Fórum témák
» Több friss téma |
Ami most van nekem a falon az 54db/M a leírását nem találom de ha jól emlékszem RGB 3528-as. 54db x 20M (15M van fönt de 20-al számolnék hogy mekkora adapter kellene)
Több ilyen panelt 256 LEDs raktam össze, és nem tudom megerösiteni azt amit irnak. De nyugodtan probáljátok ki. ( most. 20A-s táp van rajtuk, azzal megbizhatoan mennek nem stabil a kép azaz változnak a szinek meg a tartalom, a kollégánál meg folyamatos világitásra szolgálnak.
Kicsit jobban körbenéztem, van, ahol 60 mA-t írnak. 50 mA fejből jött, használtam többször ilyen LED szalagot. Szép is lenne, ha egy olyan LED 200 mA-t enne 5 V-ról, az már konkrétan 1 W / LED. Nézz meg nagyító alatt egy ilyet, leolvadna róla a burkolat akkora teljesítménytől.
Amugy van egy érdekes dolog is. Én is épiitettem pár éve ( >5)egy kb 3 m hosszu világitást. Egy alu profilban van egy nagyon sürü fehér LEDsor meg ugyanolyan sürüségü RGB LED sor. Annak az RGB Ledsornak fényereje csak kb az 1/4-e a fehér LEDsornak ( természetes mind a kettö fehér szint ad)
Viszont az ujabb ( tavalyi) 256LEDes mátrix fényereje majdnem akkora mint a fehér LEDeké. Nem tudom, hogy vannak az RGB LEDekböl különbözö fényerejüek, de látványos a különbség a régi RGB LEDsor meg az ujabb mátrix panel LEDjei között. Specifikáciom nincs egyikhez sem. Az RGB LEDsor gyári a mátrixokhoz én irtam a szoftwaret.
54 x 20 x 60 mA = 64.8 A (324 W).
Mean Well UHP-500-5, kb. 50 000 Ft. Számolj azzal is, hogy méterenként meg kell táplálnod a szalagot de ha lehet, inkább sűrűbben.
"Számolj azzal is, hogy méterenként meg kell táplálnod a szalagot "
Ezt a meglévő szalagra érted? 64,8A ? Akkor csoda hogy megy a 6A-es táppal?
Nem, nem a meglévőre értettem, hanem a WS2812B szalagra, amit tervezel, legalábbis azt írtad, ahhoz kell segítség.
Mellékszál: egy normál LED 20 mA-rel terhelhető, de láthatóan világít 1 mA hatására is. Ha adott LED szalag csak a tizedét kapja mint amennyit maximum elvisel, attól még világít, csak halványabban. Tehát 64 A áramigényű LED szalag mehet 6 A-rel is, csak kisebb fényerővel fog világítani. Igaz, WS2812B esetén ez pont nem lesz érvényes, mert a csökkent feszültség miatt leáll a LED-ben lévő IC.
Rendben, köszönöm!
Meg látom ezzel a meglévő 20M-el mit tudok kezdeni. Ha a meglévőt számolom akkor jól számolom ,hogy 54 x 20 x kb 20 mA =21,6A? Ekkora táp kellene?
Meg kell nézni a LED szalag adatlapját, mennyit fogyaszt méterenként (esetleg mérni, ha nincs adatlap). Párat megnéztem, 7 W / m egy viszonylag gyakori adat. Ha neked 20 m kell, akkor 7 x 20 = 140 W-os tápegység kell minimum.
140 / 12 = 11.6 A
Rendben ,köszönöm!
Le mérek majd egy 1M-es szakaszt mennyit fogyaszt.
És van olyan 3 méteres rgb led szalag amihez ez elég?
Ez már csak 7.2 W/m: Bővebben: Link. Cserébe nem 60, hanem 30 db. LED van a szalagon méterenként.
Nem írtad mire használnád, de ez így valószínűleg jó lehet.
Bővebben: Link
Jó lenne ez is, de mint most kiderült, akváriumvilágítás lenne. Lehet oda vízálló kellene.
Nem lehet, hanem biztos, hogy vízálló kell.
Az olyan, mint a kutya vacsorája. FEltétlen kell RGB akváriumhoz? Nem rendelkezem ilyen haltároló eszközzel, de nekem a természetes színek (fehér fénnyel) lennének logikusak.
Ahhoz van külön két lámpa.
RGB-s kell azt mondja.
Ok, a vevő a főnök. Létezik vízálló RGB szalag.
Saját tapasztalatból mondom, hogy az akváriumnál nagyon nem mindegy a LED-ek színe.
Én megunván hogy mindig cserélnem kellett a T5 fénycsövet, kidobtam és tettem bele LED-eket. Nagyon szépen világított, de az összes növény igen hamar kidöglött. Utólag utánaolvasva a neten, bőséges irodalma van. Előtte kellett volna...
Erre valo a napfeny. Pince nem jo novenytermesztesre.
Címezhető ledszalagot szeretnék dmx-el vezérelni. Milyen eszköz kell a dmx forrás, és a ledszalag közé?
Mi lenne a konkrét feladat, amit meg szeretnél valósítani?
Csak egyszerűen vezérelni a szalagot, vagy komolyabb feladat, akár Pixel Mapping? Illetve mennyi led szalag lenne használva? Ezek tudatában kell megfelelő eszközt keresned. |
Bejelentkezés
Hirdetés |