Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Mosógép vezérlők és általános problémáik
Lapozás: OK   577 / 581
(#) Dino71 válasza gubík gábor hozzászólására (») Jan 22, 2024 /
 
Szia! A táp ic t cseréld és az elo kondikat. Az r1 ellenállást is ellenőrizzed.
A táp ic LNK364GN nem 362!
(#) gubík gábor válasza Dino71 hozzászólására (») Jan 22, 2024 /
 
Egyenlőre ezek cseréje nem vált be. Még kísérletezem
(#) Dino71 válasza gubík gábor hozzászólására (») Jan 22, 2024 /
 
Akkor tovább kell méricskélni. Diódák meg egy induktivitásnak is kellene lenni valahol. A trafó is tud elszállni. Azt is mérjed szakadásra.....
(#) stenglt hozzászólása Jan 22, 2024 /
 
Szervusztok,
a mellékelt képen látható AWE6515 mosógép a centrifuga fordulat visszajelző LED-jei közül az 1000-t villogtatja az ürítőszivattyú elindul de a gép nem kezdi el a programot nem indul. Mire utal ez a hibaüzenet ?
Ebben a típusban még a szinkronmotoros programkapcsoló van.
A hozzászólás módosítva: Jan 22, 2024

WH2.JPG
    
(#) antikzsolt válasza stenglt hozzászólására (») Jan 22, 2024 /
 
Vízérzékelés valószínűleg. Bővebben: Link
(#) stenglt válasza antikzsolt hozzászólására (») Jan 22, 2024 /
 
Köszönöm a gyors válaszodat,
sajnos ez a típus nem a szokásos 5 LED kombinációjával küldi a hibaüzenetet hanem a jobbszélen lévő 1000-es LED-et villogtatja.
(#) gubík gábor válasza Dino71 hozzászólására (») Jan 22, 2024 / 1
 
Végülis meglett a probléma. A trafó primer oldalán levő túláram védelem diódájának az értéke lecsökkent, emiatt nem bírt felfutni. Köszönöm a tanácsokat.
(#) palko0125 válasza stenglt hozzászólására (») Jan 22, 2024 / 3
 
Szia!
Én első körben a képen nyíllal jelölt kondit cserélném ki. Azt hiszem 1,5uF, X2 típusú, 275V~, valamint a motor azénkeféit is mindenképp kllene ellenőrizni.
Ha ez után sem megy, akkor megyünk tovább.
Üdv, Palkó.
A hozzászólás módosítva: Jan 22, 2024

IMG_0047.jpeg
    
(#) stenglt válasza palko0125 hozzászólására (») Jan 23, 2024 /
 
Szervusz,
motort, perifériákat ellenőriztem ok. vezeték szakadást nem találtam, szigetelési ellenállás 1000 V-on rendben. Egy 1000 µF-os kondi púpos volt cseréltem. Az általad említett kondit cserélem és jelentkezem az eredménnyel.
(#) stenglt válasza palko0125 hozzászólására (») Jan 23, 2024 /
 
Szia !
A konndi 2,2 uF. Kiforrasztva 2 µF-t mértem rajta, fel "tuningoltam" 2,2-re sajnos a hiba maradt
(#) palko0125 válasza stenglt hozzászólására (») Jan 23, 2024 /
 
A villogás folyamatos vagy van benne kis szünet?
Hányat villog?
(#) stenglt válasza palko0125 hozzászólására (») Jan 24, 2024 /
 
Elnézést, későn válaszolok, de nem tudok folyamatosan foglalkozni a géppel.
Folyamatos a villogás, nincs közte szünet. Egy ideig megy az ürítőszivattyú majd leáll és csak az 1000-es fordulat villogása marad. Feltételezem hogy a centri fordulat LED-jeivel adja a hibakódot, ugyanis az NTC csatlakozóját lehúztam akkor két másik LED kezdett el villogni.
(#) palko0125 válasza stenglt hozzászólására (») Jan 24, 2024 /
 
A hibakód szerint control unit error köszi szépen
A kondi, amit javasoltam, hogy cserélj után egy sima egyenirányítás van és egy zener stabilizál. Ezt a zenert is ellenőrizd. Szokta, hogy bedobja a kulcsot.
(#) uniman válasza stenglt hozzászólására (») Jan 24, 2024 /
 
F16-os hibakód...de még a bekapcsológombnak is kéne villognia! Azzal mi van?
(#) stenglt válasza palko0125 hozzászólására (») Jan 25, 2024 /
 
Szia,
2 db zener van egymás mellett, mérve mindkettő jónak tűnik.
(#) stenglt válasza uniman hozzászólására (») Jan 25, 2024 /
 
Szervusz,
itt csak az 1000-es centri LED villog, start gomb LED kialszik.
(#) nepszter hozzászólása Jan 26, 2024 /
 
Sziasztok!
Van itt egy bepeitett siemens se54530/12
A probléma a következő a program elindul majd a gépbe lessz víz és utána maga a tisztítási folyamat nem indul el.

Ha resetelem a gépet a vizet kiszivja illetve kitakaritottam mindent amit tudtam. Nyomás van, cső nincs össze tekeredve.

Valaki tud segíteni? Mi lenne a következő lépés amit megkellene nézni mérni szerelni.

Köszönöm
(#) zolika60 válasza nepszter hozzászólására (») Jan 26, 2024 /
 
A fűtőbetét nem szakadt véletlenül?
(#) nepszter válasza zolika60 hozzászólására (») Jan 26, 2024 /
 
Hogy tudom azt ellenőrizni?
(#) zolika60 válasza nepszter hozzászólására (») Jan 26, 2024 /
 
Például ellenállást mérsz rajta. Vagy működés közben rámérsz, kap-e feszültséget.
A hozzászólás módosítva: Jan 26, 2024
(#) stenglt válasza palko0125 hozzászólására (») Jan 29, 2024 / 1
 
Szervusz,
a gép gazdája "rövidre zárta" a javítást, lemondott a mosógépről vettek másikat.
Köszönöm a tippeket mindenkinek aki próbált segíteni a hibakeresésben.
(A "sarki kocsmában" ha találkozunk Én fizetek)
(#) ColT hozzászólása Feb 1, 2024 /
 
Whirlpool AWE 6416. Nem elektromos probléma, hanem most pisilt maga alá. Jó sokat. Takarítás után szétszedném, hogy mi baja van.
Valakinek van ezzel, vagy hasonlóval tapasztalata, hogy mi szokott gyakran ereszteni benne?
Most jól tele volt rakva, de amúgy is láttam már alatta kisebb tócsákat, de az tényleg kevesebb volt, mintha kiöntesz egy pohár vizet.
Köszi minden tanácsot
(#) pipi válasza ColT hozzászólására (») Feb 1, 2024 / 1
 
Nem pont ez, de láttam már olyat hogy a gumicsövet kidörzsölte a tartószerkezet...
Gyorsban úgy "javítottam" hogy kapott a csőben kivül/belül egy-egy gumidarabot, a kis lyukon át rozsdamentes csavar két nagy alátéttel szorítja a gumidarabokat
A hozzászólás módosítva: Feb 1, 2024
(#) tibec válasza ColT hozzászólására (») Feb 2, 2024 /
 
Vedd le az oldallemezeket, nézd meg hogy a csapágyaknál látható-e vízfolyás nyoma. Ha ott van a vízfolyás, akkor cseréld ki a csapágy mögött a tengelyen lévő v gyűrűt és a csapágyat is. Amennyiben az egyik oldalon van vízfolyás nyoma, akkor is cseréld mindkét oldalt! Ha a csapágyaknál nincs folyásnyom, akkor a gumicsöveket kell átvizsgálni.
(#) ColT hozzászólása Feb 7, 2024 /
 
Hello,

Van itt, aki rendszeresen szerel Whirlpool gépeket?
Ilyesmit kéne venni, mert ez az ukáz női részről. Felültöltős.
A kérdés az, hogy milyen hibákra számítsak a most kapható típusoknál? (Tudok mondani konkrétat is.)

Köszi
(#) ColT válasza tibec hozzászólására (») Feb 7, 2024 /
 
Sry! Elfelejtettem nézni.
Nem ilyen volt. Ujjnyi lyuk az üstön! Mintha valami kilőtt volna rajta...
(#) tibec válasza ColT hozzászólására (») Feb 8, 2024 /
 
Az nagy baj! Feltehetően valami beeshetett a dob mellé az üstbe, az csinálta a lyukat. Amennyiben levehető az üst oldala, ( emlékem szerint igen) vedd le, nézd meg mi esett bele. Amennyiben az üst nem szétszedhető, akkor az aljáról a leeresztő gumicsövet kell levenni és ott tudod kiszedni. A fűtőszálat is ki kell venni, mert az is sérülhetett! A közepén lévő anya meglazítása után kihúzható a helyéről. Elég nehezen jön ki, óvatosan ki kell feszíteni, ha nem lehet kézzel kihúzni. A dobot is nézd körbe, nem sérült-e valahol. Az üstöt meg lehet hegeszteni. Sok sikert!
(#) ColT válasza tibec hozzászólására (») Feb 8, 2024 /
 
Azt az üstöt már nem szereljük. 16 éves, mosógépcsere. Üstöt én ebben már nem cserélek.

Ezért kérdeztem, hogy van-e akinek van Whirlpoolos tapasztalata, mert van 3 típus, amiből lesz vásárolva, és szeretném tudni, milyen hibákra számítsak.
(#) uniman válasza ColT hozzászólására (») Feb 8, 2024 /
 
A piacon frissen megjelent típusokról sok tapasztalata még nem lehet senkinek, legfeljebb a hivatalos szerviznek (mert a gari alatt őket piszkálják a kuncsaftok). Más típusról tudnám írni, hogy bevált, de ma már azt újonnan nem lehet venni...
Új termék = "zsákbamacska"...

Próbalj meg 5 éves garanciával vásárolni...persze az is elromolhat 5 éven belül.
A hozzászólás módosítva: Feb 8, 2024
(#) ColT válasza uniman hozzászólására (») Feb 8, 2024 /
 
Következő: »»   577 / 581
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem