Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ez milyen alkatrész-készülék?
 
Témaindító: csaby, idő: Dec 25, 2005
Témakörök:
Lapozás: OK   1135 / 1158
(#) uniman válasza kadarist hozzászólására (») Nov 10, 2023 /
 
A 4 lyukba inkább 3,5 mm-es mono jack dugót tudok elképzelni (két érintkezős a "lyuk"!)
(#) Patópali válasza somitomi hozzászólására (») Nov 10, 2023 / 2
 
Szia!
Régen az Orion tévékhez való fülhallgató elosztó. A kábel végén egy mono 3,5 mm -e jack dugóval csatlakozott a tv fülhallgató kimenetéhez. A kütyü segítségével 3,5 mm -es mono jack dugóval szerelt 4 db. fülest lehetett üzemeltetni és a DIN csatlakozó segítségével még hangfelvételt is lehetett készíteni. Természetesen a tv fülhallgató kimenete a készülékbe beépített trafós leválasztás utáni jel volt.
Üdv.
A hozzászólás módosítva: Nov 10, 2023
(#) kadarist válasza uniman hozzászólására (») Nov 10, 2023 /
 
Akkor meg az. A lényeg, hogy átalakító.
(#) Patópali válasza kadarist hozzászólására (») Nov 10, 2023 /
 
Végül is igen csak a a leírásom szerint pontosítva lett, hogy milyen átalakító és mire volt használható.
Ez volt a topiknyitó kérdése.
(#) Remci hozzászólása Nov 10, 2023 /
 
Sziasztok!
A képen látható,nyíllal jelölt dióda szerűségről és a felette lévő bal oldali alkatrészről keresnék valami infót, de a gugli nem segít. Esetleg lenne valakinek ötlete,hogy milyen paraméterekkel rendelkezhetnek? Köszönöm.

Dejóda.jpg
    
(#) majkimester válasza Remci hozzászólására (») Nov 10, 2023 /
 
Bal oldali alkatrész, ha minden igaz: 1SMA59xxBT3G sorozat valamelyik tagja. Nem látom jól a felső sort, de 8xxB a második oldalon lévő táblázat Device Marking sorában keresd.
(#) majkimester válasza majkimester hozzászólására (») Nov 10, 2023 /
 
Az AH elég általános, de ha ez egy SOD-123 tokozás,akkor akár még 1N4148W is lehet, meg akármi más is
A hozzászólás módosítva: Nov 10, 2023
(#) Remci válasza majkimester hozzászólására (») Nov 10, 2023 /
 
Köszönöm. A felső sor 839B vagy 8398. Az utolsó számjegy elég érdekes,nem tudom igazán kiolvasni. Az AH jelölésű dióda meg egy BD139 B-C lába között volt, csak mindkét irányban zárlatos lett.
(#) angyalpc válasza Peter65 hozzászólására (») Nov 11, 2023 /
 
És valóban...
MJD3055 nem pedig NTD3055
Még más ali oldalon is a J3055G feliratos alkatrész található.. csak ott nem ahol vettem.
:/ naccerű 2 hónapig jött.
Meg az onseminenk is 3150 jelölés a 3055-ös alkatrésznek...amiből gyárt pont véletlenül NPN 3055 sima tranzisztor.. amit 3055-nek jelöl... ehhez is kell egy logika...mindegy.
Köszi azért...most kereshetek alternatívát..

Végül is az is jó lett volna ha a NTD3055-150 60V, 9A, 150mΩ (jelölése 3150G) helyett NTD3055-094 -t veszek aminek 60V, 12A, 94mΩ értékei vannak, (jelölése 55 3094G)
Valamint NTD3055L104 60V, 12A, 104mΩ jelölés (55L 104G) teljesen logikus jelölés 1 szériából.


Meg találtam olyat, hogy
IRFR024PBF Vishay

ugyan itt eladó 9db MJD3055 NPN tranzisztor (J3055G jelöléssel)
(#) bitmixer válasza angyalpc hozzászólására (») Nov 11, 2023 /
 
Én is becsavarodtam a sok '55-östől, ezért végül is nem tudom, hogy mire lenne szükséged. Mindenesetre tudok adni bontott NTD3055L104G-t (Lomex 86-02-09, amíg volt). Saját áramkörömből bontottam, tutira jó. Kár, hogy titkolod a lakóhelyedet... így csak remélem, hogy Bp-en érte tudsz jönni 17.-be.
(#) wbt hozzászólása Nov 11, 2023 /
 
Sziasztok! Visszarajzoltam kínai időzítőt, de az SO16 uC lekapírgálva. 1-16-os a táp és a 14-15-ös láb van kivezeteve külön. Nagyon úgy néz ki, mint ha PIC lenne (ahhoz meg sülthal vagyok). A kérdés, hogy ha PIC programozóval rámegyek, akkor legalább a típus kiolvasható-e. (biztos le van zárva...).
(#) pipi válasza wbt hozzászólására (») Nov 11, 2023 /
 
Pic-hez 5 láb kell... reset, pgc,pgd, és a táp
(#) wbt válasza pipi hozzászólására (») Nov 11, 2023 /
 
Köszönöm, akkor lehet, mégsem az Eddig más, ilyen tápbekötésű/programozóláb uC-t nem találtam, csak a két táp és 14-15 van külön csatlékon...minden port használva, reset kondi sincs. Akkor hagyjuk, de nem unatkoztam
(#) Bakman válasza wbt hozzászólására (») Nov 11, 2023 /
 
Már a lábak száma is gyanus, nem nagyon van, már ha létezik egyáltalán, 16 lábú PIC mikrokontroller.
(#) wbt válasza Bakman hozzászólására (») Nov 11, 2023 /
 
Nekem is gyanús, az STC uC-knél van az, hogy táp bekapcskor programozhatóak csak (ennél nagyobb birkaságot nem láttam), így nem kell RESET láb csak 2. Ott meg a táplábak nem stimmelnek, igaz, csak 10-20-at néztem át. A kis LED-es panelműszerekben SO14 van, ott is 1-14 táp, kivezetve 12-13. Ezek a jóemberek maguknak kitaláltak valami olcsó vackot az ilyen egyszerű feladatra. Köszönöm mindenkinek!
(#) granpa hozzászólása Nov 12, 2023 /
 
Üdv mindenkinek!
Kérdésem lenne van ez a doboz mérte 13,5 x10x 3,5 cm mire, hol használatos?
Köszönöm a válaszokat.
(#) Gafly válasza granpa hozzászólására (») Nov 12, 2023 /
 
A) Billegő hokedli alá támasztéknak.
B) Nagyáramú sönt jelének földfüggetlen áttevésére automatizáláshoz.
C) Trafója/doboza hobbi célra bárminek.
(#) granpa válasza Gafly hozzászólására (») Nov 12, 2023 /
 
A B változat szimpatikus.
(#) uniman válasza granpa hozzászólására (») Nov 12, 2023 /
 
DC mérőerősítő: Bővebben: Link
(#) uniman válasza uniman hozzászólására (») Nov 12, 2023 /
 
Bemenet: 0,4-50 mV
Kimenet: 20mA 2,5V
Tápfesz: 24 V 48...500 Hz
(#) granpa válasza uniman hozzászólására (») Nov 12, 2023 /
 
Mondjuk, a címkéjén 110-220 V ~ van írva. Majd meghirdetem.
(#) uniman válasza granpa hozzászólására (») Nov 12, 2023 /
 
Most látom a be/kimenet is más feszültségű.
(#) wbt hozzászólása Nov 17, 2023 /
 
Sziasztok, kimentem a garázsba, nem kellett volna... PLCC68-as tok. nézem, de hova kell az IC? Kiderült, hogy szétesik, oda bele, aztán 34 elefánt súlyával belenyom. Kérdés, hogy a csudába hívják manapság az ilyen foglaltot? (2 órát túrtam, ilyen nem létezik a világ szerint)
(#) uniman válasza wbt hozzászólására (») Nov 17, 2023 /
 
Ilyen ? SMT?
A hozzászólás módosítva: Nov 17, 2023
(#) wbt válasza uniman hozzászólására (») Nov 17, 2023 /
 
Lábasjóság ráadásul.
(#) wbt válasza uniman hozzászólására (») Nov 17, 2023 /
 
Beleteszed, rányom és örül. Bontható fglalat. Életemben nem láttam ilyet. Középső a lábasjószág, bele a fent látszó uC, az alsó műanyagot rányomjuk, akkor kattan és fogja. (kapáccsal, mert iszonyat módon fogja) Mi lehet a neve?
A hozzászólás módosítva: Nov 17, 2023
(#) Suba53 válasza wbt hozzászólására (») Nov 23, 2023 /
 
Szerintem ez úgy működhet, hogy a középső fotón látható kontaktusos részen lévő négy kis csap beleillik az alsó fotón látszó fedél rész süllyesztett furataiba, és össze pattintva lesz egy kész foglalat. De az összerakás szerintem nem abben a sorrendben van, ahogy írtad, aztán lehet, hogy tévedek.

Ez egy nagyon régi kivitel lehet. Van rajta gyártó embléma, vagy név? Az újabbaknál is látszik, hogy két részből áll. Viszont a neve a mai napig is PLCC68 socket.

Egyébkén vannak az ilyen foglalatokhoz korrekt kiemelő szerszámok, az átellenes átlókban lévő hornyoknál nyúlik be két horog, amikkkel simán kiemelhető az IC.
A hozzászólás módosítva: Nov 23, 2023

PLCC68.jpg
    
(#) Longa György hozzászólása Nov 25, 2023 /
 
Szia mindenkinek!! Vettem pár panelt, köztük ismeretlent is. Szeretném megtudni, a képen szereplő készülék kilétét. Audió erősítő van benne. Valami rádió, meg TV bemenet, meg tv-re köthető csatlakozó. A doboz alja, hátulja meg van. Az eleje a feliratokkal nincs. Szeretné tudni, mi ez!? Előre is köszönöm a segítséget!!
A hozzászólás módosítva: Nov 25, 2023
(#) Gafly válasza Longa György hozzászólására (») Nov 25, 2023 /
 
Szerintem műholdvevő, és használati értéke már nincsen.
Hűtőbordát és stabilizátor IC-ket barkács célra át lehet menteni.
(#) tothbela válasza Longa György hozzászólására (») Nov 25, 2023 /
 
Ha szabad egy kérdést!
Az a három sorbakötött lábkapcsolós négy gombos kütyü az micsoda? Valami gitáreffektek egy családból de nem elég éles a kép. Nem gyárinak néz ki, épp ezért keltette fel a figyelmemet.
A hozzászólás módosítva: Nov 25, 2023
Következő: »»   1135 / 1158
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem