Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   273 / 1681
(#) Kovidivi válasza 18david18 hozzászólására (») Aug 3, 2008 /
 
Köszi szépen!
(#) szilva hozzászólása Aug 3, 2008 /
 
A múlt héten felmerült egy infrás távirányíthatóságú LED-vezérlős nyűg, ezért a végén nekiálltam és megépítettem a linken látható 16 csatornás infra adót.

Az áramkör- és panelterv nem saját, eredetileg 16F84-gyel működött volna, én 16F628A-val, és belső órajellel oldottam meg (ezért nincs benne kvarc a uC mellett).

A készülékben futó eredeti programmal érdekes, fals impulzusok is kijöttek a küldés elején és végén, így azt teljesen a nulláról megírtam magam. A küldhető kódok persze akármik lehetnek, amit a programba beépítek, tesztként az egyik TV-nk kódjaival próbáltam, nagyon jól működött.

Bővebben: Link
(#) Frankye válasza MolnarG hozzászólására (») Aug 4, 2008 /
 
Szép munka, gratulálok!
(Jótanács: Ha legközelebb fotózol, akkor ne csak egy oldalról világítsd meg a tárgyat, hanem egymással szemben, két lámpával. Az egyik lehet nagyobb, a másik kisebb fényű, így nem keletkeznek a képen sötét árny-árkok, mint a kész1.jpg képen. Bár ha egy ilyen hatás elérése a cél, akkor így is jó.)
A HEStore-ra figyelj, mert ez nem egy "klasszikus bolt", hanem egy web-es raktátáruház, tehát helyben kiszolgálás nincsen, csak megrendelésre! (Vicsys linkelte alkatrész.)
(#) Topi válasza Frankye hozzászólására (») Aug 6, 2008 /
 
Ismét volt időm a spektrum analitátor projekttel foglalkozni.
Készítettem neki csilli-villi bút screent, és hogy pofás legyen, van boot animáció.

Persze a komplexek, a frakt. tábla és a színusz tábla betöltődik pár ms. alatt, de akkor ki animálna

R0018584.wmv
    
(#) vicsys válasza Topi hozzászólására (») Aug 6, 2008 /
 
Tettszik!
... milyen málna?
(#) Topi válasza vicsys hozzászólására (») Aug 6, 2008 /
 
ani-málna.
(#) mex válasza Topi hozzászólására (») Aug 6, 2008 /
 
A szokásos minőség
A visszahulló pixelek nagyon tetszenek!
(#) StefuPeti válasza Topi hozzászólására (») Aug 6, 2008 /
 
Nagyon tettszik, csak gratulálni tudok. Szivesen megépiteném, egyre vevő vagyok én is.
(#) Ricsi89 hozzászólása Aug 6, 2008 /
 
Helló
Nem egy nagy dolog amit csináltam, de megosztom. Még régebben csináltam egy triakos szabályzót egy motorhoz, de nem lett beépítve. Most viszont úgy döntöttem, hogy a ventilátoromhoz pont jó lesz fordulatszám szabályzónak. be is építettem egy adapter dobozába, a trimmert meg kivezettem egy tengellyel, hogy azért állítani is tudjam. Tök jól megy. Így már nem kell max fordulaton mennie, és még a tv-t is hallom közben.
(#) szabi83 válasza Ricsi89 hozzászólására (») Aug 6, 2008 /
 
Nálam is jól müxik, a triacnak nem kell hűtés csavarozd a nyákra :yes:
(#) Ricsi89 válasza szabi83 hozzászólására (») Aug 6, 2008 /
 
nem tudom a nyákra csavarozni, mert véletlenül fordítva csináltam a nyákot. Csak maratás után vettem észre.
(#) Collector hozzászólása Aug 6, 2008 /
 
(#) Sallala hozzászólása Aug 6, 2008 /
 
Sziasztok!
Ebben a topicban sok szkennerből átalakított levilágító berendezést láttam. **************

Kérlek, hogy az apróhirdetésekben tedd közzé. --vicsys
(#) Peti_85 hozzászólása Aug 6, 2008 /
 
Sziasztok!
Én mostanában egy aktív ládát bütykölgetek, gitár-combó lesz ha nagy lesz
Bár még közel sincs kész, de azért mutatok egy képet.
Amit látni: egyenirányítás pufferekkel, hátul két 100 W-os végfok, amik hidalva vannak. A fém ketrecben (ami az árnyékolás miatt lett szükséges) helyezkedik el a fázisfordító és a két előerősítő panel. Jah meg van egy kopp.gátló is.
Hatalmasan nagyot szól. Most ütyködök a panelek lefogatásán, mert már "halk" zene mellett is könnyű táncot lejtenek a lapon

DSCF5125.JPG
    
(#) lidi válasza Peti_85 hozzászólására (») Aug 6, 2008 /
 
Hú, szép darab lesz. Tudsz játszani elektromos gitáron, vagy másvalakinek készül ?
(#) Szebence válasza Collector hozzászólására (») Aug 6, 2008 /
 
Szia!

Gratulálok az Lc mérődhöz, nagyon tetszeik, a dobozolása is kicsi, egyszerű Esetleg közzé tennéd a kapcsolást és a programot? (gondolom valamilyen mikrokontroller is van benne)
HD44780-as kijelzővel van megcsinálva?
(#) Peti_85 válasza lidi hozzászólására (») Aug 6, 2008 /
 
Igen tudok, ez magamnak készül, de elég profi lesz a maga módján. Csak még a gitár, meg a torzító zaján kell dolgoznom picit.
Mert ha nincs bekötve a pedál, akkor meg sem mukkan, semmi alapzaj. Ha viszont az is be van kötve (úgy hogy nincs torzított állásba kapcsolva) akkor úgy már hallani némi zúgást...
(#) mex válasza Szebence hozzászólására (») Aug 6, 2008 /
 
(#) Szebence válasza mex hozzászólására (») Aug 7, 2008 /
 
Köszönöm szépen
(#) Doncso válasza Collector hozzászólására (») Aug 7, 2008 /
 
Lenne egy kérdésem, te ezt az LC-mérőt mihez kalibráltad? Nekem is van egy LCF-em és kicsit pontosítani szeretnék rajta, hátha mondasz egy ötletet.
Üdv: Doncso
(#) Attila86 válasza Doncso hozzászólására (») Aug 7, 2008 /
 
Ugyan nem Collector vagyok, de ő nem kalibrálta semmihez, mert már kalibrálva kapta a nyákot.

Én is megépítettem, én egy 2,441nF-os 0,5%-os kondihoz hitelesítettem amit egy fórumtárstól kaptam.

Üdv.!
(#) cleetus hozzászólása Aug 7, 2008 /
 
Most építettem egy félíg kész pákatápegységet.Vettem egy kis 30w-os pákát,ami 12 voltos,találtam otthon egy kicsi trafó,aminek 24 és 15 voltos leágazása volt,a15-öset egyenirányítottam egy 4A-es graezt-el,puffereltem,feszültségszabályzó IC,áteresztőtranzisztor (BD607) és kész is.Sajnos képet nem tudok mutatni, a telefonom éppen ki lett mosva kímélő programmal.
Működik a táp,de a graetz nagyon melegszik,kapott hűtőzászlót,a tranyó báziásval sorba pedig egy 120ohm-os ellenállás került,bár szerintem semmi értelme.Rendesen meghajtja a pákát,a célnak megfelel,és ez a lényeg.
(#) hop hozzászólása Aug 7, 2008 / 1
 
Délelőtt barkácsoltunk a fiammal (5 éves)

dsc00487.jpg
    
(#) vtsoftware válasza hop hozzászólására (») Aug 7, 2008 /
 
Egész jó... Akkor még egy elektronikás növendék van a világon

Jut eszembe, tudom nem nagyon tartozik ide, de megkérdezhetném hogy mi az fikusz szerű átlátszó rögzítőanyag? Szoktam látni gyári kütyükben, nagyon jó hasznát venném.
(#) Gory válasza vtsoftware hozzászólására (») Aug 7, 2008 /
 
Az sima ragasztó, amit ilyen rúdban lehet kapni, és a ragasztópisztolyba betárazod. Aatán az felmelegíti és oda folyatod belőle ahova tetszik. Bármelyik barkács vagy dekorboltban kapható ilyen pisztoly bele való ragasztó rudakkal akár 1-2 ezer Ft-tól.
(#) hop válasza Gory hozzászólására (») Aug 7, 2008 /
 
Pontosan! Nekem most vett a párom, készletben volt egy gagyi pákával, egy nagyítós krokodilcsipeszes zubehörrel, 2k forint alatt a hódos áruházban.
Igaz nem a normál méretű rudak kellenek hozzá, hanem véknyak, nem tudom lesz-e utánpótlás hozzá.
(#) Tama89 hozzászólása Aug 7, 2008 /
 
Sziasztok.
Elkészültem a spektrum analizátorom tápegységével.
Nem valami nagy szám a fiókban lévő alkatrészekből épült.
Paramétereiről csak annyit hogy 2x 5V és 1x 12V.
(#) Doncso válasza Attila86 hozzászólására (») Aug 7, 2008 /
 
Hát igen erre én is gondoltam de három baj is van ezzel. Az egyik az, hogy nem nagyon tudok szerezni ennyire pontos kondit, a másik hogy nem is a kondenzátor méréssel van problémám (mondjuk ezt nem is irtam) a harmadik pedig, hogy ezen a fránya kapcsoláson nincs semmi féle beállító poti amivel lehetne szórakozni. Egyetlen egy van azzal is az oszcillátort kell beállitani valami "középre szkóppal", ezt nem nagyon értettem mert angol a szöveg, de a lényeg, hogy induktivitás méréssel van problémám. Az a baj ,hogy egyetlen ponton lehet kalibrálni a müszert mégpedig menüből lehet, de ezzel is az a baj, hogyha beállítom egy adott induktivitásra, amiről tudom mennyi az értéke, akkor egy másikat már borzalmasan rossz eredményekkel mér, ugyanez igaz fordítva is. A freki és a kapacitással semmi gond. De erre nem tudok rájönni.
Üdv.
(#) szilva hozzászólása Aug 7, 2008 /
 
Tegnap este építettem össze a linken látható ARV programozót. Ez egy gyári ajánlású, soros portos programozó, ami elé került egy USB/soros konverter chip, elkerülendő a soros portok körüli mizériát.

AVR910 programozó

Mivel a programozóban is egy AVR dolgozik, össze kellett ütnöm annak felprogramozásához egy egyszerű, de az én asztali gépemen működésképesnek bizonyuló soros portos programozót is

Soros portos AVR programozó PonyProg-hoz
(#) Doncso válasza szilva hozzászólására (») Aug 7, 2008 /
 
Naggyon komoly lett szilva mester. Főleg az smd panel!!
GRAT
Következő: »»   273 / 1681
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem