Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » [OFF] Pihenő pákások témája - Elektronika, és politikamentes topik
Lapozás: OK   3563 / 3563
(#) Gafly válasza szs hozzászólására (») Vas, 15:17 /
 
Pedig de, úgy működik ahogyan bbb leírta.
Imformatikusoknál van egy olyan mondás, hogy a számítógép azt hajtja végre amit leírtál, nem pedig azt amit gondoltál.
(#) szs válasza Gafly hozzászólására (») Vas, 15:28 /
 
Szóval még csillagot is tegyek elé? (Ez mondjuk rohadtul nincs benne a haszutmellémaforban, és egytagú névre mindig tudtam anélkül is)

No, mindjárt rápróbálok.

Úgy meg megy

Mondjuk, azt mindig is hittem, hogy a gép (meg a net) azt zeszi, amit kérek tőle. Amikor máskent kell, mint mondta, az meg tud akasztani, no.
A hozzászólás módosítva: Vas, 15:37
(#) mek-elek válasza Gafly hozzászólására (») Vas, 16:57 /
 
Bocsi, hogy kiegészíteném, adott rendszer úgy válaszol a beírt szövegre, ahogy felprogramozták arra. Szóval a "hiba" nem a felhasználóban van, hanem a rendszer annyit tud.
(#) Gafly válasza mek-elek hozzászólására (») Vas, 17:08 /
 
Szs-nek viszont szerintem igaza van abban, hogy a help-et lehetne még fejleszteni, mert konkrétan erre a részére ráférne...
(#) mek-elek válasza Gafly hozzászólására (») Vas, 17:44 /
 
Én ezt nem vitatnám. Kerülöm az olyan dolgokat, amit kerülni lehet. Ami még lehetséges ebben a világban, azt nem nyűglődéssel tölteném. Erről az egészről az újkor üvegvisszaváltás jut az eszembe. Ebben a projektben help sincs, mint ahogy autónk sem. Hát mintha nem történ volna semmi, úgy szoktam a teli szatyrot hazavinni, ha tele az automata. Azzal biztatva magam, hogy legközelebb ebből pénz lesz...
(#) reloop válasza szs hozzászólására (») Vas, 21:10 /
 
Szia! Nálam működik FF-on Bővebben: Link
Mindjárt kipróbálom androiddal, telóról.
(#) szs válasza mek-elek hozzászólására (») Vas, 21:11 /
 
Nem tartom en rossunak ezt a visszaváltásos mizériát. Bár én (is) hordom az üzletekbe a "kukákat" és konténereket, és jó esetben (!) 0 (nulla) összegűnek, de inkább minuszosnak látom, azért jó is ez. Kevesebb lesz a szemétként kidobott alu, stb.
Az azert csak jó dolog...
És (ezt Gery fórumtárssal beszéltük) hátha visszatér az üveg. Ami mosás után 100%-ban hasznos. És hátha rájön (például) a nejem is, hogy ha vesz nekem egy üveges sört, akkor csak 25ft-ot fizet az üvegért. Az aluért 50ft-ot. Az alura vigyáznia kell, mert a nyomorékot nem szereti az automata. Az üveg (bár törékeny) ritkán törik. De akkor is csak 25 ft törik
A hozzászólás módosítva: Vas, 21:14
(#) reloop válasza reloop hozzászólására (») Vas, 21:14 /
 
Telefonon is működik.
A kettőspont és a macskaköröm közé írt szóköz miatt nem volt találatod.
A csillagra nincs szükség.
A hozzászólás módosítva: Vas, 21:16

Szóköz.gif
    
(#) Remci válasza szs hozzászólására (») Vas, 21:22 /
 
Én egy valamit nem értek ebben az üveg vissza váltás dologban. A kereskedő megkapja az üdítőt 50Ft-al drágábban. Viszont ezt az 50 Ft-ot vissza kapja a vásárlótól. Tehát ilyen formán nullán van. Viszont ha én vissza viszem az üveget, kapok érte egy 50Ft-os blokkot, ha azt kérek. Ezt viszont csak ott tudom levásárolni, ahol az üveget leadtam. Ha veszek egy 100 Ft-os valami, akkor ebből lejön az 50 Ft-os blokk, tehát én tulajdon képpen 100Ft-ot fizettem az árúért, de a boltos 50Ft-ért adta, meg van egy 50FT-os blokkja. Na már most a hiányzó 50Ft-ját
ki,vagy hogy fogja megtéríteni? Vagy mínuszban marad 50Ft-al?
(#) szs válasza Remci hozzászólására (») Vas, 21:28 /
 
Rosszul számoltad valójában az első üveg/aludobozos sör göngyöleget veszed meg az egész életedben. Utána csak cserélgeted (ha el nem töröd). Mint régen a szifonpatront. Mint a gázpalackot. Sőt: ezzel, ami most lett, még végleg lemondani a palackról csak egy mozdulat

Sem plusz, sem minusz nem keletkezik az átlagemvernek, a kereskedőnek sem miatta. Sőt, némelyiknek mégcsak foglalkozni sem kell vele, mert valamiért nem kell visszaváltania. Ilyen szempontból (akár) 0 összegü is lehetne. Nem pont az, de vegyük annak.
Nemzetgazdaságilag (de jó szó is ez ) sem előnyös első látasra, de hasznos, ha nem szeméttárolóban végzi. Perszehogy nem 100%-ban felváltható (fóleg a thermoplasztok) de ha csak 70%-nyi új kell, mert 30%-ot jól bele lehet keverni, az megiscsak haszon. Nekünk is.
A hozzászólás módosítva: Vas, 21:38
(#) antikzsolt válasza szs hozzászólására (») Vas, 21:32 /
 
Hacsak megint nem úgy lesz hogy a kukásautó ömlesztve viszi majd oda ahová eddig is.
(#) szs válasza antikzsolt hozzászólására (») Vas, 21:34 /
 
Az is vsak beszéd. Nem úgy működik, ahogy rosszindulatú újságírók írják. Kár azt terjeszteni.
(#) szs válasza Remci hozzászólására (») Vas, 21:45 /
 
Ja, végül azt a MOHU-elszámolásból fogja megkapni az, aki ezzel foglalkozni "kénytelen " (ez megint jó szó)
Nem a kis Marinéni boltja van rá kötelezve, a nagyok pedig hadd könyvelgessenek csak

(Én kötelezném Mainénit is. Aztán majd üveges sört arul, mint régen, én meg felveszem a göngyöleget, mit régen. Ha kellett, még külön göngyölegesjárat is volt. Persze ez ritkán kellett)
A hozzászólás módosítva: Vas, 21:49
(#) antikzsolt válasza szs hozzászólására (») Vas, 21:50 /
 
Láttam amit láttam. Jöttek a kukások a házi szemetet borították bele a kocsiba. Majd mentek a szelektív kukákra is. Papír üveg fém. Be a többi közé. Akkor mi értelme volt szétválogatni?
(#) szs válasza antikzsolt hozzászólására (») Vas, 21:51 / 1
 
Mert nem láttad a rekeszeket.
Mint a tartálykocsiban sem látod, melyik rekeszében mi van.
(#) antikzsolt válasza szs hozzászólására (») Vas, 21:58 /
 
Rekeszek? Hogy van szétválogatva? Főleg ha tömörít is? Tudod ez a hátul felkapós egy nagy konténeres jár felénk.
(#) szs válasza antikzsolt hozzászólására (») Vas, 22:01 /
 
És az nem válogatás nélkül veszi frl. Csak mondod.
(#) szs hozzászólása Vas, 22:04 /
 
De erről jut eszembe egy régi kérdes a kidobandó akkukról:
Ott, ahol jogosult árvevő vsn (mit itt Jászberényben) már erdemes újra bevinni -főleg, ha azóta már sok össuejött A nejem valami 150ft-ot kapott kilójáért a múlt hónapban.
Kell persze személyi, adó es lakcímkártya, és nemi szja levonás (nem sok) is van.

(Meg én is kaptam néhány hűtőszekrényért, pár mosógépert 25 pénzt. Tessék bevinni, ne szemeteljünk)
A hozzászólás módosítva: Vas, 22:14
(#) Udvari Zsombor válasza Gafly hozzászólására (») 1:51 /
 
Köszi, közben már megtaláltam a képet, amit kerestem, valamiért magyarul akartam keresni, pedig angol volt a fájlnév (anno én adtam azt a fájlnevet).
Következő: »»   3563 / 3563
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem