Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Napelem alkalmazása a lakás energia ellátásában
Lapozás: OK   221 / 239
(#) Régi motoros válasza Bakman hozzászólására (») Dec 9, 2023 1 /
 
Az nem baj, nálam is sziget lesz. A programon meg már valószínű, hogy én is tudnék faragni, ha valami változás kell. Feltéve, ha arduinos, mert a PIC-hez nem értek.
(#) Bakman válasza Régi motoros hozzászólására (») Dec 9, 2023 /
 
PIC-re készült a program, nem űrtechnika. PIC küldi:
  1. 0x51 0x50 0x49 0x47 0x53 0xB7 0xA9 0x0D
Inverter válaszol:
  1. (001.0 00.0 228.0 50.0 0162 0162 006 417 27.95 000 100 0391 0000 000.0 00.00 00009 10010000 00 04 00000 000Wy
Így, ahogy itt le van írva. ASCII kódok jönnek, az utolsó két karakter CRC ellenörző karakter. A különböző mezők jelentése benne van abban a doksiban, amit mellékletem korábban.
(#) Régi motoros válasza Bakman hozzászólására (») Dec 9, 2023 /
 
Oks, azt lementettem. Ha nem jön össze a PC kapcsolat (vagy lesz unatkozós időm),
ránézek komolyabban és tervezek hozzá egy ardu kijelzőt.
(#) dB_Thunder hozzászólása Dec 10, 2023 /
 
Nem akar jönni a watt!!
(#) Massawa válasza dB_Thunder hozzászólására (») Dec 10, 2023 /
 
Egy barátom vastag hajosköteleket kötött a panelek felsö széléhez és ugy huzza le a havat.
(#) Ge Lee válasza dB_Thunder hozzászólására (») Dec 10, 2023 /
 
Nem csodálom, arra hó nélkül se sok mehet, hiszen ilyenkor az éle kapja a napot. Nálunk pár napja esett rá 12 centi, de a 45 fokos szerelésről nem kellett takarítanom mert másnap az egész egyben lecsúszott róla.
(#) Ge Lee válasza Ge Lee hozzászólására (») Dec 10, 2023 /
 
Nálam most ez van, borult, felhős idő, de szűrődik át annyi fény a felhőn hogy van 202W bejövő. Mondjuk ezzel nem lesz tele az akku, de legalább kijön az inverter bypass-ból és megy majd néhány órát hálózat nélkül, az is több mint a semmi.
(#) antikzsolt válasza Ge Lee hozzászólására (») Dec 10, 2023 /
 
Nekem csak ennyi jön be. .2.8kw rendszer
Jövőre duplázom majd

Az aksi direkt töltve van mert 1-2 hetente van áramszünet
A hozzászólás módosítva: Dec 10, 2023

bati.png
    
(#) kameleon2 válasza Régi motoros hozzászólására (») Dec 10, 2023 /
 
Nem kell aggódnod. A Schracknál most van éppen akcióban ilyen napelem és az áraik is nagyon kedvezőek - legalábbis a törzsvásárlóknak. Ráadásul nem kapugaranciás.
(#) Régi motoros válasza kameleon2 hozzászólására (») Dec 10, 2023 /
 
Mivel törzsvásárló sem vagyok, és áfa visszaigénylésre jogosult sem, így nem aggódom.
A feltüntetett árak pedig nettóban értendők. Ha jól látom szállítás szintén csak raklappal.
Idézet:
„...csak palettán szállítható, 36 db / paletta...”

Nevéből ítélve a jófogáson is szokta hirdetni termékeit.
Mindenesetre ennek legalább van nyíregyházi telephelye, holnap bemegyek szétnézek.

Ui.: Egyébként raktáron 0 van, szóval gyanítom ő is csak rendelésre berendeli külföldről.
Azt én is meg tudnám tenni, ha találnék jóárasított külföldi webshopot vállalható szállítási költséggel.
A hozzászólás módosítva: Dec 10, 2023

Napelem.png
    
(#) Régi motoros hozzászólása Dec 10, 2023 /
 
Újabb kérdés.
Ha külön egység a töltésvezérlő és az inverter, hogy érdemes betenni az automata biztosítókat?
(Nem találtam kimondottan rajzjelet hozzá, úgyhogy helyettesítettem.)
(#) pipi válasza Régi motoros hozzászólására (») Dec 10, 2023 /
 
Én a napelem után tennék közvetlenül, és közvetlen az akksi után, mivel ezek az "áramforrások" amiket/amiktől védeni kell
(#) Régi motoros válasza pipi hozzászólására (») Dec 10, 2023 /
 
Akkor mutatom az egészet, ott már van...
Töltő mögé azért gondoltam, hogy leválasztható legyen a DC oldal is.
(#) Atis57 válasza Régi motoros hozzászólására (») Dec 11, 2023 /
 
Szia!

Igen igy jó. lehetne az extra szuper Az akkuhoz is 2db-t betenni .

Gyári amerikai rajzokon mindenütt 1-1 db biztositó szerepel a negativ ágakban. Feltehetőleg ugy is jó.
(#) kameleon2 válasza Régi motoros hozzászólására (») Dec 12, 2023 /
 
Van palettás és van darabos is.
A hozzászólás módosítva: Dec 12, 2023
(#) Régi motoros válasza Bakman hozzászólására (») Dec 21, 2023 /
 
Na sajnos a WachPower nem látja. Viszont kipróbáltam a serial port monitorral, és jön egy csomó adat a töltésvezérlőből. Sajnos a progi free, így a soros küldés nem elérhető. Lementettem két fájlba a bejövő adatokat, ki tudsz ezekből hámozni valamit?

Ui.: Mivel *.html fájlt nem lehet feltölteni, a kiterjesztés végére tettem egy aláhúzást, azt törölni kell.
(#) Bakman válasza Régi motoros hozzászólására (») Dec 21, 2023 /
 
A soros porton vett adatokra úgy tekintettél, (vagy a program, amivel nézted), mintha Modbus protokoll szerinti adatfolyam lenne. Ennek kicsi a valószínűsége de a program megpróbálta elrendezni az adatokat és kellően összezavarta őket ahhoz, hogy értelmezni lehessen.

Ha tudod, kapcsold ki a Modbus protokoll szerinti dekódolást és csak a nyers adatokat mentsd, annak valószínűleg több értelme lesz. Hasonlóan, mint ahogy én is mentettem. Ha a program nem támogatja, mindenképpen Modbus protokoll szerint rendezi, használj másik Terminal programot.
(#) Régi motoros válasza Bakman hozzászólására (») Dec 21, 2023 /
 
Mentek holnap egy olyat is. Addig is ezt küldte az easun, szóval elvileg modbus pedig. Legfeljebb még valami nincs jól beállítva. Mindenesetre 9600bps -t választottam sebességnek. Ez van a kézikönyvben is, a beállításokat onnan néztem.
(#) erbe válasza Régi motoros hozzászólására (») Dec 21, 2023 /
 
Soros port kimenetét elvben minden tűs nyomtató, aminek van soros bemenete, kinyomtatja. Nem lehet annyira bonyolult.
(#) antikzsolt válasza Régi motoros hozzászólására (») Dec 21, 2023 /
 
ESPHome próbáld ki. A termék amit belinkeltél ott van egy hozzászólás ott olvastam hogy azzal használja.
(#) Gafly válasza Bakman hozzászólására (») Dec 21, 2023 /
 
A html fájl megfejtése eléggé egyszerű.
Nagy indián formátum, hexadecimálisan és binárisan.
Például:
Value 45 -> Coils 128-135: 10100010
A baj mindig ott szokott lenni, hogy nem tudjuk melyik bájt melyik bitje mit jelent (és ritkán osztják meg, visszafejteni meg macerás).
(#) kameleon2 válasza Régi motoros hozzászólására (») Dec 21, 2023 / 2
 
Sziasztok! Ha MODBUS-t akartok használni, érdemes megbízható programokkal szöszölni. De ez nem zárja ki, hogy ingyenes legyen. A Schneider oldaláról letölthető szoftvert használom napi szinten. Fapados, de teljesen jól teszi a dolgát. Schneider MODBUS tester. Ugyanígy - bár nem annyira stabil, de a hibákat is jól tudja jelezni ez a lengyel program: MODBUS.PL tester.exe . De sokszor jól jön a Chipkin CAS MODBUS scanner is. Van újabb master és slave szimulátor is, aminek szintén van hibajelző ablaka: MODBUS TOOL. Ha csak a kommunikáció a feladat, arra egész jól lehet a Hterm-et is használni. Nekem azért tetszik, mert ismételni is tudja a táviratokat és többféleképpen is meg tudja jeleníteni az információkat. Le is tudja klónozni a MODBUS táviratot. Hterm terminal program. Van egy online felület is, ami segít a táviratok értelmezésében: NPULSE MODBUS Online analyzer. CRC számításhoz segédlet: MODBUS CRC16 Code. Ha pedig nem szeretsz számolgatni, ez is jól jöhet: Online CRC calc.
(#) Régi motoros válasza antikzsolt hozzászólására (») Dec 21, 2023 /
 
Szerintem ezt már egyszer említetted (vagy lehet más volt), de még mindig ott tartok, hogy arduinoval csinálnám, ahhoz legalább valamit én is hozzá tudok szagolni, az ESP-vel ellentétben.
(#) Régi motoros válasza kameleon2 hozzászólására (») Dec 21, 2023 /
 
Megnézem ezeket a progikat is, de most néztem pár videót evvel kapcsolatban, és lehet a kézikönyv lesz a hibás, mert ott 9600bps-t írnak, de egyébként meg 2400bps- el másnak sikerült hozzáférni inverterhez. Szóval lehet vakvágányon jártam. De ez már csak holnapra marad.
A hozzászólás módosítva: Dec 21, 2023
(#) antikzsolt hozzászólása Dec 22, 2023 /
 
2 év alatt 254.879Ft fizettem ki áramra.
1.4 millió ft fizettem ki a rendszerre 11 év alatt térül meg.
Nyáron nem klímáztam amíg nem volt napelem. Mikor használtam akkor is 5-5 kwh megevett. De muszáj volt. Ez két év alatt 3-5 nap volt.
A klima már nem férne bele a kedvezményes árba már.
Hogy meg e érte anyagilag? Ha megélem akkor igen. Ha nem akkor is jól van az úgy mert a klímát használhatom fagyásig.
(#) Ge Lee válasza antikzsolt hozzászólására (») Dec 22, 2023 /
 
Azt is belekalkuláltad, hogy az akkupakkod nem biztos hogy kibírja addig, és lehet hogy a 9. vagy a 10. évben egy új akkupakkot kell venned? És ez igaz lehet az inverterre is. Nem tudom a tiédben van-e pl. fordulatszabályozó a ventilátoron, vagy hőfokszabályozós-e a működése, az enyémnek nem. Tehát az van, hogy a venti 0 fokban is megy teljes gőzzel ha terhelés van, teljesen feleslegesen mert valószínűleg jéghideg az inverterben belül minden, szóval ez így nem 11 de 3 évet sem fog menni szerintem és megmakkan a ventilátor.
(#) dB_Thunder válasza antikzsolt hozzászólására (») Dec 22, 2023 /
 
Idézet:
„2 év alatt 254.879Ft fizettem ki áramra.”

Havi 30+...
(#) antikzsolt válasza Ge Lee hozzászólására (») Dec 22, 2023 /
 
A kikapcsolt állapoton felül legalább még 3 de talán 4 fokozat is van rajta. Azaz nem megy mindig a venti. Terhelés függően megyeget de lehet hogy hőmérséklet is. De nem vagyok ebben biztos. . Bármi megeshet persze sőt akár 1 perc múlva az inverter is leszakadhat a falról. Amúgy nekem első sorban nyáron fog sokat jelenteni hogy van napelem. A hőség miatt nem kell szenvednem. Az már egy nyerő dolog. Most nyáron megmértem a fogyasztást. Napi 5kw simán megeszik a klíma a kb 700w fogyasztásával napi 8-9 órás üzem alatt.
Azért az igbt tud ám melegedni rendesen. Nem véletlenül van akkora szárnyai.
Amúgy valószínűleg előbb fogom bedobni az unalmast mint a napelemes rendszer. Második stádiumban volt a rák mire megtalálták. A nyarat a kezelés alatt csináltam végig. Ez lesz az első karácsonyom és ha meglesz az ötödik talán akkor megélem hogy tönkremegy. Mikor elkezdtem a napelem építést még az is kétséges volt hogy be e tudom fejezni.
(#) antikzsolt válasza dB_Thunder hozzászólására (») Dec 22, 2023 /
 
Az úgy kemény. Durván 900kwh ment el havonta? Akkor neked megérheti egy napelem biztosan már. Még akkor is ha csak csökkenti a kiadásokat.
(#) Régi motoros válasza Ge Lee hozzászólására (») Dec 22, 2023 /
 
Nem sokból tart összedobni egy hőfokfüggő ventilátor szabályozást utólag.
Egyébként egy (vagy kettő) ventilátor csere két három évente nem kéne, hogy földhöz vágjon.
Következő: »»   221 / 239
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem