Fórum témák
» Több friss téma |
Fórum » Ki mit épített?
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma.
Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Sziasztok!
Készítettem egy Arduino Nano alapú csengőt, ami a dallamot egy SD kártyáról beolvassa majd lejátssza. Az egész tervet KiCad-ban készítettem. Kis kitérő ezzel kapcsolatban. Korábban a Sprint Layout-ot használtam nyák készítéshez. Gondoltam kipróbálom a KiCad-et, hogy mennyire használható. Meg kell mondjam, hogy felül múlta az elvárásaimat. Kb. 1 hét alatt sikerült összedobnom benne a kapcsolási rajzot és a nyák tervet úgy, hogy 0-ról kezdtem vele az ismerkedést. A kész nyákot Kínában legyártattam, nagyon kedvező áron. ![]() Az egész kapcsolás nem túl bonyolult. Áll egy Arduino Nano-ból, ami az egész lelke, (kezeli az SD kártyát, beolvassa az első wav fájlt a kártyáról, amit aztán a nyomó gomb megnyomására lejátszik, és egy LM386-os alapkapcsolású erősítőből, mely felel a megfelelő hangzásért. ui.: a folyasztószer itt még nem volt eltávolítva. A hozzászólás módosítva: Feb 1, 2024
Szia! Esetleg video van róla? Sok hasonlót készítek, érdekelne a hangkeltés módja is. Sima pittyegő, vagy DAC? SD-n milyen fájlok kellenek Wav, MP3? stb. Kódja publikus?
A hozzászólás módosítva: Feb 1, 2024
Szia! Nem volt, ezért készítettem róla egy videót.
![]() WAV fájlt tud lejátszani. A többit - szerintem - folytassuk az Arduino topikban.
A csengőgomb optocsatolójának diódájával köss párhuzamosan egy diódát fordított polaritással. Kültéren levő csengőgombot így váltófeszültséggel is üzemeltetheted. Az egyenfeszültség rövid idő alatt tönkreteszi az érintkezőket párás időben.
Hiraga le Monstre
Ez a mechanika csúcs. Marógéppel csináltad?
Szerintem kireszelte egy alumínium tömbből : ) Van aki ilyen szépen szépen tud reszelni.
Nekem is tetszik.
Nem , mindent kézzel. A bordázatot körfűrésszel. A felirat ekkor még nem volt teljes, a magánhangzók közepe még hiányzott, de az is lombfűrésszel és tűreszelővel készült. Sok sok türelem társaságában
![]()
Minden tiszteletem a kitartásodé, sok esetben én is így állok a dolgokhoz.
De most eszembe jutott sok évvel ezelőttről a műhelygyakorlaton egy idősebb oktató, aki valamelyik észszerűtlen ötletünkre azt mondta, "kiskanállal is lehet alagutat ásni, csak nem érdemes".
A WS2812B Ledhez építettem egy cél áramkört, amivel a színt lehet beállítani encóderrel. Maximum 10 LED választható, minimum pedig 1. A kijelzőkön az RGB szín érték látható. (így talán könyebb beállítani a megfelelő LED színt, amire szükség van a programozás során.)
Vajon milyen is lehet az idős utazás? Ez élet kor függvénye lehet.
Megegye az áramot és el ajándékozzam proto típusnak.
Akkor KH01-et nézd meg, azért kevesen kapnak ilyet szülinapra...
PS: Holnap Bálint nap.
Mintha az elején egy nyomógomb lenne, de mi ez?
![]()
Ha egy tippelést elfogadsz: Nagy gombot megnyomva, a LED világít. Ha a puffer elég nagy, akkor elengedés után is világít még egy pár másodpercig.
A hozzászólás módosítva: Feb 14, 2024
Nekem is van ilyen gombom! Vasúti járműből való, mozdonyból vagy fűtőkocsiból.
Én szerintem Remci
![]() ![]() Egyébként strapabíró darab, örök élet meg egy nap...
Biztos? Nem emlékszem hogy lett volna ilyenem
![]()
Jó hír, mert akkor legközelebb nem megyünk üres kézzel, és onnantól már neked is lészen.
![]()
Oké, addig én is keresek valamit cserébe
![]() A hozzászólás módosítva: Feb 17, 2024
Cserébe egy piros nyomógombot javasolnék.
![]()
Csak barna (hívhatjuk "avétos" pirosnak) és fekete van már csak...
Sziasztok!
TV ambilight. Első változatként ethernet modullal Raspberry Pi Zero 2W (1.kép), azon a HyperBian, WS2812B LED szalag, az LG tv-n a PicCab alkalmazás, de a beállítások változtatásával is érezhető késésben volt a háttér a képhez képest. A második változatban kihasználtam, hogy a Hyperion.ng futtatható az LG tv-n, így a ledeket a WT32-ETH01 modul a WLED alkalmazással vezérli (2.kép). Ez bevált, ezért a WLED ajánlása szerinti szintillesztőt is elkészítettem egy próba NYÁK-on, amire ráraktam egy relé modult is, ami a LED szalag tápját kapcsolja (3-4.kép).
Hogyan néz ki működés közben? 1-2 képet esetleg tudnál lőni a TV-ről? (elég a kép, nem szükséges videó...)
Ha körbe nézek a lomtárban,még lehet hogy találok is
![]()
Szia!
Én kényszerből készítettem hasonlót. A fiamnak vettünk egy AmbiBox készletet. A számítógép monitorára került fel a LED szalag. Kb. 3 hét után a vezérlője elköszönt. Valami potenciálkülömbség lépett fel a számítógép USB-je és a LED táp között, úgyhogy az Arduinoból kijött a füst. Mivel CH340-es illesztője volt az arduinonak, ilyenem meg volt itthon, így logikai analizátorral "lehalgattam" az adatfolyamot. Ezután írtam egy programot PIC18F14K22-re, ami 165led adatait tudja fogadni uarton, majd továbbküldeni s WS ledek felé. Annyi pluszt tettem még bele, hogy kapott egy relét, ami áramtalanítani tudja az egész egységet, ha 1 percig nem jön újabb adatcsomag. A tetején lévő világító nyomógombbal lehet újra bekapcsolni.
Ejha! Ez egy határozott aztamindenitneki!
![]() Nagyon látványos lett! |
Bejelentkezés
Hirdetés |