Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » [OFF] Pihenő pákások témája - Elektronika, és politikamentes topik
Lapozás: OK   3554 / 3562
(#) Ódenka válasza zamatőr hozzászólására (») Máj 24, 2024 /
 
Üdv!
Én EZT használom.
(#) Skori válasza zamatőr hozzászólására (») Máj 24, 2024 /
 
A VLC player rávehető ilyesmire (ha videofelvételre van szükséged) - anno ki is próbáltam, de most kapásból nem találom a leírását, hogy hogyan kell. Ha edeig nem használtad vagy nem ismerted, akkor mindenképpen érdemes feltenni, mert nagyon jó multimédia lejátszó program (is). Sima képernyő kép ezer féle módon és programmal készíthető.
A hozzászólás módosítva: Máj 24, 2024
(#) Skori válasza zamatőr hozzászólására (») Máj 24, 2024 /
 
Ki is próbáltam, íme:
Bővebben: video
Bővebben: video
Bocs a képernyő felbontásom kicsit nagy, mert a TV is be van kötve monitornak, így nem tudom mi fog látszani, de azért talán hasznos lesz. Azt vettem fel az elsőre indított VLC-vel, ahogyan a másodikon is beállítom a felvételt. A második pedig felvette ahogy az elsőt visszanézem.

Ha VLC-vel játszod le ott beállítható 1:1 nagyításra és akkor látható lesz kisebb képernyőn is a lényeg.
A hozzászólás módosítva: Máj 24, 2024
(#) mateatek hozzászólása Máj 24, 2024 /
 
Kedves betonkeverős hobbisták!

Egy kedves barátom hozott egy legyalázott betonkeverő meghajtó tengelyt, amin volt egy borzasztóan tönkrement fogaskerék. Csináltam egy új tengelyt, de amikor az új fogaskereket rá kellett volna tennem, kétségeim lettek, mert az enyhén kúpos. A régi, kopott kerék kúposságot nyomokban sem tartalmazott. Az lenne a kérdésem, hogy a tengelynek a hüvelyk, vagy a mutató ujjam felé kellene lennie?

Köszi!

IMG_1467.JPG
    
(#) Bakman válasza mateatek hozzászólására (») Máj 24, 2024 /
 
A kisebb átmérővel bíró fele van közelebb a forgásponthoz.
(#) mateatek válasza Bakman hozzászólására (») Máj 24, 2024 /
 
Tehát, a mutató ujjam felőli vége van a puttony középpontja felé? Más szóval, a közlőmű tengely csapágyháza a hüvelyk ujjam felől van?
(#) Bakman válasza mateatek hozzászólására (») Máj 24, 2024 /
 
Innen nem látom, milyen pozícióból látsz rá a masinára.

Az biztos, hogy "Tehát, a mutató ujjam felőli vége van a puttony középpontja felé?" kérdésre igen a válasz.
(#) nagym6 válasza mateatek hozzászólására (») Máj 24, 2024 /
 
A párjától függ. Azt is látni kellene, ahhoz passzoljon.
(#) zolika60 válasza mateatek hozzászólására (») Máj 24, 2024 /
 
Igen. Ha a fogak osztása megfelelő. Próbáld a koszorúba.
A hozzászólás módosítva: Máj 24, 2024
(#) mateatek válasza nagym6 hozzászólására (») Máj 24, 2024 /
 
Nincsen nálam a keverő gép. Csak a meghajtó tengely, a csapágy házzal, fogaskerékkel, a tengely másik végén a szíjtárcsával.
(#) mateatek válasza Bakman hozzászólására (») Máj 24, 2024 /
 
Én is úgy gondolom, hogy neked van igazad. Azért akarok bizonyos lenni, mert ezt a kereken melegen kellene a tengelyre rátenni. Ha rátettem, nem lesz egyszerű lehúzni.
(#) nagym6 válasza mateatek hozzászólására (») Máj 24, 2024 / 1
 
Nem tudni miféle, esetleg valami házi gyártmány ami akármilyen is lehet, ezért kellene látni az egész hajtást. A párja homlok fogaskerék, ahol a dob tengelye párhuzamos ezzel? Ha a tengely a dob tengelyre merőleges és a dob közepe felé megy, akkor mint visszább írták, a dob közepe felé szűkül a fogaskerék.
(#) Bakman válasza mateatek hozzászólására (») Máj 24, 2024 / 1
 
Máshogy egyszerűen nem jön ki a matek. Közben leesett a dolog, a motor a puttonyon kívül helyezkedik el, ezért áll a tengely a hüvelykujjad felé.

Létezik kb. 100 típusú betonkeverő + házi készítésűek, ezért voltam ebben bizonytalan.
(#) mateatek válasza nagym6 hozzászólására (») Máj 24, 2024 /
 
Igazából nem is láttam a donor gépet. Csak rákérdeztem, mert annak ellenére, hogy ez elektronikai fórum, nagyon sok olyan ember is jár ide, aki a *** szippantástól kezdve a betonacél szerelésig mindenhez ért. Gondoltam, rákérdezek. Én csak asztalos vagyok.
A hozzászólás módosítva: Máj 25, 2024
Moderátor által szerkesztve
(#) Tomi111 válasza mateatek hozzászólására (») Máj 24, 2024 / 3
 
Szia! Igen, a képen hüvelykujjad felé van a tengely! Csatoltam egy képet.
(#) mateatek válasza Tomi111 hozzászólására (») Máj 24, 2024 / 1
 
Akkor így lesz. A haver hozta, a hever elvitte. Legyen áldott a HE neve.
(#) zamatőr válasza Ódenka hozzászólására (») Máj 25, 2024 /
 
Köszönöm de ezt ismerem, képernyőképet készít -nekem felvétel kel(videó).
(#) zamatőr válasza Skori hozzászólására (») Máj 25, 2024 /
 
Az első videót meg tudtam nézni és készítettem felvételt A mentéskor nem tudom hova tette (az asztalt jelöltem meg célnak, a listájából le tudtam játszani de ez így nekem nem jó ) . a második videónál villan a képernyő, hogy indulna a VLC de semmi nem történik (nem tudom megnézni) lehet gyenge a gépem Hp8540P.
Köszönöm de talán találok még nem fizetős programot a net-en.
(#) bbb válasza zamatőr hozzászólására (») Máj 25, 2024 /
 
Camstudio teljesen jól működik hetesen is.
(#) tufatofu válasza zamatőr hozzászólására (») Máj 25, 2024 /
 
A Google Chrome-hoz létezik bővítmény Bővebben: Link egy próbát megér. Firefoxhoz is van hasonló Bővebben: Link
(#) zamatőr válasza tufatofu hozzászólására (») Máj 25, 2024 /
 
Működik . Köszönöm.
(#) jani1987 hozzászólása Máj 25, 2024 /
 
Van valami módja annak, hogy egy helyrajzi számot térképen online lekérdezzek? A guglis térkép feladta.
(#) Ge Lee válasza jani1987 hozzászólására (») Máj 25, 2024 /
 
Ha van ügyfélkapud akkor azon belül az e-közmű szolgáltatás, ott tudsz keresni település nevére címére és helyrajzi számra is.
(#) jani1987 válasza Ge Lee hozzászólására (») Máj 25, 2024 /
 
Ezt eddig is tudtam de egy online térkép miért nem képes erre? Nem egy szuper titkos dologról van szó ami az állam biztonságra veszélyt jelent.
(#) nagym6 válasza jani1987 hozzászólására (») Máj 25, 2024 /
 
A helyrajzi szám nem titkos, de pld.: a saját telek GPS kordináták titkosak. Hiába lenne cm pontosságú navigációm, a földhivatal tudja, de nem árulja el .
(#) bbb válasza nagym6 hozzászólására (») Máj 26, 2024 /
 
Inkább EOV koordináták lesznek azok, ha tudják is, nem GPS
(#) Gafly válasza bbb hozzászólására (») Máj 26, 2024 /
 
Földmérő pénzért megveszi a hivatalos térképszelvényt, és kis szerencsével van "cövek is".

Aztán ha nem tetszik amit a GPS mutat, vagy amire emlékszik az ember, hogy hol van a "mezsgyehatár" lehet pereskedni a szomszéddal (dehát ennél a körtefánál volt a "mezsgye", meg "én ültettem").
Szerintem eleve bukós a dolog, ha a hivatalos térképszelvényen is az van, amit a kirendelt földmérő kimért. És ezen nem segít a másik földmérő, kenőpénzzel sem...

Öreg nyugdíjas földmérő barátom mesélte, hogy még GPS előtti korban kirendelték valamit mérni, és nem tudta leverni a "cöveket". Mert ott volt az előző.
(#) granpa válasza Gafly hozzászólására (») Máj 26, 2024 /
 
Errefelé meg simán kiszedte a régi (hiteles) megyekövet a szomszéd és elkerítette, ahogy gondolta. A másik meg az általa is régen ismert határnál kijjebb mérette. A földmérőt pedig nem érdekelte a koordináta helyessége. Így hiányzik >100 m2 a telkemből.
(#) Gafly válasza granpa hozzászólására (») Máj 26, 2024 /
 
Több dolog fordult meg a fejemben:
- Van a fórumon legalább egy (minimum, de szerintem több is) fórumtárs, akinek van olyan GPS kütyüje, amivel centiméteres pontossággal ki lehet mérni a koordinátákat. Ha akar, majd jelentkezik pizsama partira, persze ez csak a lélek megnyugtatására lenne jó (nem tudjuk a jó koordinátákat, csak azt mérhetné ki, amire ráböksz).
- Az a régi térkép, amire hivatkozol, nem létezik/lelhető fel.
- A földmérő által nemrégen kimért sarokpontok ott vannak, ahol a hivatalos térképszelvényen vannak.
- Hivatalos (digitális) térképszelvényed meg nincsen (még régit sem tudsz prezentálni).
- A jobb (Balaton felőli) kerítés felelőssége a Tiéd. Ha te nem csináltad meg, akkor a szomszéd megcsinálta meg, közös megegyezéssel. Van papírod az egyességről? Indítottál birtokháborítási eljárást? Eltelt már egy év?
- Így is akkora a birtok, hogy a felén sem győzöd még a füvet sem lenyírni.
- Tarsolyban több is lenne, ez például szlogennek is jó lenne: Több Nyulat Györökre.
(#) nagym6 válasza Gafly hozzászólására (») Máj 26, 2024 /
 
Egyik szomszéd kimérette a telkét jó pénzért. Kiderült, hogy az utcában minden ház 30 centivel odébb kellene legyen. Úgy döntöttünk, hogy nem bontjuk építjük odébb házainkat, minden marad a régiben. A régi optikai kimérésnek hivatalosan is van talán 30cm (nem tudom pontosan) hibatartománya, amivel régen voltak a kimérések.
Következő: »»   3554 / 3562
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem