Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Érdekességek
 
Témaindító: Gatery, idő: Szept 5, 2006
Lapozás: OK   581 / 612
(#) bbb válasza img hozzászólására (») Ápr 3, 2024 /
 
Nem akarom kétszer leírni, az offtopikba már odaraktam az nslookup eredményét. Az egyik névszerver rendben van, a másik nincs.
(#) Gafly válasza bbb hozzászólására (») Ápr 3, 2024 / 1
 
Idézet:
„A DNS (Domain Name System) szerver egy olyan informatikai rendszer, amely a világhálón való navigáció során a webhelyek neveit (domain nevek) fordítja IP címekké, amelyek az internetes eszközök azonosítására szolgálnak.”

DNS magyarázva.
Idézet:
„Akkor DNS tényleg megmondja hogy kié a gyerek?”

Szúrjatok tökön hangulatlel nincsen (még).
(#) granpa válasza erbe hozzászólására (») Ápr 3, 2024 /
 
Nincs Firefoxom, likvidáltam, mert ergya volt.
(#) erbe válasza granpa hozzászólására (») Ápr 3, 2024 /
 
Néhány hete tiszta hülye volt az edge, amiatt kellett feltennem. Egyébként néhány dolog jobban működik rajta. Sokáig csak azt használtam, főképp Linuxon, csak mióta ezt a gépet megkaptam, még nem raktam fel.
(#) Udvari Zsombor válasza sargarigo hozzászólására (») Ápr 4, 2024 /
 
Itt valami keveredés lesz, www nélkül jön be a helyes oldal (vagyis a tényleges "szétszedtem"), azzal együtt pedig az, ami a te képeden is van!
Írtam Gézának egy emailt, várjuk a fejleményeket.
(#) sargarigo hozzászólása Ápr 4, 2024 / 1
 
Azért ez mekkora elismerés már!
A fél fórum azzal foglalkozik hogy vajon mi van az oldalával!
(#) img válasza sargarigo hozzászólására (») Ápr 4, 2024 /
 
Így kell reklámozni.
(#) mex válasza img hozzászólására (») Ápr 4, 2024 /
 
Nem szorul Ő reklámra... Ha jól olvastam, akkor már 2017-ben megvolt a tízmiliomodik látogató is a honlapján.
(#) sany válasza mex hozzászólására (») Ápr 4, 2024 / 1
 
Meg szerintem nem a reklámért csinálja. Sőt az oldalán nincs is reklám egyáltalán. Ez manapság, már ritka.
Én mindig várom az új cikkét. Függőséget okoz. Köszi Béka!
A hozzászólás módosítva: Ápr 4, 2024
(#) img válasza mex hozzászólására (») Ápr 4, 2024 /
 
A másik oldalra gondoltam, ami "véletlenül" rákerült.
(#) nagym6 hozzászólása Ápr 5, 2024 / 1
 
Új állatkával bővültünk. Ő egy Trilobita, háromkaréjú ősrák.
Devon korból maradt ránk, 360 millió éves.
A hozzászólás módosítva: Ápr 5, 2024

Triobita.jpg
    
(#) bbalazs_ válasza nagym6 hozzászólására (») Ápr 5, 2024 / 1
 
Bocsi, de tri Lobita. Három lebenyes.
(#) nagym6 válasza bbalazs_ hozzászólására (») Ápr 5, 2024 /
 
Köszi, még tudtam javítani.
(#) bbalazs_ válasza nagym6 hozzászólására (») Ápr 5, 2024 /
 
De a kép címét már nem
(#) sargarigo hozzászólása Ápr 5, 2024 /
 
Oké oké hogy hogy hívják, de honnan van?
(#) bbalazs_ válasza sargarigo hozzászólására (») Ápr 6, 2024 /
 
Hát a Devon korbú, monta, nem?
(#) sargarigo válasza bbalazs_ hozzászólására (») Ápr 6, 2024 /
 
Einstein óta tudjuk hogy a teret és időt kéretik egyben kezelni, ebből az idő már megvan!
Arra lettem volna kíváncsi hogy milyen mélyre ássak a kertben hogy nekem is legyen egy ilyenem
Magyarán hol találta?
(#) nagym6 válasza sargarigo hozzászólására (») Ápr 6, 2024 /
 
Innen van. Leírásában Marokkóból származik.
(#) sargarigo válasza nagym6 hozzászólására (») Ápr 6, 2024 /
 
Azta! Nem gondoltam volna hogy ezeket csak úgy meg lehet az interneten vásárolni! Mondjuk nem is tudom mit gondoltam.. Szóval gratulálok hozzá!
(#) nagym6 válasza sargarigo hozzászólására (») Ápr 6, 2024 /
 
Köszi. És nem is drága. Más hirdető oldalakon is találni ilyeneket.
(#) sany hozzászólása Ápr 8, 2024 /
 
(#) Inhouse hozzászólása Ápr 8, 2024 /
 
(#) Massawa hozzászólása Ápr 8, 2024 / 3
 
A németek ujra feltalálták a kereket. Mentöikbe meg a tüzoltoautoikba egy jeladot szerelnek, amik az autok közeledése esetén a utcai villanyrendöröket. ( szemaforokat) vörösre kapcsolját. A nagyszáju média ezt egyenesen a mesterséges intelligencia termékének nevezte. Arrol biztos nem hallottak ( pedig csak egy köpésre van a német határtol), hogy Svájcban már vagy 40 éve a tömegközlekedesi eszközök maguknak kapcsolták a zöld hullámot, és soha nem álltak egy utcakeresztezödesben zöldre várva. ( ilxesmit Prágában is csináltak, de ott nem sikerült véglegesen bevezetni - biztos voltak sietös politikusok).
Érdekes akkor még computer sem volt nagyon, az AI-rol meg csak a SciFi regényekben lehetett olvasni.
(#) bbalazs_ válasza Massawa hozzászólására (») Ápr 8, 2024 /
 
Ha magadnak csinálhatsz ZÖLDET, akkor csak idő kérdése, hogy élelmes emberek elkezdjék ezt árulni. Ha viszont MINDENKINEK PIROSAT, akkor max. a pranksterek akarják használni majd, hiszen azon csak a megkülönböztető jelzésű járművek mehetnek át, azok is csak óvatosan.
Talán ennek a felismeréséhez kellett az AI
(#) Massawa válasza bbalazs_ hozzászólására (») Ápr 8, 2024 /
 
Na ne hidd, hogy az egy primitiv garázsajto ado. Az inkább egy kulcs azaz csak egy van és lehet, hogy még a kodja is folyamatosan változik.
(#) bbalazs_ válasza Massawa hozzászólására (») Ápr 8, 2024 /
 
Sok mentő és sok tűzoltóautó van. Elvileg NEM a mentősök és a tűzoltók készítik, a cég/szakember, ami beüzemeli - akár a főnök tudta nélkül, akár tartaléknak elnevezve, de többet készít, biztonsági okokra hivatkozva. Azért írtam az élelmest, idézőjelben.
VAN az a pénz, amitől hirtelen Mr. Richnek LESZ ilyenje...ha mindenkinek lehetne, nem lenne poén.
(#) Massawa válasza bbalazs_ hozzászólására (») Ápr 9, 2024 /
 
Ezt én kizárnám, mert manapság sok lehetöség van kizárni egy ilyen visszaélést. Nem kell mindent ilyen hamis „magyar“ szemüvegen nézni.
Ezek a jármüvek manapság már mind GPS berendezéssel vannak ellátva, azaz az üzemeltetö a központban látja melyik mikor és hol van igy pl nyilvánvalo, hogy csak az utvonal mentén müködtetheti az utcai villanyrendöröket.
(#) Gafly hozzászólása Ápr 12, 2024 / 1
 
Trigger nyugdíjba ment, lehet a végén már ő is belefáradt...
(#) nagym6 válasza Gafly hozzászólására (») Ápr 12, 2024 /
 
Ő nem válogathatott, biztosan beleunt .
(#) Massawa hozzászólása Ápr 17, 2024 / 1
 
Hova jutottunk.

A fürdöszobánkban 10 év után kiégett egy 12V/35W halogen izzo. Na gondolom, amugy is kell valamit vennen a barkácsboltban majd onnan hozok. ( 3 van 10km-s körzetben) . Na nézem a zsufolásig telt regálokat, nincs ilyen izzo. Na jo hazafelé beugrok a másikba. Ott sincs. A fene egye meg, utoljára amikor kellett 3-sával voltak csomagolva kis konténerekben. Kérdem az eladot, nincs és talán már nem is lesz, de talán van LEDes, darabonként annyiért mint a halogénbol 3 darab. Na mondom az nem jo, mert nem ugy világitanak, igy mind a 6-t cserélni kellene, és nem tudom milyen a LEDes verzio fénye. Még egy elektrobolt volt utközben nekik sem volt. Elöveszem a telefont nézem mi van az e-shopokban. Tele vannak ilyen izzokkal és az áruk is kb 1/6-a LEDeseknek. Hát nem tudom, ha ez igy megy tovább akkor tényleg becsukhatnak a focipálya méretü boltok, ha még ilyen aproságokat sem képesek a készletben tartani. Ja meg fünyirot sem ( mert az sem volt hatalmas boltban, csak akkus - azt meg tegyék a vitrinbe….
Következő: »»   581 / 612
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem