Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Li-Po - Li-ion akkumulátor és töltője
 
Témaindító: yokesz, idő: Máj 30, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   308 / 323
(#) Suba53 válasza 444Tibi hozzászólására (») Jan 20, 2024 /
 
Nos úgy tűnik megvan a baj, és nem a cellák rosszak. Kb 1-1,5 perc kifogástalan működés után leáll a motor, és a kis vezérló panel mind a négy ledje pirosan villog.
Elvi rajz persze sehol. Úgy hogy ez így kuka.

Viszont arra gondoltam, hogy egy olyan kis töltő áramkör kéne bele, ami a 4 cellára BMS-ként is működik, és alacsony akku fesznél meg lekapcsol. Nem kell turbó fokozat, csak egy kapcsoló, ha bekapcsolom megy és leáll ha elfogy a nafta, aztán meg tölti az akkukat.

Hol kereshetek, találhatok ilyen modulokat?

A mostani úgy indul, hogy egy nyomógomb megnyomásakor elindul alap fokozaton, ha még egyszer rányomok átvált turbó fokozatra, és ha még egyszer, akkor kikapcsol.
Nos erre így nincs szükségem.
A hozzászólás módosítva: Jan 20, 2024
(#) Régi motoros válasza hadhazik hozzászólására (») Jan 20, 2024 /
 
Mi a gondod a ponthegesztővel? Ha rezet akarsz hegeszteni vele, akkor max elektródát kell cserélned. Mondjuk tiszta wolframmal próbálnám, hegesztős boltban awi hegesztéshez lehet kapni.
Zöld színűt vegyél, van belőle több méretben.
A hozzászólás módosítva: Jan 20, 2024
(#) 444Tibi válasza Suba53 hozzászólására (») Jan 21, 2024 /
 
Keress rá
4s bms

Nekem van egy marék Makita pakkból maradt bms, ingyen adnám de sajnos 3S, nem jó neked.
(#) Suba53 válasza 444Tibi hozzászólására (») Jan 21, 2024 /
 
Köszi, rendeltem a TEMU-tól egy Ilyen BMS-t. Li-Ion 3,7V-os zöld kivitel.
Remélem jó lesz. A kimenet és bemenet közös. Kapcsolóval a motor, direktben a töltő, persze nem egyszerre. Még a töltöttség kijelzésére keresek valamit.
A hozzászólás módosítva: Jan 21, 2024
(#) 444Tibi válasza Suba53 hozzászólására (») Jan 21, 2024 /
 
Megnéztem a linket. Hülyére röhögtem magam, most komolyan a chat-gpt és az AI korában ilyen gépi fordítások vannak, ez szomorú.

"Energiaellátási mód: Szoba elektromos/kemény vezetékezés

A védőtábla nem használható lítium-vas-foszfát akkumulátorhoz, sérvlámpához, kézi fúró-akkumulátorhoz, nem használható elektromos halgép akkumulátorhoz, gyermekautó akkumulátorhoz, 550 (4A) motorhoz, 1W halszem LED lámpa."
(#) moltam válasza 444Tibi hozzászólására (») Jan 21, 2024 /
 
A kínai fordításokban sosem csalódik az ember. Nekem pedig halgépbe való bms kéne pont.
(#) Suba53 válasza 444Tibi hozzászólására (») Jan 21, 2024 /
 
Szerintem direktben fordít kínaiból, ott meg egy-egy krix-kraxnak sok jelentése lehet.
Ugyanitt elég jól fordított szövegeket is láttam. Azokat gondolom a kínaiak által angolra fordított szövegről fordítja magyarra, és ott nincsenek ilyen nehézségek.
(#) hadhazik válasza Régi motoros hozzászólására (») Jan 21, 2024 /
 
Kösz megnézem, ~3x-os az ellenállás különbség. Profi hegesztő méri az ellenállást, az alapján állítja be az időt és az áramerősséget, ha jól értettem, az elektródát nem cserélték.
"Imported aluminium oxide copper welding needle, avoid sticking needle."
Nem teljesen értem.
(#) Régi motoros válasza hadhazik hozzászólására (») Jan 21, 2024 /
 
Nem tudom ki nem cserélt elektródát, meg hogy jön ide a profi gép. Kézi ponthegesztőről volt szó.
Azon nincs semmi mérés, tapasztalati úton kell kitalálni a hegesztési időt. Réz ponthegesztése.

Rezet meg réz elektródával nem lehet hegeszteni, mert akkor az elektródához fog tapadni.
(#) Régi motoros válasza hadhazik hozzászólására (») Jan 21, 2024 /
 
(#) mnyugger hozzászólása Jan 21, 2024 /
 

lit.jpg
    
(#) uniman válasza mnyugger hozzászólására (») Jan 21, 2024 / 1
 
Ezt kifelejtetted megmutatni hozzá...
(#) img válasza mnyugger hozzászólására (») Jan 21, 2024 / 1
 
Nem is tudtam, hogy lufival is működik a telefon. Eddig azt hittem, hogy füsttel.
(#) hadhazik válasza Régi motoros hozzászólására (») Jan 21, 2024 /
 
Nekem kézi ponthegesztőm van, a réz szalag egy újabb feladat lenne. Az alin láttam profi hegesztőt, az annál leírt jellemzőkre utaltam. Továbbra is gondolkodom az akku feszültségén, ez a készlet 3s7p kialakítású, egy tószűrő/levegőztető ellátása lenne a cél ac230v, napelemről.
(#) Suba53 válasza mnyugger hozzászólására (») Jan 21, 2024 /
 
Szúrd ki, mert pattog!
(#) Kinka István válasza mnyugger hozzászólására (») Jan 21, 2024 /
 
Így lesz ütésálló a telefon.
(#) KTobi válasza mnyugger hozzászólására (») Jan 21, 2024 /
 
Teljesen normális ha 25°C felett 4,4V-ra töltik az akkut. Hűvösben nem vettem észre de nyáron gyorsan dagadt nekem.
Az újabb telefonokat már lehet 85%-ra korlátozni, régebbi androidokat csak tört SWel.
(#) uniman válasza KTobi hozzászólására (») Jan 21, 2024 /
 
Az a fotó többek közt a 9gag.com vicces képe...ott nem értik a szakmai szöveget, csak a viccesseket.
(#) MrAngelo hozzászólása Jan 22, 2024 /
 
Üdv!

Segítséget szeretnék kérni:
Egy Wayteq könyvolvasóban szeretnék akkut cserélni viszont nem találtam hozzá sehol (vagy irreálisan drágán). Helyettesítő akkut találtam több helyen viszont az a problémám, hogy a gyári akkunak 3 vezetéke van, az utángyártottnak (ami belefér a Ebookba) csak 2.
Ilyenkor mit tudok tenni?
(#) Régi motoros válasza MrAngelo hozzászólására (») Jan 22, 2024 / 2
 
Azt, hogy a gyári akkuról lebontod a fekete ragasztószalagot, ahová a három vezeték bemegy.
Ott lesz egy panel, arra lesz ráforrasztva (jobb esetben) vagy ráhegesztve (rosszabb esetben) a cella. Leforrasztod vagy levágod a cellát, és az új cellát a helyére forrasztod polaritáshelyesen.
(#) MrAngelo válasza Régi motoros hozzászólására (») Jan 22, 2024 /
 
Köszönöm.
(#) Villanymozdony hozzászólása Jan 26, 2024 /
 
Van valakinek tapasztalata ilyesmi akkumulátorokkal?
Túl szépnek tűnik elsőre, hogy igaz legyen. De körülnézve más oldalakon, hasonló árban vannak ilyen cellák.
(#) uniman válasza Villanymozdony hozzászólására (») Jan 26, 2024 / 1
 
A "más oldal" ne az alin legyen...és hasonlítsd össze a méreteket. (A megadott méretben 30aH-s létezik...)
A hozzászólás módosítva: Jan 26, 2024
(#) Ge Lee válasza Villanymozdony hozzászólására (») Jan 26, 2024 / 1
 
Szinte biztos, hogy átverés, már az eleve gyanús, hogy a 100Ah 30 euró a 300Ah pedig ami háromszor akkora kapacitás meg csak 35 euró. A kínai lifepo4 rendelésekkel nagyon óvatosan kell bánni, az usában vannak fórumok ahol ezekről írnak (akik már pórul jártak), van egy youtube videó is ahol a fickó eladó szerint végig vezeti hogy melyik hogy vágta át (vagy próbálta), és az ötödik vagy a hatodik eladónál sikerült révbe érnie, nyilván nem azon az áron amit elsőre gondolt.
Nem tudom mire kell, itthon kapsz bontott (alig használt, visszahívásból) Hyundai Kona lion akkukat (az LG gyártja), magam is csak dicsérni tudom ahogy mások is.
(#) Villanymozdony válasza Ge Lee hozzászólására (») Jan 26, 2024 /
 
Szia!
Jó lenne a használt EV akku cella is, sőt. Tudsz esetleg linket küldeni?
Alapvetően kísérletezni kellene, illetve egy hordozható tápot akarok építeni, a gyenge és dögnehéz ólom akku helyett.
(#) Ge Lee válasza Villanymozdony hozzászólására (») Jan 26, 2024 / 1
 
Küldtem.
(#) JZoli válasza Ge Lee hozzászólására (») Jan 26, 2024 /
 
Helló! Küldenél nekem is linket?
(#) mnyugger válasza Ge Lee hozzászólására (») Jan 26, 2024 /
 
Kérhetek linket? (Hyundai Kona lion akku)
(#) 444Tibi hozzászólása Jan 26, 2024 /
 
Hehe.. hogy felkapták a Kona mnc akkut. Amikor meg 2 éve én is ezt szereztem be félszigetüzemhez otthonra, napont 20x kaptam meg hogy dilettáns, idióta, meghalsz, felgyullad, robban, megy a házad világvége stb.
Ehhez képest szelídült a hozzáállás úgylátom.
(#) Ge Lee válasza 444Tibi hozzászólására (») Jan 27, 2024 /
 
Ráadásul itt neki már 2 éve megy BMS nélkül és mint mondja ugyanúgy együtt van az összes. Nálam még csak 4 hónapja mennek, de nálam is BMS nélkül és századra együtt van minden cellapakk.
Az ólmos nyilván nem gyullad ki ha túltöltöd, na de az ólmosból nem is tudok kihúzni folyamatosan 100-120A-t mert tönkremegy.
Következő: »»   308 / 323
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem