Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ez milyen alkatrész-készülék?
 
Témaindító: csaby, idő: Dec 25, 2005
Témakörök:
Lapozás: OK   1159 / 1160
(#) img válasza Fidel hozzászólására (») Hé, 14:29 /
 
A piezók egy tizedvolttal többtől is elfüstölnek, érdemes vigyázni vele.
(#) Remci válasza Fidel hozzászólására (») Hé, 14:38 /
 
A trafó mellett jobbra van egy barna kondi, az alatt srégen egy szürke ellenállás. A képen úgy látszik mintha ki lenne lukadva.
(#) glaci hozzászólása Hé, 17:54 /
 
Sziasztok! Tud valaki erről az alkatrészről többet mint ami a fotókon látszik? SMD ellenállás. 0,17 ohm
Hány watt lehet?
(#) halfbit válasza glaci hozzászólására (») Hé, 17:58 /
 
Mérd meg a geometriai méreteit és az alapján keress rá katalógusban.
(#) majkimester válasza glaci hozzászólására (») Hé, 17:59 /
 
Inkább induktivitás lesz az: 0,17uH
(#) glaci válasza halfbit hozzászólására (») Hé, 18:00 /
 
Milyen katalógusban?
(#) vision61 válasza glaci hozzászólására (») Hé, 18:07 /
 
Szia!

Ez szerintem is induktivitás.
(#) Horvath65 válasza img hozzászólására (») Hé, 18:08 /
 
Helló! Köszönöm. Nem semmi kis kütyü lehet, van belőle vagy öt darab, a dobozolással. ( az ebay-n egy használt 22E+11E szállítás használt az új az USA-ból 105E+10E szállítás) Ha linkemre kattints a chrome már blokkolja(?) amit te linkeltál az egy mozgató nem a plc. Teszek fel fotókat, van még ha valakit érdekel. Érdekes, hogy négy triakot vélek amit négy optócsatoló hajt meg, de itt sincs kimarva szigetelőnek a nyák. tele jumperrel, mikrókapcsolóval. Jó lenne érteni mi mindenre lehet használni. Ez fix programozású?
A hozzászólás módosítva: Hé, 18:11
(#) glaci válasza majkimester hozzászólására (») Hé, 18:21 /
 
Lehet igazságod, a mágneshez tapad, tehát mágnesezhető fém a test. Vas ? Induktivitásmérővel 0,2-0,19 uH a mért érték.
(#) uniman válasza Horvath65 hozzászólására (») Hé, 18:26 / 1
 
Fan coil vezérlő...egy rendszer része. Önállóan semmit nem ér, de ha valakinek pont ez hibásodik meg, akkor némi aprót megér neki.
(#) img válasza Horvath65 hozzászólására (») Hé, 19:06 / 1
 
Elvileg programozható, egy Texas Instruments TMS370C042 van benne.
(#) majkimester válasza glaci hozzászólására (») Hé, 19:07 /
 
Valamilyen ferrit anyag lehet. A feliraton az R helyettesíti a tizedespontot. Például 4R7 az 4.7uH. Ha nincs R akkor az ellenálláshoz hasonlóan az első két számjegy az érték a harmadik a szorzó, például 221 az 220uH
(#) glaci válasza majkimester hozzászólására (») Hé, 19:35 /
 
Köszönöm szépen.
(#) Fidel válasza Remci hozzászólására (») Hé, 22:47 /
 
Volt ott sok minden elfüstölve, több ellenállás, Mindkét fet, meg az IC-t is kicseréltem már!
De a trafóval kellene zöld ágra jutnom!
(#) Fidel válasza img hozzászólására (») Hé, 22:54 /
 
Ha jól számoltam, akkor a 220V/ 12V-os trafónál a 200V/10V behelyettesítésével 1V-al jönne ki magasabbra a feszültség!?
Az eredetinél 20 a hányados, a 220-as meg csak 18,3.
(#) img válasza Fidel hozzászólására (») Kedd, 2:49 /
 
Ismerni kellene a konkrét kapcsolást, de alapvetően, mint már írtam: a piezóknál a tizedvoltok is számítanak.
(#) huszi2 hozzászólása Kedd, 9:26 /
 
Üdv Mindenkinek is!
A mellékelt fotón látható kondenzátort szeretném beazonosítani:
Feszültség/kapacitás, stb.....
Köszönöm!!!
(#) proli007 válasza huszi2 hozzászólására (») Kedd, 9:30 /
 
Hello! 47µF/35V
(#) huszi2 válasza proli007 hozzászólására (») Kedd, 9:35 /
 
Köszönöm!!!
Sejtettem, hogy v.mi ilyesmi lehet, de mire utalhat a "275"?
(#) proli007 válasza huszi2 hozzászólására (») Kedd, 9:48 /
 
Valami típusszám..
(#) Gafly válasza huszi2 hozzászólására (») Kedd, 10:54 / 1
 
Nem válasz a kérdésedre, párna alá elolvasni jó.
(#) Patópali válasza granpa hozzászólására (») Kedd, 17:08 /
 
Kép alapján ferritmagos trafónak nézem.
Nem a trafóval kezdeném a javítást.
(#) bbb hozzászólása Pé, 14:19 /
 
Sziasztok!

Az ET616/ET618-hoz használható hálózati azonosító kütyüt ismeri valaki? Ez lenne az.
Ki tudja mi alapján azonosítja a készülék, hogy melyik van a vonal túlvégén?
(#) FAZ1 hozzászólása Pé, 17:34 /
 
Üdv!

Van egy ilyen modem kártyám, ámde mire lehetne használni? A TV-imen gyakorlatilag mindegyiken van neki beépített befogadó állomása.
Úgy láttam, hogy egy eléggé keresett cikk.
https://i.ebayimg.com/images/g/eKMAAOSwv2Ffig3g/s-l500.webp
Sajnos kábelem az nincs hozzá, de ahogy a technikai sejtéseim alapján azt feltételezem, (és a kábel másik végén található csatlakozó dugó-aljzata alapján) a telefonvonalra lehetne vele rácsatlakoztatni, na de akkor - mi történne?
Talán bejön vele a teljes internet?
Avagy ez is csak valami havidíjas és előfizetős hülyeség?
(#) vision61 válasza FAZ1 hozzászólására (») Pé, 17:43 /
 
Szia!

Nem látni a kártya végét, de feltételezem, hogy PCMCIA csatlakozó van rajta, ilyen aljzat előfordul TV-n is, illetve régebbi laptopon. Ez a kártya szerintem az utóbbihoz való, a megfelelő driver telepítése után lehetne 56k sebességgel netezni, ha van még ilyen analóg telefonvonal, vagy ha RJ-45 csati van a kábel végén, amit be tudsz dugni egy routerbe, akkor azon keresztül. A TV-hez szerintem semmire nem tudod használni. (Nekem is van régi notihoz eltéve néhány hasonló.)
A hozzászólás módosítva: Pé, 17:48
(#) Régi motoros válasza FAZ1 hozzászólására (») Pé, 17:43 /
 
Leginkább nem sok mindenre, lévén hogy nem nagyon van már betárcsázós internet elérés.
Ez nem TV -be való, hanem laptopba. A csatlakozó PCMCIA, és ilyen csatlakozóval rendelkező laptopra lehet vele internetet varázsolni, kemény 56kbps sebességgel.
Persze kell hozzá egy telefon vonal is, na meg szolgáltatás (ami ugye nem nagyon van már).
A hozzászólás módosítva: Pé, 17:44
(#) FAZ1 válasza Régi motoros hozzászólására (») Szo, 6:21 /
 
Nekem csodák csodája - mindkét TV-men van befogadó csatlakozó hozzá - a Samsung-hoz is, meg a Blaupunkt-hoz is. Ráadásul az egyik végén kettő darab "afféle PCMCA" csatlakozó található, ám épp megnéztem a neten - kell még hozzá egy olyan kábel-átalakító elem, amivel a PCMCA aljzat jelet kaphat a klasszikus telefonvonalról. (ami nálam még analóg - elvileg). Direkt nem akartam soha digitálisat - a TV és internet mellé, mivel akkor - ha valami gáz lenne a nettel, naná, hogy még a telefonvonalam sem működne! És itt bizony gyakran van gáz.

Amúgy - köszi a felvilágosításokat.
(#) Suba53 válasza FAZ1 hozzászólására (») Szo, 13:01 /
 
Nem kevered véletlenül a kód kártya csatlakozóval? Mert az arra való, hogy az előfizetéses kódolt csatornákat tudja venni a TV és külön adnak kód kártyát, ha azt előfizeted. És az nem tud PCMCIA modemet kezelni. Már ha egyáltalán kompatibilis a csatlakozó fizikailag.
(#) uniman válasza FAZ1 hozzászólására (») Szo, 13:12 /
 
A "betárcsázós" internetre emlékszel (hogy mi kellett hozzá) ?
(#) FAZ1 válasza uniman hozzászólására (») Szo, 16:15 /
 
A betárcsázós internethez még működő telefonvonal kellett, és rohadtul lassú volt. Ha jól emlékszem, valójában én is úgy kezdtem - vagy 15-20 éve.
Következő: »»   1159 / 1160
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem