Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektronyika orosz digitális órák
Lapozás: OK   27 / 27
(#) user1914 válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Sze, 14:05 /
 
a b c d e f g ?
kijelző szegmens..
Üdv. M.
(#) Udvari Zsombor válasza user1914 hozzászólására (») Sze, 14:07 /
 
Elvileg minden szegmens működik, máskülönben a 0-7 számoknál látszana a hiány, nem?
(#) kisgeri válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Sze, 22:39 /
 
Így mint ha többféle kapcsolási rajzot is találnék Elektronika 6-hoz, nem tudom melyik kivitel lehet a tiéd. Mindenesetre ez sajnos dekóder/IC hibának néz ki.
(#) Udvari Zsombor válasza kisgeri hozzászólására (») Csü, 8:02 /
 
Meghibásodhatott az IC? Mióta nálam van az óra, sajnos átélt pár hálózati áramszünetet a szokásos anomáliákkal együtt, nem tudom, hogy ez is "segített"-e neki meghibásodni...
(#) somitomi válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Csü, 10:24 /
 
A leírtak alapján a BCD-kód legfelső bitét nem kapja meg/dolgozza fel a dekódoló áramkör, de én most így hirtelen semmilyen rajzot nem találtam, hogy meg lehet-e keresni, hol veszik el a jel.
(#) Udvari Zsombor válasza somitomi hozzászólására (») Pé, 11:34 /
 
A "szétszedtem" oldalon jól át van fotózva egy "Elektronyika 6" óra itt.
(#) kisgeri válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Szo, 0:15 /
 
Valóban jól írja somitomi. Ha neked is ez a 3 chipes verziód van, akkor a K176IE13 (К176ИЕ13 óra IC) és a K176ID3 (К176ИД3, BCD -> 7szegmenses dekóder) közötti 4db vezetősávot és forrasztást ellenőrizd, hogy nincs-e kontakthiba. Ha nincs, akkor méréssel az is eldönthető üzem közben, hogy ezek melyike rossz.
(#) Udvari Zsombor válasza kisgeri hozzászólására (») Szo, 2:20 /
 
Legfeljebb a forrasztásokat ellenőrizhetem, de mérni azt nem fogok merni a kijelző nagyfeszültsége miatt.
Amitől kicsit tartok, hogy ki fog esni az ébresztés gombja az óra tetejéből, ha kihúzom hátrafelé a belét? Mennyire macerás visszatenni a gombot?
(#) kisgeri válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Szo, 10:52 /
 
Ebben a legnagyobb feszültség a hálózat, azzal vigyázz. A többi max 30-40V. De a multiplex vezérlés miatt úgyis leginkább szkóp kéne a méréshez. Ha a forrasztások rendben, akkor a két IC valamelyike hibás. Pont ilyen órám nincs, de szerintem nem nehéz összerakni.
A hozzászólás módosítva: Szo, 10:52
(#) Udvari Zsombor válasza kisgeri hozzászólására (») Szo, 11:11 /
 
Az alulnézeti kép alapján merrefelé kellene ellenőriznem a panelt?
(#) kisgeri válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Szo, 11:50 / 1
 
Bejelöltem a BCD vonalakat. Ebből is a piros ami vagy szakadt, vagy valamelyik IC rossz.

027panel.jpg
    
(#) Udvari Zsombor válasza kisgeri hozzászólására (») Szo, 18:34 /
 
Oh, köszi, ebből már ki tudok indulni. Akkor jelentkezek, ha jutottam valamire...
Következő: »»   27 / 27
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem