Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Lemezjátszó beállítása, javítása
Lapozás: OK   83 / 84
(#) Massawa válasza HA5AWS hozzászólására (») Júl 28, 2024 /
 
Meg ráadásul az MM meg az MC nem is igen szereti a hosszu kábelt, ezért sokkal jobb a RIAA korrektort a pickup közelébe szerelni. A legujabb gramofonokban egyre gyakrabban be van épitve, természetesen átkapcsolhatoan.
(#) elektrorudi válasza chopper800 hozzászólására (») Júl 28, 2024 /
 
AKAI AP-D33 + MC pickup + Tuchel csatlakozó.
No, ezzel az összeállítással, még a TV Híradóba is be lehet kerülni.
(#) mek-elek válasza chopper800 hozzászólására (») Júl 28, 2024 / 2
 
Régi dolog, ha nem jól kérdezel, rád szakadhat az ég. Vagyis mindenki ad valami sajátos tanácsot. Először is mi a hosszabb terved a sasszival? Ilyen készüléket az ember az analóg hangzás miatt preferál. Kivétel, ha lemezeket akarsz digitalizálni. Ekkor viszont egy egyszerűbb készen kapható RIAA korrektor is megteszi. Ha viszont az LP-k varázsának a megélése a cél, felejtsd el a PC-t hangkártyástul.
(#) teddysnow válasza elektrorudi hozzászólására (») Júl 29, 2024 / 1
 
Ezt az összeállítást hívták Hi-Fi-nek a maga idejében.

Nem találtam meggyőző infót a lemezjátszó kábelének a lecseréléséről. Használtakat nézve azok vannak cserélve, amelyiken Tuchel csati volt. Az újakon azok cserélik, akiknek a kábel színe nem megy a tapétához. A nagy öregek pedig nem ajánlják a kábel cseréjét, mert a lemezjátszókat gyárilag alacsony kapacitású kábellel szerelik. Kérdésemre, hogy mennyire alacsony, a válasz "nagyon". Tehát ebből a forrásból sem lesz az ember okosabb.

Én ilyesmire cserélném.

Vagy, ha szempont a minél kevesebb szerelés és az egyszerű csere, akkor ilyesmire. Levágnám az egyik végéről a csatikat és simán beforrasztanám a gyári helyére.

Van valakinek tapasztalata a lemezjátszó kábel cserével?
A hozzászólás módosítva: Júl 29, 2024
(#) Massawa válasza teddysnow hozzászólására (») Júl 29, 2024 / 2
 
Söt oxigénmentesre kell cserélni.
(#) teddysnow válasza Massawa hozzászólására (») Júl 29, 2024 /
 
Én a Klotzból kinézném, de nem írja.
(#) Tomi94 hozzászólása Aug 22, 2024 /
 
Sziasztok!

Valahogy eltört a tű a lemezjátszómban nemrég (elég érthetetlen, mert épp majdnem egy hónapig nem is használtam, aztán legközelebb már végigfutott a barázdákon.. egyedül élek, nem piszkálta senki), és nézegetek cseretűt hozzá. AT95-ös hangszedő van rajta, ehhez még egész jó az ellátottság.

Találtam egy ilyen oldalt, ahol az összes többihez képest kb. féláron kapható (és a szállítás sem aránytalanul drága). Viszont mégiscsak gyanús picit a dolog, mert ugyan eredetinek írja, de a képen levő márkajelzés nem ismerős, illetve a listában levő VM-22xx típusú hangszedője sem volt soha az AT-nek.

Szerintetek.. átverés, vagy legalábbis ismeretlen minőségű utángyártás/hamisítvány? Magáról a cégről a Trustpilot-on egész jók a visszajelzések, szóval a csomagot megkapom valószínűleg, csak a tartalma..
(#) teddysnow válasza Tomi94 hozzászólására (») Aug 22, 2024 / 1
 
Szia,
az egy kínai pickup, szerintem nincs köze az Audio Technikához.
(#) elektrorudi válasza Tomi94 hozzászólására (») Aug 22, 2024 /
 
Helló!
A cseheknél majdnem minden olcsóbb.
Állítólag van 30 napos visszaküldési lehetőség. Persze a posta téged terhel.
Kicsit gyanús, hogy szerintem is a VM-22xx TESLA gyártmány és nem hasonlít erre. A képeken komplett pickup van a szövegben pedig csak tű.
Van éló chat. Próbáld meg. Szerintem beszélnek magyarul.
Én a legutóbb laser printerhez rendeltem tonert egy cseh cégtől, akinek volt magyar képviselője. A hengert takaró műanyag izé, le volt törve. Nem szállítás közben történt, mert a csomag sértetlen volt. Lefényképeztem, reklamáltam. Két nap múlva megérkezett a hibátlan toner. Mikor kérdeztem, hogy a hibásat hova küldjem vissza, mondták, hogy helyezzem el a veszélyes hulladékok között.
(#) Geri86 hozzászólása Szept 19, 2024 /
 
Sziasztok!
Hitachi HT50S lemezjátszóba milyen hangszedőt, tűt ajánlanátok?
Köszi.
(#) CHZ válasza Geri86 hozzászólására (») Szept 19, 2024 /
 
Szia!
Csak tűt szerintem nem érdemes venni hozzá, komplett PU jobban megéri.
Tű: Bővebben: Link
Hangszedő: Bővebben: Link
(#) Geri86 válasza CHZ hozzászólására (») Szept 19, 2024 /
 
Az az audio technica jónak tűnik, köszi.
A hozzászólás módosítva: Szept 19, 2024
(#) zoz11 hozzászólása Szept 21, 2024 /
 
Sziasztok
Még kezdő vagyok ezen a téren, a mellékletként csatolt képen lévő tűt, vagy hangszedőt kompletten szeretném lecserélni, mert törött a tű. Mit hogyan keressek helyette, vagy esetleg tudnátok konkrét típust ajánlani?
Köszönöm.
Üdv: Zoltán
(#) GARFIELD13 válasza zoz11 hozzászólására (») Szept 21, 2024 /
 
Szia!
Ha esetleg a lemezjátszó típust megadod, akkor kitalálható, hogy mi ez a gyári hangszedő.
Esetleg tű is található lehet hozzá.
Kezdőként a tűcsere egyszerűbb lehet, bár ahogy elnézem a full előre tolt hangszedőt, lehet ez is beállítást igényelne.
Ahhoz meg kell pár egyéb dolog még majd.
Ha meg hangszedő csere lesz akkor meg tényleg szükséges lesz a beállítás.
Pioneer PL ???
Üdv.
(#) zoz11 válasza GARFIELD13 hozzászólására (») Szept 21, 2024 /
 
Hello,
A lejátszót típusa Toshiba SR-Q660, bocsánat ez lemaradt.

A beállításhoz, már keresgéltem sablont, mérleget, meg leírásokat, szerintem azzal nem lenne gond, meg türelem is akad azért.

Mindenhogyan cserélném hangszedővel együtt, mert hosszú csavarral a hangszedőt is szétnyomták.
(#) CHZ válasza zoz11 hozzászólására (») Szept 21, 2024 /
 
Képek alapján PIONEER magas szintű MC hangszedőre tippelek.
Ezt:
használhatnád ehhez a lemezjátszóhoz is, nem rosszabb, mint az eredeti hangszedő...
(#) GARFIELD13 válasza zoz11 hozzászólására (») Szept 21, 2024 /
 
Szia!
Akkor nem jött be a Pioneer hangszedőre alapozott tippem.
Eladva még "Működése kifogástalan!" felkiáltással volt ha jól látom (esélyes, hogy másik ugyanilyen előretolt hangszedős nincs az országban.)
UFF
Az AT jó és még sokáig lehet hozzá majd gyári csere tűt is kapni.
Sikeres vásárlást, beállítást és zenehallgatást.
(Ahhoz meg egy lemez és egy tűtisztító karbon kefét is szerezz majd be)
Üdv.
(#) zoz11 válasza GARFIELD13 hozzászólására (») Szept 21, 2024 /
 
Köszönöm a rendkívüli gyors segítséget, ennek tudatában keresgélek tovább.

Amúgy jó volt, hibátlan volt, az én ügyetlenségem okozta a kárt...

Esetleg a képen látható csodába is lehetne valamit barkácsolni ?
(#) GARFIELD13 válasza zoz11 hozzászólására (») Szept 21, 2024 /
 
Szia!
Hát a hangszedőre vigyázni kell...

Ebbe max egy kristály hangszedőt lehetne rakni, de nem érdemes annyit rákölteni...
Olyan lemezt amit hallgatnék én nem tennék rá, mert sajnálnám.
Amit meg rá mernék rakni, azt meg nem akarnám meghallgatni.
A polcon dekorációnak jó lehet, de lemezt már nem szabad gyalulni vele, kár lenne a lemezért.
Üdv.
(#) proli007 válasza GARFIELD13 hozzászólására (») Szept 21, 2024 /
 
Hello! Tatán a seregben volt egy stúdiónk. A szekrényben találtunk 50db. lemezt. Mindegyiken az internacionálé volt. Ebből aztán készítettünk falilámpákat alátéteket. Szerencsére az "elvtársak" nem tudták elolvasni az orosz feliratot a piros matricán. Lett volna belőle palota forradalom..
(#) teddysnow válasza zoz11 hozzászólására (») Szept 21, 2024 /
 
Állítólag minden japán lemezjátszó gyári gumilapjának a hátoldalán van egy beállító sablon.
(#) uniman válasza CHZ hozzászólására (») Szept 21, 2024 /
 
"MC"?....eredetileg a C290M (MM) pickup volt benne (N-290D tűvel) : Bővebben: Link
(#) CHZ válasza uniman hozzászólására (») Szept 22, 2024 /
 
Képeken nem MM van, szerintem PIONEER PN-3MC Bővebben: Link
Ez MM szintű jelet ad le, de mozgótekercses, fotón látható a 2db tekercs.
Látvány alapján még az sem biztos, hogy tönkrement az a hangszedő.
(A hosszú csavar csak a tűházat emelte le a mágnest tartalmazó felfogató fedélről, ami könnyen visszapattintható.)
A hozzászólás módosítva: Szept 22, 2024
(#) uniman válasza CHZ hozzászólására (») Szept 22, 2024 /
 
MM-hez akkor kellene lennie egy drága előerősítőnek is...ami nem jó a MC-hez.
Esetleg felimered a képem közepén a két egyforma pickupomat? Tűt kéne bele szereznem, talán ezek is Pionier gyármányok?
A hozzászólás módosítva: Szept 22, 2024
(#) zoz11 válasza CHZ hozzászólására (») Szept 22, 2024 /
 
Megtaláltam ezt a típust konkrétan, PIONEER PN-5MC Bővebben: Link
Még talán tűt is lehet hozzá kapni itt-ott, érdemes keresgélnem foglalkozni vele, vagy inkább AT?
(#) CHZ válasza uniman hozzászólására (») Szept 22, 2024 /
 
Minden mágneses hangszedőhöz kell előerősítő és RIAA korrektor. Kisjelű MC hez még kell egy 10-20x előerősítés, vagy MC transzformátor, mivel uV nagyságrendű feszültséget adnak (100-200uV)
Képeken AKAI, AT és NDK kerámia hangszedőket ismertem fel. Sajnos a két középsőt nem tudtam beazonosítani. Továbbra is az a véleményem, tűt nem érdemes venni. Utángyártott tűk nem igazán jók, de drágák, közel hangszedő áron jutnál hozzá.
(#) CHZ válasza zoz11 hozzászólására (») Szept 22, 2024 /
 
Idézet:
„(A hosszú csavar csak a tűházat emelte le a mágnest tartalmazó felfogató fedélről, ami könnyen visszapattintható.)

Előbb megpróbálnám visszarakni, szerintem nem sérült a tű, de Te jobban látod..
AT nem rossz (belépő szint), nekem PIONEER sem jobb, kicsit magasba húz..
(#) uniman válasza CHZ hozzászólására (») Szept 23, 2024 /
 
Köszi, reménykedem, hogy egyszer kiderítem a típusukat.
Sok pick-up testem van tű nélkül, meg pár új tű pick-up nélkül... Mostanra az árak elszabadultak. Változó árak vannak, többszörös eltérés van ugyanarra a termékre.
Most egy Shure helyett kéne megoldást keresni, az egyik tekercse szakadt, a másik oldal jól szól.
(#) GARFIELD13 válasza zoz11 hozzászólására (») Szept 23, 2024 /
 
Szia!
Hát kezdésnek szerintem érdemesebb lehet egy olcsóbb AT-vel próbálkozni gyakorlásnak, ott kisebb lehet a járulékos kár is.
Ezt a hangszedőt meg eljuttatni valami hozzáértőhöz, aki megnézi, hogy pontosan mi is van vele.
Csak utána lehet érdemes a tű vásárláson elgondolkodni hozzá (már ha szükséges), mert ha jól látom a neten akkor ez már magasabb beruházási kategória.
Utána már összehasonlítási alapod is lehet, hogy mit tud ez a magas kimenetű MC az AT-hez viszonyítva.
Én régen csak nézegetni tudtam az egyik karban törött tűvel kapott X1-MC-t, hogy milyen jó lett volna kipróbálni, de az nem cserélhető tűvel volt...
Üdv.
(#) zoz11 válasza GARFIELD13 hozzászólására (») Szept 23, 2024 /
 
Hello
Megrendeltem az AT -t első körbe, próbálgatáshoz jó lesz.
Sajnos a Pioneer tű sérült, ügyetlenség, vagy inkább kapkodásból adódóan leejtettem....
Köszönöm a segítséget,
Üdv.
Következő: »»   83 / 84
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem