőt, én abban is látok kihívást, hogy hogyan tudnak ebbe belepiszkálni, pláne ha erre semmilyen indok nincsen, hiszen ők sem ismerik a funkciót.
Máshonnan közelítve a kérdést, nekik ez nem egy "áramkör", hanem egy "ábra", és ha az nem ütközik a gyárthatóság alapvető szabályaival, akkor semmi okuk (és lehetőségük) sincs a beavatkozásra.
Az nem fordulhatott elő, hogy véletlenül te használtál ezeken a pontokon eltérő méretű átkötéseket az oldalak között? Esetleg nem ilyen volt eredetileg, de valamilyen háttérparaméter automatikusan beleavatkozott még a tervezésed során?
(#) lóri válasza elactrofan hozzászólására (») Nov 22, 2023 /
 
Én is dolgoztam nyákosnál és mi is felhívtuk a megrendelőt, ha valami hiba volt. Mivel nem írt a DRC-ről, sem annak beállításáról, de "a nagyobb méretű VIA-k néhol el sem fértek abban a méretben, így a közel kerülő vezetékek" mondatból gondoltam erre. De ez csak egy kósza gondolat volt. Persze ez nem indokolja a belenyúlást.
(#) niedziela válasza Alkotó hozzászólására (») Nov 22, 2023 /
 
Szinte biztosa rajz volt ilyen.
Maguktól nem alakitanak bele.
Következő: »»   62 / 66
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem