Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektronikában kezdők kérdései
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal!
- Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni!
- És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Lapozás: OK   3955 / 3962
(#) Fats Domino válasza kendre256 hozzászólására (») Jún 27, 2024 /
 
Igen,köszi,közben olvastam néhány hozzászólást,totál marhaság az egész. Ez a projekt félrevezető,nem kivitelezhető
(#) Gafly válasza Fats Domino hozzászólására (») Jún 27, 2024 / 1
 
Kivitelezhető, csak nem működik.
(#) Suba53 válasza Fats Domino hozzászólására (») Jún 27, 2024 /
 
Ezt a videót én is láttam. Elég komoly munkát fektetett bele a muki.
Kiöntötte az egészet üvegszerűen átlátszó műgyantával, hogy szép "napelem" táblának látszódjon.

Csak a hasamat fogtam a röhögéstől, amikor elképzeltem, hogy hányan építik ezerrel az ígért kilowattok reményében.

Hiába na, nagy az isten állatkertje, minden hülyeségre akadnak vevők.
(#) Suba53 válasza kendre256 hozzászólására (») Jún 27, 2024 /
 
Hogy működik ez a pénzcsinálás a youtube-on? Ekkora baromságokat én is ki tudok találni, és ha még fizetnek is érte, az kész nyereseég.
(#) nagym6 válasza Fats Domino hozzászólására (») Jún 27, 2024 /
 
Induktív napelem. Nap mágneses viharai gerjesztik az áramot, de csak a felszínhez közel működik. Ott eipárolog a műanyag, marad a tekercs. Csak messze van.
(#) vargham válasza Suba53 hozzászólására (») Jún 27, 2024 /
 
Minden megtekintés után pénzt kap a video készítője. Nem túl sokat, úgyhogy jó sok megtekintés kell hozzá, hogy ebből meg lehessen élni. Igen, a szörnyülködők megtekintése is hozza neki a bevételt. A pénz két helyről jöhet, az egyik esetben a megtekintett hirdetésből a másik esetben az előfizetési díjból.
(#) Suba53 válasza nagym6 hozzászólására (») Jún 27, 2024 /
 
Kezdetleges Dyson gömb próbálkozás?
(#) Bronz hozzászólása Jún 28, 2024 /
 
Sziasztok! Egy háromfázisú egyfázisra kötött 0.25 Kw-os villanymotorhoz mekkora kondenzátor kell? Kell hozzá üzemi is meg indító is? Ez a villanymotor egy vákuumszivattyút működtet. Köszönöm!
(#) kadarist válasza Bronz hozzászólására (») Jún 28, 2024 /
 
Szia! Számolj 70 µF-al kilowattonként.
(#) Bronz válasza kadarist hozzászólására (») Jún 28, 2024 /
 
Köszönöm!
(#) asasin hozzászólása Jún 28, 2024 /
 
Sziasztok!

Egy kéréssel fordulok hozzátok hogy ezt hogy tudom megoldani a vezérlés részét?
Ahogy a videóban látszik és ha jól látom van egy induktív érzékelő ami arra hivatott hogy a kivágást egy pedálnyomással ugyan abba a pozícióba forgassa.
Ezt hogy tudom megoldani? Relékkel?(mondjuk ennek kis esélyét látom), PLC/okosrelé? Vagy más?
Ebben tudtok segíteni? Akár egy rajzzal

Ezt a gépet szeretném megépíteni mert elég sok plakátot kell feltekerni.




Bővebben: Link

Köszönöm a segítségeket!
(#) gg630504 válasza asasin hozzászólására (») Jún 28, 2024 /
 
Nekem az autóm ablaktörlője jutott eszembe.
Van egy nyugalmi helyzete, amikor egy, a tengelyhez csatolt kapcsoló kikapcsolt állapotban van. Ha nem alaphelyzetben van, akkor bekapcsol. Mikrokapcsoló és bütyök a tengelyen.
És van egy működtető kapcsoló azzal párhuzamosan.
Ha bekapcsolom, folyamatosan működik. Ha kikapcsolom, forog tovább, amíg alaphelyzetbe nem ér és a tengelyes kapcsoló ki nem kapcsolja.
A hozzászólás módosítva: Jún 28, 2024
(#) Fats Domino hozzászólása Jún 28, 2024 /
 
Üdv a fórumozóknak! Találtam egy kapcsolást master/slave aljzathoz, (mert ez kicsit olcsóbb mint venni egyet 15,000 ért) de ez nem teljesen jó,mert az erősítőnek nyilván van nyugalmi áramfelvétele (standby) és így a slave aljzat is állandóan üzemel. Azt kérdezem a tiszetelt uraktól, van-e olyan kapcsolás amiben szabályozható a nyugalmi áram értéke, és így megfelelően lehetne használni ezt, a kapcsolást, vagy ehhez lehet-e szabályozható áramkört kapcsolni? a cél,hogy lehetőleg a legegyszerűbb legyen megépíteni, nem kell semmi furfang, csak kapcsoljon be ha kell. köszi
(#) proli007 válasza Fats Domino hozzászólására (») Jún 28, 2024 /
 
Hello! Esetleg csökkentsd a 47 ohm-ot addig, míg nem érzékeli az stby alapáramát.
Egyébként készült anno ilyen kapcsolás. Hátha ez segít..
A hozzászólás módosítva: Jún 28, 2024
(#) Fats Domino válasza proli007 hozzászólására (») Jún 28, 2024 /
 
Szia! Itt használhatok esetleg trimmerpotmétert?
(#) Fats Domino válasza proli007 hozzászólására (») Jún 28, 2024 /
 
Köszi! Ez jó lesz. üdv
(#) proli007 válasza Fats Domino hozzászólására (») Jún 28, 2024 /
 
Egy trimmerpoti csúszkaárama maximum 5mA lehet, ha nem valami huzal és teljesítmény trimmert használsz. De itt is a 10 ohm helyes megválasztása az első az alapterheléshez. A D4-D5 típusát mag a maximális áram szerint kell megválasztani.
(#) Régi motoros válasza asasin hozzászólására (») Jún 28, 2024 /
 
Szerintem nem kell ez annyira túlbonyolítani. Két pedálkapcsolóval, és két végállás kapcsolóval úgy gondolom megoldható. Az egyik pedálkapcsolóval tekered fel, és míg nyomva tartod, addig forog folyamatosan. Ha elengeded a pedálkapcsolót megáll ahová a hozzá tartozó végállás van pozicionálva. A másik pedálkapcsolóval visszafele forog de nem addig, amíg nyomva tartod, hanem csak amíg a hozzá tartozó másik végállás kapcsoló engedi. A két végállást 180° állítod egymástól, vagy ahogy kényelmes a lazítás.

Egy ilyen merült fel bennem hirtelen. Feltekerésnél a két akku sorba kapcsolódik, így gyorsabb.
Lazításnál csak a Batt2 van az áramkörben, így lassabb. Az irányváltást a pedál 2 kapcsoló intézi, ami két áramkörös váltó érintkezős. A lazítás végállás irányfüggő, tehát csak lazításnál van funkciója. A feltekerés végállás irányfüggetlen, így mindig van funkciója. Ennek hatására ha a lazítás pedált felengeded, elindul automatikusan a feltekerés és addig megy míg a feltekerés végállás aktivizálódik, azaz mindig ugyan abba a start pozícióba áll vissza.

Ui.: A BT2 hamarabb lemerül, mert az mindkét irányban használva van. Ezt érdemes figyelembe venni.
A BT1 viszont csak egy irányban van használva.
A hozzászólás módosítva: Jún 28, 2024
(#) enree válasza reloop hozzászólására (») Jún 28, 2024 /
 
Szia!
Csak, hogy beszámoljak mi lett; nem hurok volt, hanem zaj, a megoldás végül egy ilyen lett. Egyszerűen az olcsó le-föl konverterek zajosak, ez van. Rendeltem ebből egyet, azóta olyan csönd van, mint egy frissen ásott sírban. Igaz ennek az árából pont egy köbméter alis vacakot tudtam volna venni, dehát ez van, aki broadcast cuccot épít, az nyúljon zsebbe. Köszi mindenkinek
(#) Geri86 hozzászólása Jún 28, 2024 /
 
Sziasztok.
Adott egy kis beépített akkumulátoros (200mAh) eszköz, amit lehet használni töltés közben is. Lehet bagatell dolog a kérdés de használhatom mondjuk 10 wattos töltőfejjel, nem lesz káros a beépített akksira nézve?
Köszi.
(#) kadarist válasza Geri86 hozzászólására (») Jún 28, 2024 /
 
Nézz vissza a másik topikba, ott írtam.
(#) pipi válasza Geri86 hozzászólására (») Jún 28, 2024 /
 
Hali!
Attól függ. Ha normális a töltő akkor igen. A mostani li-ion-os cuccokban normális szokott lenni, a régebbi ni-cd, ni-mh akksis cuccokban sokszor nincs normális töltőelektronika, egyszerűen a táp és/vagy soros ellenállás korlátoz be...
(#) Geri86 válasza pipi hozzászólására (») Jún 28, 2024 /
 
De gondolom, hogy itt nem a töltő a lényeg hanem a készülék ami az akksit tartalmazza, abban kell lenni egy normálisabb töltésvezérlőnek, vagy nem?
(#) pipi válasza Geri86 hozzászólására (») Jún 28, 2024 /
 
Vagy igen, vagy nem. Nyilván az ismeretlen "adott eszköz"től függ melyik darabjában van a töltő, és hogy az normális, vagy szemét kivitelű
(#) Geri86 válasza pipi hozzászólására (») Jún 29, 2024 /
 
Igen ez jogos. Blitzwolf termék szval vagy igen vagy nem ahogy mondtad.
(#) CH-Croix válasza gg630504 hozzászólására (») Jún 29, 2024 /
 
Hoppá, ez király ötlet! Köszi!
(#) Udvari Zsombor válasza CH-Croix hozzászólására (») Jún 29, 2024 /
 
Én is egy autós FM adót használok egy szivargyújtó aljzatos dugasztáppal, hogy időnként egy pár szobával arrébb lévő rádióra zenét továbbítsak ‒ bár közben nem tudom kezelni a lejátszást, ha nem vagyok a forrás (PC) mellett. Az FM sáv vége felé lévő 107.7 frekvenciát javasolom, mert ez alatt már elég sok az adó, amik eléggé belerondítanak.
(#) Geri86 hozzászólása Jún 30, 2024 /
 
Sziasztok.
Lenne az alábbi transzformátor. A bekötést úgy kell értelmezni, hogy ha a fehér-pirosra kötöm a hálózati feszültséget akkor a két feketén 12 voltot kapok, ha fehér-sárgára hálózat akkor feketéken 9 volt?
Plusz a biztonság érdekében, hogyan ellenőrizzem? Pl.: primer és hálózat közé 40 wattos izzó?
Köszi.
(#) Suba53 válasza Geri86 hozzászólására (») Jún 30, 2024 /
 
Ezt honnan bányásztad ki? Valamilyen speciális készülékben lehetett.
Az nem szokványos, hogy a primer oldali menetszámokkal váltják a szekunder oldal feszültségét.

Simán kösd rá a primer oldalra a 230V-ot. A fehér-piros párra, majd a fehér-sárga párra, és mérd a szekunder oldal feszültségét. Terhelheted is izzóval, vagy ellenállással.

Ha nem melegszik nagyon a vas, és igaz az adattábla, akkor jó lesz az eredmény.
( Már ha nem azért dobták ki valahol, mert menetzárlatos valamelyik tekercse. )
(#) vision61 válasza Suba53 hozzászólására (») Jún 30, 2024 /
 
Asztali halogén izzós lámpákban van ilyen trafó. Ráadásul, a legtöbbnél a szekunder két tekercs, párhuzamosan kötve, könnyen szétválasztható két független 12 V-ra is.
Tartósan bírja a megadott 50 VA-t.
A hozzászólás módosítva: Jún 30, 2024
Következő: »»   3955 / 3962
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem