Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Általános antennás kérdések, válaszok
Lapozás: OK   87 / 88
(#) gyerek67 válasza pucuka hozzászólására (») Feb 24, 2024 /
 
Szia Pucuka!
Elsősorban nem méréstechnikai jellegűek a problémáim.
Ezekkel kapcsolatban (mint korábban már írtam is) tapasztalatlan (sőt, buta) vagyok, de igyekszem tanulni, olvasni.
A bajom azzal van, hogy pl. azt sem tudom, hogy melyik mentésnél (pl. SAVE S1P) mit ment el.
Load Command Scrip. Mire jó??? Hogyan lehet ilyent csinálni?
Load confi.ini. (hogyan "lesz", mert, hogy menteni a config.ini-t hol lehet, még nem találtam meg).
A Vbat Offset mit akar?
És még sorolhatnám.
Tettem bele SD kártyát is, ezáltal újabb lehetőségek nyíltak meg előttem, de nem lettem bölcsebb....
Az lesz a vége, hogy írok DiSlord-nak, tud-e segíteni, de ha valakinek van esetleg infója, akkor nem zavarnám a "triviális" kérdéseimmel.
A hozzászólás módosítva: Feb 24, 2024
(#) pucuka válasza gyerek67 hozzászólására (») Feb 24, 2024 /
 
Sajnos nem ismerem a készüléket, de sejtem mire való, mit lehet mérni vele. (nekem van megfelelő erre a célra.
Az ilyen vezérelt (okos :dizzy mérőeszközöknek az alap hitelesítő módja, valamilyen a tápfeszültségből származó érték, és egy előre definiált érték összehasonlításából származik, ez lehet a "Vbat Offset" funkció, ami megfelelhet a régi analóg világból származó Cal gombnak.
Mivel "okos" jószág, lehet (biztosan) automatikusan méréseket végezni, és azt rögzíteni, mondjuk SD kártya használatával. Erre szolgálhat a "Load Command Script" és az Load Config.ini, de hogy honnan lehet ilyet szerezni, azt nem tudom.
Az én gépemben is van hasonló, de annak van gépkönyve, és ott le van írva. Egyébként egy Basic nyelvre hasonlító szerkezet, és egy PCMCIA memória kártyát használ.
Ennek ellenére lehet manuálisan is használni, és szerintem a Te műszeredet is. Mivel nem ismerem, nem is tudom mi lehet a beviteli eszköz, lehet hogy az SÍD kártya maga.
(#) gyerek67 hozzászólása Márc 6, 2024 / 1
 
Sziasztok!
Na, végeztem a NanoVNA új, DiSlord v1.2.20 firmware verziójú menüstruktúrájának a feltérképezésével!
A3-as méretű lett...
Használjátok egészséggel!
A hozzászólás módosítva: Márc 6, 2024
(#) sany válasza gyerek67 hozzászólására (») Márc 6, 2024 /
 
Hasznos. Köszönjük!
Az enyém még hajón van.De lehet csak üres dobozt hozzák. De elvileg 20 felé megjön.
(#) Kera_Will válasza sany hozzászólására (») Márc 6, 2024 /
 
csak nehogy 1 hijján husz(ik) legyen benne ...
(#) HA5AWS válasza gyerek67 hozzászólására (») Márc 6, 2024 /
 
Szia!
"A Vbat Offset mit akar?" Ez a legegyszerűbb pont. Az akkumulátoron lévő soros dióda nyitófeszültsége, hogy pontos legyen a telepkijelző állapota.
Üdv: Gábor
(#) gyerek67 válasza HA5AWS hozzászólására (») Márc 6, 2024 /
 
Szia Gábor, köszi az infót!
Ha a többivel kapcsolatban is tudnál segíteni, nagyon megköszönném / megköszönnénk!
Üdv:
Viktor
(#) Gafly hozzászólása Ápr 14, 2024 /
 
Az nem úgy volt, hogy közeltér, meg minden?
Azt a gallért sem igazán értem, bár tippjeim lennének...
A szünetmentes tetszik.
(#) Gafly hozzászólása Ápr 20, 2024 /
 
Harkály.
Szoktam néha érdekesen kinézni a fejemből, amikor valami szokatlant hallok...
(#) dB_Thunder válasza dB_Thunder hozzászólására (») Jún 14, 2024 /
 
Sziasztok!

Így laza 4 hónap után nekem is lett egy LiteVNA!!
Azon kívül, hogy nézek rá mint borjú az új kapura, mert még meg kellene emésztenem ezt Smith Chart témát (is), rájöttem, hogy nem tudom összekötni hirtelen semmivel se!!
Ezért kérdezném, hogy ki milyen kiegészítő kábeleket, átalakítókat használ hozzá??
Én magamtól odáig jutottam hogy a CB antennámhoz kell egy "SMA to PL259 aljzat" átalakító.
Köszönöm!
(#) HA5AWS válasza dB_Thunder hozzászólására (») Jún 14, 2024 /
 
Szia!
Én gyártottam pár SMA kábelt és van egy jó pár fajta átmenet. Célszerű BNC csatlakozóra felszerelni majdnem mindenféle ellendarab megtalálható. PL259 az nem definiált csatlakozó de átmenet arra is van. Alin érdemes körülnézni van használható átmenet és nem is nagyon drágán.
Üdv: Gábor
(#) pucuka válasza dB_Thunder hozzászólására (») Jún 14, 2024 /
 
Szükséged lesz SMA - PL259 átalakítóra, (nem árt BNC is) oda - vissza, Jó lenne egy legalább 10 W -os műterhelés. RG174 koax, krimpelő fogó. Kereshetsz, vagy készíthetsz malacfarok átalakítót, (nem túl hosszú koax, egyik végén SMA, másik végén amire szükség van) sajnos a műszer SMA csatlakozójához az RG174 illik, a vastagabb koax kényelmetlen.
(#) Doky586 válasza pucuka hozzászólására (») Jún 14, 2024 /
 
PL259-et illene már elfelejteni, N-et használni helyette mindenhol.
(#) Leraz válasza Doky586 hozzászólására (») Jún 15, 2024 /
 
Miért is?
(#) Doky586 válasza Leraz hozzászólására (») Jún 15, 2024 /
 
Mert siralmasak a rádiófrekvenciás paraméterei (főleg) 30MHz felett, és egyedül a pár száz forinttal olcsóbb ára szól a használata mellett.
(#) dB_Thunder válasza Doky586 hozzászólására (») Jún 15, 2024 /
 
Én értelek! De a szerencsétlen CB rádión ilyen van! Most faragjam szét??
(#) pucuka válasza dB_Thunder hozzászólására (») Jún 16, 2024 /
 
Dehogy is, miért kéne szétfaragni. A Radiall katalógusa szerint 500 MHz -g ajánlják, és még most is gyártásban van. A Radiall igencsak professzionális cég, az ennek megfelelő árakkal.
Azért ennyire nem kéne finnyáskodni.
UHF (!) csatlakozó
A hozzászólás módosítva: Jún 16, 2024
(#) pucuka válasza Doky586 hozzászólására (») Jún 16, 2024 /
 
Magad is írod, hogy: "30 MHz felett". A CB a maga 27 MHz -ével, láthatóan alatta van. Az igaz, hogy nem egy korszerű csatlakozó, de a CB rádió sem az.
Egyébként a 70 -es években használt 450 MHz -es 60 W -os PYE rádiókon is ilyen volt.
(#) HA5AWS válasza pucuka hozzászólására (») Jún 17, 2024 /
 
Sziasztok!
Ami mégjobban elszomorít, hogy sok 145 és 430MHz-es amatőr rádió is PL259-el van szerelve. Nem kell sajnálni azt a pár percet amíg átépíti az ember N csatlakozóra, sokkal stabilabb és megbízhatóbb kontaktot ad!
Üdv: Gábor
(#) pucuka válasza HA5AWS hozzászólására (») Jún 17, 2024 /
 
Egy nem gagyi, professzionális csatlakozó stabil, és megbízható kontaktust ad, amíg jó szokás szerint tönkre nem teszik némelyek. Minden csatlakozót tönkre lehet tenni, ha nem a megfelelő ellendarabjával használjuk, az UHF csatlakozót banándugós mérőzsinórral, az N (BNC) csatlakozót gemkapoccsal.
A problémát inkább a csatlakozó tápvonal illesztetlensége jelenti, de addíg a frekvenciáig (hullámhosszig) amíg ez elfogadható pl 1:1,15 alatt van, és nem okoz túl nagy gondot, vidáman használható.
Az "átépítéssel" meglehet rosszabb eredményt állítunk elő, mint amilyen a gyári volt.
Ha megfigyeled, a rádió kimeneti koax kábelét egy gyári hullámimpedancia átalakítón keresztül viszik, a nagyobb átmérőjű UHF csatlakozóra.
Az ütközés a középvezető csatlakozójánál van, mert nincs biztosítva a folyamatos átmenet, ahogy más csatlakozóknál van. Viszont 70 cm -es hullámhosszhoz képest az a 2 - 3 mm ahol az átmérő az átfedés miatt változik, még nem okoz elviselhetetlen állóhullám arány romlást.
Mindezekkel együtt nekem sem szívem csücske az UHF csatlakozó a maga 500 MHz -es határfrekvenciájával, (sem az F, vagy az FME)
A hozzászólás módosítva: Jún 17, 2024
(#) dB_Thunder válasza pucuka hozzászólására (») Jún 17, 2024 /
 
Mi a baj az F csatival?? Nekem bejön a szerelése, de villamos szempontból nem vizsgáltam!

Ma voltam boltba, vettem SMA->BNC alj, és BNC -> SO259 átalakítót!!
Mennyire problémás a sok csatlakozó, átalakító egymásba dugdosása, mérés szempontjából??
(#) Bakman válasza dB_Thunder hozzászólására (») Jún 17, 2024 /
 
Idézet:
„Mennyire problémás a sok csatlakozó, átalakító egymásba dugdosása, mérés szempontjából?”
Ha "rendes" műszerrel méred (nagyon nem hobbi kategória, pl. Anritsu gyártótól egy Site Master), akkor nagyon. Elsősorban frekvenciafüggő a dolog, de a hangya micsodája is probléma, nem hogy egy vagy több felesleges csatlakozó.

Pl.: DTF Measurement. "DTF Return Loss with a Short at the End of the Cable (20.5 m)" mérésnél tisztán látszanak a csatlakozók/kábel hibák.
(#) Doky586 válasza HA5AWS hozzászólására (») Jún 17, 2024 /
 
Figyelni kell rá milyen rádiót vesz az ember. Az én Yaesum 28-440 MHz ig tud adni és gyárilag N csatival szerelték.
(#) Doky586 válasza dB_Thunder hozzászólására (») Jún 17, 2024 /
 
Az F vékony kábelre való és nem bírja az áramot. Vételtechnikához való.
(#) pucuka válasza dB_Thunder hozzászólására (») Jún 17, 2024 /
 
Idézet:
„Mennyire problémás a sok csatlakozó, átalakító egymásba dugdosása, mérés szempontjából??”

Ha valójában mérni akarsz, és nem csak indikálni, akkor lehet problémás több átmenet egymásba dugdosása. Minél magasabb, annál inkább. Minden csatlakozónál van valamekkora reflexió, de majd a műszereddel úgyis látni fogod.
Az F csatinak viszonylag nagy a reflexiója, ez vételnél nem nagyon számít, de adáskor jelentős lehet az ütközési csillapítása. Ez az egyszerű kiviteléből adódik, ui. a középső ér csatlakozásánál átmérő változással jár, az pedig reflexiós hely.
Jól lehet demonstrálni, egy szerelhető BNC, vagy N csatlakozó papa mama középcsatlakozójának összeillesztésénél, helyes, precíz szerelésnél nincs átmérő változás. A külső érnél (árnyékoás) sincs, bár az nem annyira feltűnő.
(#) gyerek67 hozzászólása Jún 18, 2024 /
 
Sziasztok!
Szeretnék rendelni Nagoya-771-es antennát, mert a meglévőt sikerült eltörnöm.
Tudtok esetleg megbízható beszerzési helyet?
Ismert netes áruházakból nem merek rendelni, mert olvastam, hogy már az antennákat is hamisítják...
(#) pucuka válasza gyerek67 hozzászólására (») Jún 18, 2024 /
 
Ez jó lehet:
Bővebben: Link
(#) gyerek67 válasza pucuka hozzászólására (») Jún 18, 2024 /
 
Köszi a tippet!
(#) pucuka válasza gyerek67 hozzászólására (») Jún 18, 2024 /
 
Tudod, cipőt a cipőboltból.
(#) uniman válasza gyerek67 hozzászólására (») Jún 18, 2024 /
 
771 VS 771G :Bővebben: Link
Következő: »»   87 / 88
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem