Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » LCD TV probléma
 
Témaindító: ReFi, idő: Szept 17, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   205 / 211
(#) szs válasza Remci hozzászólására (») Nov 18, 2023 /
 
No, mivel úriember biztosban nem fogad, és lett egy szoftverhibagyanú is az énállította LED-sor hiba ellen, akkor most fogadjunk!
Egy üveg Kőbányaiban fogadok a LED-re. (Felteve, hogy kadarist is benne van a fogafásban)
Holnap kihirdetheted az ítéletet.
A hozzászólás módosítva: Nov 18, 2023
(#) kadarist válasza szs hozzászólására (») Nov 18, 2023 /
 
Samsungnál biztosan okozhatja szoftverhiba a fakó, kontrasztszegény képet és tényleg a háttérfényt veszi vissza a kontroller. Reméljük LG-nél is megoldja a szoftveres reset.
(#) szs válasza kadarist hozzászólására (») Nov 18, 2023 /
 
Persze, hogy elhiszem azt, hogy okozhatja az is (csak ahhoz meg nem értek egyáltalán). Pont ezért ajanlottam fel a fogadást, mert én pedig a LED-sorra gondolok. De nem 100% ezekután.
Hat pont ez a fogadások lényege, ha több esély is van
(De tényleg csak akkor, ha van kedved hozzá)
A hozzászólás módosítva: Nov 18, 2023
(#) Remci válasza kadarist hozzászólására (») Nov 18, 2023 /
 
Nos el indítottam rajta egy szoftver frissítést, le is futott, de ezzel is ugyan az a probléma. Akkor marad a led vizsgálat.
(#) jdani hozzászólása Nov 18, 2023 /
 
Csak úgy beleszólok, de nem egy tvnél láttam már olyat, hogy persze max beállított fényerőn a kijelzon alig látni valamit, annyira gyengén világít. Szétszedve volt hogy egy sorból egy led nem világított egyáltalán, a többi csak egyenletesen gyengén. Próbából cseréltem azt az 1 ledet, és láss csodát, mindegyik led aztán a max fényerőn világított.
Azért írom hogy próbaként, mert ha egy tvnek háttérvilágítás problémája van, nem cserélem a hibás ledet, hanem az egész szalagot.
(#) djwhiteman hozzászólása Nov 19, 2023 /
 
Sziasztok!
Egy kis történet a tv-vel kapcsolatban. ez egy LG 42LB650V tv. Alaplap lett benne cserélve, ugyan is nem indult el sehogy sem. Alaplap csere után el indult, megy minden funkció, de a képe ilyen mint a képeken látni. Ez mitől ilyen, és mi lehet a hiba oka?
(#) Remci válasza kadarist hozzászólására (») Nov 19, 2023 /
 
Nos,szétszedtem a tv-t és tényleg led hibás. Egy led el van égve, 3-4 db pedig jóval halványabban világít a többinél. Ha letiltott volna a háttér világítás, akkor egyértelmű lett volna,hogy a ledekkel van baj, de ilyen hibával mint ez,még nem találkoztam. Rendelek bele másik készletet és kicserélem.
(#) Remci válasza szs hozzászólására (») Nov 19, 2023 / 1
 
Sanyi, ha erre jársz, vendégem vagy egy sörre
(#) kadarist válasza djwhiteman hozzászólására (») Nov 19, 2023 /
 
Szia! A műsor képével is baj van vagy csak a menü ilyen?
(#) szs válasza Remci hozzászólására (») Nov 19, 2023 /
 
Ó, hat a fogadást kadarist-al kötöttem volna
De ha feléd járok, akkor nemigen ihatok sört. Egy kávét okvetlen elfogadok. Az mindig életmentő nekem.
(#) Remci válasza szs hozzászólására (») Nov 19, 2023 /
 
Rendben,megoldjuk. Persze ha nem dolgozom és itthon vagyok.
(#) djwhiteman válasza kadarist hozzászólására (») Nov 19, 2023 /
 
Mindenhol ilyen a probléma. Olyan mintha a színek nem lennének helyesek.
(#) kadarist válasza djwhiteman hozzászólására (») Nov 19, 2023 /
 
Valószínű, hogy nem a benne lévő kijelzőhöz van beállítva az alaplap. Szervizmenüben kellene megnézni az egyezést.
(#) djwhiteman válasza kadarist hozzászólására (») Nov 19, 2023 /
 
Köszi a tippet, én is ilyesmi hibára gondoltam, de ilyenben nincs még tapasztalatom. Most már csak ki kell derítenem, hogy mi micsoda a szervíz menüben, mert ész nélkül nem szeretnék állogatni.
A hozzászólás módosítva: Nov 19, 2023
(#) jdani válasza djwhiteman hozzászólására (») Nov 21, 2023 /
 
Kattingasd át újra a flex kábelt a tcon és az MB között.
(#) Ge Lee hozzászólása Dec 25, 2023 /
 
Érdeklődnék hogy nincs-e valakinek a keze ügyében egy ilyen Vestel táppanel, amire kíváncsi lennék az a két párhuzamos primer elkó ESR értéke. Nem nagyon látszik csak egy 2-es és alatta egy 4-es ami (és a mérés alapján ami 55uF) ezek elvileg 2db 22µF/400V lehet párhuzamosan kötve, ESR-re 1 ohmot mérek ami lehet hogy jó de én kicsit sokallom, mert egy ilyen elkónál ennek a felének kéne lenni, és mivel párhuzamosan vannak 0,25 ohm körüli értéket tartanék jónak. Szóval az a kérdés hogy ez ennyi vagy cserére szorulnak már a kondik? A TV egyébként rendben működik, és hát ezt az állapotot szeretném fenntartani.
(#) kadarist válasza Ge Lee hozzászólására (») Dec 25, 2023 /
 
Szia! Egy 400V-os elkónál ez egy tökéletes érték.
A hozzászólás módosítva: Dec 25, 2023
(#) IQNUKU válasza Ge Lee hozzászólására (») Dec 25, 2023 /
 
Szia!

A 17IPS62 rajzán a C69-C70 pozícióban 1-1 db 39 µF 450V-os kondenzátor szerepel.
(#) Ge Lee válasza kadarist hozzászólására (») Dec 25, 2023 /
 
Erre azért nem vennék mérget, mert nekem volt egy régebben valamiben, fel is írtam, az 0,62 ohm volt, ahhoz képest a 2 ohm már háromszoros érték.
(#) Ge Lee válasza IQNUKU hozzászólására (») Dec 25, 2023 /
 
Hogy a rajzon mi szerepel az lényegtelen, mert ezekben 27µF/400V van, nálam csak a 2-es szám látszik ebből mert alul van és felemelni sem lehet mert le van ragasztva, na meg egyébként sem ez volt a kérdés...
(#) kadarist válasza Ge Lee hozzászólására (») Dec 25, 2023 /
 
Mérjél rá több hasonló kapacitású és feszültségtűrésű kondenzátorra és meg fogod látni, hogy jó ez az érték.
(#) zeusmaior hozzászólása Dec 27, 2023 /
 
Sziasztok! Hisense Tv-n műsorújság hibásan jeleníti meg a hosszú magánhangzókat... volt már ilyen, mivel frissíti éjszaka magát automatikusan a tv - gondolom emiatt- eddig megoldódott. Most azonban 2 hete semmi változás! Esetleg valami tanács? Beállításokban minden nyelv -magyarra állítva, ill kelet-európai!
(#) Walterd hozzászólása Jan 4, 2024 /
 
Mindenkinek Boldog új évet kívánok. egy Samsung UE32D5500 tipusú tv önmagától bekapcsol, majd megjelenik a Smart tv felirat és kikapcsol. Néhány másodperc után a ciklus újraindul.
Hol keressem a hibát?
(#) img válasza Walterd hozzászólására (») Jan 4, 2024 /
 
Firmware hiba, újra kell írni a ROM-ot, de csak ECC-t is kezelő íróval lehet jól megírni.
(#) jdani válasza img hozzászólására (») Jan 5, 2024 /
 
Szoktak külön felprogramozott NAND csipet is árulni, ha nincs valakinek programozója. (bár a NANDot se gyerekjáték kicserélni)
(#) img válasza jdani hozzászólására (») Jan 6, 2024 /
 
Igen, úgy is meg lehet oldani.
(#) rozsdas111 hozzászólása Jan 8, 2024 /
 
Sziasztok, Boldog Újévet mindenkinek!
Nézegettem Led TV javítgatós videókat és megakadtam egy érdekes megoldáson.
Hiba jelenség: háttérvilágítás van, kép nincs.
Megoldás ( néztem pl Philips és LG ) némi méregetés ( tápfesz stb) után két szalagkábel közül az egyiken leszigetel néhány lábat, visszadugja a foglalatba és kész, megjött a kép.
https://www.youtube.com/watch?v=inntAz6TptU
https://www.youtube.com/watch?v=vV3FCTAC1no
Mi a magyarázat ? Jó lenne megérteni a probléma forrását.
(#) kadarist válasza rozsdas111 hozzászólására (») Jan 8, 2024 / 1
 
Szia!
Kiiktatja a zárlatos LCD vonalakat. Itt-ott csökken a felbontás, de legalább élvezhető a kép.
(#) rozsdas111 válasza kadarist hozzászólására (») Jan 8, 2024 /
 
Köszönöm, igen közben találtam egy érthető videót. Íme:
https://www.youtube.com/watch?v=Wi-eWVwmj0M
Vajon garanciális javításban, ugyanezt a megoldást fogják alkalmazni?
(#) Janos78 hozzászólása Jan 14, 2024 /
 
Üdv mindenkinek.
Van egy Samsung UE32J5200AW tipusú tv készülékem, és egyik napról a másikra produkàlt egy hibàt.
Az emberi arcokon, és a vilàgos hàttereken , làtszanak színes foltok (piros, vagy inkàbb vörös).
Egy itteni szaki szerint alaplap hibàs. Nem akarom kétségbe vonni a szavàt, de hàtha màs is talàlkozott màr ilyen hibàval.
Több véleményt is talàltam ilyenekkel kapcsolatban, és T.con gamma IC hibàt emlegetnek.
Elképzelhető?
Annyit még érdemes tudni a készülékről, hogy külső tàpegységes.
Valami ötlet esetleg?
Előre is köszönöm.
Következő: »»   205 / 211
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem